مشکلات خود در درس سيستم عامل را اينجا مطرح کنيد

Nayere

عضو جدید
سلام
کسی جزوه خوب از درس سیستم عامل با منبع استالینگز سراغ نداره؟

f.raha

عضو جدید
میکرو کنترلر PIC و ارتباط آن با سیستم عامل

میکرو کنترلر PIC و ارتباط آن با سیستم عامل

سلام . مهندسان عزیز درباره ی PIC و ارتباطش با سیستم عامل اگر مطلبی دارین لطفا بفرستین واقعا لازم دارم

sadas

عضو جدید
سیستم عامل

سیستم عامل

به یه منبع برای پروژه سیستم عامل احتیاج دارم

sadas

عضو جدید
os

os

یه پروژه سیستم عامل می خواهم
ممنون میشم کمک کنید

zare67

عضو جدید
سلام

سلام

سلام
خسته نباشيد
من در مورد مديريت حافظه در سيستم عامل هاي مختلف مثل win ,mac,linux ميخام يعني ميخوام بدونم فرقشون با هم چيه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

تشكر
منتظر جوابتونم

hiva1358

عضو جدید
سلام لطفا به من دو سیستم بافرینگ معرفی کنید و نحوه کارش را شرح دهید.
با تشکر:gol:

ghasem1223

عضو جدید
سلام من برای یه تحقیق نیاز به مطالب زیر دارم ، لطفاً کمک کنید ، هرچه سریعتر بهتر:

1-مدیریت نخ و چند پردازشی متقارن در windows 2000

2-مدیریت نخ و چند پردازشی متقارن در solaris

3- مدیریت فرایند و نخ در linux

قبلا از همه دوستان تشکر می کنم..

اینم تقدیم به همه:gol:

yasser_eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
بچه ها من لپ تاپ سونی مدل w14fx دارم آنتی ویروس جدید مثل آویرا یا کاسپر 2010 رو نصب میکنم بعد از ریستارت موقع لود ویندوز 7 پنجره آبی میاد پایین اش درصد پر میشه بعد دوباره ریستارت میشه مجبورم با safe mode بیارمش بالا و با system restore برگردونم عقب ( قبل از نصب آنتی ویروس جدید ) تا درست شه ؟

چیکار باید بکنم ؟

سوال بعدی ام اینه که من از لپ تاپ ریکاوری گرفتم 3dvd شده وقتی برمیگردونم به ریکاوری تنظیمات کارخانه لپ تاپ فقط درایو c رو داره و اطلاعات درایو دیگم پاک میشه چیکار کنم نمیشه دو باره ویندوز 7 اصلی رو لپ تاپ ریکاوری کرد بدون دستکاری پارتیشن یا پارتیشن ها به حالت کارخانه برنگرده ؟

تورج پوربهرام

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
بچه ها من لپ تاپ سونی مدل w14fx دارم آنتی ویروس جدید مثل آویرا یا کاسپر 2010 رو نصب میکنم بعد از ریستارت موقع لود ویندوز 7 پنجره آبی میاد پایین اش درصد پر میشه بعد دوباره ریستارت میشه مجبورم با safe mode بیارمش بالا و با system restore برگردونم عقب ( قبل از نصب آنتی ویروس جدید ) تا درست شه ؟

چیکار باید بکنم ؟

سوال بعدی ام اینه که من از لپ تاپ ریکاوری گرفتم 3dvd شده وقتی برمیگردونم به ریکاوری تنظیمات کارخانه لپ تاپ فقط درایو c رو داره و اطلاعات درایو دیگم پاک میشه چیکار کنم نمیشه دو باره ویندوز 7 اصلی رو لپ تاپ ریکاوری کرد بدون دستکاری پارتیشن یا پارتیشن ها به حالت کارخانه برنگرده ؟

سیستمت ویروسی هستش وقتی اوردیش بالا کل درایوارو اسکن کن:cool:

pouya_cool

عضو جدید
سلام دوستان
من یک پروژه برای آزمایشگاه سیستم عامل نیاز دارم
آیا کسی میتونه کمکم کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟کسی پروژه آماده داره؟

parande

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
میدونین دلیل محدودیت دو --گیگا بایتی
dos
برای پشتیبانی از فضا چیه؟

mohandes-87

عضو جدید
اورژانسی

اورژانسی

:(سلام به همگی خسته نباشید یه سوال داشتم برای تحقیق دانشگاه سیستم های عامل رانام برده وتاریخ تولیدانها رابیان کنید
اگه میشه سریع جواب بدیدواجبه

yashargor

عضو جدید
سلام
یه سوالی درمورد نحوا ریستارت شدن سیستم داشتم
میدونیم که وقتی سیستممون ر روشن میکنیم یه اتفاقاییقبل از بالا اومدن سیستم عامل میافته،از قبیل کپی شدن رام توی رم،چک کردن سخت افزار مقداردهی ها و غیره
حالا سوال من اینجاست وقتی سیستم رو ریستارت سخت افزاری (از روی کیس) میکنیم چه اتفاقایی میافته؟
ممنون

yashargor

عضو جدید
خودم جوابشو پیدا کردم!
وقتی دکمه ریست را فشار می‌دهیم سیگنال ریست به مرکز پردازشگر فرستاده می‌شود. دکمه ریست یک وقفه مداری است. این کار باعث میشود قطعات اجراهایشان را در میانه کار رها کنند، حافظه را پاک میکند و ماشین را به اجبار دوباره راه اندازی میکند.‌این وقفه حافظه رم را پاک میکند.وقتی حافظه رم پاک شد اطلاعاتی که هنگام روشن کردن سیستم از رام و بایوس به رم کپی شده بود و اطلاعات(هسته)سیستم عامل نیز از رم پاک می‌شوند.در نتیجه سیستم به نقطه شروع از هنگام روشن شدن میرود. ریست کامپیوتر سیستم را بدون قطع پاور خاموش میکند و سپس سیستم را همانند اینکه تازه روشن شده است بالا میآورد، یعنی تمام اتفاقاتی که هنگام روشن شدن سیستم میافتد در اینجا روی میدهد مانند اجرای بایوس پست و غیره.

piety

عضو جدید
آیا ممکن است در سیستم عامل هیچ پروسسی در حال اجرا نباشد؟لطفا توضیح بدید؟

imannasa2000

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام از دوستان اگه کسی پروژه ایی که در قالب پی دی اف در لینک پیوست قرار دادم رو بلده رهنمایی کنه
ممنون​

پیوست ها

• dab3e6b8297a4bf1b6b6.pdf
    112.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

z.19.P

عضو جدید
سلام به همگی .
می خواستم ببینم متد های مربوط به سمافور (wait signal) توی جاوا یا c تعریف شدن؟
اگه اره توی کدوم کتابخونه هستن؟
و اگه نه در مورد پیاده سازیشون راهنمایی می خواستم.
ممنون ;)

valentine093

عضو جدید
سلام.در مورد مسائل زیر که در مورد روشهای جلوگیری از شرایط مسابقه است(که بیشتر مربوط به روش سمافور است) اگه توضیحی بدین ممنون میشم.
1-مسئلهی غذا خوردن فیلسوفها
2-مسئله ی خوانندگان و نویسندگان
3-مسئله ی آرایشگر خوابیده

am.roostam

عضو جدید
سلام خدمت مهندس های عزیز ایران
راستش ما این ترم سیستم عامل داشتیم ولی هیچ چیزی از اون یاد نگرفتیم چون ورودی جدید بودیم (ترم بوق) بعدش هم که هنرستانی هستم(دیگه بدتر) یک ماه هم دیرتر شروع کردیم و ....

بعدش سوال اینه:

سوال این بود که ی برنامه بنویسید که سه تا پروسه هم زمان اجرا بشه و این سه پروسه اینجوری باشه که همینطور که پردازش اولی صورت میگیره که شامل اعداد 0 تا 10 باشه (این پروسه اول)
بعد 20 تا 30 (پروسه دوم)
اخری هم 30 تا 40 باشه
اینجوری:
0 20 30
1 21 31
2 22 32
. . .
. . .
. . .
.

madaredu

عضو جدید
سلام گرانولاریته فرایندها آنطور که در سیستم عامل فراهم شده و سیستم های توزیع شده بر روی آن ساخته میشوند کافی نیست
گرانولاریته در این جمله یعنی چی؟

madaredu

عضو جدید
سلام گرانولاریته فرایندها آنطور که در سیستم عامل فراهم شده و سیستم های توزیع شده بر روی آن ساخته میشوند کافی نیست
گرانولاریته در این جمله یعنی چی؟

Miss Nini

عضو جدید
در مورد صفت آرشیو تو سیستم عامل اصلاعات میخواستم
چرا این صفت وجود داره؟
چی کار می کنه؟
و..................

ابتسام

عضو جدید
سلام
واقعا امیدوارم اینجا جواب بگیرم.از همه دوستان هم ممنونم.
میخواستم در مورد معماری داخلی cpu بدونم(یا شکلی از معماری cpu ,البته بغیر از اون توضیحاتی که تو کتاب موریس مانو داده شده).
ممنون میشم اگه بتونید کمکم کنید.