مشکلات نظام وظیفه، ادامه تحصیل و معافیت تحصیلی

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
بدبخت شدم.

با هزار بدبختی تونستم تسویه ام رو از دانشگاه بگیرم و 6 مرداد واسه معافیت پزشکی اقدام کردم.مطمئن بودم که معافم.

چند روز پیش فهمیدم کسایی که بعد از 1 مرداد واسه معافیت پزشکی اقدام کردن با آیین نامه ی جدید بررسی می شن و منم با آیین نامه ی جدید دیگه معاف نیستم.

به خاطر یه هفته 2 سال از زندگیم داره پرت می شه.شانسه من دارم؟
خرداد ماه بود که قانون جدید اجرایی شد (اواخرش) و اون زمان هم گفته بودم که معافیت پزشکی علی الخصوص برای فارق التحصیلان دانشگاهی سخت تر میشه که شده.

نه متاسفانه راه حلی نیست.

این آیین نامه جدید مگ چی هستش توش؟
منم اتفاقا پریروز رفتم پیش یکی از دکترهایی که قبلا توی کمیته معافیت پزشکی بود بهم گفت احتمال داری معاف شی سونوگرافی واسم نوشته فردا ببرم ببینم چی میگه ولی نمیخوام ریسک کنم و دفترچمو اسفند پست میکنم.

این آیین نامه جدید چی میگه؟ تو که مشکلی نداری قبول شدی ارشد راحت میتونی ادامه تحصیل بدی بدبختی نداره که

http://www.www.www.iran-eng.ir/show...عافیت-تحصیلی?p=7701555&viewfull=1#post7701555

در پست بالا به مواردی اشاره شده.

به هر حال ادامه تحصیل بده یا نه باید بره خدمت، دوستمون به این میگه بدبختی :D

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
خرداد ماه بود که قانون جدید اجرایی شد (اواخرش) و اون زمان هم گفته بودم که معافیت پزشکی علی الخصوص برای فارق التحصیلان دانشگاهی سخت تر میشه که شده.

نه متاسفانه راه حلی نیست.

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/597041-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%86%D8%B8%D8%A7%D9%85-%D9%88%D8%B8%DB%8C%D9%81%D9%87%D8%8C-%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D9%88-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%81%DB%8C%D8%AA-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C?p=7701555&viewfull=1#post7701555

در پست بالا به مواردی اشاره شده.

به هر حال ادامه تحصیل بده یا نه باید بره خدمت، دوستمون به این میگه بدبختی :D

من اون پست آیین نامه جدید رو خوندم خیلی جالب بود اون پاراگراف قرمز! معنیش اینه اگه معاف پزشکی شی باید شغل دولتی رو بیخیال شی و اگه میخوای شغل دولتی داشته باشی باید معافیتو بیخیال شی.
اینکه بالفذض من مشکل کلیه دارم اونموقع چه ربطی به مخابرات و برق داره پس فوقش معاف از رزم میشم آره :دی؟
اینکه میگن توی استخدامی های دولتی منظور از عدم استخدام افراد با معافیت پزشکی افرادی هستش که مثلا نقص عضو یا مشکل ستون فقرات دارند حالا فردی که برای دلیل های دیگه ای معافیت میگیره اون باید چیکار کنه که وقتی میره استخدامی بفهمونه که معافیت پزشکیش شامل موارد بالا نمیشه؟!
شنیدم وقتی واسه معافیت اقدام میکنیم باید یه نامه هم بگیریم که معافیت بدلیل فلان بوده آره؟

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
من اون پست آیین نامه جدید رو خوندم خیلی جالب بود اون پاراگراف قرمز! معنیش اینه اگه معاف پزشکی شی باید شغل دولتی رو بیخیال شی و اگه میخوای شغل دولتی داشته باشی باید معافیتو بیخیال شی.
اینکه بالفذض من مشکل کلیه دارم اونموقع چه ربطی به مخابرات و برق داره پس فوقش معاف از رزم میشم آره :دی؟
اینکه میگن توی استخدامی های دولتی منظور از عدم استخدام افراد با معافیت پزشکی افرادی هستش که مثلا نقص عضو یا مشکل ستون فقرات دارند حالا فردی که برای دلیل های دیگه ای معافیت میگیره اون باید چیکار کنه که وقتی میره استخدامی بفهمونه که معافیت پزشکیش شامل موارد بالا نمیشه؟!
شنیدم وقتی واسه معافیت اقدام میکنیم باید یه نامه هم بگیریم که معافیت بدلیل فلان بوده آره؟

شما اگه دقت کنید چه جاهای دولتی (که الحمد الله استخدامی نیست) چه شرکت های خصوصی اکثرا شرایطشون را بخونید مینویسن پایان خدمت یا معافیت غیر پزشکی، یعنی کسی اگه معافیت پزشکی داشته باشه نیازی نداره که چیزی رو اثبات کنه کلا باید بیخیال بشه.

llvll.asoud

کاربر ممتاز
شما اگه دقت کنید چه جاهای دولتی (که الحمد الله استخدامی نیست) چه شرکت های خصوصی اکثرا شرایطشون را بخونید مینویسن پایان خدمت یا معافیت غیر پزشکی، یعنی کسی اگه معافیت پزشکی داشته باشه نیازی نداره که چیزی رو اثبات کنه کلا باید بیخیال بشه.

مگه شرکتهای خصوصیم معافیت غیر پزشکی میخوان؟
در مورد جاهای دولتی که باید پارتی داشته باشی تا استخدام شی. حالا اگه پارتی داشته باشی اینکه معافیت پزشکی باشه یا غیرپزشکی فرقی نمیکنه چون پارتیه رو داری :دی
در مورد اینکه معافیت پزشکی یکیه و نمیخواد ثابت کنیم چیزیو.یکی از دوستان با نام کاربری سعید تلکام که فکر میکنم بشناسیدش باباش استاد درس مدیریت استخدام و خدمات کشوریه با ایشون که حرف میزدم میگف اینکه میگن معافیت پزشکی درواقع همون مواردی که گفتم( ستون فقرات و نقص عضو نباشه) نباید مشکلی توی استخدام باشه و اگه خلاف این عمل بشه خلاف قانون عمل میکنن.

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
مگه شرکتهای خصوصیم معافیت غیر پزشکی میخوان؟
در مورد جاهای دولتی که باید پارتی داشته باشی تا استخدام شی. حالا اگه پارتی داشته باشی اینکه معافیت پزشکی باشه یا غیرپزشکی فرقی نمیکنه چون پارتیه رو داری :دی
در مورد اینکه معافیت پزشکی یکیه و نمیخواد ثابت کنیم چیزیو.یکی از دوستان با نام کاربری سعید تلکام که فکر میکنم بشناسیدش باباش استاد درس مدیریت استخدام و خدمات کشوریه با ایشون که حرف میزدم میگف اینکه میگن معافیت پزشکی درواقع همون مواردی که گفتم( ستون فقرات و نقص عضو نباشه) نباید مشکلی توی استخدام باشه و اگه خلاف این عمل بشه خلاف قانون عمل میکنن.
از نظر قانونی ظاهرا مشکل خاصی با معافیت های پزشکی نیست ولی دستورالعمل و روالی که هست عدم استخدام معافیت پزشیکی هست.

یه سرچ کوچیک در اینترنت بزنین میبینین کسانی که معافیت پزشکی دارن چه مشکلاتی دارن.

شرکت هایی خصوصی که قابل هستند تقریبا تمامی اونها در شرایط استخدامیشون مینویسن معافیت غیر پزشکی ولی شرکت های خصوصی معمولی که نیرو میگیرن زیاد گیر نمیدن.

غیر از بحث معافیت و... بحثی هم تحت عنوان طب صنعتی هست.

==========
قانونی که الان یک ماهه داره اجرا میشه این رو میگه که اگه تو مشکل پزشکیت در حدی نیست که مانع کار در رشته و مقطع خودت بشه پس می تونی خدمت هم کنی و نیاز به معافیت پزشکی نیست.

• Like
واکنش ها: .6.

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
بدبخت شدم.با هزار بدبختی تونستم تسویه ام رو از دانشگاه بگیرم و 6 مرداد واسه معافیت پزشکی اقدام کردم.مطمئن بودم که معافم.چند روز پیش فهمیدم کسایی که بعد از 1 مرداد واسه معافیت پزشکی اقدام کردن با آیین نامه ی جدید بررسی می شن و منم با آیین نامه ی جدید دیگه معاف نیستم.به خاطر یه هفته 2 سال از زندگیم داره پرت می شه.شانسه من دارم؟
در راستای پست بالا بگم که تصمیم دارم تو دوره ی ارشد از پروژه های کسر خدمت استفاده کنم.یه سرچ کردم دیدم تقریبا راحت می شه حدود ۱۵ ماه از خدمت رو با انجام پروژه کسری گرفت۳ ماه هم به خاطر جبهه ی پدرم کسری می گیرم.اگر شانس بیارم فقط آموزشی می رم وکارت پایان خدمت می گیرم و دیگه برچسب معافیت پزشکی هم بهم نمی خوره.الان یجورایی دوس دارم معافیت پزشکیم کنسل بشه.

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
در راستای پست بالا بگم که تصمیم دارم تو دوره ی ارشد از پروژه های کسر خدمت استفاده کنم.یه سرچ کردم دیدم تقریبا راحت می شه حدود ۱۵ ماه از خدمت رو با انجام پروژه کسری گرفت۳ ماه هم به خاطر جبهه ی پدرم کسری می گیرم.اگر شانس بیارم فقط آموزشی می رم وکارت پایان خدمت می گیرم و دیگه برچسب معافیت پزشکی هم بهم نمی خوره.الان یجورایی دوس دارم معافیت پزشکیم کنسل بشه.
انشاالله ردیف میشه.

ولی اگه اشتباه نکن چند ماه قبل یه بخشنامه جدید برای پروژه ها اومد و زمان را محدود کرده بود، البته به اون راحتی هم الان نمیدن چون واقعا سرباز کم دارن و چند سال دیگه با این وضع 100% لنگ میزنه!
یه عده زیادی هم کلا فراری هستن و اصلا اقدام نمی کنن!

به هر حال آخرین بخشنامه ها را باید از نظام وظیفه پیگیر بود چون هر روز یه بخشنامه، یه قانونی وضع میشه.

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
انشاالله ردیف میشه.

ولی اگه اشتباه نکن چند ماه قبل یه بخشنامه جدید برای پروژه ها اومد و زمان را محدود کرده بود، البته به اون راحتی هم الان نمیدن چون واقعا سرباز کم دارن و چند سال دیگه با این وضع 100% لنگ میزنه!
یه عده زیادی هم کلا فراری هستن و اصلا اقدام نمی کنن!

به هر حال آخرین بخشنامه ها را باید از نظام وظیفه پیگیر بود چون هر روز یه بخشنامه، یه قانونی وضع میشه.
الان بخشنامه ی جدید رو دیدم،حد اکثر دو پروژه بدون تداخل زمانی با کسری حداکثر ۶ ماه.
فکر کنم دوباره به حالت بدبخت شدنم نزدیک شدم :smile:

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
الان بخشنامه ی جدید رو دیدم،حد اکثر دو پروژه بدون تداخل زمانی با کسری حداکثر ۶ ماه.
فکر کنم دوباره به حالت بدبخت شدنم نزدیک شدم :smile:
گفتم که 6 ماه تو ذهنم مونده بود.

البته به این شکل نباید نگاه کرد، به هر حال همه ما رفتیم و انجام دادیم و یه تعداد هم قراره انجام بدن.

شما اگه 6 ماه را اسفاده کنید و 3 ماه هم از ایثارگری (برای متولدین 97 به بعد، باید حدود 12 ماه جبهه باشه که 3 ماه کسر بگیرین) جمعا 9 ماه خودش رویایی هست برای خیلی ها، در خدمت 1 روز هم 1 روز هست چه برسه به 9 ماه.

البته یه نکته ای هم هست که تا تموم کردن ارشد شما معلوم نیست این قوانین چند بار تغییر کنه و یا کسر ایثارگری حذف بشه یا نه.

zavareh89

عضو جدید
سلام دوستان - میخواستم بدونم اگه معاف از رزمم بشیم مشکلات استخدامی پیش میاد بازم ؟
بعد اگه معاف از رزمو بگیریم باید بلافاصله بقیه سربازیو بریم ؟

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
سلام دوستان - میخواستم بدونم اگه معاف از رزمم بشیم مشکلات استخدامی پیش میاد بازم ؟
بعد اگه معاف از رزمو بگیریم باید بلافاصله بقیه سربازیو بریم ؟
برای معاف از رزم محدودیت خاصی نیست، بعضی از شرکت ها معاف از رزمی را پپیگیر میشن که معمولا کارهای عملیاتی دارن.

البته در کارت مشخص هست ولی نوع مشکل نوشته نشده، لازم به ذکر هست اکثر شرکت های معتبر طب صنعتی دارن.

وقتی با معافیت پزشکی موافقت نشه و بشه معاف از رزم تاریخ اعزام پس از چند روز میاد در خونتون.
در زمن معاف از رزمی ها کف درجه را میگیرن.

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
راجع به قوانین پروژه کسر از خدمت پرس و جو کردم،نتیجه این بود که از مهر پارسال سقف تعداد پروژه ها دوتا شده و پروژه ها ۲ تا ۱۸ ماه تعریف می شن،سوال من اینه که میشه دو تا پروژه ی ۱۲ ماهه تعریف کرد تا حداقل ۹ ماهش تصویب بشه؟
تو دوره ی ارشد لطمه به درس و پایان نامه نمی خوره؟ میشه جمعش کرد؟

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
راجع به قوانین پروژه کسر از خدمت پرس و جو کردم،نتیجه این بود که از مهر پارسال سقف تعداد پروژه ها دوتا شده و پروژه ها ۲ تا ۱۸ ماه تعریف می شن،سوال من اینه که میشه دو تا پروژه ی ۱۲ ماهه تعریف کرد تا حداقل ۹ ماهش تصویب بشه؟
انشالله دوستان مطلع در این مورد راهنمایی میکنن چون من شخصا در این مورد اطلاعات کامل ندارم.

ولی با توجه به اینکه چندین سال پیگیر موضوع سربازی هستم و در این سایت و سایتهای دیگه حدالامکان دوستان را راهنمایی میکنم، تاحالا موارد انگشت شمار از کسر پروژه شنیدم که این میتونه نشان دهنده سخت گیری و یا موانع دیگه در این مورد باشه که افراد کمی از این مهم استفاده کردند.

mahdi_ml

عضو جدید

والا من هم اطلاعات ناقصی در این زمینه دارم ولی تا اونجایی که من خبر دارم انگار 12 ماه که شامل دو پروژه میشه ،میشه برداشت البته اینکار برای اپلای تو بعضی کشورا مشکل ایجاد میکنه چون اون کشورا یه مهلتی از شما میگیرن برای تحقیق که اینجور پروژه ها رو هم در نظر میگیرن،نکته دیگه این که معمولا بعد از اینکه پروژه را انجام دادی همون لحظه 12ماه کسری را به این راحتی نمیدن و یه کمسیون تشکیل میدن ومثلا همین جوری 2تا 5ماه کسری میدن تازه اگه کامل و بی عیب و نقص باشه،همچنین اگه از اول ارشد شروع به این کار بکنی چون مراحل اداری به نست طولانی داره میتونه خوب باشه درضمن پروژه ها آنچنان هم سخت نیس ولی اون مشکل اپلای تو بعضی کشورا رو داره که اگه اشتباه نکنم آلمان و آمریکا رو شامل میشه...

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
منابع غیر رسمی می گن که پروژه ی کسری خدمت بدون بررسی ثانویه به سقف ۹ ماه رسید.تا قبل از این سقف اینجور پروژه ها ۶ ماه بود.دوستان از سربازان قسمت کسر خدمت سازمان نخبگان نیروهای مسلح پرسیده بودن و اونا این جواب رو دادن.
سقف زمانی کلی پروژه ها به نقل از سایت دانشگاه امام حسین ۲ تا ۱۸ ماهه.
بیشتر اوقات هم انجام اینجور پروژه ها برای اپلای نه تنها مشکل ساز نیست بکله امتیاز مثبت حساب میشه( این رو هم سایت دانشگاه امام حسین توضیح داده و همدوستانی که تجربه ی انجام پروژه و اپلای دارن)

llvll.asoud

کاربر ممتاز
منابع غیر رسمی می گن که پروژه ی کسری خدمت بدون بررسی ثانویه به سقف ۹ ماه رسید.تا قبل از این سقف اینجور پروژه ها ۶ ماه بود.دوستان از سربازان قسمت کسر خدمت سازمان نخبگان نیروهای مسلح پرسیده بودن و اونا این جواب رو دادن.
سقف زمانی کلی پروژه ها به نقل از سایت دانشگاه امام حسین ۲ تا ۱۸ ماهه.
بیشتر اوقات هم انجام اینجور پروژه ها برای اپلای نه تنها مشکل ساز نیست بکله امتیاز مثبت حساب میشه( این رو هم سایت دانشگاه امام حسین توضیح داده و همدوستانی که تجربه ی انجام پروژه و اپلای دارن)

بهتره این مسائل رو از آقای بخشی گلستانی سوال بکنید.در این زمینه خیلی اطلاعات دارند حتی سوالاتی ر هم بچه ها در این خصوص پرسیدن

آخرین ویرایش توسط مدیر:

hoomif

عضو جدید
سلام دوستان.
چند تا سوال دارم:

1- کل طول مدت خدمت برای کسی که مدرک فوق لیسانس داره چقدره؟؟؟
2- یک فرد متاهل با مدرک ارشد ممکنه شهر خودش نیفته؟؟؟
3- سپاه افتادن چجوریه اگر کسی بخواد سپاه نره میتونه ارتش یا نیروی انتطامی رو انتخاب کنه یا چی؟؟؟

با سپاس فراوان

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
سلام دوستان.
چند تا سوال دارم:

1- کل طول مدت خدمت برای کسی که مدرک فوق لیسانس داره چقدره؟؟؟
2- یک فرد متاهل با مدرک ارشد ممکنه شهر خودش نیفته؟؟؟
3- سپاه افتادن چجوریه اگر کسی بخواد سپاه نره میتونه ارتش یا نیروی انتطامی رو انتخاب کنه یا چی؟؟؟

با سپاس فراوان
با سلام

1- مدت خدمت در حال حاضر ربطی به مدرک تحصیلی نداره.
2- تقسیمات ربطی به مدرک تحصیلی نداره.
متاهل بودن از شرایط خدمت در استان خود هست، سعی میشه درشهر خودشون هم خدمت کنن ولی علی الخصوص در ناجا زیاد رعایت نمیشه.
3- تقسیمات دست افراد نیست مگر توسط پارتی های کلفت که در معاونت وظیفه عمومی ناجا دست دارن.

پذیرش از سپاه شرایطی داره که تجربه ثابت کرده هر چقدر مدرک تحصیلی بالاتر بره سخت تر میشه، سخت هست ولی غیر ممکن نیست.

hoomif

عضو جدید
با سلام

1- مدت خدمت در حال حاضر ربطی به مدرک تحصیلی نداره.
2- تقسیمات ربطی به مدرک تحصیلی نداره.
متاهل بودن از شرایط خدمت در استان خود هست، سعی میشه درشهر خودشون هم خدمت کنن ولی علی الخصوص در ناجا زیاد رعایت نمیشه.
3- تقسیمات دست افراد نیست مگر توسط پارتی های کلفت که در معاونت وظیفه عمومی ناجا دست دارن.

پذیرش از سپاه شرایطی داره که تجربه ثابت کرده هر چقدر مدرک تحصیلی بالاتر بره سخت تر میشه، سخت هست ولی غیر ممکن نیست.

مرسی از پاسخت.
دو تا سوال دیگه دارم:

1- الان کل مدت خدمت چقدره؟؟؟
2- واسه امریه باید پارتی داشته باشم؟؟؟

با سپاس

Kaka_s

عضو جدید
مرسی از پاسخت.
دو تا سوال دیگه دارم:

با سپاس

1. فک کنم شده 24 ماه
2. اگه معدلت خیلی بالا باشه فک کنم بدون پارتی هم بشه ولی خب با پارتی خیلی راحت تره

Pro.Eng

متخصص plc
کاربر ممتاز
سلام خدمت دوستان عزیز.
چند تا سؤال داشتم :
1- بعد از اتمام تحصیل چه مدّت زمان داریم تا خودمون رو به نظام وظیفه معرفی کنیم ؟
2- این موضوع پروژه و کسر از خدمت و اینها چیه ؟
3- آیا توی دفترچه اعزام به خدمت این ها رو توضیح داده ؟ دفترچه رو از کجا تهیه کنیم تا قبل از خدمت ؟
مرسی.

Kaka_s

عضو جدید
سلام خدمت دوستان عزیز.
چند تا سؤال داشتم :
1- بعد از اتمام تحصیل چه مدّت زمان داریم تا خودمون رو به نظام وظیفه معرفی کنیم ؟
2- این موضوع پروژه و کسر از خدمت و اینها چیه ؟
3- آیا توی دفترچه اعزام به خدمت این ها رو توضیح داده ؟ دفترچه رو از کجا تهیه کنیم تا قبل از خدمت ؟
مرسی.

1. یکسال
2. پروژه هایی که تعریف میشه فک کنم مربوط به بنیاد ملی نخبگان و وزارت دفاع باشه.
3. از پلیس +10

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
1. یکسال
2. پروژه هایی که تعریف میشه فک کنم مربوط به بنیاد ملی نخبگان و وزارت دفاع باشه.
3. از پلیس +10

یک سال حرفه.
باید دو ماه قبل از اینکه یکسال تموم بشه اقدام کرد,مثلا اگر ماه دوازدهم اقدام کنید و مراحل اداری به 13 یا 14 ماه بکشه غیبت حساب میشه

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
مرسی از پاسخت.
دو تا سوال دیگه دارم:

با سپاس
یگان های نظامی 21 ماه یگان های غیر نظامی 24 ماه

البته برای مناطق بد آب و هوا و درگیر کسر اعمال میشه.

امریه بدون پارتی خیلی سخت هست.

یک سال حرفه.
باید دو ماه قبل از اینکه یکسال تموم بشه اقدام کرد,مثلا اگر ماه دوازدهم اقدام کنید و مراحل اداری به 13 یا 14 ماه بکشه غیبت حساب میشه
مورد نداره تاریخ ثبت درخواست باید قبل اتمام فرصت یکساله از تاریخ فارغ التحصیلی باشه.

navidir

عضو جدید
اين مدرك نظام وظيفه كه واسه ثبت نام ميخوان رو ازكجا بگيريم؟؟؟چي هس؟؟؟ ممنون

alk1370

کاربر بیش فعال
ببخشید دوستان یه سوال در مورد معافیت پزشکی (معافیت چشم) اگه کسی معافیت پزشکی بگیره بعدا برای کارهای پژوهشی و کلا تدریس در دانشگاه هم مشکل ساز میشه؟ کلا چه جاهایی ممکنه برای یه قدرتی مشکل ساز بشه معافیت پزشکی؟ممنون میشم از پاسخگویی

yakuzaturk

عضو جدید
یه سوال فنی
آقا این زمان فارغ التحصیلی دقیقا منظورشون کی هست؟آخرین نمره ثبت شده یا زمونی که تسویه میکنی ؟ مثلا من نمرم تیر ثبت نهایی شد و هنوز تسویه نکردم الان از تیر ماه حساب میشه یا از زمانی که میخوام تسویه کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

cyrusco

عضو جدید
معافیت

معافیت

شنیدم اگه دانشجو باشی یعنی معافیت تحصیلی داشته باشی در حین معافیت تحصیلی نمیتونی برای معافیت پزشکی اقدام کنی.ایا این خبر صحت داره؟
میخوام معافیت پزشکی بگیرم به نظرتون کار درستی می کنم اخه میگن معافیت پزشکی بگیری بهت کار نمیدن

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
ببخشید دوستان یه سوال در مورد معافیت پزشکی (معافیت چشم) اگه کسی معافیت پزشکی بگیره بعدا برای کارهای پژوهشی و کلا تدریس در دانشگاه هم مشکل ساز میشه؟ کلا چه جاهایی ممکنه برای یه قدرتی مشکل ساز بشه معافیت پزشکی؟ممنون میشم از پاسخگویی
اکثرا علی الخصوص در کارهای عملیاتی هم معافیت پزشکی را قبول نمیکنن و هم طب صنعتی دارن.

البته بعضی از جاها به خصوص شرکت های خصوصی شاید روی این موضوع زیاد حساس نباشن.

البته معافیت چشم با قانون جدید تغییر کرده.

یه سوال فنی
آقا این زمان فارغ التحصیلی دقیقا منظورشون کی هست؟آخرین نمره ثبت شده یا زمونی که تسویه میکنی ؟ مثلا من نمرم تیر ثبت نهایی شد و هنوز تسویه نکردم الان از تیر ماه حساب میشه یا از زمانی که میخوام تسویه کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
آخرین نمره وارده مهمه، شاید شما دلتون بخواد 3 ماه دیگه تسویه کنید که این برای نظام وظیفه مهم نیست و وقت تسویه برگه ای که میدن بر اساس آخرین نمره ثبت شده هست.

شنیدم اگه دانشجو باشی یعنی معافیت تحصیلی داشته باشی در حین معافیت تحصیلی نمیتونی برای معافیت پزشکی اقدام کنی.ایا این خبر صحت داره؟
میخوام معافیت پزشکی بگیرم به نظرتون کار درستی می کنم اخه میگن معافیت پزشکی بگیری بهت کار نمیدن
با قانون جدید اقدام برای معافیت پزشکی در حین تحصیل امکان پذیر شده.

البته ارائه معافیت پزشکی هم علی الخصوص برای فارغ التحصیلان دانشگاهی سخت تر شده.

تصمیم در این مورد با خودتون هست.

hoomif

عضو جدید
سلام.
ببخشید یک سوال داشتم...کسی که خودش متاهله میتونه کفالت پدر بالای 70 سال یا مادر متارکه کرده رو قبول کنه و معاف بشه؟؟؟

بالا