مصاحبه تخصصی گروه شغلی عملیات حفاری شرکت ملی حفاری ایران

محمد رضا ف

عضو جدید
با سلام از ابراز نظر شما تشکر میکنم.
در گذشته هیچ گاه دیپلم بعد از یکسال آموزش بکار سنگین بسته نمی شد و در نفت ایران بزرگترین شرکت های اینترنشنال کارها را دست گرفته و ایرانی ها نقش کلیدی نداشتند و در همه ارگان ها دیپلم و زیر دیپلم گرفته می شد و نه نفت مثلا در بانک ها و شغلهای خلبانی و حتی حساس دیگر
ثانیا افرادی که در ملی حفاری اموزش دیده می شدند و مدرک دیپلم داشتند 4 سال دوره میدیدند در آموزشگاه تکنولوژی حفاری اهواز و بعد بکار بسته می شدند و الان بعد از حدود چند دهه هیچ وقت شرکت با این عظمت پس رفت نمی کند و اینقدر افراد رشته نفت با مدرک های بالای نفتی در این کشور بیکار و گرفتار شغلهای غیر مرتبط مثل PIPING & HSE هستند که هیچ نیازی به استفاده از رشته های دیگر به غیر نفت نیست
از شما میپرسم اگر گروه های مختلف مصاحبه گر به گفته خود شما مصاحبه تخصصی رشته خودشون رو میکنند پس چطور میتونند در ظرفیت های مصاحبه گر های رشته های دیگر دست ببرند؟
شاید امتحان کتبی امسال و فقط امسال و نه سالهای دیگر تغییر دستخوش اشتباهی که به نفع شما برقی ها و به ضرر نفتی ها شد اما این اشتباه هرگز در مصاحبه و حتی امتحانهای سالهای قبل تکرار نخواهد شد من این رو به دوستان نفتی نوید می دهم که هرکس امسال در امتحان کتبی عملیات حفاری قبول شد در مصاحبه زنگ تفریحی بیشتر ندارد
باز هم اعلام میدارم که امتحان کتبی بسیار بسیار غیرکارشناسی شده و عمدا یا سهوا باعث موفقیت رشته برق و مکانیک شد که در سالهای اینده هرگز تکرار نخواهد شد و عادلانه تر خواهد گشت

من که فوق لیسانس نفت دارم و بخاطر کم بودن ظرفیت مجبور به ثبت نام و ازمون در مقطع کارشناسی شدم و به هر سختی بود قبول شدم در صورتی که در جلسه مصاحبه سوالاتی به غیر از رشته مهندسی نفت پرسیده شود محل مصاحبه را با اعلام اعتراض ترک می کنم.

از دوستان غیرنفتی که به عملیات حفاری دعوت شدند برادرانه خواهش میکنم سرمایه ملی را بر باد ندهید و منصفانه از مصاحبه گرها بخواهید در صورت امکان به تخصص خودتون کانکت کنند اخه صنعت حفاری تعداد قابل توجهی مهندس فهیم برق و مکانیک با سمت های عالی داره
با سلام خدمت جناب بزرگوار بزرگوار :
خواستم چند تا نکته رو بیان کنم .1- اگه توجه کرده باشی من واسه دیپلمه ها گفتم بعد از طی دوره آموزش (حالا یک روز باشه یا 36 ماه ) و شما به اصل مطلبی که منظور من بود توجه نکردید، اینکه مهم نبودن رشته دانشگاهی من و شما واسه شرکت .
2- شما باید این رو بدونید که در مهندسی ما چند رشته اصلی یا Base داریم و یک سری رشته های بین رشته ای که اگه فکر می کنید تنها به رشته نفت اجحاف شده ، درست نیست .هر رشته ای در حد و اندازه خودش و میزان فارغ التحصیلانش در سال در شرایط فعلی بازار کار دچار بحرانه. در کل همه نسل ما دچار سوختگی هستن فقط میزان سوختگی و اینکه کجامون سوخته فرق میکنه عزیزم .
3- راستی فالوده بودن مصاحبه واسه بچه های نفت رو میشه توضیح بیشتری بدی ،اخه گفته شما با مطالب دفترچه آزمون که مجموع نمرات کتبی و مصاحبه تعیین کننده ی نفرات نهایی هستش در تناقضه (منظور دفترچه چی بوده؟).
4- اگر شرکت بخواد یکسوم از بچه هارو از نفت بگیره مگه چند نفر بچه های نفت در سهمیه ی آزاد قبول شدند .اصلاً به یکسوم میرسه ...ها. اگرم اینطور باشه میتونه کسری نفرات یه رشته رو از طریق سهمیه ی ایثار گری و شهدا که بدون آزمون کتبی هستن جبران کنه .
5- این رو قبول داری که بچه های هر سهمیه ای (ازاد - بومی و ...)در سهمیه ی خودشون رقابت میکنن.و به میزان کمی بیشتر از نصف در هر سهمیه ای به خاطر ریزش در مرحله طب صنعتی، پذیرفته نهایی میشن .
6-میشه این قسمت از گفته هات رو "از شما میپرسم اگر گروه های مختلف مصاحبه گر..." توضیح بیشتری بدی متوجه نشدم .بذار به حساب IQ پایین من .ممنون
در پایان پس از روند مصاحبه میزان صحت صحبت هامون مشخص میشه .

بزرگوار

اخراجی موقت
خواستم چند تا نکته رو بیان کنم .1- اگه توجه کرده باشی من واسه دیپلمه ها گفتم بعد از طی دوره آموزش (حالا یک روز باشه یا 36 ماه ) و شما به اصل مطلبی که منظور من بود توجه نکردید، اینکه مهم نبودن رشته دانشگاهی من و شما واسه شرکت .
2- شما باید این رو بدونید که در مهندسی ما چند رشته اصلی یا Base داریم و یک سری رشته های بین رشته ای که اگه فکر می کنید تنها به رشته نفت اجحاف شده ، درست نیست .هر رشته ای در حد و اندازه خودش و میزان فارغ التحصیلانش در سال در شرایط فعلی بازار کار دچار بحرانه. در کل همه نسل ما دچار سوختگی هستن فقط میزان سوختگی و اینکه کجامون سوخته فرق میکنه عزیزم .
3- راستی فالوده بودن مصاحبه واسه بچه های نفت رو میشه توضیح بیشتری بدی ،اخه گفته شما با مطالب دفترچه آزمون که مجموع نمرات کتبی و مصاحبه تعیین کننده ی نفرات نهایی هستش در تناقضه (منظور دفترچه چی بوده؟).
4- اگر شرکت بخواد یکسوم از بچه هارو از نفت بگیره مگه چند نفر بچه های نفت در سهمیه ی آزاد قبول شدند .اصلاً به یکسوم میرسه ...ها. اگرم اینطور باشه میتونه کسری نفرات یه رشته رو از طریق سهمیه ی ایثار گری و شهدا که بدون آزمون کتبی هستن جبران کنه .
5- این رو قبول داری که بچه های هر سهمیه ای (ازاد - بومی و ...)در سهمیه ی خودشون رقابت میکنن.و به میزان کمی بیشتر از نصف در هر سهمیه ای به خاطر ریزش در مرحله طب صنعتی، پذیرفته نهایی میشن .
6-میشه این قسمت از گفته هات رو "از شما میپرسم اگر گروه های مختلف مصاحبه گر..." توضیح بیشتری بدی متوجه نشدم .بذار به حساب IQ پایین من .ممنون

سلام مجدد
جواب سوالات بدیهی است (همواره پاک باشید)

محمد رضا ف

عضو جدید
سلام مجدد
جواب سوالات بدیهی است (همواره پاک باشید)

درود برشما
عزیزم خدمت شما عارض شدم که IQ این رفیقت پایینه بی ادبی نباشه . با توجه به شالوده این تالار(پرسش و پاسخ و اطلاع رسانی به همدیگه ) و از اونجایی که انتظار جواب داشتم وقت گذاشتم و این نکات رو مطرح کردم .اگه حوصله و وقت داشتی بدون تعصب نسبت به رشته تحصیلیت جواب کامل و منطقی به سوالام بده و این رفیقت رو از شک و تردید احتمالی خارج کن من منتظر جوابم . ممنون

( آنکس که نداند که بداند نمی داند در جهل مرکب بماند )

بزرگوار

اخراجی موقت
درود برشما
عزیزم خدمت شما عارض شدم که IQ این رفیقت پایینه بی ادبی نباشه . با توجه به شالوده این تالار(پرسش و پاسخ و اطلاع رسانی به همدیگه ) و از اونجایی که انتظار جواب داشتم وقت گذاشتم و این نکات رو مطرح کردم .اگه حوصله و وقت داشتی بدون تعصب نسبت به رشته تحصیلیت جواب کامل و منطقی به سوالام بده و این رفیقت رو از شک و تردید احتمالی خارج کن من منتظر جوابم . ممنون

( آنکس که نداند که بداند نمی داند در جهل مرکب بماند )

1- اگه توجه کرده باشی من واسه دیپلمه ها گفتم بعد از طی دوره آموزش (حالا یک روز باشه یا 36 ماه ) و شما به اصل مطلبی که منظور من بود توجه نکردید، اینکه مهم نبودن رشته دانشگاهی من و شما واسه شرکت .
سلام
جواب 1 : رشته دانشگاهی مگه میشه مهم نباشه اونم برای شرکت ملی حفاری؟
جواب 2 : با توجه به اینکه رشته ما فقط و فقط در شرکت ملی نفت وجود دارد در بین رشته ها از قانون مذکور جنابعالی مستثنی است.
جواب 3 : در مصاحبه ملی حفاری مصاحبه گرها دید بهتری نسبت به مهندسان نفت دارند و راحت تر به آن ها نمره می دهند چون آنها نیز نفتی تر جواب می دهند و نفتی تر هستند یعنی دقیقا با شغل تعریف شده تحریفی اشتباه نشدند مثلا نمره داوطلب 700 در ازمون کتبی است و نفر 20 ام شده است اگر نفتی باشد راحت در مصاحبه از 100 امتیاز بیش از 65 امتیاز اورده و قبول می شود
جواب 4 : اگر نفتی وجود نداشته باشد از افراد قبول نشده سهمیه ها و رشته های مختلف نسبت به بالاترین نمره دعوت به دوره کاراموزی می شود
جواب 5 : نه
ابتدا سهمیه بومی لحاظ شده و 50 درصد برای کارشناسی از ظرفیت مذکور جدا می شوند سپس سهمیه ایثارگر 5 درصد جدا شده سپس افراد بومی و ایثارگر که در سهمیه خود قبول نشده اند وارد سهمیه ازاد می شوند انگاه از افراد باقی مانده با توجه به نمره بالا قبول می شوند
مثلا نفر 14سهمیه ایثارگر نمره 720 دارد و 13 نفر در این سهمیه قبول می شوند و نفر 14 ام قبول نمی شود ولی چون در سهمیه ازاد نفر اخر قبول شده نمره ی 690 دارد فرد ایثارگر قبول می شود ، یعنی درست است در سهمیه خود قبول نشده اما باز هم نمره ی بالاتری نسبت به اخرین نفر که در رنج قبولی های ازاد باید قرار بگیرد ، دارد

جواب 6 :بدلیل اینکه مصاحبه گرها رشته برق جدا هستند و افراد دیگری هستند نمره ای خاص برای مصاحبه اختصاص می دهند و سوالات برقی می پرسند که مصاحبه گرهای نفتی نمی توانند در آن نمره دست ببرند و ان را کم یا زیاد کنند پس نگران مصاحبه ی برون رشته ای نباشید
از شما می پرسم آیا ترس دارید از شما سوالات برق پرسیده نشود و سوالات نفت پرسید شود؟
برای غلبه بر این ترس چه کاری انجام داده اید؟
کدام کتاب نفتی را خوانده اید؟
آیا برای مصاحبه ی کاملا نفتی آماده هستید؟
اگر مصاحبه کاملا نفتی باشد چه کاری خواهید کرد؟
چند درصد احتمال می دهید مصاحبه کاملا نفتی باشد؟
آیا دروس اصلی رشته نفت را می شناسید؟
آیا خود را نفتی میدانید؟
بر کدام دکل نفتی کار کرده اید؟
کدام پروژه نفتی را مسلط هستید؟
اگر مصاحبه گر نفتی باشد چه می کنید؟

این ها سوالاتی هستند که شما به ما جواب نمی دهید اما ما سوالات شما را بی پاسخ نگذاشتیم

محمد رضا ف

عضو جدید
با عرض درود مجدد خدمت شما دوست گرامی و پیگیر .
از اینکه وقت صرف پاسخ دهی به سوالات رو کردی ممنون.
یک مطلب رو من فکر میکنم که افرادی که در سهمیه سایر پذیرفته شدند باید نمره بالاتری رو نسبت به نفرات سهمیه های بومی و ایثارگر کسب کرده باشند .چون از جامعه ی آماری بزرگتری باید عبور کنند(نفرات بیست و چند استان ) به طوری که جدا کردن نفرات بومی و ...از این جامعه آماری به شکل یک امتیاز یا سهمیه برای اونها محسوب می شود .به بیان دیگه وقتی یک نفر در سهمیه ی بومی (افراد یکی دو استان ) پذیرفته میشه شاید در مقایسه نمره او در مقیاس سراسر کشور در چند برابر ظرفیت هم قرار نگیره و برعکسش رو هم خود شما باید حدس بزنی.
از شما می پرسم آیا ترس دارید از شما سوالات برق پرسیده نشود و سوالات نفت پرسید شود؟
اولاً انسان باید تنها از پرودگار بترسه ثانیاً توکلشهم به خدا باشه که هرچی خیره همون بشه ثالثاً رشته من مکانیکه که به همون اندازه ای که توی ازمون به سوالات برق جواب دادم از برق سر رشته دارم اما اگر قرار باشه از من سوالات نفت پرسیده بشه پس ممکنه از شما ها هم سوالات مکانیک پرسیده بشه، که ظلمه به همه خودش یک عدالته که با اینهمه گستره ای از سوالات (از سابقه کار،رشته خودم،کارآموزی ، پروژه پایانی،دوره های گذرانده شده ،نرم افزار،تالیفات و ...) کار به پرسیدن سوالاتی از نفت برسه.

برای غلبه بر این ترس چه کاری انجام داده اید؟
ج در پ سوال بالا
کدام کتاب نفتی را خوانده اید؟
هیچ کتابی .چون هیچ احساس نیازی در این کار نمی بینم .شما کدام کتاب مکانیکی یا برقی را مطالعه کرده اید.؟
آیا برای مصاحبه ی کاملا نفتی آماده هستید؟
اگر خواست سیستم پذیرش شرکت بر این بود این کار رو در همون ازمون کتبی انجام میداد نه اینکه
اجرای آزمونی با سوالاتی متوازن و برابر از هر سه رشته.
اگر مصاحبه کاملا نفتی باشد چه کاری خواهید کرد؟
هیچی .هرچند که سوال تکراریه ولی باید خاطر نشان کنم که کار یک کار عملیاتی و مهندسین و متخصصین خودش رو می طلبه عزیزم .که نتایج آزمون هم تاییدی بر این نظر.
چند درصد احتمال می دهید مصاحبه کاملا نفتی باشد؟
به همون درصد که مهندس نفت در صنعت حفاری مشغول به کار هستند.
آیا دروس اصلی رشته نفت را می شناسید؟
نه والا .به من چه ربطی داره .نکنه تو درسای مکانیک رو میدونی
آیا خود را نفتی میدانید؟
دامادمون نفتیه ولی من نه .من خودم در عملیات اجرای خط سراسری گاز کار میکنم .پس گاززززیم.
بر کدام دکل نفتی کار کرده اید؟
هیچ دکلی فقط سربازی اگه رفته باشی و اطلاع داشته با شی در یگان پاسداری چند تا برجک داشتیم که مسئول اونا بودم.
کدام پروژه نفتی را مسلط هستید؟
خط انتقال نفت وگاز با هر سایزی.
اگر مصاحبه گر نفتی باشد چه می کنید؟
توکلت علی الله.میگم دوربین مخفیه.
در پایان باید عرض کنم که 1- با توجه به اینکه من 5 سال پیش در سم رو تموم کردم و بدون اطلاع حتی از منابع آزمون سرجلسه حاضر شدم و با اتکا به خداوند و معلومات و سابقه کاریه خودم به سوالات پاسخ دادم .وبا این تفاسیر رتبه زیر 5 در سهمیه ازاد شدم .باید حدس زد که سایر نفرات در چه حدی از معلومات علمی باشند.2- با گذراندن 8 دوره ی تخصصی مرتبط با صنایع نفت و گاز (جوش،خوردگی ،تست های غیر مخرب،حفاظت در برابر اشعه،هیدرولیک ،پنیوماتیک... شاید چیزی برای گفتن داشته باشم 3- تسلط به زبان انگلیسی و آشنایی نسبی به زبان المانی در حد مکالمه $ 4- داشتن 3 سال سابقه کار مرتبط در مناطق غیر مسکونی مرزی و عملیاتی .5-ورزش به عنوان بخشی از زندگیم .
حالا به نظر شما من باید از نفت هم سر رشته داشته باشم ؟
کلام آخر اینکه :به نظر من از هرکس در حدود رشته خودش سنجش میشه و در کل به افرادی نیاز دارن که بتونن در شرایط سخت کاری ،دور از محل زندیگیشون ،شرایط بحرانی و خطر جوابگوی نیاز های اونها باشن.واین واقعیت که شما تونستید در رقابت با بچه های دو رشته ی جنرال برق و مکانیک پذیرفته بشید نقطه قوتیه که خیلی حائزه اهمیته و توصیه ی این حقیر به شما اینه که ذهنتون رو با سوالات حاشیه ای و روحتون رو با ترس پر نکنید.که روال مصاحبه های قبلی مشخص کننده ی شیوه ی مصاحبه هست. زندگی صحنه ی یکتای هنرمندیه ماست.

این از پاسخ به سوالات شما برادر بزرگوار. بدرود.

آخرین ویرایش:

بزرگوار

اخراجی موقت
با سلام از پاسخگویی شما متشکرم
دوست گرامی در صورتی که رتبه ی 5 را دارید صد در صد قبولید
دوست گرامی شما دارید میاید وارد شغل نفت بشید ما که نمیایم وارد شغل مکانیک بشیم که بخوایم مکانیک یاد بگیریم
دوست گرامی نفر اخر قبول شده در سهمیه ایثار نمره بالاتری نسبت به نفر اخر سهمیه ازاد در امتحان کتبی داشت
دوست گرامی 13 سوال از کل سوالات تخصصی فقط سهم نفتی ها بود پس در حق ما اجحاف شد قبول دارید؟
دوست گرامی یک کار ساده Piping رو با حفاری در ملی حفاری مقایسه نکنید
دوست گرامی من جنوبی هستم(از نظر گرما گفتم)

به نظر من از هرکس در حدود رشته خودش سنجش میشه و در کل به افرادی نیاز دارن که بتونن در شرایط سخت کاری ،دور از محل زندیگیشون ،شرایط بحرانی و خطر جوابگوی نیاز های اونها باشن.

ان شاء الله همینطور است و همکار خواهیم شد

آخرین ویرایش:

مرادی میانرودی

اخراجی موقت
دیروز ساعت 2 نصف شب بود که تماس داشتم یکی از دوستام که تازه سر حفار شده بود با 5 نفر دیگر برای اولین بار داشتند در هاپر مواد شیمیایی می ریختند تا به گل حفاری اضاف بشه این دوست ما هم به افراد گفته بود که باید کم کم به آب اضاف کنید چون احتمال کلوخه شدن و در صورت نامنظم اضافه شدن احتمال پاشیدن به بیرون زیاده اما بدلیل خواب آلوده بودن و بسته شدن ناگهانی خروجی هاپر به علت مجهول و پرتاب گل حفاری مخلوط با این مواد شیمیایی به روی این 5 کارکن عملیات حفاری خشکی 2 متاسفانه صورت ها و دست و پاشون طوری سوخت که در بعضی نواحی حتی استخوان های محل سوختگی نیز آب شده بود(در صورتی که این شرکت 5 ماه منتظر بود که این مواد بصورت مرغوب خریداری شود) فقط از عزیزانی که به زودی وارد عملیات حفاری می شوند خواهش میکنم در مجاورت این مواد شیمیایی مراقب شرجی هوا و مرطوب بودن وسایلی که شدیدا واکنش می دهند به خود و زیر دستان خود گوشزد کنند که اینطور از کارافتاده از صنعت خارج نشوند حتی پریدن این محلول ها به چشم نفر نزدیک تر سبب کور شدن ایشان شد در صورتی که از عینک نیز استفاده کرده بود
همچنین از روی مواد مورد استفاده علامت سمی بودن را دقت کنید زیرا با توجه به اینکه گرد این پودر ها اگر وارد سیستم تنفسی شود به بازدم دوم نمی رسد حتی در شرایط بادی شدید
بعضی مواد سوختگی آنی ندارند اما با بی حس کردن عصب همان قسمت در دراز مدت تمام بافت ها را از کار میندازند و موجب فلجی موضعی می شوند

البته من شنیدم تجهیرات مورد استفاده به دلیل اینکه تحت تحریم خریداری شده چینی و نامرغوب و بعضا فرسوده و دست دوم هستند تحمل فشار های خیلی کم سیال سازند رو ندارند و راحت از دسترس خارج شده و ضربه و آسیب به پرسنل میزنند یکی از کمپانی من ها میگفت دکل هایی خارجی که داغون و خراب و از رده خارج هستند(اوراقی) هستند و باید از چرخه خارج بشند خریداری میشه و با تعمیرات غیراصولی به کار میبنده و به همین دلیل شاهد ریزش نیرو و اسیب و فوران هستیم عکس ها هم دال بر همین موضوع هستمشاهده پیوست 167666

افتادن آچار پیچ گوشتی در داخل آنالوس -قطع چندهفته ای حفاری ضرر شدید به شرکت و اخراج متخلف در شرایط پیمانی و کاراموزی رو در کاربکاتور می بینید

هلی کوپتر نه هواپیما;)
انتقال افراد با بسکت واقعا در شرایط بد آب و هوایی(باد شدید و باران - شب و تاریکی) بسیار رعب اوره

مشاهده پیوست 165311مشاهده پیوست 165312مشاهده پیوست 165311
انتقال افرادی که شیفتشان تمام شده توسط سبد به قایق

انتقال جسد به هواپیما توسط پرسنل ملی حفاری

مشاهده پیوست 165315مشاهده پیوست 165316وجود گراز وحشی و سگ در اطراف دکل65
سانحه در دکل

سلام یکم در مورد حفاری بیشتر بدونیم
دوستان چاهی حفر نمیشه مگر اینکه عزیزانی سخت تلاش کنند و زحمت بکشند و اما زحمات

تصویر بالا کیه؟
اگر فشار زمین زیاد باشه لوله ها از توی زمین مثل موشک شلیک می شند مثل عکس پائین

یکی از استادهام در مورد دکل حفاری می گفت برای رفتن در میدون مین اماده باشید

هر لوله به یکجا اثابت کرده چند نفر مثل اینکه رفتند ای سی یو
در نظر بگیرید در حال استراحت باشید که سرتون رو از دست بدید

مگه چندتا لوله در چاه است که اینقدر اسیب رسونده؟

لباس یکی از کارکنان و همکار ها هست که سوختگی بسیار شدید گرفته

http://www.nidc.ir/DesktopModules/N...=fa-IR&ItemID=2596&mid=13981&wVersion=Staging

سمت راست مستطیل ها محل استراحت کارکنان دکل هست

عکس فوق , سمت چپ 4 نفر با لباس های سبز و ابی نظارگر سوختن چندماهه ی آتش هستند
حفاری ار صنایعی است که بیشترین آمار حوادث ایمنی را در میان صنایع بالا دستی نفت دارد .

سقوط از ارتفاع
انفجار
گاز هیدروژن سولفوره
ماندن در بین تجهیزات
ضربه خوردن از تجهیزات
برق گرفتگی
بالا زدن چاه
مواجهه با مواد شیمیایی
از جمله خطرات عمده در این صنعت می باشد
حادثه پایپر آلفا( Piper Alpha ) شاهدی برای اثبات این نظریه می باشد
همچنین حفاری از صنایعی است که از نظر زیست محیطی باید مد نظر قرار گیرد
جنبه های زیست محیطی ترکیبات گل حفاری - ریخت و پاش مواد نفتی - اسید - مواد مورد استفاده در پروسه های مختلف حفر چاه - از جمله مسائلی است که مخاطرات بسیاری برای آب - خاک - هوا بوجد می آورد .
حادثه نفت شهر وحادثه شرکت بی پی BP’s “Deepwater HorizonAccident از جمله حوادثی است که ضرورت توجه بیشتر در زمینه محیط زیست را در این صنعت نمایان می سازد

سلام بنظر من آقای مهندس گلپایگانی مدیرعامل ملی حفاری به ما در لینک زیر جواب دادند
http://nidc.ir/DesktopModules/News/...=fa-IR&ItemID=5188&mid=13981&wVersion=Staging
نظر شما چی هست؟

قسمت های مهم

در ابتدای این جلسه مهندس حميدرضا گلپايگاني مديرعامل شركت ملي حفاري ايران صنعت حفاري را يكي از پر مخاطره ترين صنعتها برشمرد و گفت : در گذشته بدليل عدم توجه به نكات ايمني،خطاي انساني و كمبود آموزش مناسب اتفاقاتي بوجود مي آمد كه منجر به حوادث دلخراش مي شد.

گلپايگاني در خاتمه گفت : بي ترديد محيطي ايمن و شرايط مطلوب و مناسب كار يكي از عوامل تاثيرگذار بر بهره وري و افزايش راندمان كار است و شركت ملي حفاري ايران با راهبری 74 دستگاه حفاري در خشکی و دریا بايد بيش از گذشته به بحث HSE توجه كند،بر همين اساس سرمايه گذاري بسيار خوبي در جهت ارتقاء فرهنگ ايمني و آموزش صورت گرفته است که ثمره آن در حال به بار نشستن است.

مرادی میانرودی

اخراجی موقت
آماده سازی شركت ملی حفاری ایران برای ارائه مدلی در راستای سیاستهای اصل 44 قانون اساسی
زير عنوان : مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران از بررسی و ارائه مدلها و طرحهای مختلف در خصوص واگذاری ملی حفاری توسط متخصصان و کارشناسان خبر داد.
تاريخ : 10/06/1392

ملی حفاری در حال خصوصی سازی و کم کردن حقوق کارکنان
http://nidc.ir/DesktopModules/News/NewsView.aspx?TabID=1&Site=DouranPortal&Lang=fa-IR&ItemID=5189&mid=13981&wVersion=Staging

پرفسور حفاری

اخراجی موقت
با سلام و عرض ادب
امتحان شرکت ملی نفت لغو شد
خبر امروز 13 شهریور است
کسی نمیدونی چی شده چرا لغو شده و نیرو نمیخوان ؟
اطلاع رسانی کنید

mahmoodras

عضو جدید
اره شرکت نفتیا دارند میگن میخوام بدونم کسی میدونه جریان چیه؟
شایعه درست نکن برادر استخدام شرکت نفت بر اساس نیاز سالانه به نیروی انسانی بوده،مثل استخدام های دیگه بدون کار کارشناسی نبوده که بخواد لغو بشه،شاید زمانش به تعویق بیوفته که اینم روابط عمومی مرکز آزمون میگه نه کارگرای شرکت نفت

MOΣIN

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان عزیز
لطفا رعایت کنید
با توجه به مشکلات ایجاده شده توسط تاپیکهای استخدامی اگر انحرافی در تاپیک دیده بشه....
تاپیک قفل شده و به تخلفات رسیدگی خواهد شد
با تشکر از همه....امیدوارم همگی موفق باشید:gol:

پرفسور حفاری

اخراجی موقت
سلام
اره مثکه شایعه بوده
دوستان اگر کسی اصل مدرک لیسانسش رو نداشته باشه و هیچ طوره نتونه ارائه بده باید چی بگه که قانع کنه افراد رو؟
مثلا بگه گم شده؟
یا یادم رفته بیارم؟
اگه اینطوری بگه که خیلی ضایع است
نظر شما چیه؟

پرفسور حفاری

اخراجی موقت
دوستان اگر کسی اصل مدرک لیسانسش رو نداشته باشه و هیچ طوره نتونه ارائه بده باید چی بگه که قانع کنه افراد رو؟
مثلا بگه گم شده؟
یا یادم رفته بیارم؟
اگه اینطوری بگه که خیلی ضایع است
نظر شما چیه؟

payam_j

عضو جدید
سلام دوستان گرامی
من با مدرک کاردانی مکانیک برای شغل اپراتوری ملی حفاری قبول شدم با رتبه زیر 60
ایا از من سوالات برق پرسیده می شود؟
اگر سوالات مکانیکی سوال میشود از چه دروسی بیشتر سوال میکنند؟
پیشاپش از راهنمایی شما دوستان ممنون و سپاس گذارم

مرادی میانرودی

اخراجی موقت

• [h=5]14 روز زندگی روی سکوهای نفتی خلیج فارس
    سکوها جاهای جالبی هستند. حدود صد نفر آدم دو هفته تمام را باید در توده‌ای از فولاد و آهن بگذرانند و در تمام این مدت روی چاه نفت وگاز هستند. چاه‌هایی که حکم بمب را دارد. کوچکترین اشتباهی می‌تواند سکو را بفرستد آسمان هفتم. مهماني آب و آهن و نفت وگازدر ميان آب هاي خليج فارس و روي سکوهاي نفتي؛ جايي که کمتر کسي مي تواند تصويري از آن داشته باشد.

هر14 روز یکبار ب...اید وسایلتو جمع کنی و فاصله خونه تا محل کارو(بعضا حدود 2000 کیلومتر!) رو طی کنی تازه برسی جزیره کیش.اگر بالگردي براي انتقال یکساعته از جزیره کیش به پارس جنوبی باشه که بهتر.اگرهم نباشه باید یک سفر حداقل 5 ساعته با کشتي را تجربه کنی. در اين سفر 5-6 ساعته و همنشيني با خدمه فيليپيني کشتي، بايد خيلي خوش‌شانس باشي که هوا آفتابي و دريا آرام باشد و گر نه تهوع و دریا زدگی و...
    واقعیت این است که هیچ قایق و کشتی در دریا ارزش بیش از نیم ساعت را ندارد. دلیلش هم روشن است، چون با طی مسافت هیچ تغییری در منظره اطراف به وجود نمی‌آید. فقط آب است و‌ آب و صدای کشتی که کمی بعد از حرکت از یکنواختی کلافه‌ات می‌کند.بعد از این سفر چندساعته از اتاقک قایق بیرون می آیی و در برابر خودت اژدهایی عظیم از لوله‌های پیچیده در هم میبینی. جای سختش میرسد که باید با "بسکت یا سبد" از قایق به سکو منتقل شوی و حدود 30-40 متر در آسمان معلق شوی!

پرسنل روی سکو در دو دوره اقماري 14 روزه تقسيم شده‌اند و هر گروه هم به 2 گروه «روزکار» و «شب کار» تقسيم مي‌شوند؛ 6 صبح تا 6 بعدازظهر و نوبت دوم هم دوباره تا 6 صبح. البته نوبت‌هاي کاري هم به تناوب عوض مي‌شوند. دمای هوا معمولا تا 50 درجه سانتي‌گراد هم میرسد و رطوبت هم صددرصد! حالا حساب کنيد در اين شرايط که نفس کشيدن هم سخت مي‌شود، بايد 12 ساعت در روز زیر تیغ آفتاب ( يا 12 ساعت در شب) يک نفس کار کنی.
    سختیهای کار روی سکو خیلی زیاد هستند.گاهی شبها که دریای تاریک رو میبینی ته دلت خالی میشه. 14 روز وسط دریا روی یه تیکه فولاد دور ازخانواده و شهر و گردش و خریدو...(فقط اونایی میتونن درک کنن که روی سکو بودن). از طرفی هم خانوادت اونجا تنها,حالا خدا نکنه توی این 14 روز مشکلی هم واسشون پیش بیاد وگرنه دیوانه میشی چون درواقع توی زندگیت وجود خارجی نداری.روی سکو همه جور خطری ممکنه پیش بیاد:از سقوط هلیکوپتر و غرق شدن کشتی وفوران چاه و اتش سوزی و انتشار گازهای سمی وخطرناک و مصدومیت و مسمومیت و دلتنگی و...

این 14 روز رو درهر صورتی باید مث ساعت یا شاید تراکتور! کارتو انجام بدی و روزا رو بشمری تا دوهفته ات تموم بشه. 14روز کار و همزيستي با آب و آهن که تموم مي‌شه، دوباره بايد بار سفر رو ببندي و برگردي به شهر و ولايت خودت.خداحافظی میکنی از دوستات تا دوهفته دیگه. یکی میره خراسان یکی آذربایجان یکی خوزستان و...
    حالا حساب کن بعد از 2 هفته، تازه چشمت به ماشين و آپارتمان و پارک و شهر و زندگي ميفته واونوقته که تا چند روز هاج و واج مي‌موني و چند روزي طول مي‌کشه تا به شهر و زندگي دوباره عادت کني.تا چشم بازمیکنی استراحتت تموم شده و هنوز عادت نکردی دوباره باید برگردی و همیشه همین استرس رفتن و اومدن باهات هست...
    "من کارخانه‌های زیادی را دیده‌ام؛ ایران خودرو، مگا موتور، عسلویه، پتروشیمی ماهشهر و ... ولی باید اعتراف کرد هیچ جا کارگرها و متخصصانش مثل این سکوها روی کارشان متمرکز نبودند و البته طبعیت کار هم به خودی خود این تمرکز را می‌طلبد. یادمان باشد چاه‌های نفت زیر این سکوها هر لحظه در حال انتقال نفت هستند. به نظرم هر کسی که ادعا کرد شغلش سخت است را باید چند روزی برد روی سکوی نفتی"
    [/h]

payam_j

عضو جدید
سلام دوستان گرامی من یک سوال بسیار مهم دارم خواهش میکنم دوستان پاسخ دهید
من کاردانی مکانیک برای اپراتوری حفاری قبول شدم و 28 سال سن دارم و دارای یک سال سابقه رسمی میباشم
و از طرفی شرایط سنی شرکت ملی حفاری 26 سال تمام برای کاردانی میخواهد با این شرایط من یک سال از نظر سنی بزرگتر از شرایط ازمون میباشم.
آیا شرایط سنی من را قبول میکنند؟

mahmoodras

عضو جدید
سلام
الان توی سایت رو نگاه کردم زده سه شنبه بیاید دعوت نامه هاتونون و سایر فرم ها رو چاپ کنید.
انگار داره لحظات حساس فرا میرسه:D

payam_j

عضو جدید
اطلاعیه مهم در خصوص مصاحبه های استخدامی
داوطلبان گرامي به منظور اطلاع از زمان و مكان مصاحبه خود و چاپ دعوت نامه مصاحبه استخدامي و ساير فرم هاي مورد نياز مي توانند
از روز سه شنبه مورخ 92/6/26 به همين پايگاه اينترنتي مراجعه نمايند.
پيش بيني مي شود زمان انجام مصاحبه ها تا ساعت 18 بعدازظهر روز مصاحبه به طول بيانجامد لذا لازم است داوطلبان بر اين اساس نسبت به تنظيم برنامه زماني حضور خود اقدام نمايند.
www.
azmoon.nioc.ir

mr.sijal

عضو جدید
متاسفم در اشتباه هستید
اطلاع موثق دارم که سوالات مصاحبه کاملا مربوط به رسته شغلی می باشد نه دروس دانشگاهی
اولویت هم فرزندان کارکنان و بومی هستش
بعدشم غیر اهوازیا رو اذیت میکنن
نمیخوام بتون استرس وارد کنم

mr.sijal

عضو جدید
این سری زیاد داوطلب نگرفتن مثلا کارشناسی حفاری تعداد مورد نیاز 144 نفر بوده آخرین فرد قبولی 158 بوده

mahmoodras

عضو جدید
این سری زیاد داوطلب نگرفتن مثلا کارشناسی حفاری تعداد مورد نیاز 144 نفر بوده آخرین فرد قبولی 158 بوده
شما که هنوز توی اشتباهی برادر من
158 توی سهمیه بوی بوده
سهمیه آزاد و ایثارگرو فراموش نکن

mahmoodras

عضو جدید
متاسفم در اشتباه هستید
اطلاع موثق دارم که سوالات مصاحبه کاملا مربوط به رسته شغلی می باشد نه دروس دانشگاهی
اولویت هم فرزندان کارکنان و بومی هستش
بعدشم غیر اهوازیا رو اذیت میکنن
نمیخوام بتون استرس وارد کنم
سوالات هم مربوط به رسته شغلی هم سابقه کار هم پایان نامه و کار آموزی است

mahmoodras

عضو جدید
دوست عزیز پس آخرین رتبه قبولی چند بوده ؟
من توی تکنسین مکانیک بودم
سهمیه بومی 26 نفر قبول شدن
سهمیه آزاد 18 نفر
سهمیه ایثارگر 4 نفر
و مجموع میشه 48 نفر که دو برابر تعداد نفرات درخواستی شرکت بوده
واسا عملیات حفاری هم همینه

mr.sijal

عضو جدید
فرم های دعوت نامه آمادس برید بگیرید
دوستان تاریخ مصاحبه رو بیان اعلام کنن به علاوه مدرکشون
مال من 20 مهرماه ست
کارشناسی