مطالعه گروهی کارشناسی ارشد معماری 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببین ebram مبانی سازه 600 صفحس. اینو یه توضیحی بده چجوری بخونیم؟ خلاصش تو سایته 100 صفحس. کتابو نخونم به نظرت؟

مبانی سازه برای معماران برای کنکور معماری لازم نیست ... جزوه سروش نیا کافیه ... (این کتاب را بچه های تکنولوژی می خونند... نحوه خوندنش انتحاری خوندن ... واقعا نمی شی خط به خطشو خوند چون 1 ماه طول می کشه ولی به روش انتحاری 1 هفته ای تموم می شه .. بازم می گم برای معماری ها اصلا این کتاب مهم نیست .. مهمه جروه سروش نیا هست ... این کتاب سنگینه );)

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی... انتحاری خوندن یعنی اینکه مطالبو انتخاب کنیم واسه خوندن؟
یعنی رو خونی کردن و ربط دادن عکس ها به مطلب ... واقعا نباید تو این کتاب گیر داد ... البته اگه معماری هستی خیالت راحت جزوه کفایت می کنه .... به قول امید تاسا این تکنولوژی های بدبخت باید بخونند مثل من که باید می خوندم که نخوندم و فقط جزوه خوندم ولی رو درصدم زیاد تاثیر نداشت چون من زبان را گند زدم...:confused:

atrali

کارشناس ارشد مدیریت پروژه
کاربر ممتاز
یعنی رو خونی کردن و ربط دادن عکس ها به مطلب ... واقعا نباید تو این کتاب گیر داد ... البته اگه معماری هستی خیالت راحت جزوه کفایت می کنه .... به قول امید تاسا این تکنولوژی های بدبخت باید بخونند مثل من که باید می خوندم که نخوندم و فقط جزوه خوندم ولی رو درصدم زیاد تاثیر نداشت چون من زبان را گند زدم...:confused:
دوست خوبمون راست ميگه منم موافقم اگه همين جزو ها(اقاي شريفي) و جزوه سروش نيا(اگه جزوه سر كلاسيشو پيدا كرديد نه خامشو )در غير اينصورت كتاب ايستايي مركز معماري آقاي فاطمي رو خوب بخونيد واسه معماري ميتونيد رو 70 80 درصد ايستايي حساب كنيد...........

atrali

کاربر ممتاز
دوست عزیز ببخشید اینقدر سوال میکنما :(

یعنی اگه این چیزایی رو که شما میگید رو بخونم دیگه نیازی به کتاب درک رفتار سازه و سازه در معماری آقای گلابچی نیست؟؟؟؟؟؟؟

نه اشكال نداره ما اينجاييم به هم كمك كنيم...نه.... كتاب آقاي فاطمي خلاصه اكثر كتابهاي دكتر رو خلاصه و مفيد داره....كافيه با همين جزو هاي سايت

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
http://irpcm.mihanblog.com/ تو این سایت خلاصه های کتاب های دکتر گلابچی به کوشش مهندس سینا شریفی را دانلود کنید ... این بهترین خلاصه های موجوده که البته من برای معماری ها حتی این هم توصیه نمی کنم .. جزوه های سروش نیا الویت اول هستند با کتاب های سال 92 گلابچی که من از 2 تاش اطلاع دارم ولی احتمالا 3 تا بیاد بیرون.....;)

می شه بی زحمت یه بار جمع بندی کنین؟! من الان یه کم گیج شدم آخه، یعنی اگه نمی خواییم هنر ساخت شرکت کنیم لازم نیست هیچ کدوم از کتابای دکتر گلابچی - به جز کتابای سال 92- رو بخونیم؟!! فقط خلاصه های سروش نیا + (اگه وقت شد شریفی) کافیه؟!!! :surprised: اگه این طوری باشه که خییییلی عالیه :D

atrali

کاربر ممتاز
می شه بی زحمت یه بار جمع بندی کنین؟! من الان یه کم گیج شدم آخه، یعنی اگه نمی خواییم هنر ساخت شرکت کنیم لازم نیست هیچ کدوم از کتابای دکتر گلابچی - به جز کتابای سال 92- رو بخونیم؟!! فقط خلاصه های سروش نیا + (اگه وقت شد شریفی) کافیه؟!!! :surprised: اگه این طوری باشه که خییییلی عالیه :D
واسه هنرهاي ساخت حتما بايد اصل كتابها خونده بشه.....تاكيد ميكنم جزوه واسه اين گرايش ها كافي نيست

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز

برای معماری تنها و تنها کتاب های جدید را بخونید به همراه جزوه سروش نیا به علاوه این قسمت از جزوه های سینا ی عزیز
در جزوه مهندس شریفی اینها خیلی مهمه :
فناوری نوین 1 و 2
طراحی لرزه ای
و اگه وقت کردید فولاد را هم بخونید ... بقیش دیگه زیاد مهم نیست
در جزوه های سروش نیا نمونه موردی ها را در آخر بذارید چون فراموشی در این زمینه زیاده ...;) .....تو معماری که لازم نیست فیل هوا کنید ... کتاب های گلابچی لازم نیست خونده بشه ... فقط جدیداشو 2 یا 3 روزه بخونید ..;)

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
واسه هنرهاي ساخت حتما بايد اصل كتابها خونده بشه.....تاكيد ميكنم جزوه واسه اين گرايش ها كافي نيست
در تکنولورژی واقعا شانس دخیله ... ولی واقعا بدون خوندن اصل کتاب ها قبولی بعید ... من دوستم 3 تاشو نخوند ولی 11 شد یکی دیگه از دوستان همشو خوند 36 شد .. من هم زبان گند زد به همه چیز و 90 شدم...:(

farzaneh*memary

کاربر ممتاز
برای معماری تنها و تنها کتاب های جدید را بخونید به همراه جزوه سروش نیا به علاوه این قسمت از جزوه های سینا ی عزیز در جزوه مهندس شریفی اینها خیلی مهمه : فناوری نوین 1 و 2 طراحی لرزه ای و اگه وقت کردید فولاد را هم بخونید ... بقیش دیگه زیاد مهم نیست در جزوه های سروش نیا نمونه موردی ها را در آخر بذارید چون فراموشی در این زمینه زیاده ...;) .....تو معماری که لازم نیست فیل هوا کنید ... کتاب های گلابچی لازم نیست خونده بشه ... فقط جدیداشو 2 یا 3 روزه بخونید ..;)
خیلی خیلی ممنون که کمکم کردین، خوب شد من هنوز شروع نکردما می خواستم بعد ایستایی برم سراغ کتابای دکتر
در تکنولورژی واقعا شانس دخیله ... ولی واقعا بدون خوندن اصل کتاب ها قبولی بعید ... من دوستم 3 تاشو نخوند ولی 11 شد یکی دیگه از دوستان همشو خوند 36 شد .. من هم زبان گند زد به همه چیز و 90 شدم...:(
یک سوالی هم می شه بپرسم؟!! چرا تکنولوژی این همه طرفدار داره؟ بعد تموم کردن چی کار می کنن اونایی که تکنولوژی خوندن؟ به درد دخترا هم می خوره؟ بازم ممنون که وقت می ذارینو راهنمایی می کنین

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی خیلی ممنون که کمکم کردین، خوب شد من هنوز شروع نکردما می خواستم بعد ایستایی برم سراغ کتابای دکتر یک سوالی هم می شه بپرسم؟!! چرا تکنولوژی این همه طرفدار داره؟ بعد تموم کردن چی کار می کنن اونایی که تکنولوژی خوندن؟ به درد دخترا هم می خوره؟ بازم ممنون که وقت می ذارینو راهنمایی می کنین

والا کلا گرایش ها تو ایران جواب نمی ده ... حالا هر کی خواست با سند و دلیل ثابت می کنم چرا جواب نمی ده... من تکنولؤژی جدی نخوندم و گرنه کسایی که خوندن معمولا بعد فارغ التحصیلی راه خاصی را پیش نمی رن ... من واقعیتشو بگم ... عاشق سازه بودم و دوست داشتم چیز هایی در این رشته بیاموزم که فکر می کنم در همین حدم که برای کنکور خوندم کافیه ... چون ارشد هم که می رید چیزی فراتر از این کتاب ها بهتون یاد نمی دهند در رشته انرژی و تکنولوژی //// الان خیلی خوشحالم که معماری می خواهم بخونم...چون اگه تکنولوژی می خوندم پشیمون می شدم... ولی این طرفداری جو هست ولا غیر ....برای دخترا که اصلا خوب نیست....:D

farzaneh*memary

کاربر ممتاز
والا کلا گرایش ها تو ایران جواب نمی ده ... حالا هر کی خواست با سند و دلیل ثابت می کنم چرا جواب نمی ده... من تکنولؤژی جدی نخوندم و گرنه کسایی که خوندن معمولا بعد فارغ التحصیلی راه خاصی را پیش نمی رن ... من واقعیتشو بگم ... عاشق سازه بودم و دوست داشتم چیز هایی در این رشته بیاموزم که فکر می کنم در همین حدم که برای کنکور خوندم کافیه ... چون ارشد هم که می رید چیزی فراتر از این کتاب ها بهتون یاد نمی دهند در رشته انرژی و تکنولوژی //// الان خیلی خوشحالم که معماری می خواهم بخونم...چون اگه تکنولوژی می خوندم پشیمون می شدم... ولی این طرفداری جو هست ولا غیر ....برای دخترا که اصلا خوب نیست....:D
مرسی :w27:... می شه نظرتونو در مورد طراحی شهری هم بگین؟! من رشته ی شناور می خوام طراحی شهری شرکت کنم ولی نمی دونم براش بخونم یا با همین اطلاعاتی که از معماری دارم (زبان + مبانی نظری معماری + تاریخ معماری و شهرسازی) شرکت کنم، به نظرتون ارزششو داره یه کم برا منابع تخصصیش وقت بذارم یا همین معماری بهتره؟

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی :w27:... می شه نظرتونو در مورد طراحی شهری هم بگین؟! من رشته ی شناور می خوام طراحی شهری شرکت کنم ولی نمی دونم براش بخونم یا با همین اطلاعاتی که از معماری دارم (زبان + مبانی نظری معماری + تاریخ معماری و شهرسازی) شرکت کنم، به نظرتون ارزششو داره یه کم برا منابع تخصصیش وقت بذارم یا همین معماری بهتره؟

والا این را دقیق نمی دونم ولی شرکت کردنش بد نیست ... یکی از دوستان طراحی شهر امتحان و محض احتیاط معماری هم امتجان و در رشته مطالعات رتبش 23 شد (اگه درست بگم) و در نهایت طراحی شهری قبول نشد و مطالعات بهشتی قبول شد ... تو طراحی شهری شانس بسیار دخیله چون درصد های اسکیس بسیار پایینه .. یادمه سارا رتبه 1 سال 91 درصد اسکیسش 20 بود ... :eek: من اون موقع که دیدم هنگ کردم.... ظاهرا خیلی سخت گیرند.. ولی شرکت کردنش بد نیست ولی روی آن جساب ویژه باز نکن...

qazal.

عضو جدید

کسی که تکنولوژی میخونه نمیتونه مثل معماری معماری فعالیت کنه یا میتونه؟ مثلا میتونه استاد معماریا بشه؟ یا شرکت یا نظام مهندسی....چطوره؟ یکم توضیح میدی؟ فقط تورو خدا نترسونمون هرچی هست بگو حتی چیزای خوبشو :)

ghasedakkk

عضو جدید
کاربر ممتاز
کسی که تکنولوژی میخونه نمیتونه مثل معماری معماری فعالیت کنه یا میتونه؟ مثلا میتونه استاد معماریا بشه؟ یا شرکت یا نظام مهندسی....چطوره؟ یکم توضیح میدی؟ فقط تورو خدا نترسونمون هرچی هست بگو حتی چیزای خوبشو :)
2 تا از همکارای من تکنو بودن همون کار معماری میکردن.
در مورد نظام الان سیستم اینجوریه که یا باید کارشناسی پیوسته معماری باشی. یا 2 تا مدرک پشت همت معماری باشه. یعنی مثلا کاردانی کارشناسیت یا کارشناسی و ارشدت. اگه مثلان کاردانی کارشناسییت فرق کنن و تکنولوژی بخونی طراحی نظامو نمیتونی بگیری.
در مورد نظارت هیچ مشکلی وجود نداره

Omid_Mehraz

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

در جواب بعضی از دوستان که برای مطالعه ی کتابهای گلابچی دچار سردرگمی شده ان، یه فایل از سایت مرکز معماری قرار می دم که نمونه سوال های کنکور رو با منابع خودشون تطبیق دادن.
سوالای قسمت فن ساختمان رو به کتاب آقای فاطمی ارجاع داده.
به نظر من هم این کتاب 70 تا 80 درصد مباحث رو پوشش میده. توی همایش گفتن درحال آپدیت کردن این کتاب هستن که منابع جدید رو اضافه کنن.
http://s2.picofile.com/file/7841413117/iacenter_ir_servercms4_c_Final_Single_File.pdf.html

mahyar21

عضو جدید
در جواب بعضی از دوستان که برای مطالعه ی کتابهای گلابچی دچار سردرگمی شده ان، یه فایل از سایت مرکز معماری قرار می دم که نمونه سوال های کنکور رو با منابع خودشون تطبیق دادن.
سوالای قسمت فن ساختمان رو به کتاب آقای فاطمی ارجاع داده.
به نظر من هم این کتاب 70 تا 80 درصد مباحث رو پوشش میده. توی همایش گفتن درحال آپدیت کردن این کتاب هستن که منابع جدید رو اضافه کنن.
http://s2.picofile.com/file/7841413117/iacenter_ir_servercms4_c_Final_Single_File.pdf.html
واقعا ممنونم بابت این فایل.
والا من خودم که با قدرت شروع به خوندن کرده بودم الان کمی سردرگم شدم بابت ایستایی.
سازه در معماری رو دارم تموم میکنم ولی درک رفتار رو تازه شروع کردم ،الان واقعا نمیدونم بعد اینا باز کتابی نیازه برا خوندن یا نه.

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
کسی که تکنولوژی می خونه می تونه کار معماری انجام بده ولی این هم در نظر بگیرید که اگه ارشد تکنولوژی داشته باشید با ارشد تکنولوژیتون وارد ننظام مهندسی نمی شید بلکه با همون مدرک کارشناسی وارد می شوید که البته همان طور که می دانید بر روی متراژی که مهر می زنید و روی پایتون موثر است... استاد معماری ها هم می تونه بشه.... والا جای ترس که نیست بستگی داره بهش علاقه داری یا نه .. اگه علاقه داری برای آیندت مشکلی بوجود نمی یاد ... من یادمه
ماه پیش تاپیکی زدم و نوشتم ارشد بر روی کارتون بی تاثیر است باور ندارید برید سراع کار ...;)پس از ارشدتون لذت ببرید و علم کسب کنید بر روی کارتون بی تاثیر است....;)

mahmoudz

کاربر فعال
مبانی سازه برای معماران برای کنکور معماری لازم نیست ... جزوه سروش نیا کافیه ... (این کتاب را بچه های تکنولوژی می خونند... نحوه خوندنش انتحاری خوندن ... واقعا نمی شی خط به خطشو خوند چون 1 ماه طول می کشه ولی به روش انتحاری 1 هفته ای تموم می شه .. بازم می گم برای معماری ها اصلا این کتاب مهم نیست .. مهمه جروه سروش نیا هست ... این کتاب سنگینه );)

سلام
اتفاقا کتابایی که خیلی مهم هستن کتابای ((( ساز در معماری.... مبانی سازه برای معماران و درک رفتار سازه ها است)))

منامنا

عضو جدید
با عرض خسته نباشید به همه معمارای گل........من الان دچار سردر گمی شدم من تا حالا فکر میکنم فناوریهای نوین ساختمانی 1 جلده ولی الان دوستان تو ارسالاشون به جلد 2 هم اشاره کردن ، حالا یعنی 2 جلده؟؟؟

معمارباشی

عضو جدید
با عرض خسته نباشید به همه معمارای گل........من الان دچار سردر گمی شدم من تا حالا فکر میکنم فناوریهای نوین ساختمانی 1 جلده ولی الان دوستان تو ارسالاشون به جلد 2 هم اشاره کردن ، حالا یعنی 2 جلده؟؟؟
جزوه سینا شریفی رو می گن نه کتاب رو ... نگران نکن خودتو

دو سال پیش ... فکر نکنم خیلی زیاد شده باشه ... نه من فقط یه دونه اسکنر جدا خریدم... پرینتر معمولی هم داشتم قبلا

memar_lahijani

عضو جدید

والله ما فقط جزوه فناوری 2 رو از همینجا دانلود کردیم . میشه دقیق بگین شما چی رو دارین؟

mahyar21

عضو جدید
از دوستان عزیز ،اهل تبریز داریم؟
هفته بعد شنبه جناب سینا شریفی به همراه برخی اساتید مرکز معماری قراره بیان تبریز همایش هست.
من بعد از ظهر فهمیدم هرچی زنگ زدم جواب ندادن ،موند برا شنبه.
123.jpg

آخرین ویرایش:

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
در مورد حوندن فن نظرم باز بر روی خوندن جزوه ها و کتاب های جدیده ... نهایت وقت کردید درک رفتار سازه های بخونید (که این محض احتیاطه ) و گرنه خوندن کتاب های دیگه بی تاثیره .. در مورد 2 کتاب مبانی سازه و سازه در معماری از من گفتن که اینها را نخونید جون هیچ تاثیری بر درصد فنتون نداره ..... (اینها مهما ولی نه برای معماری )
کتاب فناوری نوین 2 در راه است ولی هنوز چاپ نشده و آقای سیننا شریفی قسمت هایی از اون را در جزوشون آورده که اگه در سایت نبود خودم همراه1 قرار می دهم.....;)

hado_st

عضو جدید
کسی که تکنولوژی می خونه می تونه کار معماری انجام بده ولی این هم در نظر بگیرید که اگه ارشد تکنولوژی داشته باشید با ارشد تکنولوژیتون وارد ننظام مهندسی نمی شید بلکه با همون مدرک کارشناسی وارد می شوید که البته همان طور که می دانید بر روی متراژی که مهر می زنید و روی پایتون موثر است... استاد معماری ها هم می تونه بشه.... والا جای ترس که نیست بستگی داره بهش علاقه داری یا نه .. اگه علاقه داری برای آیندت مشکلی بوجود نمی یاد ... من یادمه
ماه پیش تاپیکی زدم و نوشتم ارشد بر روی کارتون بی تاثیر است باور ندارید برید سراع کار ...;)پس از ارشدتون لذت ببرید و علم کسب کنید بر روی کارتون بی تاثیر است....;)

چقد ناراحت شدم اینو شنیدم. یعنی که چی آخه؟؟! یعنی مدرکش کشکه ارشد تکنولوژی؟ حالا من چیکار کنم؟!!
اون دو تا گرایش دیگه هم -انرژی و مدیریت- به همین شکله یا فقط تکنولوژی اینجوریه؟؟

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
چقد ناراحت شدم اینو شنیدم. یعنی که چی آخه؟؟! یعنی مدرکش کشکه ارشد تکنولوژی؟ حالا من چیکار کنم؟!!
اون دو تا گرایش دیگه هم -انرژی و مدیریت- به همین شکله یا فقط تکنولوژی اینجوریه؟؟
کشک نیست دوست عزیز ..... تکنولوژی در نظام مهندسی واجد شرایط پایه و مهر نیست ولی در خخیلی شرکت ها براتون اعتبار میاره.. البته اگر تکنولوژی را جدی با رزومه عالی در دانشگاه خوانده باشید ..... انرژی هم همین طوره ولی مدیریت پروژه قضیه اش خیلی فرق می کنه....;)

باران طلایی

عضو جدید
کاربر ممتاز
در مورد حوندن فن نظرم باز بر روی خوندن جزوه ها و کتاب های جدیده ... نهایت وقت کردید درک رفتار سازه های بخونید (که این محض احتیاطه ) و گرنه خوندن کتاب های دیگه بی تاثیره .. در مورد 2 کتاب مبانی سازه و سازه در معماری از من گفتن که اینها را نخونید جون هیچ تاثیری بر درصد فنتون نداره ..... (اینها مهما ولی نه برای معماری )
کتاب فناوری نوین 2 در راه است ولی هنوز چاپ نشده و آقای سیننا شریفی قسمت هایی از اون را در جزوشون آورده که اگه در سایت نبود خودم همراه1 قرار می دهم.....;)

ولی چند تا از سوالهای سال قبل از همینکتاب سازه در معماری اومده بود . پس به نظر من نیاز هست بهش نگاه بندازیم چون ممکنه امسالم ازش سوال بیاد

سکینه خاتون

اخراجی موقت
مرسی ولی خب این دوروزو شاید 5..6 بار لغات اون یه درس رو مرور میکنم ..من که وقت میزارم دوس ندارم سمبل کاری بشه
بعد میدونم حداقل این پروسه زمان زیادی میبره ولی خب برای برنامه ریزی به نظرتون بعد 504 وقت بزارم رو زبان تخصصی با تافل؟؟؟

شما همون اول ک میگفتین من ی روز ی درس یا حتی دو درس میخونم میدونستم سخته که بتونین
همون طبیعیه ولی چند درس که گذشت سرعتت بیشتر میشه
نگران نباش
برا دومی هم هنوز خیلی با 504 درگیر خواهی شد واسه بعدش خیلی مونده
من خودم رو گرامر میخام کار مکنم چون اگه 504 رو واقعن خوب خونده باشی و کلماتشو هم 504 تا و هم اونایی که تو متن هستو بلد باشی بیشتر کلماتو میدونی

به نظر من همون زبان تخصصی هم 70%زبان عمومیه
و بهتره خیلی بیشتر بهش توجه بشه

سلام دوستای گلم من چند تا سئوال داشتم:
من 504 رو برای اینکه قشنگ متوجهش بشم دوروز یه درس بیشتر نمیتونم بخونم.شما روزانه چقدر میخونین؟؟؟
بعد 504 چی رو پیشنهاد میکنین رو تافل کار کنم یا زبان تخصصی
601 واژه چطور؟؟؟؟؟؟

504 هر روز یک درس میشه خوند...به شرط اینکه...با جی ممورایز مرور کنی....بعد 504 هم تافل حتما بخون....601 خیلی لغات بی ربطی داره..و اصلا به درد ما نمیخوره....بعد تافل ...سوالا چند سال اخیر رو کار کن....هنوز 7 8 ماه فرصت دارید.;)

شما دایره لغاتی خودتو زیاد کن اصلا ربطی به 504 و 601 و 456 . 1522 و ... نداره که ... من خودم هنوز نه 504 خوندم و نه 601 نه 1100 نه تافل و نه اینترچنج کلا هیچی... ولی خداییش 80 درصد کلمات انگلیسی که تو کنکور میاد رو بلدم معنیشو ... از کجا یاد گرفتم ؟ از کلماتی که هرجایی روی در رو دیوار و بازی های کامیپوتری و ارور های کامپیوتری و ... میدیدم توی دیکشنری میزدم و یاد گرفتم ... سوالات کنکور ارشد زبان اینطوری نیست که طراح 504 بزاره جلوش از اون کلمات فقط بده .. طرف یه جمله تو ذهنش میاد به انگلیسی ترجمش میکنه و یه کلمشو برات خالی میزاره . اونقدر حرفه ای هست که چطوری این کارو کنه ..

وضعیت
موضوع بسته شده است.