-مطالعه-گروهی؛-آمادگی-جهت-کارشناسی-ارشد91

وضعیت
موضوع بسته شده است.

omid tabrizi

عضو جدید
سلام من ساکن تهرات نیستمو میخوام واسه معماری-معماری بخونم این آکادمی تخصصی که میگین کجاست؟
من اسکیسمم ضعیفه الان برم کلاس ؟
میخوام دانشگاه تهران قبول بشم. واسه همون ضریب اسکیس مهمه!
لطفا راهنماییم کنیین ممنونم.

حتما اسکیس رو از الان شروع کن . اگه کلاس نمی تونی بری کتای اموزش اسکیس صدیق رو چندین بار بخون و همراهش کار کن...نصف اسکیس نصف تئوری

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوستای خوبم سلام. من از بچه های قدیمی باشگاهم. به کمک همین باشگاهو دوستای خوبم تونستم تو کنکور کارشناسی ناپیوسته قبول شم. الانم فقط پایان نامه م مونده که اونم ترم بعد تمومه.
سوالی که ازتون داشتم اینه که به نظر شما واسه ارشد چه گرایشی شرکت کنم با توجه به اینکه:
1. اسکیسم اصلا قوی نیست و تا حالا هم کار نکردم. (البته دوره ی کاردانی دستم از همه قوی تر بود ولی واسه کارشناسی کلا اسکیس کار نکردم و بلد نیستم)
2. طراحیمم آنچنان تعریفی نداره.
3. ولی ریاضیو زبانم خیلی خوبه.

حالا با این اوصاف به نظرتون چه گرایشی بخونم که هم با درساش آشنا باشم هم قبولیش زیاد سخت نباشه؟
احساس می کنم آزاد راحت تره. ولی خب اسکیس داره.
مدیریت پروژه هم هست ولی نمی دونم چجوریه.
می خواستم پستای بچه ها رو بخونم. منتها انقد زیاده که از شما چه پنهون حالشو نداشتم.
ممنون می شم راهنماییم کنین.

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
واااای چه تاپیک خوبی:)
منم ارشد 91 میدم
احتمالا انرژی
ولی هنوز شک دارم...
به خاطر بازار کارش........

MEG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستای خوبم سلام. من از بچه های قدیمی باشگاهم. به کمک همین باشگاهو دوستای خوبم تونستم تو کنکور کارشناسی ناپیوسته قبول شم. الانم فقط پایان نامه م مونده که اونم ترم بعد تمومه.
سوالی که ازتون داشتم اینه که به نظر شما واسه ارشد چه گرایشی شرکت کنم با توجه به اینکه:
1. اسکیسم اصلا قوی نیست و تا حالا هم کار نکردم. (البته دوره ی کاردانی دستم از همه قوی تر بود ولی واسه کارشناسی کلا اسکیس کار نکردم و بلد نیستم)
2. طراحیمم آنچنان تعریفی نداره.
3. ولی ریاضیو زبانم خیلی خوبه.

حالا با این اوصاف به نظرتون چه گرایشی بخونم که هم با درساش آشنا باشم هم قبولیش زیاد سخت نباشه؟
احساس می کنم آزاد راحت تره. ولی خب اسکیس داره.
مدیریت پروژه هم هست ولی نمی دونم چجوریه.
می خواستم پستای بچه ها رو بخونم. منتها انقد زیاده که از شما چه پنهون حالشو نداشتم.
ممنون می شم راهنماییم کنین.

سلام دوست قدیمی
از مجموعه شهر سازی میتونی بری برنامه ریزی شهری که ریاضیم داره ولی فک نکنم زیاد با هاش حال کنی
میتونی بری مرمت نه اسکیس داره نه ریاضی
میتوی بری مجموعه مدیریت
که توش زبان و ایستایی حرف اولو میزنه البته تعداد پذیرشش کمه ولی بخونی میشه قبول شد
اگه سوال خاصی در مورد مدیریت داری در خدمتم(چون خودم دارم واسه مدیریت میخونم)موفق باشی

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوست قدیمی
از مجموعه شهر سازی میتونی بری برنامه ریزی شهری که ریاضیم داره ولی فک نکنم زیاد با هاش حال کنی
میتونی بری مرمت نه اسکیس داره نه ریاضی
میتوی بری مجموعه مدیریت
که توش زبان و ایستایی حرف اولو میزنه البته تعداد پذیرشش کمه ولی بخونی میشه قبول شد
اگه سوال خاصی در مورد مدیریت داری در خدمتم(چون خودم دارم واسه مدیریت میخونم)موفق باشی
سلام عزییییییییییییزم. خوبی؟
مرسی بابت راهنماییت.
به مرمت که اصلا علاقه ندارم.
برنامه ریزیم فک نکنم زیاد به دردم بخوره.
فک کنم همون مدیریت واسه م بهتر باشه.
ممنون می شم بیشتر راهنماییم کنی واسه منابعو این چیزا.
بازم ممنون.

m_architect

عضو جدید
اقا من یه سوال دارم! نمودار ها و جدولها و فرمول های کتاب اقلیم و معماری کسمایی چقدر مهمن؟

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کسی میتونه تاریخ دقیق اومدن دفترچه ها رو برای ارشد سراسری بگه و زمان امتحان و امتحان اسکیس رو هم بگه ...
به سوال دیگه من اسکیسم خوبه ولی میخوام خیلی حرفه ای بشم و اصلا به کلاس رفتن اعتقادی ندارم .. چون استعدادم خوبه و خودم یاد میگیرم ولی تنها مشکلم اینه که میخوام مباحث فن ساختمان و مباحث محاسباتی رو توی کنکور خیلی خوب بزنم حداقل 50 درصد ... با توجه با اینکه من خیلی مباحث فنی و محاسباتی رو خوب یاد میگیرم و باهوش هستم ... به نظر شما برای این درس چه کلاس و کدام آموزشگاه رو پیشنهاد میکنید که خوب یاد بده ... :)

amir architect77

عضو جدید
کسی میتونه تاریخ دقیق اومدن دفترچه ها رو برای ارشد سراسری بگه و زمان امتحان و امتحان اسکیس رو هم بگه ...
به سوال دیگه من اسکیسم خوبه ولی میخوام خیلی حرفه ای بشم و اصلا به کلاس رفتن اعتقادی ندارم .. چون استعدادم خوبه و خودم یاد میگیرم ولی تنها مشکلم اینه که میخوام مباحث فن ساختمان و مباحث محاسباتی رو توی کنکور خیلی خوب بزنم حداقل 50 درصد ... با توجه با اینکه من خیلی مباحث فنی و محاسباتی رو خوب یاد میگیرم و باهوش هستم ... به نظر شما برای این درس چه کلاس و کدام آموزشگاه رو پیشنهاد میکنید که خوب یاد بده ... :)

دفترچه اواسط آبان ماه میاد.مرحله اول کنکور آخر بهمنه و زمان اسکیس هم اواخر تیر ماه.تاریخ دقیقش هر سال تغییر میکنه.

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام منم مي خوام از الان شروع كنم.اميدوارم با كمك شما دوستان منم به هدفم برسم.اما توي كرايشم نمي تونم تصميم بكيرم.من به معماري معماري.مديريت پروزه.طراحي شهري علاقه دارم اما برام بازار كارش مهم.كسي مي تونه راهنمايي كنه؟

amir architect77

عضو جدید
سلام منم مي خوام از الان شروع كنم.اميدوارم با كمك شما دوستان منم به هدفم برسم.اما توي كرايشم نمي تونم تصميم بكيرم.من به معماري معماري.مديريت پروزه.طراحي شهري علاقه دارم اما برام بازار كارش مهم.كسي مي تونه راهنمايي كنه؟

مدیریت پروژه بازار کارش خیلی خوبه ولی قبول شدنش سخته ظرفیتش پایینه و ریسکش بالاست.طراحی شهری هم خوبه ولی اسکیسش وحشتناکه بچه های شهرسازی راحتتر قبول میشن.و اما گرایش مهندسی معماری سالاره اولا اینکه مهندسیه دوما برای نظام مهندسی رشتش معتبره و بازار کارش تو دفاتر مهندسی از سایر گرایشای معماری بهتره.به علاقتون هم فکر کنین

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها کسی کتابای راهیان ارشدو خونده؟ همون 11 جلدی رو میگم. چطوره؟ کامله؟ واسه جمع بندی چطور؟ مناسبه!؟

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان. منم میخوام امسال گرایش معماری-معماری شرکت کنم.

ولی میدونین چیه به نظرم این همه کتابایی که باید بخونیم خیلی زیاده. تازه اگه همشم خوندیم ولی معلوم نیست سوالا از کجا میاد.....
وای خدااااااااااااااااا من گیج شدم.:confused:

sanaz-m

عضو جدید
سلام بچه ها منم می خوام امسال کنکور معماری معماری بدم امیدوارم سال دیگه همین موقع هممون قبول شده باشیم من از شنبه می خوام شروع کنم به خوندن

raz1367

کاربر فعال
سلام بچه ها منم چند روز هست كه دارم براي ارشد مي خونم,كتاب هاي مدرسان رو خريدم و فعلا با مباني نظري شروع كردم,اينجا هرچي رونق بيشتر ي داشته باشه به نفع همه هست چون از نظرات و راهنمايي هاي هم استفاده مي كنيم.;)

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان.می خوام که حتما قبول شم . (یه جورایی اجبار دارم ،که حتما امسال برم ارشد). وقت زیادی ندارم . شروع کردم با کتاب هایی که دارم. (لیست منابع رو از سایت مرکز معماری گرفتم با یه دوستی که قبول شده هم صحبت کردم.) ..فعلا مشغول مطالعه کتابهای شناخته شدم که اکثر به عنوان منابع معرفی میشه.معماری جهان- اسلامی- مصالح-اقلیم و معماری کسمایی رو فصلی شروع کردم . معاصرقبادیان .زبان رو هم با زبان عمومی شروع کردم...کتاب خوندن رو به جزوه ترجیح میدم .بعد کتاب جزوه برای جمع بندی خوبه. (البته دوستان جزوهای اساتید خاص رو توصیه کردن که متاسفانه دسترسی ندارم. اگه پیدا کردم در کنار کتاب می خونم) در روز چند ساعت هم برا اسکیس خط میکشم که فعلا مشغول تمرین های کروکی هستم..پیوست: 1-امکان استفاده از کلاسها و اساتید تهران رو ندارم حتی برا اسکیس .2- زمان برای بیشتر وقت گذاشتن و جستجو برا اینکه چی و چطور بخونم ندارم3- اجبار شدید برای قبولی دارم4- کتابهای زیادی کم دارم که به مرور میخرم که یهو انبار نشن و من هیچ کدوم رو نخونم..تمام...راه دراز و سختی در پیش ست.موفق باشید.

آخرین ویرایش:

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام بچه ها منم چند روز هست كه دارم براي ارشد مي خونم,كتاب هاي مدرسان رو خريدم و فعلا با مباني نظري شروع كردم,اينجا هرچي رونق بيشتر ي داشته باشه به نفع همه هست چون از نظرات و راهنمايي هاي هم استفاده مي كنيم.;)
ممنون دوست عزیز که از نحوه خوندت گفتی. .درسته شیوه مطالعه هرکس متفاوته و هرکس یه نسخه مخصوص داره اما اینجوری با نوع خونده و منابع و کتابها آشنا میشم و فکر میکنم برامون خوب باشه..ش.. دوستان دیگه هم لطفا توصیح بدن . یه جور انرژی گرفتن و مصمم شدن ست

sorin

عضو جدید
کنکور 91

کنکور 91

سلام .من رتبه 8 کنکور تکنولوژی معماری 90 رو آوردم.اگه کمکی از دستم بر بیاد خوشحال میشم کمکتون کنم.البته سایت انجمن تکنولوژی معماری رو که در مورد معماری هم هست تا چند روز دیگه راه اندازی میکنم و آدرسش رو اعلام میکنم.امیدوارم بتونم کمک کوچیکی به بچه های امسال بکنم.موفق باشید

raz1367

کاربر فعال
سلام به همه دوستان.می خوام که حتما قبول شم . (یه جورایی اجبار دارم ،که حتما امسال برم ارشد). وقت زیادی ندارم . شروع کردم با کتاب هایی که دارم. (لیست منابع رو از سایت مرکز معماری گرفتم با یه دوستی که قبول شده هم صحبت کردم.) ..فعلا مشغول مطالعه کتابهای شناخته شدم که اکثر به عنوان منابع معرفی میشه.معماری جهان- اسلامی- مصالح-اقلیم و معماری کسمایی رو فصلی شروع کردم . معاصرقبادیان .زبان رو هم با زبان عمومی شروع کردم...کتاب خوندن رو به جزوه ترجیح میدم .بعد کتاب جزوه برای جمع بندی خوبه. (البته دوستان جزوهای اساتید خاص رو توصیه کردن که متاسفانه دسترسی ندارم. اگه پیدا کردم در کنار کتاب می خونم) در روز چند ساعت هم برا اسکیس خط میکشم که فعلا مشغول تمرین های کروکی هستم..پیوست: 1-امکان استفاده از کلاسها و اساتید تهران رو ندارم حتی برا اسکیس .2- زمان برای بیشتر وقت گذاشتن و جستجو برا اینکه چی و چطور بخونم ندارم3- اجبار شدید برای قبولی دارم4- کتابهای زیادی کم دارم که به مرور میخرم که یهو انبار نشن و من هیچ کدوم رو نخونم..تمام...راه دراز و سختی در پیش ست.موفق باشید.

سلام دوست عزيز,اگه بتوني منابع اصلي يا همون مرجع رو بخوني كه صد البته بهتر و مفيد تر هستن,.ولي در خوندن كتاب هاي مرجع با دو مسئله رو به رو مي شيم1-مدت زمان كمي كه تا كنكور مونده 2-مشكل جمع بندي اين كتاب ها كه كار سختي هست چون منابع واقعا زياد هستند.
به عنوان مثال براي درس تنظيم شرايط حدود پنج كتاب معرفي شدند از قبيل:اقليم ومعماري كسمايي, بررسي ابنيه سنتي قباديان,ساختمان ها چگونه عمل مي كنند ترجمه محمود گلابچي, تنظيم شرايط محيطي دكتر يوسف هاشمي و اسايش در پناه معماري نوشته محمود رازجويان, كه واقعا وقت زيادي براي مطالعه لازم دارن,ولي تو يه جزوه آموزشي ; يكي همه اين مطالب خلاصه شدند و دوم اينكه مطالب تكراري نمي خوني.
به هر حال من اطلاع زيادي از ميزان اطلاعات و توانايي هاي شما ندارم اما لازم ديدم كه اين نكته رو بهتون بگم بلكه مفيد باشه.البته منكر كاستي هاي اين چزوات آموزشي مثل مدرسان , پارسه,راهيان ارشد و.... نمي شم و حتما بايد سه چهار تا از كتاب هاي مهم ومرجع رو در كنارشون خوند.

raz1367

کاربر فعال
سلام .من رتبه 8 کنکور تکنولوژی معماری 90 رو آوردم.اگه کمکی از دستم بر بیاد خوشحال میشم کمکتون کنم.البته سایت انجمن تکنولوژی معماری رو که در مورد معماری هم هست تا چند روز دیگه راه اندازی میکنم و آدرسش رو اعلام میکنم.امیدوارم بتونم کمک کوچیکی به بچه های امسال بکنم.موفق باشید

سلام ممنون ميشم اگه در مورد منابعي كه مطالعه كردي و برنامه ريزي خودت يه كم توضيح بدي.

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوست عزيز,اگه بتوني منابع اصلي يا همون مرجع رو بخوني كه صد البته بهتر و مفيد تر هستن,.ولي در خوندن كتاب هاي مرجع با دو مسئله رو به رو مي شيم1-مدت زمان كمي كه تا كنكور مونده 2-مشكل جمع بندي اين كتاب ها كه كار سختي هست چون منابع واقعا زياد هستند.به عنوان مثال براي درس تنظيم شرايط حدود پنج كتاب معرفي شدند از قبيل:اقليم ومعماري كسمايي, بررسي ابنيه سنتي قباديان,ساختمان ها چگونه عمل مي كنند ترجمه محمود گلابچي, تنظيم شرايط محيطي دكتر يوسف هاشمي و اسايش در پناه معماري نوشته محمود رازجويان, كه واقعا وقت زيادي براي مطالعه لازم دارن,ولي تو يه جزوه آموزشي ; يكي همه اين مطالب خلاصه شدند و دوم اينكه مطالب تكراري نمي خوني.به هر حال من اطلاع زيادي از ميزان اطلاعات و توانايي هاي شما ندارم اما لازم ديدم كه اين نكته رو بهتون بگم بلكه مفيد باشه.البته منكر كاستي هاي اين چزوات آموزشي مثل مدرسان , پارسه,راهيان ارشد و.... نمي شم و حتما بايد سه چهار تا از كتاب هاي مهم ومرجع رو در كنارشون خوند.
شما درست میگید. اما اینکه کدوم جزوه بهتره؟ خودش موضوعی میشه که اتفاق نظر توش نیست. (که البته این هم به قول شما اطلاعات و توانایی فرد بستگی داره) این شد که با کتاب شروع کردم . منابع هم خیلی زیاده . اما اینکه فکر کنم کدوم جزوه بهتره بعد برم دنبالش و.... این جوری زمان رو از دست میدم.برای کاردانی به کارشناسی مدرسان شریف برا من خوب بود.با این توصیه تون تصمیم گرفتم خودم از هر کدوم اینها یکی رو پیدا کنم و ببینم کدوم برام مناسب تره.ممنون

sorin

عضو جدید
منابع کتلاب های گلابچی.زمان مطالعه هم همه روزه همه ساعات.یعنی سبک کنکور تکنو این جوریه.البته جزِئیاتش رو تو سایت انجمن تخصصی میزارم حتما

raz1367

کاربر فعال
منابع کتلاب های گلابچی.زمان مطالعه هم همه روزه همه ساعات.یعنی سبک کنکور تکنو این جوریه.البته جزِئیاتش رو تو سایت انجمن تخصصی میزارم حتما
ممنون از راهنمايتون,مشتاق شنيدن جزئيات هستيم.;)

yashel

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
من هم دارم شروع می کنم. خیلی خوبه اگه بتونیم همراه هم باشیم و حداقل همدیگرو تشویق کنیم و به هم انگیزه و انرژی بدیم. به هر حال کنکور مسیر سختیه

;)
من یه پیشنهاد دارم. چند گروه 5 الی 10 نفره تشکیل بدیم همینجا. افرادی که شرایط تقریباً مشابهی دارن تو یک گروه. و درس خوندنمون رو با هم هماهنگ کنیم. مثلاً هر روز چند دقیقه وقت بذاریم بیایم اینجا به هم بگیم که چی خوندیم و چه کار کردیم. فکر کنم اینجوری خیلی به هم کمک کنیم. حداقل انگیزه ی بیشتری واسه درس خوندن پیدا می کنیم.
الان 6 ماه تا کنکور فرصت داریم. زمان خیلی مناسبیه برای به دست آوردن بهترین نتیجه.

آخرین ویرایش:

بابالنگ دراز

کاربر بیش فعال
سلام دوستان عزیز
من هم دارم شروع می کنم. خیلی خوبه اگه بتونیم همراه هم باشیم و حداقل همدیگرو تشویق کنیم و به هم انگیزه و انرژی بدیم. به هر حال کنکور مسیر سختیه

;)
من یه پیشنهاد دارم. چند گروه 5 الی 10 نفره تشکیل بدیم همینجا. افرادی که شرایط تقریباً مشابهی دارن تو یک گروه. و درس خوندنمون رو با هم هماهنگ کنیم. مثلاً هر روز چند دقیقه وقت بذاریم بیایم اینجا به هم بگیم که چی خوندیم و چه کار کردیم. فکر کنم اینجوری خیلی به هم کمک کنیم. حداقل انگیزه ی بیشتری واسه درس خوندن پیدا می کنیم.
الان 6 ماه تا کنکور فرصت داریم. زمان خیلی مناسبیه برای به دست آوردن بهترین نتیجه.

بسیار عالی;)از این طرز تفکر خوشم میاد.....پایم

بابالنگ دراز

کاربر بیش فعال
چند سال پیش چند تا از دانشجوهای خسته از کنکور که نتیجه خوبی هم نگرفته بودن با هم قرار میذارند با هم بخونند هرکی یه قسمتی از درسا رو بخونن و همه هم چون 1سال بود کنکور داده بودند و قبول نشده بودند به درسا آشنایی داشتند و با هم هر چند وقت یه بار قرار میذاشتند خلاصه ها رو ردوبدل میکردند و در جلسه حضوری به هم کنفرانس میدادند و ردوبدل جزوه....این شد که همون سال همشون تهران قبول شدند و رتبه های خیلی خوبی هم گرفتند...چون یه کوه رو تیکه تیکه کردند و هر کدوم قسمتی رو کندند.......

آرتميس.artmiss

عضو جدید
منم می خوام جدی جدی شروع کنم. به چند تا از موسسات هم سر زدم.منابع رو جمع آوری کردم. می خوام معماری داخلی دانشگاه هنر قبول شم.ایشالا!

آرتميس.artmiss

عضو جدید
دوستان یه سوال؟
من تو زبان تخصصی فرهنگ تصویری معماری رو شروع کردم. ولی کلماتش هم خیلی زیاده و هم سخت چه جوری باید این کتابو خوند؟ روش خوندن درستش چیه؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.