مشکلات خود در درس سيستم عامل را اينجا مطرح کنيد

تورج پوربهرام

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
واقعا امیدوارم اینجا جواب بگیرم.از همه دوستان هم ممنونم.
میخواستم در مورد معماری داخلی cpu بدونم(یا شکلی از معماری cpu ,البته بغیر از اون توضیحاتی که تو کتاب موریس مانو داده شده).
ممنون میشم اگه بتونید کمکم کنید.
از چیش میخوای بدونی؟ :cool:

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
4روز گذشت.واقعا کسی نیست راهنماییم کنه

با سلام،
وقتی کسی جواب نمی ده، احتمالاً به این دلیله که سؤالتون واضح نیست! مثلاً طرف میاد می گه می شه یه مقاله بهم بدید در مورد کامپیوتر!!!
کتاب معماری کامپیوتر 700 صفحه اس که بیش از نصفش مربوط به CPU و کلیات و جزئیاتشه!! حالا می خواید تو چند خط براتون توضیح داده بشه!!!

rahimsaei

عضو جدید
با سلام

من دوتا ویندوز 7 و ایکسپی رو سیستم نسب کرده ام و حالا می خواهم که ویندوز 7 را حذف کنم

البته در موقع نسب اول ایکسپی را نسب کرده ام

به این خاطر می خواهم ویندوز 7 را حذف کنم چون بعضی از برنامه ها را نمی شه روش نسب کرد. یا نسب کردن دوباره اش خیلی سخته

ممنون از کمکتان

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
با سلام

من دوتا ویندوز 7 و ایکسپی رو سیستم نسب کرده ام و حالا می خواهم که ویندوز 7 را حذف کنم

البته در موقع نسب اول ایکسپی را نسب کرده ام

به این خاطر می خواهم ویندوز 7 را حذف کنم چون بعضی از برنامه ها را نمی شه روش نسب کرد. یا نسب کردن دوباره اش خیلی سخته

ممنون از کمکتان

با سلام،
این تاپیک مربوط به درس سیستم عامله!!!
لطفاً مجدداً سؤالتون رو در تاپیک ویندوز 7 یا XP مطرح کنید.

Dr.Fox

عضو جدید
1- UDMA از چه مکانیزم کشف خطایی استفاده می کند ؟

2- دستورات Privileged چه دستوراتی هستند ؟ کدامیک از این دستورات باید Privileged باشد ؟
Set Value of Timer
Read the clock
clear memory
Trun off interrupts
Switch from user to monitor mode
Acess I/O devices

3- در محیط های Multiprogramming و ،Time sharing چه مشکلات امنیتی به علت اشتراک سیستم توسط چند کاربر ایجاد خواهد شد؟

-- حداقل از طریق جستجو در اینترنت و مطالعه کتاب استالینگر من جواب 3 سوال بالا رو پیدا نکردم :)

parvaneh.68

عضو جدید
درباره الگوريتم هاي زمانبندي مورد استفاده در ويندوز ويستا و 2003 مطلب وي خواستم .حياتيه .مرسي

parvaneh.68

عضو جدید
الوووو ............... من هنوز منتظرم ها ! يه پروفسوري , انيشتيني , ..... مهندسي پيدا نميشه جواب ما رو بده؟:confused:

sherver

عضو جدید
سلام
میشه لطفا توضیح بدین پایپلاین و سوپر اسکالر چیست و همچنین چه تفاوتی با هم دارند؟
در حد یک صفحه
متشکرم

saba1365

عضو جدید
سلام چند تا سوال د اشتم خواهشن هر كس ميتونه جواب بده.
آيا لينوكس و ويندوز تفاوتي در terminate كردن فرايند دارند؟
آيا نرم افزاري كه حالت هاي يك فرايند را داخل سيستم عامل به ما نشان دهد وجود دارد؟
آياprocess switch , mode switch تفاوت دارند؟

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
الوووو ............... من هنوز منتظرم ها ! يه پروفسوري , انيشتيني , ..... مهندسي پيدا نميشه جواب ما رو بده؟:confused:
سلام...
بله.... خط ها یکم خرابی داشتند:D
خوب به نظرم یکم تویه اینترنت رو سرچ میکردید چند تا مقاله یا حداقل راهنما گیر می آوردید
به هرحال
الگوریتم زمانبندی در لینوکس
http://www.sunboys.gigfa.com/showthread.php?tid=79&pid=80#pid80
الگوریتم زمانبندی در ویندوز
http://daneshnameh.roshd.ir/mavara/mavara-index.php?page=سیستم عامل&SSOReturnPage=Check&Rand=0
http://daneshnameh.roshd.ir/mavara/...=بلا درنگReal time&SSOReturnPage=Check&Rand=0
http://fa.wikibooks.org/wiki/سیستم_عامل/فهرست
و درضمن... الگوریتم های ژنتیک هم در این مورد تویه ویندوز استفاده شدند...
یه توضیح مختصر:::
الگوریتم های ژنتیكی، كه دسته خاصی از الگوریتم‌های تكاملی می‌باشند، به دفعات در مسائل علوم و مهندسی، در حل مسائل سخت و مشكل مورد استفاده قرار گرفته و می‌گیرند. می‌توان گفت، این دسته الگوریتم‌ها روش مناسبی، برای رسیدن به حل مسائل دارای پیچیدگی محاسباتی NP ، در یك زمان مناسب می‌باشند. در هر زمان می‌توان الگوریتم را متوقف كرده و جواب بدست آمده تا آن تكرار الگوریتم را استخراج نمود. چون الگوریتم دارای خاصیت تكاملی می‌باشد، در صورت قابل قبول نبودن خطای موجود در جوابِ بدست آمده، می‌توان الگوریتم را ادامه داد تا به جوابی قانع كننده دست پیدا كند. هر چند زمان رسیدن به این جواب چندان قابل پیش‌بینی نیست اما با اجرا‌های مكرر الگوریتم، می‌توان با استفاده از آمار و علم مربوط به آن با قطعیتی نه چندان دور، تقریب زمان رسیدن این الگوریتم تكاملی به جواب قانع كننده را حدس زد. الگوریتم‌های ژنتیكی، نیاز برای یافتن یك الگوریتم خاص برای مسئله را منتفی می‌كند و تنها كار لازم، برای حل مسئله، صحیح مدل‌كردن و مقدار‌دهی به پارامتر های الگوریتم ژنتیكی می‌باشد. الگوریتم های ژنتیكی، دید خود را، كه از نام آنها پیدا می‌باشد، از ژنتیك و مسائل مربوطه در حوزه آن، گرفته است. الگوریتم با ساخت یك سری رشته به نام كروموزوم و با انجام یك سری عملیات مشخص ژنتیكی، انتخاب ، تركیب و جهش بندرت در طول حیات رشته‌ها، به سمت تكامل و بهتر‌شدن آنها قدم بر‌می‌دارد . مفهوم بهتر شدن، چیزی شبیه به نژادهای مردمان دنیا می‌باشد، كه بعد از یك دوره زمانی و ازدواجهای غیر بومی و اتفاقات طبیعی و جغرافیایی ، نژادشان اصلاح و از لحاظ یك سری موارد دچار تحول خواهند شد و این تحول در جهت بهبودی آنها خواهد بود.. مطمئنا این كار نیاز به زمان خواهد داشت.
البته کپی شده از سایت www.cloob.com هستش...

این وبلاگ رو هم یه نگاه بندازید...
لینکهای خوبی داره....
http://rayaneandos.blogfa.com
فکر کنم کافی باشه...
جز اینکه بخواهید در این مورد یه مقاله ی کافی بنویسید...که اون هم باید انگلیسی ترجمه کنید..:smile:
با تشکر

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
کسی فایل فارسی distributed operating systems and algorithms راداره میشه برام میل کنه کسیمیدونه ترجمه شده اش هست؟
talebi.beyrami@yahoo.com
سلام...
ترجمه اش رو فکر نکنم باشه...
ولی تویه بازار هستش... برای خرید(نسخه ی پارسی)
ولی فایل های انگلیسی زیاد هستند..
با تشکر

anuhe

عضو جدید
salam age mishe raje be chegunegie piade sazie dma dar system amel haye emruzi matlab bezarid ...mamnun misham.

s.beh

عضو جدید
با سلام و خسته نباشید
سئوالی دارم اگه لطف کنید کمکم کنید ممنون می شم.
و لینوکس و ورژن های مختلف ویندوز از کدام روش زمانبندی استفاده می کنند؟با کمی توضیحات unix وdosسیستم عاملهای چون
اگه لطف کنید جواب بدید ممنون می شم
قبلا از بذل توجه شما سپاسگزارم

s.beh

عضو جدید
ببخشید فونت ها قاطی شدند
سئوالم را دوباره می پرسم
سیستم عاملهایی چون داس و یون*** و لینوکس و ورژهای مختلف ویندوز از کدام روش زمانبندی استفاده می شود؟

s.beh

عضو جدید
من هنوز منتظرم ها ! يه پروفسوري ,مهندسي پيدا نميشه جواب ما رو بده؟

mekatron

عضو جدید
درخواست کمک

درخواست کمک

با سلام خدمت دوستان عزیز.این مشکلی که میخوام مطرح کنم شاید به این قسمت مربوط نباشه بزارید به حساب مبتدی بودن بنده و تویه تاپیک های دیگه گشتم جایی برای عنوان کردن سوالم پیدا نکردم.
بنده به عنوان مسول سرور اداره انتخاب شدم و برای اینکه واحدها، دسترسی کمتر و... داشته باشند به اونها تین کلاینت دادم ولی الان مشکلی که برام پیش اومده اینه که از طریق تین کلاینت ها وارد سرور میشن و هر بار یه مشکلی درست میکنن(خاموش کردن کارت شبکه،حذف کردن اطلاعات و ...)حالا بنده چطوری میتونم دسترسی اونها را محدود کنم.ممنون میشم اگه کسی بتونه کمکم کنه در ضمن نمیخوام از برنانه های جانبی استفاده کنم

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوستان عزیز.این مشکلی که میخوام مطرح کنم شاید به این قسمت مربوط نباشه بزارید به حساب مبتدی بودن بنده و تویه تاپیک های دیگه گشتم جایی برای عنوان کردن سوالم پیدا نکردم.
بنده به عنوان مسول سرور اداره انتخاب شدم و برای اینکه واحدها، دسترسی کمتر و... داشته باشند به اونها تین کلاینت دادم ولی الان مشکلی که برام پیش اومده اینه که از طریق تین کلاینت ها وارد سرور میشن و هر بار یه مشکلی درست میکنن(خاموش کردن کارت شبکه،حذف کردن اطلاعات و ...)حالا بنده چطوری میتونم دسترسی اونها را محدود کنم.ممنون میشم اگه کسی بتونه کمکم کنه در ضمن نمیخوام از برنانه های جانبی استفاده کنم
با سلام،
سؤال تون رو با ارسال یه تاپیک جدید تو تالار شبکه و امنیت مطرح کنید!

cna1366

عضو جدید
سلام
یه سوال ... البته نمیدونم جای درستی اومدم بانه
من میخوام از دستور DEBUG در COMMAND ویندوز7 استفاده کنم ولی یه اروری میده .....
DEBUG IS NOT RECOGNIZEID AZ AN INTERNAL OR EXTERNAL COMMAND
OPERABLE PROGRAM OR BATCH FILE

باید چیکار کنم ... لطفا راهنمایی کنید
باتشکر

آینا

عضو جدید
نحوه ایجاد کانکشن در سیستم عامل لینوکس

نحوه ایجاد کانکشن در سیستم عامل لینوکس

سلام
تازه دارم با سیستم عامل لینوکس کار میکنم
ولی هنوز بلد نیستم که یک کانکشن برای ارتباط با اینترنت درست کنم
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

tracer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
تازه دارم با سیستم عامل لینوکس کار میکنم
ولی هنوز بلد نیستم که یک کانکشن برای ارتباط با اینترنت درست کنم
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

از کدوم توزیع لینوکس استفاده می کنی؟

tracer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

کانکشن ADSL:
یکی از ساده‌ترین کارها در سیستم‌عامل گنو/لینوکس و به طور خاص توزیع اوبونتو ایجاد کانکشن برای اتصال به اینترنت ADSL است.
اگر نام کاربری و رمز عبور در مودم ADSL شما از قبل تنظیم شده باشد و DHCP در مودم شما فعال باشد، در اوبونتو اصلا نیازی به تنظیمات نیست. وقتی سیستم‌عامل راه‌اندازی می‌شود به طور خودکار کارت شبکه آی‌پی خود را از DHCP دریافت و به اینترنت متصل می‌شود.اما اگر مودم شما در حالت Bridge قرار داشته باشد،‌ شما باید یک کانکشن برای اتصال به اینترنت بسازید. در این نوشته قدم به قدم طریقهٔ ساخت کانکشن در اوبونتو را توضیح خواهم داد:۱- از پانل بالا در قسمت راست آیکن شبکه را پیدا کنید. ممکن است آیکن شبکه شما با این یکی فرق داشته باشد.
۲- سپس به سر برگ DSL‌ رفته و بر روی گزینه‌ی Add کلیک کنید.
۳- در مرحله‌ی بعد باید اطلاعات مورد نیاز اتصال را وارد کنید و در نهایت بر روی گزینه‌ی Apply‌ کلیک کنید.
۴- پس از اتمام این مراحل با کلیک بر روی آیکن شبکه و انتخاب اتصالی که ساخته‌اید می‌توانید به اینترنت متصل شوید.