[ مصاحبه ی علمی-عقیدتی شرکت نفت ] سایت آزمون: azmoon.nioc.ir

one_1

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما مطئنین؟
ببینم روی پاکتایی که دست شماها هم رسیده همون جمله رو نوشته یا نه؟
آخه این پاکت که به من رسیده به نظر خالی میاد و احتمالا همه مطلبو تو جلد داخلیش نوشتن و اگه سوتی بدیم دیگه کاریش نمیشه کرد و بعد خر بیار و باقالی رو بار کن یه بار دیگه باهاس اقدام کنیم
عجب برزخی شده ها!!!

بابا چرا اینقد سختش ميکنی؟؟؟؟؟؟؟
من همون پاکت رو گذاشتم تو يه پاکت ديگه ! تموم شد و خلاص ! احتمالا اونجا که ميخواستن بازش کنن مث اون کادو تولد ها که هی جعبه تو جعبه بود به زحمت افتادن ;)

hiby

عضو جدید
سلام آقا داوود
تبریک میگم
شما تو خود سیری هستید یا سکوهای سیری؟ کدوم سکوش؟
ضریب جزایر هم باهم فرق داره؟ ضریب سکوها هم فرق داره؟
من سکوی فروزان هستم جزیره خارگ
به من گفتن آموزشی تو محمودآباده و شاید اقماری هم نباشه و فقط 5شنبه جمعه مرخصی داریم بریم شهرمون و شنبه برگردیم
گفتن آموزشی از اول خرداد شروع میشه ولی نامه عدم سوپیشینه 1ماه طول میکشه بیاد

ضریب کلیه سکوهای خلیج فعلا 6 هست.....اینو از یکی از بچه های سکوی سلمان پرسیدم

ضرایب جزایر هم نهایتا 4

آخرین ویرایش:

hiby

عضو جدید
اقا من يه پيام غير مرتبط ميدم قول ميدم همين اولين و اخرينش;)

برد تيم رئال مادرید

را به همه نفتياي مادريدي در مقابل بارسا تبريك بگم.
بازم از پيام بي ربطم به تاپيك عذر خواهي ميكنم ;)

پسر خوب ! حداقل پیام گواردیولا رو میذاشتی که قهرمانی رو به رئال تبریک گفت ;)

blackberry35

اخراجی موقت
خبر خبر تکمیل ظرفیت خنیفر اعلام کرد آقا جان خو
گفت و گوي nioc با عباس خنيفر: برنامه جذب نيروي انساني در شركت ملي نفت تشريح شد مدير توسعه منابع انساني شركت ملي نفت ايران با اعلام اين خبر كه طي چند هفته آينده، كار جذب هزار نفر از ذخاير آزمون استخدامي سال گذشته انجام مي شود
مدير توسعه منابع انساني شركت ملي نفت ايران با اشاره به آزمون استخدامي سال گذشته، اظهار داشت: در آزمون سال گذشته براي جذب چهار هزار و 907 نفر هدفگذاري شده بود كه اين جذب به صورت كامل انجام نشد و حدود هزار نفر از تعهد باقي مانده اين برنامه از محل ذخاير آزمون استخدامي سال گذشته، طي دو هفته آينده با برگزاري پنل هاي مصاحبه، جذب شركت نفت خواهند شد.
خنيفر از برنامه پنجساله مديريت توسعه منابع انساني شركت ملي نفت ايران براي جذب سالانه سه هزار نفر به طور ميانگين خبر داد و خاطرنشان كرد: در سال جاري اين روند همانند سال گذشته ادامه مي يابد و علاوه بر هزار نفر باقيمانده از تعهد آزمون استخدامي سال گذشته، آزمون استخدامي براي جذب نيروهاي جديد نيز طبق برنامه برگزار خواهد شد.
http://nioc.ir/Portal/Home/ShowPage....2-1e74a1f2c7a9

آقا جان لینکش هم گذاشتم برید نگاه کنید خو

davood253

عضو جدید
آقاي كيان من بد كسي رو نخواستم آغاجاري هم من باب مزاح عرض كردم ...
ولي
خيلي نامرديه كه شما چون مذكر هستيد تشريف ببريد نفت ولي من چون مونث هستم نتونم بيام،
آقايون فرمودند شما اشتباهي به ما معرفي شديد ما دختر نمي خوايم فقط
مذكر
اگه همكار شديم كه خودتون مي فهميد از همه مردا مرد ترم و اينكه اينجوري جنسيتم رو به رخم بكشن بي انصافيه اگه هم كه نشديم يادتون باشه مردي به جسم نيست
آقا تو دفترش نشسته بعد به من ميگه ما فقط آقا ميخوايم كه بفرستيمش مناطق عملياتي شما نميتوني شبكار باشي نميتوني بري بالا تجهيز و...شما خانمي سختت ميشه!!من كه سختم نيست شايد شما سختتون باشه با خانم كار كنيد!
آخه اگه نميتونستم كه اين رشته رو انتخاب نميكردم اگه نميتونستم كه 2 سال تو پتروشيمي كار نميكردم.. من شيفت هم بودم اگه همكارات آدم باشن اصلا سخت نيست خيلي هم صميمي بوديم..
بخدا نامرديه!
جمله فقط مذكر حالمو بد ميكنه مگه مردي به فيزيكه !
فردا ميرم تهران ببينم چي ميشه اميدوارم آقايون مرد ،نامرد نشده باشن و زير حرفشون نزده باشن اميدوارم فقط يك ابهام باشه و من به هدفم برسم حالا ميخواد مناطق باشه يا يه جاي ديگه فقط نفتي شدن واسم مهمه;)
به اميد خدا نفتي ميشي
ولي ستمه بچه 14 روز مادرش را نبينه.
ميتونه باباش را 14 روز نبينه ولي اگه 14 روز مادرش را نبينه چي؟

davood253

عضو جدید
شما چه ميدونيد اينكه مجبور باشي كفش ايمني نامرغوب و بزرگ بپوشي بعد پاهات تاول بزنه يعني چه؟
شما چه ميدونيد كار كردن تو گرماي 60 درجه با كفش و كلاه زير نگاه هرزه يه سري آدم تحصيل كرده يعني چه؟
شما چه ميدونيد اينكه آدماي تحصيل كرده و مهندس به يه چشم ديگه نگات كنن يعني چه؟شما از آدم بي سواد و بي شعور توهين و تحقير ديدي ولي امثال من از آدماي تحصيل كرده و مثلا با شعور تحقير و توهين ديديم ..وقتي بيشتر دردت مياد كه طرف متاهله و هم سن دخترشي ..
وقتي يادم مياد روزي چند بار شكستمو دوباره خودمو جم كردم ،كوتاه نيومدم و ادامه دادم ،نذاشتم اشكمو اون نامردي ببينه كه ميگه مرده .. ياد ميگيرم بايد تلاشمو بيشتر كنم..
يا راهي خواهم يافت يا راهي خواهم ساخت

اي بابا دلم كباب شد
خانوم مجبوري اين همه سختي بكشي
برو استاد دانشگاه شو .كار كه قحطي نيست
كلاس كارش هم بيشتره
ديگه لازم نيست كفش كار بپوشي كلاه بزاري سرت حرف زور بشنوي نگاه هرزه تحمل كني
هيچ راهي هم نيست كه بخواي پيدا كني . چون اينجا ايران است نه آمريكا يا انگليس و ........

blackberry35

اخراجی موقت
ماذا حدث الى اکمال العاملين؟
What happened to completing staff?
Ne personel tamamladıktan oldu? (ترکی)
完成人员发生了什么事? (چینی)
Qu'est-il arrivé à mener à bien le personnel? (فرانسه)
どのようなスタッフを完了させるために起こったのか? (ژاپنی)
عملے کو مکمل کرنے کے لئے کیا ہوا؟(اردو)

То, что произошло в завершении сотрудники?(روسی)

कर्मचारियों को पूरा करने के लिए क्या हुआ? (هندی)
Che cosa è successo al completamento del personale? (ایتالیایی)
ای تکمیل ظرفیته چه بی؟ (کردی کرمانشاهی)
آقاجان پس تکمیل ظرفیت چی شد؟ (فارسی)

جان عزیزت علی بیگی جان هرکی دوست داری من به زبانهای مختلف برات نوشتم ،تکمیل ظرفیت اگه اهل کره زمین باشه بهت زنگ میزنه این تاپیک رو بیخیال شو بکش بیرون !

آقا جان کاشکی به زبان( فضایی هاET)هم می نوشتی که آنها هم بدونند.

davood253

عضو جدید
همیشه از خدا خواستم عنایتی کنه از این کارا که شما میگی نکنم
از مدیریت بدمون نمیاد اما نه به هر قیمتی
یادم نمیره یه زمانی تو دانشگاه دبیر انجمن علمی بودیم چند سالی و خیلی چیزا یاد گرفتیم
و سعی کردم انجوری نباشم که از این راه ها با پرواز چارتر طی کنم
انشاالله تو محیط کار تغییر نکنم
شما هم دعا کنید واسم
از بابت تذکرت ممنون
میگن غفلت بدترین خطریه که انسانو تهدید میکنه که 6 قسمه
1- غفلت از خدا 2- غفلت از خود 3- غفلت از مکر الهی 4-غفلت از امتحان 5- غفلت از آیات خدا 6- غفلت از آخرت
همیشه دعا میکنم که دچار هیچ کدوم اونا نشم.
باز هم ممنون که به فکر من بودید

خداوكيلي مدركت چيه؟
ديپلم داري يا نه ؟:biggrin:

blackberry35

اخراجی موقت
آقا جان یک اسکنی از نامه نفرات مورد نیاز شرکت نفت که در بهمن ماه سال گذشته از ساختمان 5 طبقه گرفتم براتون می زارم ببینیئد
اینا که فقط 476 نفا تکمیل ظرفیت می خاند بگیرند
File0037529.JPG

davood253

عضو جدید
سلام داوود جان،بابا تو از وزنه های این تاپیک هستی،وقتی نیستی دلمون میگیره،منم سیری می خوااااااااااااااممممممممممممممممممم:smile:محلات خوش گذشت دیگه؟دفعه بعد سونای هتل نفت محمود آباد میریماااااا:D
حالا یه سوال:
حالا که مجبوریم باید تعهدو ببریم ولی گیرم که میخواییم از شرکت استعفا بدیم،اون موقع چیکار می کنن؟ینی تعهدی که میدیم چیه؟نهایتا چه مشکلی رو میتونه بعدا برامون ایجاد کنه؟

منكه شما و Hiby را نفرين كردم بيوفتين جزيره سيري.
محلات خيلي خوب بود
سه روز تهران الاف شديم و روز اول بارندگي بود رفيقم سرما خورد سرعين كنسل شد بردمش محلات . نفري 3 تومن داديم پريديم تو استخر آب جوش .

تعهد ميدي كه تو اين ده سال هرجا شركت گفت بايد بري و نگي نميرم
و اگر خواستي استعفا بدي خرج دوره آموزشي را بدي.
هيچ مشكلي پيش نمياد نترس رفيق امضا كن من باهاتم

davood253

عضو جدید
سلام آقا داوود
تبریک میگم
شما تو خود سیری هستید یا سکوهای سیری؟ کدوم سکوش؟
ضریب جزایر هم باهم فرق داره؟ ضریب سکوها هم فرق داره؟
من سکوی فروزان هستم جزیره خارگ
به من گفتن آموزشی تو محمودآباده و شاید اقماری هم نباشه و فقط 5شنبه جمعه مرخصی داریم بریم شهرمون و شنبه برگردیم
گفتن آموزشی از اول خرداد شروع میشه ولی نامه عدم سوپیشینه 1ماه طول میکشه بیاد
سلام
من نوشتن جزيره سيري اسمي از سكو نيوردن . مگه براي شما نوشتن سكو فروزان؟
ضريب جزاير معلومه كه فرق ميكنه.
جزيره اي كه 15 كيلومتر با ساحل فاصله داره با جزيره اي كه 72 كيلومتر فاصله داره ضريبش متفاوته ديگه.
به من گفتن دوره آموزشي 3 هفته آموزش و 1 هفته استراحت است.
لطفن اين را مشخص كن تو برگه معرفي به طب برات سكو فروزان را قيد كردن يا جزيره خارك؟

kiyan_max2020

عضو جدید
جت اسکی های نفت و گاز پارس

به این میگن مدیریت که به فکر پرسنلشه
قابله توجه سایر شرکت ها
بعدا میرسن
مشاهده پیوست 94256مشاهده پیوست 94257

آقا زشته یکی ندونه فک میکنه خدای نکرده بچه های پارس جت اسکی ندیدن:biggrin:

فضا پیما که نیست
عین یه موتور سکلیته که تو آب راه بره
یه کم جنبه امکانات داشته باشید دستور میدم جت اسکی هارو جم کنن بیارن بدن به بچه های با جنبه و خاکی مناطق
رو ماسه های دورو بره اهواز اسکی کنن باهاش

reza 68

عضو جدید
به به آقا داوود(مهندس فلاتی سیری آبادی)
آقا تبریک:w17::w17::w17:بالاخره ذیگه کارات تموم شد
یک دستی هم سر ما بکش
چه خبر از فلات جون:w26:
امن و امان بود؟
نمیدونی واسه چی به من زنگ نمیرنند،آخه هفته پیش گزینش گفت که قبول شدی!!شاید باید خودم بهشون زنگ بزنم:w20:

davood253

عضو جدید
به به آقا داوود(مهندس فلاتی سیری آبادی)
آقا تبریک:w17::w17::w17:بالاخره ذیگه کارات تموم شد
یک دستی هم سر ما بکش
چه خبر از فلات جون:w26:
امن و امان بود؟
نمیدونی واسه چی به من زنگ نمیرنند،آخه هفته پیش گزینش گفت که قبول شدی!!شاید باید خودم بهشون زنگ بزنم:w20:

عجله نكن دوست من
فلات از 26 فروردين كارش را شروع كرده و روزي 15 نفر ميفرسته طب صنعتي شايد وقتي طب بچه هاي نفت و گاز پارس تموم شد آمار فلات هم بيشتر بشه.
تا 10 روز ديگه حتمن بهت زنگ ميزنن مطمئن باش.
تو خرداد هم آموزشي شروع ميشه.

davood253

عضو جدید
داود جون سیکل ودارم
البته با اون چیزایی که نوشتم شما جواب دادی
احتمالا فکر کردی که یه مدرک حوزوی مثلا سطح 3 هم واسه خودم دارم نه؟

ها من ميدونستم سيكل داري ميخواستم خودت بگي
چرا نميري مدرسه شبانه درس بخوني ديپلم بگيري؟:biggrin:

blackberry35

اخراجی موقت

مديرعامل شركت ملي مناطق نفتخيز جنوب از كشف دو ميدان نفت و گاز در يال جنوبي طاقديس آبتيمور و يال شمالي طاقديس زيلايي خبر داد.

هرمز قلاوند؛ مديرعامل شركت ملي مناطق نفتخيز جنوب در گفت و گو با خبرنگار پايگاه اطلاع رساني شركت ملي نفت ايران از كشف دو ميدان از كشف دو ميدان نفت و گاز در يال جنوبي طاقديس آبتيمور و يال شمالي طاقديس زيلايي خبر داد و گفت: در يال جنوبي طاقديس اصلي آبتيمور با حفاري چاه شماره 50، مخزن جديدي به ابعاد 3 كيلومتر در 10 كيلومتر كشف شد كه ضخامت لايه نفتي آن 200 متر است كه با توسعه حفاري ها حجم ذخاير آن به طور كامل مشخص خواهد شد.

قلاوند در مورد مخزن كشف شده منطقه زيلايي كه در محدوده شركت بهره برداري نفت و گاز مسجد سليمان قرار داد گفت: در يال شمالي طاقديس زيلايي، 7 طاقديس جديد نفتي و گازي كشف شده كه وجود نفت و گاز حداقل در 2 طاقديس با حفاري چاه هاي 15 و 16 به اثبات رسيده است كه با توسعه حفاري هاي جديد در آينده، 5 طاقديس مجاور يال شمالي اين ميدان را هم حفاري خواهيم كرد.
مديرعامل شركت ملي مناطق نفتخيز جنوب افزود: ابعاد اين مخازن در حد 3 كيلومتر در 8 كيلومتر است و حجم گازي كه در آنها وجود دارد معادل 80 ميليارد متر مكعب است
قلاوند در تشريح نحوه كشف دو ميدان زيلايي و آبتيمور گفت: پس از انجام عمليات لرزه نگاري بر روي ميادين زيلايي و آبتيمور و به دنبال آن تفسير داده هاي لرزه اي از سوي كارشناسان متخصص مناطق نفت خيز جنوب در بخش فني، وجود اين طاقديس هاي جديد به اثبات رسيد.
بر اساس اين گزارش، ميدان آبتيمور در فاصله 25 كيلومتري غرب اهواز بين دو ميدان مهم نفتي منصوري و اهواز قرار دارد و ميدان نفتي زيلايي نيز در 115 كيلومتري شمال اهواز واقع است.

دنیا فقط خوزستان زرخیز ولی بینهایت محروم ما ایران رو ثروتمند کردیم .
مستند تصویری - تشریحی/
محرومیت مردم "منصوره" در کنار 170حلقه چاه نفت
اهواز - خبرگزاری مهر: عجین شدن نفت با فقر و محرومیت شاید قصه ای تکراری برای مردم خوزستان باشد ولی این موضوع نباید دستمایه بی توجهی به مردمی باشد که زمین زیرپایشان بیش از 70 درصد درآمدهای کشور را تامین می کند و روستای محروم منصوره در خوزستان با 170 حلقه چاه نفت نیز ازجمله این مناطق است.
به گزارش خبرنگار مهر، استان خوزستان با تولید بیش از 70 درصد نفت کشور نقش مهمی در اقتصاد کشور دارد ولی معادله جالبی که در این بین خودنمایی می کند این است که هر جا که نفت باشد فقر و محرومیت نیز در آنجا سربه فلک کشیده و این موضوع شاید ریشه در تاریخ دارد و مربوط به امروز و دیروز نیست. اغلب شهرهای نفت خیز خوزستان که جای جای زمینهایشان، طلای سیاه جاری است محرومیت بالایی دارند. مسجدسلیمان به عنوان اولین شهر نفتخیز خاورمیانه، هفتگل به عنوان دومین شهر نفتخیز کشور، امیدیه و آغاجاری به عنوان یکی از مناطق عمده تولید نفت در کشور و جدیدا شهرستان شادگان با در اختیار داشتن میدان منصوری از فقر شدید امکانات و داشتن محرومیتهای فراوانی رنج می برند و این معادله در این مناطق بیشتر تقویت می شود که نفت با فقر و محرومیت عجین شده است.

نمایی از روستای منصوره در شادگان

اما قصه روستای منصور شهرستان شادگان شاید در این بین بیش از سایر مناطق عجیب باشد. روستایی با داشتن 170 حلقه چاه نفت اکنون با محرومیتهای عمده ای مواجه است و شاید انتظار ساکنان این روستا که «حق ما کمی بیشتر از سایر روستاهای کشور در دادن امکانات و رسیدگی است» به حق و منصفانه باشد.

پرجمعیت ترین روستای شادگان

حسن سلامی دهیار روستای منصوره در گفتگو با خبرنگار مهر در معرفی این روستا می گوید: این روستا دارای 900 خانوار و جمعیت چهار هزار نفری است و پرجمعیت ترین روستای شادگان و یکی از روستاهای بزرگ کشور به شمار می رود که زمانی در قلب تالاب بین المللی شادگان بود ولی به مرور زمان و به علت خشک شدن تدریجی این تالاب، اطراف این روستا به زمینهای کشاورزی و مسکونی تبدیل شد.

وی با اشاره به اینکه این روستا 40 کیلومتر با شهرستان شادگان فاصله دارد، افزود: طبق نقشه مصوب روستا در زمان حاضر 170 حلقه چاه در این روستا وجود دارد که ظاهرا 60 حلقه چاه از آنها فعال هستند و نفت خام فراوانی به صورت روزانه از آنها استخارج می شود.

شیوه عبور مردم از رودخانه منصوره

سلامی با یادآوری اینکه این روستا 14 شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده، تصریح کرد: اغلب خیابانهای روستا آسفالت ندارد و معابر داخلی روستا اغلب خاکی هستند که ناگفته پیداست هنگام بارندگی چه مشکلاتی متوجه روستا و ساکنان آن می کند. همچنین مزار شهدای این روستا به طول چهار کیلومتر خاکی است و رفتن به آن برای مردم فوق العاده مشکل است.

در وسط روستا رودخانه ای به طول 25 کیلومتر در جریان است به گونه ای که تاحدودی روستا را دوبخش تقسیم کرده است. نام این رودخانه به نام روستا یعنی رودخانه منصوره نامگذاری شده است و از رودخانه جراحی منشعب می شود.

شیوه عبور مردم از رودخانه منصوره

این رودخانه نقش مهمی برای این روستا و اهالی آن دارد به گونه ای که عادل سالمیان یکی از اهالی این روستا در این خصوص می گوید: رودخانه قلب روستا است و وجود آن برای سرزندگی مردم روستا از نان شب هم برای آنها واجب تر است.

قلب روستا نیاز به لایروبی دارد

وی می گوید: این رودخانه متاسفانه به علت بی توجهیهای صورت گرفته در حال خشک شدن است و مردم با دیدن خشک شدن آن واقعا ناراحت می شوند ضمن اینکه کشاورزی که شغل غالب مردم روستا است نیز به وجود رودخانه منصوره بستگی دارد.

سالمیان تصریح کرد: این رودخانه اکنون در حال پر و خشک شدن است و انتظار داریم مسئولان امر همانند سازمان آب و برق و جهادکشاورزی اقدامی عاجل برای لایروبی این رودخانه و احیای کشاورزی منطقه انجام دهند زیرا بی شک تاخیر در این کار باعث نابودی شغل مردم و آغاز مهاجرت آنها می شود.

رودخانه 25 کیلومتری با یک دهنه پل

البته این رودخانه در کنار مواهبی که برای این روستا به همراه دارد مشکلاتی را برای مردم نیز به همراه داشته زیرا طولانی بودن آن باعث شده عبور و مرور به آن سوی رودخانه برای مردم مشکل شود از سویی تنها یک دهنه پل در طول این رودخانه احداث شده و در اغلب مسیر مردم برای تردد مشکل دارند.

اغلب مردم روستا خویشاوند و حتی در دو طرف رودخانه، زمینهای مسکونی و کشاورزی متعلق به یک فرد یا یک خانواده هستند به همین دلیل روزانه مردم باید از دو طرف رودخانه عبور کنند. برخی از مردم برای این کار از قایق استفاده می کنند، یعنی قایقی در رودخانه مستقر می شود و برای رد شدن باید سوار قایق شد و یکی هم باید آن هل دهد و آن طرف رودخانه نیز یک نفر آن را کنترل کند که این کار مشکلات خاص خود را دارد به خصوص در روزهای بارندگی این کار تقریبا غیرممکن یا سخت می شود.

نمایی از روستای منصوره شادگان

همچنین ماندن همیشگی قایق در رودخانه در برخی موارد با جزر و مد شدن رودخانه خطراتی از جمله رها شدن قایق یا شکستن آن را متوجه این وسیله عبوری می کند به همین دلیل اهالی انتظار دارند که چند دهنه پل در طول این رودخانه احداث شود که این مشکل برای آنها برطرف شود.

روستا گاز ندارد

روستا خوشبختانه آب و برق دارد ولی نبود شبکه گاز خانگی یکی از گلایه مندی اهالی روستا به شمار می رود زیرا با این گرانی کپسولهای گاز و کمبود آنها به علت استفاده برخی خودروها، باعث شده تهیه کپسول در روستا برای مردم آن بسیار مشکل باشد.

یکی از اهالی روستا می گوید: واقعا نبود گاز در روستا در کنار این چاه های نفت قابل قبول نیست زیرا دولت همانگونه که با این لوله کشیهای طولانی، نفت را به مکان مورد نظرش در اهواز می رساند باید لوله کشی برای رساندن گاز به اهالی را نیز در دستور کار قرار دهد.

درمانگاه در روستای وجود ندارد

این روستا فاقد درمانگاه است و با وجود فاصله 40 کیلومتری آن تا شهرستان شادگان، این امر برای بیماران بسیار خطرآفرین خواهد بود و حتی در این بین در گذشته برخی از اهالی روستا به علت دیر رسیدن به شهر، از دنیا رفته اند.

نمایی از رودخانه بدون لایروبی منصوره شادگان

دهیار روستا می گوید: انتظار داریم وزارت بهداشت یا وزارت نفت که درآمدهای فراوانی از این روستا کسب می کند اقدام به تاسیس درمانگاهی مجهز برای مردم روستا کنند چرا که واقعا در اغلب موارد خطرات فراوانی به علت نبود درمانگاه و مرکز درمانی در این نقطه برای مردم به وجود می آید.

در این روستا بیکاری هم زیاد است و چشم جوانان بیکار روستا متوجه چاه ها و تاسیسات نفت است ولی ظاهرا با وجود اینکه اغلب کارهای نگهبانی به جوانان روستا سپرده شده ولی آنها انتظار بیشتری دارند به خصوص اینکه یکی از آنها می گوید: برخی از نگهبانان از اهواز و شادگان می آیند و سهم اشتغال جوانان ما از این فعالیتهای عظیم نفتی کم است.

--------------------------------
گزارش: علی نواصر
عکس: عبدالوهاب کروشاوی
ای خدا مرا در همه احوال از حال محرومان غافل نفرما تو مرا بادرد محرومان همدم گردان
تو مرا درد و غم کردي تا همنشين محرومين و دلشکستگان باشم
حالت دخترکی کوچک و تنها و فقیر
که به حسرت کند از شیشه اشک
به عروسک نگه گاه به گاه
وز دل تنگ کند ناله وآه
دل من میشکند
چه کنم؟دلم از سنگ که نیست
گریه در خلوت دل ننگ که نیست
ناله پیرزنی غمزده و دست تهی
که ندارد نفسی
ضجه مرغ اسیر
که کند ناله به کنج قفسی
هق هق مرد غریبی که بلا دیده بسی
حالت دخترکی زشت که ز شرم
رو ندارد به کسی
دل من می شکند
هرکجا در نگه تازه نهالانی خرد
از ستیز پدرومادر خشم آلود
می وزد بوی طلاق
وز پراکندگی عائله یی برخیزد
در سرا بانگ فراق
دل من می شکند
آن زمانی که به دنبال شهید
مادر داغ به دل
سینه می کوبد ومی نالد و می گرید زار
همچنان ابر بهار
یا زمانی که نشیند در اشک
به سر سنگ مزار
وبه فریاد کند
نام پسر را تکرار
دل من می شکند
چه دل است این دل من؟
دلم از ناله مرغان چمن می شکند
زخیال غم مردم دل من می شکند
چه کنم؟دل من می شکند
چه دل است این دل من؟

آخرین ویرایش:

aa313

عضو جدید
عزیزم چه حرفیه بفرماید بحث کنین
من توی پالایش خانومایی رو دیدم توی واحدهای ابزاردقیق و بخشای مهندسی که کاراشون زیاد فشار جسمی نداره خیلی هم متخصص بودن ابزاردقیقیا ولی ندیم خانومی بخواد از برج های پالایشگاه بالا بره به لحاظ فیزیکی مردها ماهیچه ای و خشن هستند و کارای فیزیکی کمتر فرسودشون میکنه بعضی کارا رو مردا خیلی بدتر و بعضی رو بهتر انجام میدن نسبت به خانوم ها به هر حال دعوا نداره یه بحث علمی و منطقیه منم سربازی رفتم زجر زیاد کشیدیم ولی فکر نکنم به زجری که یک عمر یک خانوم باید نگاههای هرزه بعضی معدود همکاراشو تحمل کنه برسه ! هر کدوممون مشکلات خودشو داره چه زن چه مرد ! فاتحه مع الصلوات ...!

نه داداش اینجا جاش نیست، بحثای غیر نفتی اینجا جواب نمی ده؛ دیدگاه ها کلاً متفاوته، یکی اینجا ملی گرا است، یکی طالب آمریکا انگلیسه، یکی تفکر فلسفی داره، یکی دنبال مکاتب اومانیسم و رئالیسته یکی با دایناسورا حال می کنه و ...(شوخی کردم:biggrin:)
بهتره خیلی دوستانه و برادرانه فقط در مورد موضوعی که به خاطرش اینجا دور هم جمع شدیم، صحبت کنیم ..... برا تنوع هم همین پستای دوستمون آقای بیگی کافیه!

kiyan_max2020

عضو جدید
ها من ميدونستم سيكل داري ميخواستم خودت بگي
چرا نميري مدرسه شبانه درس بخوني ديپلم بگيري؟:biggrin:

راستش تو یه دهاتی بودم به نام سیری بودم اونجا تا راهنمایی بیشتر نداشت :biggrin: ما هم فلاتی بودیم تا 10 سال حق خروج از جزیره رو نداشتیم این شد که سیکل موندیم
حالا وقتی رفتم اهواز سعی میکنم تو مدارسه درجه یک مناطق درسمو ادامه بدم
شمام خواستی ادامه تحصیل بدی بیا مناطق خودم اجازه ادامه تحصیلتو امضا میکنم

yas_85

عضو جدید
با سلام آقای yas گل،ینی پیمانکاریا از نفتیا(رسمیا)بیشتر میگیرن؟

سلام وقت همگی بخیر
آقا پویا منظورر من هر شرکت پیمانکاری نبود، اما شرکتهای پیمانکاری بزرگ که در واقع خودشون کارفرما هستند اما در کل پیمانکار شرکت نفت یا پتروپارس حساب میشن،آره حقوقاشون بالاتره
مثلا:دایلیم،سازه،ایدرو،oiec ،مپنا
،سپانیر و.......
مثلا تو شرکتی که خودم هستم داریم آقای دیپلمی که ماهی 3 الی 4 ملیون میگیره البته ما چون با شرکت خارجی کار میکنیم اونا رزومه کاری طرف و تجربه واسشون مهمتره
،البته این آقا 20 سال سابقه کار داره و با شرکتهایی مثل شل،توتال،هیوندای .... کار کرده
و در کل حقوقا بالای 1.2 هست حتی
برای یه فرد اداری ساده یا خدماتی
البته این موضوع فقط واسه شرکت ما نیست ،اون شرکتهایی که بالا اسم بردم ایرانی هستن و حقوقهای اونام بالاست
اما عزیزم اینجا پروژه هست،قراردادا 3 ماه و هر لحظه امکان داره بگن خوش اومدی یا علی
و اگه هم نگن بعد از دو یا سه سال پروژه تمومه و ممکنه تا 6 ماه یا 1 سال بیکار باشن
و همونی که ماهی 3 یا 4 تومن میگیره آرزوشه تو شهر خودش مثلا تو یه ارگانی رسمی باشه و ماهی 600 بگیره
اما مگه کار رسمی هست؟
که اگه هم باشه که خیلی هم کم پیش میاد باید یه پروسه استخدامی خفن رو طی کنی مثل ماها،که آیا قبول بشی یا نشی
باید پا دردودل این آدما بشینی تا بفهمی چه خبره و البته چون خودم بیشتر از یه ساله اینجاهام کاملا درکشون میکنم و واسه همینه قدر این موقعیت کاری روخوب میدونم و اگه یک سال سختی و انتظار کشیدیم و این هفت خان رو رد کریم حتما ارزشش رو داشته

موفق باشید
یا علی

آخرین ویرایش:

ehsan6472

عضو جدید
محسن علی بیگی
کشور
اهواز
1391/02/03
پرسش : با سلام وخسته نباشید می خاستم بدونم قضیه تکمکیل ظرفیت چیست واستخدام
از میان۱۰۰۰ نفر ذخیره چکونه است.
پاسخ :
با سلام

طبقه گفته آقاي خنيفر مدير محترم توسعه منابع انساني شركت ملي نفت ايران كه در
لينك اين خبر www.nioc.ir/Portal/Home/ShowPage.aspxدرج شده است : در آزمون سال
گذشته براي جذب چهار هزار و 907 نفر هدفگذاري شده بود كه اين جذب به صورت كامل
انجام نشد و حدود هزار نفر از تعهد باقي مانده اين برنامه از محل ذخاير آزمون
استخدامي سال گذشته، طي دو هفته آينده با برگزاري پنل هاي مصاحبه، جذب شركت نفت
خواهند شد. هم چنين سايت آزمون شركت ملي نفت ايران اطلاعيه اي كه در اين خصوص درج
كرد است عنوان كرده است كه :اعلام تکمیل ظرفیت در برخی از رشته ها در دست بررسی می
باشد.
تكميل ظرفيت استخدامي بر اساس سهميه هاي 4 گانه فوق بوده و در
صورت وصول لیست نهائی، نتایج متعاقبا از طریق همین پایگاه اعلام خواهد شد.azmoon.nioc.ir/
با تشكر
http://www.mop.ir/portal/Home/ShowP...8279a&ID=105486e0-d1fe-4d1e-af21-06d1fed74834
:surprised:
:surprised::biggrin:

blackberry35

اخراجی موقت
محسن علی بیگیکشوراهواز1391/02/03پرسش : با سلام وخسته نباشید می خاستم بدونم قضیه تکمکیل ظرفیت چیست واستخدام
از میان۱۰۰۰ نفر ذخیره چکونه است.
پاسخ :
با سلام

طبقه گفته آقاي خنيفر مدير محترم توسعه منابع انساني شركت ملي نفت ايران كه در
لينك اين خبر www.nioc.ir/Portal/Home/ShowPage.aspxدرج شده است : در آزمون سال
گذشته براي جذب چهار هزار و 907 نفر هدفگذاري شده بود كه اين جذب به صورت كامل
انجام نشد و حدود هزار نفر از تعهد باقي مانده اين برنامه از محل ذخاير آزمون
استخدامي سال گذشته، طي دو هفته آينده با برگزاري پنل هاي مصاحبه، جذب شركت نفت
خواهند شد. هم چنين سايت آزمون شركت ملي نفت ايران اطلاعيه اي كه در اين خصوص درج
كرد است عنوان كرده است كه :اعلام تکمیل ظرفیت در برخی از رشته ها در دست بررسی می
باشد.
تكميل ظرفيت استخدامي بر اساس سهميه هاي 4 گانه فوق بوده و در
صورت وصول لیست نهائی، نتایج متعاقبا از طریق همین پایگاه اعلام خواهد شد.azmoon.nioc.ir/
با تشكر
http://www.mop.ir/portal/Home/ShowP...8279a&ID=105486e0-d1fe-4d1e-af21-06d1fed74834
آقا جان دست خوش ازمن زودتر نفل قول کردی شما خیلی آپدیتی

بالا