مشکل عدم شناسایی هارد در هنگام نصب ویندوز

salam.6864

عضو جدید
مشکل عدم شناسایی هارد در هنگام نصب ویندوز چیه
؟
اصلا لیست پارتیشن ها رو نشون نمیده
:(:(

Sharif_

مدیر بازنشسته
اگر از صحت کارکرد هارد مطمئن هستید و اگر
هارد SATA هست امکان داره تنظیماتی رو باید از پیج Setup مادربرد اعمال کنید
دقیق یادم نیست
باید از قسمت IDE Port
IDE رو روی SATA بذارید

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
با سلام،
من دو سه بار این مشکل رو دیدم همون کاری که تو قسمت سؤالات گفتم انجام بدید درست می شه!
البته می تونید به قسمت تنظیمات بایوس برید و در قسمتی که سخت افزارها رو لیست می کنه باید Hard تون هم باشه! اگه نیست مشکل از هارده و اگه هست باید دوباره پارتیشن بندیش کنید که گفتم چه جوری!

آخرین ویرایش:

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
دوست عزیز آیا توی تنظیمات بایوس سیستم هارد شناسایی میشه یا نه ؟
اگر شناسایی نشد که باید پی علت عدم شناسایی بگردید .
از جمله دلایل می تونن اینا باشن :
1- عدم اتصال کامل کابل دیتا یا کابل برق
2- اشکال در برد هارد
3- پرشدن دفترچه S.M.A.R.T
و ...
اگر شناسایی شد و نوع برند و اندازه اون در بایوس درست بود علت های دیگری مثل بد سکتور و یا ویروس در MBR هارد باشه که برای حل این مورد می تونید از نرم افزارهای Low Level Format استفاده کنید . ضمنا نرم افزار MHDD هم در زمینه Erase کردن MBR بسیار قوی است .
اگر موارد گفته شده جواب نداد نتیجهرا بنویسید تا بیشتر کمکتون کنم .
با تشکر - سیستم 32

salam.6864

عضو جدید
با سلام
دوست عزیز آیا توی تنظیمات بایوس سیستم هارد شناسایی میشه یا نه ؟
اگر شناسایی نشد که باید پی علت عدم شناسایی بگردید .
از جمله دلایل می تونن اینا باشن :
1- عدم اتصال کامل کابل دیتا یا کابل برق
2- اشکال در برد هارد
3- پرشدن دفترچه S.M.A.R.T
و ...
اگر شناسایی شد و نوع برند و اندازه اون در بایوس درست بود علت های دیگری مثل بد سکتور و یا ویروس در MBR هارد باشه که برای حل این مورد می تونید از نرم افزارهای Low Level Format استفاده کنید . ضمنا نرم افزار MHDD هم در زمینه Erase کردن MBR بسیار قوی است .
اگر موارد گفته شده جواب نداد نتیجهرا بنویسید تا بیشتر کمکتون کنم .
با تشکر - سیستم 32

شناسایی نشد یعتی اصلا برندش و اندازه اش رو نشون نمیده

Hosse!N_206

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تنظیمات ستاپ اصلی رو به حالت دیفالت برگردانید ..حل می شود.

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
شناسایی نشد یعتی اصلا برندش و اندازه اش رو نشون نمیده

با سلام
دوست عزیز نوع برند و اندازه رو باید از روی شماره سریال متوجه بشی .
در شماره سریال چند حرف اول به عنوان اختصاری نوع برند بعد چند شما به عنوان اندازه هارد به گیگا بایت و چند حرف بعد از آن به عنوان کد یاتاقان هارد می باشد .
شماره سریال روی هارد را با داده های داخل Setup بایوس چک کنید اگر ممکن بود اینجا هم بنویسید تا بیشتر کمکتون کنم .
با این حال اگر روی هارد اطلاعات خاصی ندارید با نرم افزار MHDD قابل دسترس در سی دی های هایرنز بوت به طور کامل Erase کنید .
نتیجه رو حتما بنویسید .
با تشکر - سیستم 32

Hosse!N_206

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این کارم کردم نشد
.
.
دوست عزیز اگه هارد sata دارید و dvdwriter هم دارید باید dvd رو غیر فعال کنید با تنظیمات ستاپ اصلی ....
.
.
.
.
قبلا واسه من هم بود . فکر کردم هاردم سوخته اما...چند مدت وقت کشید تا به طور اتفاقی فهمیدم. . درست شد

Sarp

مدیر بازنشسته
.
.
دوست عزیز اگه هارد sata دارید و dvdwriter هم دارید باید dvd رو غیر فعال کنید با تنظیمات ستاپ اصلی ....
.
.
.
.
قبلا واسه من هم بود . فکر کردم هاردم سوخته اما...چند مدت وقت کشید تا به طور اتفاقی فهمیدم. . درست شد
سلام خانوم همانطور که گفتم اگه تنظیمات رو دیفالت کنید تا تنظیمات raid هم دیفالت شن این مشکل حل میشه

ilyszar

عضو جدید
دوستان عزیز : این همه پاسخ های مشکل دادین ولی هیچ کدوم اساسی نیستند .
این مشکل مربوط میشه به لپ تاپ های قدیمی که با هارد دیسک های ساتا سازگاری کمتری داشتند .
تجربه ثابت کرده که اگر درایور هارد دیسک رو ویندوز مخصوصا ویندوز 7 نتونه بشناسه زمان نصب نمیتونه درایو ها رو نشون بده و عملا شما هم نمیتونین درایو بوت واسه نصب انتخاب کنین
راه حلش خیلی اسونه
درایور هارد لپ تاپ خودتون رو از اینترنت دانلود کنین بریزین رو فلش یا سی دی (( معمولا سه تا فایل هستند با پسوند های inf - cat - sys )) داخل یک پوشه
موقع نصب وقتی وین 7 هارد رو شناسایی نمیتونه بکنه از قسمت لود درایور مسیر فلش رو بدین تا درایور هارد رو نصب کنه و در نهایت شما خواهید دید که درایو هاتون ظاهر شدن
قبلش بهتره با پاراگون پارتیشن منیجر یه بار هارد رو از داس پارتیشن کنین با نرم افزار هایرن بوت سی دی
برا xp هم میتونین از سی دی های مخصوص اینگونه لپ تاپ ها استفاده کنین که تو بازار پر هستش و در نهایت این که بعضا آپدیت بایوس هم جواب میده البته به ندرت
امیدوارم مطالب مفید واقع شده باشه خدمت حضار و اساتید
قصد جسارت هم به سایر دوستان نداشتم و به نظراتشون احترام قائل هستم
با تشکر

petrous

عضو جدید
دوستان عزیز : این همه پاسخ های مشکل دادین ولی هیچ کدوم اساسی نیستند .
این مشکل مربوط میشه به لپ تاپ های قدیمی که با هارد دیسک های ساتا سازگاری کمتری داشتند .
تجربه ثابت کرده که اگر درایور هارد دیسک رو ویندوز مخصوصا ویندوز 7 نتونه بشناسه زمان نصب نمیتونه درایو ها رو نشون بده و عملا شما هم نمیتونین درایو بوت واسه نصب انتخاب کنین
راه حلش خیلی اسونه
درایور هارد لپ تاپ خودتون رو از اینترنت دانلود کنین بریزین رو فلش یا سی دی (( معمولا سه تا فایل هستند با پسوند های inf - cat - sys )) داخل یک پوشه
موقع نصب وقتی وین 7 هارد رو شناسایی نمیتونه بکنه از قسمت لود درایور مسیر فلش رو بدین تا درایور هارد رو نصب کنه و در نهایت شما خواهید دید که درایو هاتون ظاهر شدن
قبلش بهتره با پاراگون پارتیشن منیجر یه بار هارد رو از داس پارتیشن کنین با نرم افزار هایرن بوت سی دی
برا xp هم میتونین از سی دی های مخصوص اینگونه لپ تاپ ها استفاده کنین که تو بازار پر هستش و در نهایت این که بعضا آپدیت بایوس هم جواب میده البته به ندرت
امیدوارم مطالب مفید واقع شده باشه خدمت حضار و اساتید
قصد جسارت هم به سایر دوستان نداشتم و به نظراتشون احترام قائل هستم
با تشکر

ای بابا
ویندوز هم چه مشکلاتی داره
حیف لینوکس نیست که از قدیمی ترین ستخ افزارها تا جدیدترین محصولات شرکت ها رو می تونه بشناسه؟
واقعا ملت به چه امیدی میرن ویندوز نصب می کنند؟

الفا 54

عضو جدید
سلام منم این مشکلو دارم ولی یکم متفاوت.
من هم همون مشکلو داشتم که هاردمو فرمت کردم ولی باز اجازه نصب نمیداد که با برنامه hdd regenerator خواستم که بد سکتوراشو درس کنه شاید درس شه هاردم از اون به بعد روی لوگو گیر میکنه و باید با زدن دکمه بیارم بوت بشه واسه نصب.از اون به بعد یه بار بایوس هاردو میشناسه یه بار نه.راستی درایور هاردو باید از کجا دانلود کنم؟ سایت اسوس که نداشت

petrous

عضو جدید
من هم همون مشکلو داشتم که هاردمو فرمت کردم ولی باز اجازه نصب نمیداد که با برنامه hdd regenerator خواستم که بد سکتوراشو درس کنه شاید درس شه هاردم از اون به بعد روی لوگو گیر میکنه و باید با زدن دکمه بیارم بوت بشه واسه نصب.از اون به بعد یه بار بایوس هاردو میشناسه یه بار نه.راستی درایور هاردو باید از کجا دانلود کنم؟ سایت اسوس که نداشت

هارد درایور نداره
کدوم نسخه از ویندوز رو نصب می کنید؟
اگه یه بار میشناسه و یه بار نمیشناسه به نظر بنده برید بایوس رو آپدیت کنید.

PersiAndroid

عضو جدید
دوستان منم این مشکلو دارم فقط با ویندوز7
وقتی مراحل setup ویندوز 7 رو پیش میرم تو صفحه ای که پارتیشن های هارد رو برای نصب ویندوز نشون میده پارتیشن های هاردمو نشون نمیده ولی وقتی روی refresh کلیک مینم پارتیشنامو نشون میده بعد که ویندوز نصب میشه و ریستارت میشه برای لود ویندوز تو صفحه ای که میخواد ویندوز لود بشه پشت سر هم ریستارت میکنه

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان منم این مشکلو دارم فقط با ویندوز7
وقتی مراحل setup ویندوز 7 رو پیش میرم تو صفحه ای که پارتیشن های هارد رو برای نصب ویندوز نشون میده پارتیشن های هاردمو نشون نمیده ولی وقتی روی refresh کلیک مینم پارتیشنامو نشون میده بعد که ویندوز نصب میشه و ریستارت میشه برای لود ویندوز تو صفحه ای که میخواد ویندوز لود بشه پشت سر هم ریستارت میکنه

سلام...
شما سعی کن یه دور بایوست رو آپدیت کنی...
باتشکر...

mambagher

عضو جدید
عدم شناسایی هارد

عدم شناسایی هارد

[QUOTE=Hosse!N_206;2871197].
.
.
.
.
.
قبلا واسه من هم بود . فکر کردم هاردم سوخته اما...چند مدت وقت کشید تا به طور اتفاقی فهمیدم. . درست شد[/QUOTE]

سلام دوستان شاید کمی دیره برای جواب دادن ولی چون این مشکل هر روزه هست خواستم جواب بدم. ببینید رفقا با دو روش من حلش کردم:
1- دانلود هارد کنترلر از سایت سازنده لپ تاپ و کپی کردن رو فلش و لود کردن موقعی که می خوای ویندوز نصب کنی که لیست درایو ها نیست.گزینه لود درایور همون جا هست.
2- با استفاده از نرم افزار paragon disk wiper کل هرد و فرمت کنید تا لود درایور رو به طور اتوماتیک بسازه.

موفق و پیروز

mexbyte

عضو جدید
سلام خدمت شما عزیزان
مشکل تمامی شما عزیزان بر میگرده به چیپ مادربردتون ، که دچار قلع ریختگی شده و قابل حله

Marshall Mathers

عضو جدید
دوستان من هم همین مشکل رو دارم
لب تاب asus هارد 750
بعد از نصب اوبونتو ویندوز 7 دیگه بالا نیومد
خواستم ویندوز عوض کنم موقع پارتیشن بندی درایو هامو نمیشناسه
یه درایو روت میشناسه
با اوبونتو که وارد میشم درایوهامو میشناسه و فایلام سر جاشه

mehrdad539

عضو جدید

با سلام خدمت دوست گرامی،منم همین مشکلو دارم همین برنامه رو هم دانلود و نصب کردم ولی نمیدونم چطوری باهاش کار کنم ممنون میشم راهنماییم کنین

mehrdad539

عضو جدید

در ضمن هارد به هیچ عنوان شناسایی نمیشه و سیستمم لپ تاپ نیست کیسه.مرسی

it_solver

عضو جدید
در ضمن هارد به هیچ عنوان شناسایی نمیشه و سیستمم لپ تاپ نیست کیسه.مرسی

از DVD های بوتیبل مانند ACRONIS DISK DIRECTOR استفاده کنید این برنامه ها هارد را نشان میدهند و نیز میتونید هر تغییری که خواستید روی پارتیشن های هاردتون هم میتونید اعمال کنید.

mehrdad539

عضو جدید
از DVD های بوتیبل مانند ACRONIS DISK DIRECTOR استفاده کنید این برنامه ها هارد را نشان میدهند و نیز میتونید هر تغییری که خواستید روی پارتیشن های هاردتون هم میتونید اعمال کنید.

مرسی ولی بعدش که دی وی دی بوتیبلو در آوردم هنوزم هاردو نشون میده یا دوباره همون آشه و همون کاسه؟

it_solver

عضو جدید
مرسی ولی بعدش که دی وی دی بوتیبلو در آوردم هنوزم هاردو نشون میده یا دوباره همون آشه و همون کاسه؟
وقتی dvd را گذاشتید چی شد؟
درایو ها را نشان داد؟ شاید نیاز داشته ریکاوری کنید ضمنا بعد از اینکه تغییرات را اجرا کردید یه گزینه داره به نامه commit اون را باید بزنید تا تغییرات ذخیره بشه.
اگر تغییری لازم باشه ایجاد بشه بعد از اون باید ذخیره شه وگرنه به قول شما همون آش و همون کاسه است.

mehrdad539

عضو جدید
وقتی dvd را گذاشتید چی شد؟
درایو ها را نشان داد؟ شاید نیاز داشته ریکاوری کنید ضمنا بعد از اینکه تغییرات را اجرا کردید یه گزینه داره به نامه commit اون را باید بزنید تا تغییرات ذخیره بشه.
اگر تغییری لازم باشه ایجاد بشه بعد از اون باید ذخیره شه وگرنه به قول شما همون آش و همون کاسه است.

مینی ویندوز که گذاشتم اومد بالا ولی فقط درایو دی وی دی رو نشون میده و از هارد هیچ خبری نیست.با این وجود هنوزم کاری میشه براش انجام داد و اگر میشه با همین مینی ویندوز یا با اونی که شما گفتین.ممنونم از راهنماییاتون

طیبه

عضو جدید
سلام
من ویندوز 7 نصب کردم. اما حالا document غیر فعاله.مشکل چیه؟ چکار باید بکنم.

میلاد۷۷۷

عضو جدید
حالا این فایل هایی که میگی رو باید از کجا دانلود کنم؟؟؟
من ویندوز کامپیوترم پریده میخوام ویندوز نصب کنم ولی هاردو شناسایی نمیکنه حالا نمیدونم باید چی کار کنم
داخل هارد هم یه صدای قیییچ قییییچ میده

class0005

عضو جدید
اگه هارد سالمه و از اتصال ساتا و پاور اطمینان دارید، از ستاپ (نگه داشتن کلید del هنگام بوت) برید از قسمت سخت افزار ها مود RAID هارد دیسک رو به ACHI یا IDE تغیر بدید. اگر ویندوز 7 نصب میکنید بهتره ACHI و اگه ایکس پی، حتما به IDE تغییر بدید.

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
حالا این فایل هایی که میگی رو باید از کجا دانلود کنم؟؟؟
من ویندوز کامپیوترم پریده میخوام ویندوز نصب کنم ولی هاردو شناسایی نمیکنه حالا نمیدونم باید چی کار کنم
داخل هارد هم یه صدای قیییچ قییییچ میده
حاجی قید همچین هاردیو بزن