مطالعه گروهی کارشناسی ارشد معماری 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

یاسمن بانو

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
جملات انرژی بخش خاله

جملات انرژی بخش خاله

خداوند زمین را گرد آفرید تا هر وقت فکر کردی به آخر دنیا رسیدی ! درست تو نقطه آغاز باشی ...

یک...
یک درخت میتواند شروع یک جنگل باشد؛
یک لبخند میتواند آغازگر یک دوستی باشد؛
یک دست می تواند یاریگر یک انسان باشد؛
یک واژه می تواند بیانگر هدف باشد؛
یک شمع می تواند پایان تاریکی باشد؛
یک خنده می تواند فاتح دلتنگی باشد؛
امید می تواند رافع روحتان باشد؛
یک نوازش می تواند راوی مهرتان باشد؛
یک زندگی می تواند خالق تفاوت باشد؛

امروز آن "یک" باشید...
سه چیزی که در زندگی بیشرین اشتیاق را برایشان داریم:

خوشبختی، آزادی و آرامش خیال،
همیشه با دادنشان به شخصی دیگر بدست می آیند. آنهایی که به دیگران لطف میکنند، قطعاً خود مورد لطف قرار میگیرند. کسانی که به مردم کمک میکنند، خود مورد یاری قرار میگیرند. شما دو دست دارید، اولی برای کمک به خود و دومی برای کمک به دیگران.

آخرین ویرایش:

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها درسنامه مرکز (درک رفتار سازه) رو سراغ ندارین؟ همش هست جز این کتاب....
اینو دیگه کتابشو بخون .......درسنامه ج نمیده اگه فنتون خوبه یه سری فایل گذاشتن بچه ها که بیشتر بخشهای درک با نمونه موردی هاشم هس

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یه سوال داشتم من می خوام کتاب درک عمومی علی عسگری واسه عصر کنکاش رو بخرم
ولی هرچی گشتم آخرین چاپش مال سال 91 بود
کسی چاپ جدید گرفته؟ همین چاپ خوبه بخرم؟:question:
منم همون 91 رو دارم.......و همونم میخونم

سلام به همه دوستای گلم که دارن برای ارشد تلاش می کنن. برای همتون آرزوی موفقیت می کنم...
می دونم که تجربه همتون از من بیشتره، پس ازتون می خوام که صادقانه منو راهنمایی کنید، چون واقعا تو دو راهی گیر کردم
من دانشجوی ترم آخر کارشناسی صنایع دستی در دانشگاه الزهرا هستم. نمی دونم چقدر با این رشته آشنایی دارید، ولی احتمالا شاید مثل خیلیا از روی اسمش فکر کنید که رشته خوبی نیست یا رتبه پایین برای قبولی می خواد که این اصلا درست نیست. من خودم کارشناسی رتبم 132 هنر بود و با علاقه این رشترو انتخاب کردم. الان گرایشم ساخت و ساز مصنوعات هنری چوبیه و ارتباط زیادی با طراحی داخلی داره.
خلاصه کلام بعد از این همه پرگویی اینه که:
دوست دارم برای ارشد معماری داخلی بخونم، دست طراحیم هم بد نیست ولی خب به اقتضای رشتم در تئوری معماری و اسکیس معماری صفر صفرم.
با این تفاسیر به نظرتون می تونم تو این رشته که کلا زیر 30 نفر ظرفیت داره قبول بشم یا نه؟
به نظرتون ارزش تلاش داره یا بهتره برای ارشد هم همون رشته خودمو ادامه بدم؟
و در آخر چون رشتم معماری نبوده و از اون جز یه کم ذوق هنری و کمی طراحی و مبانی اولبه، سررشته دیگه ای ندارم، آیا با تلاش و خوندن منابع می تونم به جایی برسم یا اینکه تقریبا بی فایدس؟
ببخشید که طولانی شد و اصلا نمی دونم که جای سوالم اینجا بود یا نه، ولی با اینکه برای مشاوره به آکادمی معماری هم رفتم، ولی به جواب درستی نرسیدم. واقعا ممنون می شم اگه راهنماییم کنید...
رشته های هنر جواب میدن تو معماری (البته بستگی داره به انگیزت برا اومدن تو این رشته )من دوست خودم کارشناسیش فرش بود .ارشد معماری خوند الانم خیلی موفقه

بچه ها من دو تا سوال دارم:
1) من توی بخش ایستایی ( بردار و گشتاور و اینا) خیلی ضعیفم.....کتابهایی که خوندم یعنی درک رفتار و سازه در معماری اصلا برام مفید نبود توی این قسمت.....کتاب یا جزوه ای هست که از صفر خیلی کامل توضیح داده باشه و درکش برای من ساده باشه؟
2) درک معماریم بد نیست و معمولا توی آزمون ها درصد حدود 50 میشه.....اما هیچ کتابی نخوندم براش و با توجه به اینکه کتابهاش از جمله زیبایی شناسی خیلی حجیم هستن از این می ترسم که فرصت نکنم بخونمشون....چه کتابهایی معرفی می کنین برای درک که حجیم نباشن و بتونن بیشترین تعداد تست رو توی کنکور پوشش بدن؟....چه کتاب تستی براش خوبه؟
خیلی ازتون ممنونم :w27:
منم مث ...من کتاب عصر کنکاش رو میخونم .البته کنارش راهیان ارشد و استاتیک هنرستان رو هم دارم و هر جا کم بیارم یه سری هم به اونا میزنم .....تا اینجا که جواب داده

بچه ها چند تا سوال:
1. اول سازه در معماری رو بخونم یا مبانی سازه برای معماران؟
2. از بین فیزیک 1و2و3و4 اول کدومو بخونم؟
3. برای تنظیم شرایط محیطی اقلیم و معماری کسمایی یا بررس اقلیمی ابنیه سنتی قبادیان؟کدومش بهتره؟
4. معمازی غرب امیر بانی مسعود و از زمان و معماری مزینی مهمن حتما باید بخونمشون؟
مررررسی:gol:
1.سازه در معماری و بعدش به نظرم نمودارهای برشی و خمشی رو مسلط شو برو سراغ مبانی سازه
2.من اکوستیک رو خوندم به نظرم تنظیمشو بخون بعد اکوستیک بعد سرمایش غیر فعال (چون تازه اومده و خب مال خانم قیابکلو هم هستش احتمال سئوالش هس) و بعد نور
3.بستگی به این داره که معماری امتحان میدین یا انرژی
4.معماری غرب بانی مسعود رو من خوندم با سبک شناسی نصف سئوالهای تاریخ مرکز رو ج دادم جزئ واجباته حتما بگیرین (راجع به معماری غرب خوب همه چی مشخصه
پست مدرن ، مدرن و ....تو ادبیات معماری هر کدوم تعریفی دارن کلیت موضوع رو بدونین به نظر من میتونین سئوالای معاصر غرب رو با هر منبعی ج بدین......

جهت اطلاع دوستان که گفته بودن اطلاع رسانی کنم، باید بگم که جلد دوم کتاب ایستایی و فن آقای فاطمی هم چاپ شد.
بچه هر کی اینو گرفت لطف کنه بگه تا کدوم منابع جدید رو پوشش داده

ایستایی به بیان ساده عصر کنکاش خوبه یا کتاب فاطمی؟
ایستایی به زبان ساده فقط رو یسری موضوعات خاص مانور میده در حالی که کتاب آقای فاطمی مثل جزوه آقای سروش نیا اکثر منابع رو پوشش داده

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
کتاب لرزه ای رو بچه ها حتی شده یه روخونی بکنید چه برا کنکور چه غیر کنکور...خیلی کتاب باحالیه...حجمش زیاده اما سنگین نی...من ک تا پیج 8- خوندم خیلی لذت بردم...البته برا کنکور نمیخونم

Omid_Mehraz

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
به نظر میاد که کتاب آقای طباطبایی آپدیت نمی شه.
کتاب آقای فاطمی رو فعلا فقط مرکز معماری داره، هنوز توی کتابفروشی ها پخش نشده.

سرفصل های ایستایی به زبان ساده عصر کنکاش : مولف روحی زاده:
1 - مفاهیم پایه و بردارها
2- تعادل
3- بررسی رفتار سازه ( پایداری و ناپایداری...)
4- خرپا
5 - خواص هندسی سطوح
6- تنش و کرنش

منابعی که توی کتاب فن سازه ی عصر کنکاش ( آقای طباطبایی استفاده شده : )

سازه به مثابه معماری
پوسته ها و سازه های ورق تا شده
ساختمانهای فولادی
ساختمانهای بتنی
ساختمانها چگونه عمل می کنند
استاتیک کاربردی
مقاومت مطالح کاربردی
معمار،مهندس، ساختار
سیستم های ساختمانی آینده
کتاب درک و رفتار سازه ها
سازه در معماری
ساختمانهای بلند (تالیف عادلی)

این کتاب شامل کتابهای جدید از جمله نانو، طراحی لرزه ای،معماری دیجیتال،جزییات ارتقا دهنده، سازه های مشبک فضایی نمی شه.

الان کتاب آقای فاطمی رو در اختیار ندارم که منابع و سر فصل هاش رو خدمتتون عرض کنم.

zhila89

عضو جدید
بچه ها جزوه های سینا شریفی که توی تاپیک جزوه ها هست و عنوان مشابه کتابهای گلابچی داره رو اگه به جای خود کتاب بخونیم کفایت می کنه؟.... البته منظورم کتابهای مهمی مثل درک رفتار و سازه در معماری نیست.....مثلا کتابی مثل سازه به مثابه معماری:w05:

arefeh

کاربر ممتاز
بچه ها جزوه های سینا شریفی که توی تاپیک جزوه ها هست و عنوان مشابه کتابهای گلابچی داره رو اگه به جای خود کتاب بخونیم کفایت می کنه؟.... البته منظورم کتابهای مهمی مثل درک رفتار و سازه در معماری نیست.....مثلا کتابی مثل سازه به مثابه معماری:w05:

آخه فقط عکس و در حد چند تا نکته کوتاه در هر صفحه به نظرم برا جمع بندی خوبه

n.b1987

عضو جدید
بچه ها من تو این دو تا موضوع از بچگی می لنگم
چه جوری استاد شم تو اینا؟

خرپا کلا - جزعا روش مفصل و اینا رو ...نمی ره تو مخخخ)
نمودارها همون دیاگرامای خمش و برش و ...

number 0ne

عضو جدید

کتاب با جزوات شریفی میخونم میبینم نکات مهم اش که باید یاد بگیرم همونا بوده که توی جزوه نوشته

sorooshalish

عضو جدید
بچه ها برا عناصر جزییات مفید و جوری که تقریبا کامل باشه باید چه منابعی خوند؟حجم منابع زیاده؟ ;کتاب ها یا جزوات سینا شریفی (یاکزازی) چه جوری هستند خوب پوشش دادن یا ناقصن؟

sorooshalish

عضو جدید
بچه ها من این جزوه مانا قابوسی(معماری جهان) رو از ایوان خانه گرفتم 250 صفحه س منتها خامه و بعضی قسمت ها خالی .کسی جزوه پر شده شو نداره؟(خامش زیاد به درد نمیخوره)

باران طلایی

عضو جدید
کاربر ممتاز
اول یه سری فایل گذاشتم دیدم اونا رو خودت کذاشته بودی:D
منظورت ایناست (پست 314-316)؟
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/308383-**جزوه-های-آزمون-ارشد-معماری**/page32

مرسی عزیزم ولی من منظورم اینا نبود :crying2: یه چیزی تو مایه های فلش کارت که هر فلش یه عکس و زمینه تصویر هم مشکی با زیر نویس هر عکس که توضیحات مختصری رو داده :crying:

معمارباشی

عضو جدید
یه سوال داشتم من می خوام کتاب درک عمومی علی عسگری واسه عصر کنکاش رو بخرم
ولی هرچی گشتم آخرین چاپش مال سال 91 بود
کسی چاپ جدید گرفته؟ همین چاپ خوبه بخرم؟:question:

چاپ اولش غلط زیاد داره ولی اگه چاپ جدیدترش رو پیدا نکردی و مجبور به خرید قبلی شدی نگراننباش بهم پیام بده تا فایل اصلاحیه که خود استاد برامون میل کرده رو برات بفرستم ...

nikky321

عضو جدید
کاربر ممتاز
کارنامه رو گذاشته بودن ولی به خاطر اشکالات توی پاسخ نامه مخصوصا زبان کارنامه رو برداشتن که درست بشه. مثل سوال 3 زبان که جوابش اصلا ربطی نداره و ترجمه چیز دیگه اس.

arefeh

کاربر ممتاز
خودم ک سیاه لشگر بودمو فقط 10 دقیقه دقیقا نشستم جواب دادم و بعد 10 مین کاری برام پیسش اومد و بیخیال شدم رتبم شد 300...پس بعد من واقعا هیچی نزدن...چه مسخره بود...گفتم من با اون وضع ک 50 تا سئوالم ج ندادم باید رتبم 800 میشد:razz:

mm.ai

عضو جدید
خودم ک سیاه لشگر بودمو فقط 10 دقیقه دقیقا نشستم جواب دادم و بعد 10 مین کاری برام پیسش اومد و بیخیال شدم رتبم شد 300...پس بعد من واقعا هیچی نزدن...چه مسخره بود...گفتم من با اون وضع ک 50 تا سئوالم ج ندادم باید رتبم 800 میشد:razz:
خوب-خانوم مهندس-شاید به این دلیل بود که تعداد شرکت کنندش کم بوده-یعنی تو قاعده کار اینجوری باید باشه که شما نزده شدین 300 ;)

nikky321

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب-خانوم مهندس-شاید به این دلیل بود که تعداد شرکت کنندش کم بوده-یعنی تو قاعده کار اینجوری باید باشه که شما نزده شدین 300 ;)

800 تفر شرکت کردن. ولی فکر می کنم چون عارفه امومده سریع 10 دقبقه 50 تایی که بلد بوده رو زده رفته خوبه. چون کسایی هستند که 10 دقیقه همه سولایی که بلدو می زنن بعد دور دوم کارشونو خراب می کنن شانسی می زنن. فکر کنم یه جورایی یه نفعش یوده که سریع فقط مطمعا ها رو زده.

وضعیت
موضوع بسته شده است.