مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mitra71

عضو جدید
منم شروع کردم:w33:
از معماری جهان و مبادی سواد بصری و 504 و ایستایی:w18:
بنظرتون اینارو تموم کنم بعد کتاب جدید اضافه کنم یا همزمان کتابای دیگه هم بخونم؟؟؟
سازه گلابچی و زیبایی شناسیم اضافه کنم؟؟؟:razz:

mitra71

عضو جدید
بچه ها من بالاخره به طور جدی شرو کردم بخوندن...ولی روزی 5 ساعت بیشتر نمیخونم...:D:smile:
اینطوری تصمیم گرفتم که یه هفته معماری اسلامی با فن و زبان بخونم...یه هفته معاصر با فن و زبان...یه هفته هم جهان با فن و زبان....فعلا امتحان نکردم ولی احساس میکنم اینطوری بهتر باشه
درک رو هم از مهر شرو میکنم ایشالا

ایشالا همگی موفق باشیم
:w42:

موفق باشی :w08:
تو ی هفته معماری اسلامیو تموم میکنی؟؟ هفته بعدش میری معاصر؟؟؟
فن چی میخونی؟

night_k

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان کدومتون مبانی سازه برای معماران و دارید می خونید یا خوندید؟
سوال دارم در مورد فصل های آخر کتاب یعنی فصل 9 تا 11 که آیا مهم هستند؟
مثلا فصل 9 در مورد کلیسا توضیح داده و به نظرم مهم نیست.
آیا سوالی از این فصل اومده تا حالا؟
من این کتابو خوندم این فصلارو هم بخونی ضرر نکردی البته بغیر قسمت های محاسبه ایش. درک سازه ایت رو خیلی میبره بالا

Maryam.PZ

کارشناس ارشد مرمت ابنیه
کاربر ممتاز
بچه هایی که میخواین ازمون اول و رایگان اکادمی رو بدین براتون یوزر نیم پسووردی چیزی ایمیل کردن?

نه برای من که چیزی ایمیل نکردن :(
البته ایوان خانه هم چیزی میل نکرده بود و موقع امتحان دادن به مشکل برنخوردم

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
1-در مورد جزوه ی فناوریهای نوین ساختمانی جزوه ی طباطبایی خونده بشه یا سینا شریفی؟یا کتاب؟!
2-اونی که من از باشگاه دانلود کردم جزوه ی فناوریهای نوین ساختمانی 2 از سینا شریفی بود.پس یکش کجاست؟
3- درزهای ساختمانی سینا شریفی کجاست؟؟؟ یک فایل تو باشگاه با این عنوان : مروری بر درزهای ساختمانی دانلود کردم که نویسنده اش مائده خلیلی ! بود
پلیز هلپ می :)
[h=2][/h]
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/misc/quote_icon.png نوشته اصلي بوسيله ebram0412 http://www.www.www.iran-eng.ir/images/buttons/viewpost-left.png
در خصوص کتب آقای گلابچی و فن همیشه دغدغه وجود داشته.اولا به این نکته توجه کنید تعداد کتب آقای گلابچی زیاد هست و هیچ کس دقیق نمی دونه از کدوم کتاب قراره سوال در بیاره ولی معمولا از هر کتاب بین 1 تا 2 سوال در میاره (به جز درک رفتار سازه ها و سازه در معماری که بیشتر مورد سوال قرار می گیرد). در ابتدا منابع اصلی فن را بیان می کنیم و سپس منابع درجه 2 و 3 را می گویم.
منابع درجه 1:
1. درک رفتار سازه ها
2. سازه در معماری
3. جزوه فناوری نوین 1 و 2، درز های ساختمانی سینا شریفی (1 تا 2 سوال)
4. مباحث خرپا | نمودار های گشتاور خمشی و نیروی برشی | پایداری و نا پایداری از کتب مناسب یا جزوه آقای سروش نیا اگه داشتید... (بین 3 تا 5 سوال)
5. کتب جدید آقای گلابچی ( 2 تا 4 سوال)
6. خلاصه فناوری نانو ( یک سوال)
7. جزئیات ارتقا دهنده (یک سوال)
8. فیزیک ساختمان 2 (2 تا 3 سوال)
.................................................. .................................................. ...........................................
منابع درجه 2:
1. طراحی لرزه ای (یک سوال)
2. جزوه نور خانم زهرا قیابطلو
3.مبانی طراحی ساختمان های بلند/ دکتر محمود گلابچی، دکتر محمد رضا گلابچی (جزوه خلاصه بخونید)
4. طراحی مفهومی ساختمان های بلند/ دکتر محمود گلابچی ( جزوه خلاصه بخونید)
5. تعامل تکنولوژی و معماری (نقدی بر کار های نورمن فاستر)/ دکتر محمود گلابچی
6. مبانی سازه برای معماران/دکتر محمود گلابچی
7. فیزیک ساختمان 1
.................................................. .................................................. ..........................................
منابع درجه 3:
1. معماری دیجیتال / دکتر محمود گلابچی
2. طبیعت منبع الهام/ دکتر محمود گلابچی
3. معماری آرکی تایپی/ دکتر محمود گلابچی
4. ساختمان چگونه عمل می کنند / دکتر محمود گلابچی
5. سیستم های ساختمانی آینده / دکتر محمود گلابچی
6. مشبک فضایی / دکتر محمود گلابچی
7. پوسته و سازه های ورق تاشده
8. تاسیسات مکانیکی برای دانشجویان معماری/ آقای سلطاندوست
9. ساختمان های فولادی/ دکتر محمود گلابچی
10. ساختمان های بتنی/ دکتر محمود گلابچی
11. ایستایی کاربردی / دکتر محمود گلابچی (فقط نمونه موردی ها)
12. مقاومت کاربردی/ دکتر محمود گلابچی (فقط نمونه موردی ها) (خوندن منابع این دسته آنچنان توصیه نمی شود و به خوندن منابع دسته 1 و 2 کفایت کنید)

پیلیز...
یکی جواب من و بده

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز
Re: مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 94

نه برای من که چیزی ایمیل نکردن :(
البته ایوان خانه هم چیزی میل نکرده بود و موقع امتحان دادن به مشکل برنخوردم
اخه ایوان خانه گفته بود شماره تلفن میشه یوزر نیم پسوورد اکادمی هیچی نگفته با چه یوزر پسووردی باید امتحان داد

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز

با من تماس گرفتن اسممو پرسیدن
فقط گفتن جمعه 8 صب تو سایت عضو شم و آزمونو شرکت کنم:smoke:
یعنی شما اصلا تو سایت عضو نشده بودین برای ازمون خودشون زنگ زدن!!

alirad

عضو جدید
منم شروع کردم:w33:
از معماری جهان و مبادی سواد بصری و 504 و ایستایی:w18:
بنظرتون اینارو تموم کنم بعد کتاب جدید اضافه کنم یا همزمان کتابای دیگه هم بخونم؟؟؟
سازه گلابچی و زیبایی شناسیم اضافه کنم؟؟؟:razz:
همینجوری که میخونین خوبه...تایم 4 تا درس کنکور رو نگه دارین و بعد تموم شدن یه کتاب برین سراغ کتاب دیگه از همون درس...
مثلا بعد مبادی سواد بصری زیبایی شناسی رو بخونین و بعد ایستایی درک رفتار رو شروع کنین.!

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
موفق باشی :w08:
تو ی هفته معماری اسلامیو تموم میکنی؟؟ هفته بعدش میری معاصر؟؟؟
فن چی میخونی؟
نه تو یه هفته تموم نمیکنم تا اونجایی که بتونم میخونم...بیشتر سعی میکنم روزی یه فصل یا اگه حجمش زیاد بود دو روز یه فصل بخونم
راستش نمیدونم خوب باشه یا نه میترسم مطالب زود یادم بره!!!ولی خب اونموقه احساس میکنم کتاب زود تموم میشه و میشه دوباره مرور کرد
فن رو والا یکم میترسم بهش نزدیک شم:cry:از ایستایی به زبان ساده عصر کنکاش شرو کردم....بعدشم درک رفتار و سازه در معماری میخونم ایشالا...

بچه ها همه نظر بدین ببینم روشم خوبه یا نه؟؟؟

mitra71

عضو جدید
نه تو یه هفته تموم نمیکنم تا اونجایی که بتونم میخونم...بیشتر سعی میکنم روزی یه فصل یا اگه حجمش زیاد بود دو روز یه فصل بخونم
راستش نمیدونم خوب باشه یا نه میترسم مطالب زود یادم بره!!!ولی خب اونموقه احساس میکنم کتاب زود تموم میشه و میشه دوباره مرور کرد
فن رو والا یکم میترسم بهش نزدیک شم:cry:از ایستایی به زبان ساده عصر کنکاش شرو کردم....بعدشم درک رفتار و سازه در معماری میخونم ایشالا...

بچه ها همه نظر بدین ببینم روشم خوبه یا نه؟؟؟

من که هرچی میخونم همون لحظه یادم میره:D
قصد دارم امسال آزمایشی شرکت کنم چون میدونم قبول نمیشم:w18:
فقط چن تا از منابعو میخام خوب بخونم باقیشو حذف کنم :w18:

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
1-در مورد جزوه ی فناوریهای نوین ساختمانی جزوه ی طباطبایی خونده بشه یا سینا شریفی؟یا کتاب؟!
2-اونی که من از باشگاه دانلود کردم جزوه ی فناوریهای نوین ساختمانی 2 از سینا شریفی بود.پس یکش کجاست؟
3- درزهای ساختمانی سینا شریفی کجاست؟؟؟ یک فایل تو باشگاه با این عنوان : مروری بر درزهای ساختمانی دانلود کردم که نویسنده اش مائده خلیلی ! بود
پلیز هلپ می :)
1. جزوه کامل مهندس سینا شریفی... (البته جزوه این دو عزیز عین هم هست فرقی نداره)
2. من نمی دونم این یکش در باشگاه هست یا نه ولی در پیج فیسبوکشون قدیما بود...
3. این جزوه هم در پیچ فیسبوک ایشون می باشد.
موفق باشید.

aozita

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من بالاخره به طور جدی شرو کردم بخوندن...ولی روزی 5 ساعت بیشتر نمیخونم...:D:smile:
اینطوری تصمیم گرفتم که یه هفته معماری اسلامی با فن و زبان بخونم...یه هفته معاصر با فن و زبان...یه هفته هم جهان با فن و زبان....فعلا امتحان نکردم ولی احساس میکنم اینطوری بهتر باشه
درک رو هم از مهر شرو میکنم ایشالا

ایشالا همگی موفق باشیم
:w42:
بین سه تا کتاب اسلامی و جهان و معاصر
اول یکیشو تموم کن بعد برو سراغ بعدیش
یا میتونی جهانو فن و بخونی و کنارش معاصرو فقط روخونی کنی
بعد که جهان تموم شد اونو شروع کنی...
چون فک میکنم اینجوری تمرکزت رو یه کتاب باشه طی یه تایمی تا تموم بشه بهتر جواب بده...:)
بعد مشخص کن تو چه مدتی میخوای هر کتابو تموم کنی مثلا 2 هفته یا .. بعد تعداد صفحه های کتاب و تقسیم اون زمان کن و هر روز سعی کن همون تعداد صفحرو بخونی..

aozita

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود ب همگی....
من در روز حداکثر 5 ساعت میتونم درس بخونم و اگه شما جای من بودید چطوری برنامه میزاشتین که به همه کتابا برسین؟؟؟

لطفا راهنماییم کنید وممنون
زبان و فن و تاریخ
1 ساعت زبان 2 ساعت هم فن و تاریخ
بعد که یه کتاب تموم کردم کتابای دیگرو اضافه میکنم ...:)

Yeganeh_rad

عضو جدید
سلام دوستان.
من دانشجوی ترم 5 کارشناسی هستم.دانشگاه ازاد.
می خوام برای کنکور ارشد (ازمایشی) ولی هیچ اطلاعاتی ندارم :(
میشه لطفا راهنماییم کنید؟ که مثلا چند بار میشه کنکور ازمایشی داد ؟ کنکور دانشگاه های دولتی منظورم هستش.
و اینکه معدل دانشگاه و اینکه الان ازاد می خونم چقد تو نتیجه ی کنکورم تاثیر داره؟
ممنون

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه هایی که میخواین ازمون اول و رایگان اکادمی رو بدین براتون یوزر نیم پسووردی چیزی ایمیل کردن?

من که شما یادم انداختین،ثبت نام کردم.شماره و همه اطلاعات خصوصی و عمومیم و نوشتم!ولی دریغ از یه ایمیل!از طرف اونا

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز

من که شما یادم انداختین،ثبت نام کردم.شماره و همه اطلاعات خصوصی و عمومیم و نوشتم!ولی دریغ از یه ایمیل!از طرف اونا
همینش جالبه که سیر تا پیاز اطلاعات شناسنامه رو ازمون گرفتن دریغ از یه یوزر نیم پسوورد
حالا اصلا کسی میدونه امتحان اکادمی نسبت به امتحان ایوان و مرکز اصلا به درد بخور هست?

setareh266

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام هم قطاریا :w25:
تخمه رو کف قطار نریزیداااااا ...... :w39:
تصمیم گرفتم جدی جدی بشینم بخونم ..... :w10:
کتاب مبانی طراحی ساختمانهای بلند رو چه جوری باید خوند؟کدوم فصلها حذفن کدوما اول کدوما آخرن؟؟؟؟کسی میدونه....

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
1. جزوه کامل مهندس سینا شریفی... (البته جزوه این دو عزیز عین هم هست فرقی نداره)
2. من نمی دونم این یکش در باشگاه هست یا نه ولی در پیج فیسبوکشون قدیما بود...
3. این جزوه هم در پیچ فیسبوک ایشون می باشد.
موفق باشید.

بچه ها کسی این لینک را داره ،یا لینک های مشابه بدرد بخوره اگه دارید لینک بدید ممنون میشم

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها سبک شناسی پیرنیا چرا اینجوریه؟!من وقتی زبان می خونم یه شونصد تا دیکشنری از انواع مختلف دور و برم هست.واسه پیرنیام بایس همین کارو انجام بدم.یه مریخی بیاد زمین فک کنم زبونش بیشتر حالیم شه تا خدابیامرز پیرنیا.

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها سبک شناسی پیرنیا چرا اینجوریه؟!من وقتی زبان می خونم یه شونصد تا دیکشنری از انواع مختلف دور و برم هست.واسه پیرنیام بایس همین کارو انجام بدم.یه مریخی بیاد زمین فک کنم زبونش بیشتر حالیم شه تا خدابیامرز پیرنیا.
پشت کتاب سبک لغتنامه هست میتونی اونجا رو نگا کنی
منم اینطوریم:D

Maryam.PZ

کارشناس ارشد مرمت ابنیه
کاربر ممتاز

archiman

کاربر فعال
سلام به همگی خسته نباشید. من پارسال آزاد زنجان قبول شدم رزرو کردم واسه مهر ولی به احتمتل 99.99% نمیرم. میخوام امسال دوباره شرکت کنم ولی چون درگیر امتحانات نظام مهندسی و گرفتن پروانه اشتغال در حرفه بودم از جریانات آزمون ارشد دور بودم و نمی دونم ثبت نام سراسری انجام شده یانه ، آزمون کیه و ....... لطفا بهم بگید.

archiman

کاربر فعال
راستی اگه کسی از بچه ها در مورد آزمون نظام مهندسی ، شرایط، ضوابط ،پروانه اشتغال ،ظرفیت،سهمیه کار،و...... سوالی داشت مطرح کنه من یک سال تمام دقیقا از شهریور پارسال درگیرش هستم دیگه خبره خبره شدم تو این زمینه :biggrin:

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا