مطالعه گروهی کارشناسی ارشد معماری 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

morteza2010

عضو جدید
سلام بچه ها یه چیزی چند دقیقه چیش محاسبه کردم براتون قرار میدم شاید بتونه تلاشتون بیشتر کنه
تقریبا منابع مهم بخونید میشه 7005 صفحه
تقریبا 194 روز مثلا مونده باشه تا بهمن حساب کردم یعنی 1.11.92
باید روزی 36 صفحه کتا بخونی که تازه بشه یک دور

آخرین ویرایش:

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها یه چیزی چند دقیقه چیش محاسبه کردم براتون قرار میدم شاید بتونه تلاشتون بیشتر کنه
تقریبا منابع مهم بخونید میشه 7005 صفحه
تقریبا 194 روز مثلا مونده باشه تا بهمن حساب کردم یعنی 1.11.92
باید روزی 36 صفحه کتا بخونی که تازه بشه یک دور

,وای جای استاد سروش نیا اینجا خالیه پست شمارو ببینه اونوقت سوژه بود تا 2 سال سر کلاساش!:biggrin:
اخه 2سال پیش یه شاگرد داشته که رفته کتابای گلابچی رو حساب کرده گفته مثلا 13764 ص است تو 365 روز سال باید روزی انقدر بخونم تا... و استادم بهش گفته صفحات مهم هر کتاب کفایت میکنه
و هردفه این قضیه رو تعریف میکنه دوستایی که همایش رفتن احنمالا شنیدن!
حالا شمام بشین صفحات اصلی رو بخون و اینجوری فکر نکن مهم کیفیته نه کمیت!;)

atrali

کارشناس ارشد مدیریت پروژه
کاربر ممتاز
بچه ها خيلي خودتون رو اذيت ميكنين...از كتابها واسه خودتون غول ساختيد به خدا هيچي نيستن....هر كتاب هر چقدر هم سنگين باشه ميشه 10 روزه با روزي 3 ساعت خوندن تمومش كرد....من 2 تا كتاب 700 صفحه رو تو 25 روز با روزي 2 ساعت تمومش كردم تازه خلاصشون رو هم نوشتم....فقط من اينو به خودم قبولاندم من ميتونم اصلا هم به حجم كتاب نگاه نميكنم سعي ميكنم از درسي كه ميخونم لذت ببرم اگه هم حوصله نداشته باشم نميخونم شده حتي واسه 3 4 روز /.....استرس ندارم همين باعث ميشه خوب پيش برم.......به خدا هيچي نيست خيلي داريد سختش ميكنيد:confused:........

morteza2010

عضو جدید
,وای جای استاد سروش نیا اینجا خالیه پست شمارو ببینه اونوقت سوژه بود تا 2 سال سر کلاساش!:biggrin:
اخه 2سال پیش یه شاگرد داشته که رفته کتابای گلابچی رو حساب کرده گفته مثلا 13764 ص است تو 365 روز سال باید روزی انقدر بخونم تا... و استادم بهش گفته صفحات مهم هر کتاب کفایت میکنه
و هردفه این قضیه رو تعریف میکنه دوستایی که همایش رفتن احنمالا شنیدن!
حالا شمام بشین صفحات اصلی رو بخون و اینجوری فکر نکن مهم کیفیته نه کمیت!;)

کاملا موافق هستم با نظرتون ولی فقط جهت اطلاع بود . دیگه حداقل باید یه بار از روی متن بخونی که بفهمی مطلب بدرد بخور هست یا نه
عکس بگیر بده بهشون
من تو کتاب هام سروش نیا کم دارم بهترین کتاباش چی برای ارشد
مشکل ما شهرستانی های سروش نیا ندیده و گلابچی ندیده همینه دیگه نمیدونیم چکار کنیم
من که با یه دور خوندن یادم نمیمونه.....................
همش که نباید بخونی مثلا همون فیزیک 3 و 1 رو نکات مهم بخون البته یه بار رو خوانی خوبه

morteza2010

عضو جدید
دکتر سروش نیا که کتاب نداره به تنهایی همش با پروفسور مشترکه
بخشای مهم بعضی کتابا رو قبلا تو پستا گفته بودم از قول خود استاد...
پستای قبل رو بخونید.....
چیزی ندیدم
http://www.www.www.iran-eng.ir/search.php?searchid=3312116
لطفا یه جمع بندی بکنید
من برم بخوابم برای فردا ساعت 6 صبح

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلااااااااام به همه . صبح بخیر. بچه ها من از فردا قراره شروع کنم. :smile: معماری جهان و معماری معاصرو خوبه؟
تاریخ هارو بزار کنار دروس فنی یا بعد از فن بخون
به نظر من فن در اولویته
والبته زبان
من خودم این اشتباهو کردم با سبک شناسی شروع کردم

milad-karimi

عضو جدید
:surprised:بله با اجازتون مال هنرهای ساختن... منابعشم که بیشتر همونای معمارین با همه ی کتابای محمود گلابچی... سوالا مفهومیه... و امسالم که آسون بود من اصلا نگاه نکردم... 1ورقم نخوندم از منبعا ولی 670 مدیریتو آوردم... اگه شما روزی 5 ساعت این کتابارو بخونین و تستای سالای قبلو بزنیین... مطمئنا از مدعیون خواهی بود...:eek:
تکنو و انرژی مگه از گرایش های هنرهای ساختن؟:D:redface:

atrali

کاربر ممتاز
:surprised:بله با اجازتون مال هنرهای ساختن... منابعشم که بیشتر همونای معمارین با همه ی کتابای محمود گلابچی... سوالا مفهومیه... و امسالم که آسون بود من اصلا نگاه نکردم... 1ورقم نخوندم از منبعا ولی 670 مدیریتو آوردم... اگه شما روزی 5 ساعت این کتابارو بخونین و تستای سالای قبلو بزنیین... مطمئنا از مدعیون خواهی بود...:eek:
دوست عزيز گفته شما فقط واسه انرژي و تكنولوژي صدق ميكنه چون مديريت خيلي سنگينه و اكثر قبولي هاش حداقل دو بار كنكور دادن چون درس مديريتش واقعا سنگينه........

ghasedakkk

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزيز گفته شما فقط واسه انرژي و تكنولوژي صدق ميكنه چون مديريت خيلي سنگينه و اكثر قبولي هاش حداقل دو بار كنكور دادن چون درس مديريتش واقعا سنگينه........
در عوض اونا ریسکش خیلی بالاست. کلا 20-30 نفر قبولی داره. مهم خوندن و فهمیدن مطالب نیست شما باید کتابا را بخوری

atrali

کاربر ممتاز
راستی بچه ها من این توفیق نصیبم شد که مبانی ساختمانهای بلند دوستمون را که ظاهرا همراه پسرشون نوشتن بخرم. نمیدونید چه خوشگله قبلا میدونستم 840 صفحه است ولی نمیدونستم قطع A4
:cry:
راستي كتابش چطوريه؟مطالبش سنگينه؟شكل زياد داره؟

atrali

کاربر ممتاز
در عوض اونا ریسکش خیلی بالاست. کلا 20-30 نفر قبولی داره. مهم خوندن و فهمیدن مطالب نیست شما باید کتابا را بخوری
چطوري كتابها و بخورم؟؟:biggrin::biggrin: مديريت خيلي ريسك داره.... ولي انرژي ريسكش كمتره در صورتي كه زبانت قوي باشه ....قبول نداري برو تو باشگاه كارنامه دوست عزيزمون timaj كه امسال رتبه 15 انرژي شده رو نگاه كن...............
البته بايد واسه هر رشته اي زحمت بكشي....من ميدونم كه رتبه هاي مثل اين چقدر زحمت كشيدن ولي من نسبت به نزديكي دو گرايش تكنو و انرژي به معماري نسبت به مديريت ميگم بهتره...........

milad-karimi

عضو جدید
والا کتابا 70 % راهو نشونتون میدن باید مطالبو درک کنیم بعد سوالارو جوواب بدین... مثلا یه شکل میده میگه کدوم سازه واسه این بهتره یا چیزایی که تحلیلتونو رو کنن... واسه مدیریتم که به نظرم 1 یا 2 کتاب سنگینش نمیکنه همون واحدای دانشگاس که اصول سرپرستی 1و2 و تشکیلات کارگاهی که شرایط عمومی پیمانو+ نمودارها و روشهای مدیریت زمان ... و برنامه زمانی کالبدی یو....متره براوردو ایناس... اونم فقط قانوناش ... که پروفسور زحمت کش اونم جمعبندی کرده و تبدیل به کتاب شده....

ghasedakkk

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستي كتابش چطوريه؟مطالبش سنگينه؟شكل زياد داره؟
والا این قدر حول کردم که ترسیدم درست حسابی نیگاش کنم. ولی یه دور ورق زدم میشه نزدیک نصف کتابو حذف کرد. ولی نصف دیگش کاملا مهمه. سیستمهای ساختمانی و سازه ساختمانهای بلند را کاملا توضیح داده. پره شکله (اونم رنگی). 2 فصل آخرش هم به انرژی و تاسیسات پرداخته به نظرم همه چی گفته.
موندم تو اون یکی کتابش (_طراحی مفهومی ساختمانهای بلند) چی میخواد بگه.

ghasedakkk

عضو جدید
کاربر ممتاز
والا کتابا 70 % راهو نشونتون میدن باید مطالبو درک کنیم بعد سوالارو جوواب بدین... مثلا یه شکل میده میگه کدوم سازه واسه این بهتره یا چیزایی که تحلیلتونو رو کنن... واسه مدیریتم که به نظرم 1 یا 2 کتاب سنگینش نمیکنه همون واحدای دانشگاس که اصول سرپرستی 1و2 و تشکیلات کارگاهی که شرایط عمومی پیمانو+ نمودارها و روشهای مدیریت زمان ... و برنامه زمانی کالبدی یو....متره براوردو ایناس... اونم فقط قانوناش ... که پروفسور زحمت کش اونم جمعبندی کرده و تبدیل به کتاب شده....
دوست عزیز بهت پیشنهاد میکنم امسال هنرهای ساخت شرکت کنی. البته براش بخونی و شرکت کنی.
واقعا سطح سواد 100 نفر اول این گرایشها با هم فرق چندانی نداره اما یکی قبول میشه و اون یکی نه. منظورم اینه که اونی که مثلا 30 میشه شانسی برای جبران رتبش نداره اما معماری داره.

atrali

کاربر ممتاز
دوست عزیز بهت پیشنهاد میکنم امسال هنرهای ساخت شرکت کنی. البته براش بخونی و شرکت کنی.
واقعا سطح سواد 100 نفر اول این گرایشها با هم فرق چندانی نداره اما یکی قبول میشه و اون یکی نه. منظورم اینه که اونی که مثلا 30 میشه شانسی برای جبران رتبش نداره اما معماری داره.
راست ميگي وقتي مثل من با رتبه 70 رد شي اونوقت درك ميكني تازه اونم با درصدهاي دو تا درس مثل رتبه هاي تك رقمي و اختلاف به نظر بقيه جزيي... ولي از نظر ماها(بچه هاي مديريت) خيلي زياد

آخرین ویرایش:

mahyar21

عضو جدید
من که نمیخونمش
امسال چون تازه چاپ شده اگه هم سوال بدا کلی میدن
بهتره همونایی که داریمو تعدادشونم کم نیس بخونم.البته ایننظر منه
منم باهات موافقم مهندس!
بعضی دوستان فقط الکی میان اینجا جو میدن میرن!!!:mad:
خودشون درس نمیخونن هیچ، باعث میشن بقیه هم که میان اینجا تا از مطالب استفاده کنن استرس بگیرن!
متاسفم برا بعضی ها.

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها احساس نمی کنید تاپیک از (مطالعه گروهی کارشناسی ارشد) داره تبدیل میشه به (بحث گروهی پیرامون کارشناسی ارشد) ؟؟؟ من از هر 5 بار که سر میزنم یکبار مطلب مفید یا نکته ای پیدا می کنم که توی روند خوندن کمکم میکنه...فکر می کنم بعضی از بحث ها اگر توی پیام خصوصی مطرح بشه و بعد نتیجه اینجا عنوان بشه بهتر باشه ... در ضمن کسانی که تازه وارد تاپیک میشن احتمالا کلی استرس میگیرند و سوالات تکراری می پرسند (منظورم در آینده است)... بهتره سعی کنیم مطالب اصلی و مهم رو عنوان کنیم ...
اگر موافق باشید شماره پستهایی که مطالب مهم دارند و شماره پستهای اضافی رو لیست کنیم و به مدیر تالار بدیم تا اضافی ها حذف بشن و پستهای مفید هم فهرست تا استفاده و جمع بندی راحت تر باشه ... هر کس موافق بود برای من پیام خصوصی بده تا اینجا هم شلوغ نشه

leila93

عضو جدید
بچه ها من کتاب سازه در معماری، درک رفتار سازه ها :گلابچی
سبک شناسی و معماری اسلامی ایران: پیرنیا
طراحی اقلیم و معماری غرب :قبادیان
اقلیم و معماری: کسمایی
معماری جهان : زارعی
این کتابا رو خریدم. دیگه چی باید بخرم؟

morteza2010

عضو جدید
داداش چقد بد خطی
ب خودم امیدوار شدم
کی میره این همه رارو؟؟!!
خیلی از این کتابها جزو ضروریات نیس اصلن
نه خوبه یدونه تست بیاد از هر کتابی که نخونی میشه 10 تست که واقعا زیاده
تاریخ هارو بزار کنار دروس فنی یا بعد از فن بخون
به نظر من فن در اولویته
والبته زبان
من خودم این اشتباهو کردم با سبک شناسی شروع کردم
من همه درس ها رو باهم میخونم خوبه یا نه

معمارباشی

عضو جدید
زبانفن و ایستاییتاریخدرکمنظر
تیرزبان 504مبانی سازه برای معمارانفن اوری های نوین ساختمانیتست های سالهای قبل
مردادزبان504درک رفتار سازهساختمان ها چگونه عمل می کنندتنظیم شرایط قیابکلومبانی سواد بصری
شهریورزبان تافلسازه در معماریاکوستیک قیابکلوسبک شناسی پیرنیازیبایی شناسی
مهرزبان تافلعناصر جزییات ساختمانینانو فناوریتاریخ معاصر بانی مسعوددرک عمومی عصر کنکاش
آبانزبانطراحی لرزه ای برای معمارانتاریخ جهان زارعیباغ های ایران نعیما
آذرزبان
دیزبان
بهمن

Sahar.Pirozmanes

عضو جدید
کاربر ممتاز
فک کنم امروز اینترنت حالش خوبه
میخوام سی دی دانشگامونو بزارم براتون
همون سی دی که دکتر سروش نیا گلی تو دانشگاه میده
فقط درساشو میزارم چون جزییات و چیزای دیگش فک نکنم بدردتون بخوره

mahyar21

عضو جدید
بچه ها احساس نمی کنید تاپیک از (مطالعه گروهی کارشناسی ارشد) داره تبدیل میشه به (بحث گروهی پیرامون کارشناسی ارشد) ؟؟؟ من از هر 5 بار که سر میزنم یکبار مطلب مفید یا نکته ای پیدا می کنم که توی روند خوندن کمکم میکنه...فکر می کنم بعضی از بحث ها اگر توی پیام خصوصی مطرح بشه و بعد نتیجه اینجا عنوان بشه بهتر باشه ... در ضمن کسانی که تازه وارد تاپیک میشن احتمالا کلی استرس میگیرند و سوالات تکراری می پرسند (منظورم در آینده است)... بهتره سعی کنیم مطالب اصلی و مهم رو عنوان کنیم ...
اگر موافق باشید شماره پستهایی که مطالب مهم دارند و شماره پستهای اضافی رو لیست کنیم و به مدیر تالار بدیم تا اضافی ها حذف بشن و پستهای مفید هم فهرست تا استفاده و جمع بندی راحت تر باشه ... هر کس موافق بود برای من پیام خصوصی بده تا اینجا هم شلوغ نشه
منم چند پست قبل از شما یه همچین مطلبی رو عنوان کردم ولی گویا به بعضی ها برخورده!
دیگه وقتی واقعیت گفته میشه نباید به کسی بر بخوره.
به قول شما 70% پست های اینجا یا تکراریه یا به درد نخور که میشه بصورت پیام خصوصی فرستاده بشه.
به عنوان مثال از پست شماره 1525# تا 1528# !:razz:
این مطالب رو میتونین با پیام خصوصی هم از همدیگه بپرسین!

آخرین ویرایش:

passedaway

عضو جدید
سلام
من هم میخوام به همراه شما واسه ی ارشد بخونم. دو تا سوال داشتم که ممنون میشم پاسخ بدبد:
1- اینکه سیلابس درسی مراکزی که آزمون برگزار می کنند رو می خوام که تاریخ داشته باشه و بتونم طبق اون برنامه ریزی کنم.

2-اینکه می خواستم بپرسم از دوستانی که شروع کردند کسی به جمع بندی در مورد منابع رسیده؟ مثلا الان یکی که خواست شروع کنه باید کتاب گلابچی رو اول بخونه یاسروش نیا یا فاطمی یا چی؟ توالی درست اینا چیه و اینکه منابع کجا همپوشانی داره و کجا نداره که موازی خوانی نشه! ممنون میشم از پاسختون

setareh266

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام من هم میخوام به همراه شما واسه ی ارشد بخونم. دو تا سوال داشتم که ممنون میشم پاسخ بدبد: 1- اینکه سیلابس درسی مراکزی که آزمون برگزار می کنند رو می خوام که تاریخ داشته باشه و بتونم طبق اون برنامه ریزی کنم. 2-اینکه می خواستم بپرسم از دوستانی که شروع کردند کسی به جمع بندی در مورد منابع رسیده؟ مثلا الان یکی که خواست شروع کنه باید کتاب گلابچی رو اول بخونه یاسروش نیا یا فاطمی یا چی؟ توالی درست اینا چیه و اینکه منابع کجا همپوشانی داره و کجا نداره که موازی خوانی نشه! ممنون میشم از پاسختون
ج1)باید پستهای قبل رو بخونی خودم چندتاشو گذاشتم..... ج2)به نظر من با مبانی سازه در معماری گلابچی شروع کن /درک رفتار/سازه در معماری/فاطمی/جزوه سروش نیا/و...

وضعیت
موضوع بسته شده است.