مشکل در درج در پایگاه داده

ayask

عضو جدید
با سلام خدمت اساتید گرامی.
یه پروژه تو سی شارپ نوشتم و میخوام توی دیتابیسم یه مقداری رو درج کنم نام دیتابیس ebi1 و نام جدول ebi است و کد پیوست رو نوشتم ،میشه بگین ایراد کار کجاست و چرا درج نمیشه و ارور میده؟؟؟؟
ضمنا شایان ذکره که چون سایت ارور میداد و تعداد کاراکتر نوشته ام زیاد بود توی فایل متنی گذاشتمش...

پیوست ها

• form1.txt
    2.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
با سلام خدمت اساتید گرامی.
یه پروژه تو سی شارپ نوشتم و میخوام توی دیتابیسم یه مقداری رو درج کنم نام دیتابیس ebi1 و نام جدول ebi است و کد پیوست رو نوشتم ،میشه بگین ایراد کار کجاست و چرا درج نمیشه و ارور میده؟؟؟؟
ضمنا شایان ذکره که چون سایت ارور میداد و تعداد کاراکتر نوشته ام زیاد بود توی فایل متنی گذاشتمش...

دوست عزیز باید خطایی رو هم که می گیری بذاری.
چند تا موضوع میتونه وجود داشته باشه.
1. تعریف رشته اتصال شما که DataSource درست ست نشده. اگر سیستم local است به آدرس loopback یعنی 127.0.0.1 یا localhost ست شود.
2. مقادیر جعبه های متنی شما با نوع داده تعریف شده بانک همخوانی نداشته باشد.

در صورتی که خطار رو قرار بدید بهتر میشه در خصوص مشکل صحبت کرد :gol:

ayask

عضو جدید
ارور

ارور

اینم شکل ارورم وقتی که درج رو انجام میدم...

پیوست ها

• insert eror.jpg
    0 بایت · بازدیدها: 0

ayask

عضو جدید
این پیغام مربوط به اتصال به بانک هست. رشته اتصال رو ادیت کنید.

دقیقا خود کانکشن استرینگم رو که این بود
string strCon = "Data Source=NAZANIN-PC\SQLEXPRESS;Initial Catalog=ebi1;Integrated Security=True";
و از اینجا گرفتم و بازم ارور میده... و البته تو عکسی که فرستادم اگه دقت کنید زیر حرف s کلمه ی SQLEXPRESS یه underline گذاشته ...چیکار کنم؟؟؟

پیوست ها

• con_string.jpg
    con_string.jpg
    64.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • constring2.jpg
    constring2.jpg
    92.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

negin17h

مدیر تالار
دقیقا خود کانکشن استرینگم رو که این بود
string strCon = "Data Source=NAZANIN-PC\SQLEXPRESS;Initial Catalog=ebi1;Integrated Security=True";
و از اینجا گرفتم و بازم ارور میده... و البته تو عکسی که فرستادم اگه دقت کنید زیر حرف s کلمه ی SQLEXPRESS یه underline گذاشته ...چیکار کنم؟؟؟

والا بچه هایی که با SQL Express کار می کنند شاید بهتر بدونند اما در خصوص خود SQL این پیغام زمانی ظاهر میشه که یا آی پی یا نام کامپيوتر مقصد درست نباشه یا مثلاً باید با SQL Authenticate اتصال انجام شه یعنی sa و پسورد آن. اگر بانک شما دو مد نصب شده، با استفاده از uid و pwd و به جای integrated ... از persist security info = true استفاده کنید.

ayask

عضو جدید
والا بچه هایی که با SQL Express کار می کنند شاید بهتر بدونند اما در خصوص خود SQL این پیغام زمانی ظاهر میشه که یا آی پی یا نام کامپيوتر مقصد درست نباشه یا مثلاً باید با SQL Authenticate اتصال انجام شه یعنی sa و پسورد آن. اگر بانک شما دو مد نصب شده، با استفاده از uid و pwd و به جای integrated ... از persist security info = true استفاده کنید.

با سلام مجدد خدمت نگین خانم و تمامی دوستان برنامه نویس.
سورس اصلی پروژه رو به همراه فایلهای sql2008 آپلود کردم،اگه کسی بتونه کمکم کنه ممنون میشم،ضمنا dbgrid مربوط به فرم اصلی جدول ebi رو داخل خودش ست میکنه ...

پیوست ها

• WindowsFormsApplication1.zip
    204 کیلوبایت · بازدیدها: 0

ayask

عضو جدید
سلام دوستان.من بالاخره باز هم خودم مشکلم رو حل کردم و لازم دونستم که اینجا جوابم رو درج کنم تا اگه دوستان به مشکلی برخوردند از این استفاده کنند.
data sourse پروژه من در واقع در کانکشن استرینگ این بود
یعنی NAZANIN-PC\SQLEXPRESS ولی در واقع بایستی به جای این یک \ اضافه تر گذاشت و به این صورت نوشت NAZANIN-PC\\SQLEXPRESS وبه همین راحتی مشکلم رفع شد.
ممنون از لطف دوستانی که به تاپیک من پاسخ دادند...
موفق و پیروز باشید

negin17h

مدیر تالار
سلام دوستان.من بالاخره باز هم خودم مشکلم رو حل کردم و لازم دونستم که اینجا جوابم رو درج کنم تا اگه دوستان به مشکلی برخوردند از این استفاده کنند.
data sourse پروژه من در واقع در کانکشن استرینگ این بود
یعنی NAZANIN-PC\SQLEXPRESS ولی در واقع بایستی به جای این یک \ اضافه تر گذاشت و به این صورت نوشت NAZANIN-PC\\SQLEXPRESS وبه همین راحتی مشکلم رفع شد.
ممنون از لطف دوستانی که به تاپیک من پاسخ دادند...
موفق و پیروز باشید

میتونید قبل از رشته از علامت @ استفاده کنید که دیگه خطایی روی این مورد نگیره :gol:
کد:
string dtr=@"negin\sql...";