مشکلات خود در درس سيستم عامل را اينجا مطرح کنيد

targol_1985

عضو جدید
سلام می خواستم بدونم جزوه ای چیزی ندارین در مورد سیستم عامل ؟
خیلی نیاز دارم
ممنون

moji5

کاربر فعال كامپيوتر و اينترنت
سلام می خواستم بدونم جزوه ای چیزی ندارین در مورد سیستم عامل ؟
خیلی نیاز دارم
ممنون
سیستم های عامل(جزوه)، باقری نیاء------------------------------------دانلود

سیستم های توزیع شده(جزوه) ،باقری نیاء------------------------------دانلود

mr.v!rus

عضو جدید
یا میشه توی محیط cmd با فرمان dir فایلی رو حذف کرد؟؟؟؟؟

یا

توی ویندوز برنامه ی بنام command com داریم؟؟؟؟(برای تغیر فرمان ها)

danielo

عضو جدید
کاربر ممتاز
استادمون برای تحقیق گفته که یکی از سیستم عامل ها را بیایین جلو و توضیح بدهید.البته برای من xp هست.
گفته هم نصبش را توضیح بدهید و هم تاریخچه و هم خصوصیاتش .
گفته که تو power point باشه.
کسی اسلاید اموزشی xp را نداره و نمیدونه از کجا باید دونلود کنم

moji5

یا میشه توی محیط cmd با فرمان dir فایلی رو حذف کرد؟؟؟؟؟

یا

توی ویندوز برنامه ی بنام command com داریم؟؟؟؟(برای تغیر فرمان ها)

میشه فایل حذف کرد.
دومی رو نمیدونم

na_es

عضو جدید
کمک.........

کمک.........

با سلام یه سوال دارم
3 فرایند برای 4 منبع رقابت میکنند هر فرایند همزمان به 2 منبع نیاز خواهد داشت اما درخواست هایش یکی یکی خواهند بود. ایا امکان بن بست وجود دارد؟ چرا؟:cry:

pooshkin

عضو جدید
سلام.من به پی دی اف ویندوز سرور 2003 احتیاج دارم می تونید برام بفرستید.متشکرم

moji5

استادمون برای تحقیق گفته که یکی از سیستم عامل ها را بیایین جلو و توضیح بدهید.البته برای من xp هست.
گفته هم نصبش را توضیح بدهید و هم تاریخچه و هم خصوصیاتش .
گفته که تو power point باشه.
کسی اسلاید اموزشی xp را نداره و نمیدونه از کجا باید دونلود کنم
سلام دوسته من
یه سری پاورپوینت راجع به xp

http://hamedi.bravehost.com/Internet-eng-exer/101 Note For best xp setup.ppt

http://him.hums.ac.ir/icarusplus/export/sites/statistics/edu-research/workshops/boot.ppt

http://dssd33.googlepages.com/Part3.ppt

http://www.valiasr.net/IT/resources/rs249Registry.ppt?valiasr=e424b91f69c3febc986195174ec341ca

majhool

عضو جدید
سلام
شما مقاله یا تحقیقی از سیستم عامل برای هسته سولاریس را دارین یا حافظه های جانبی

sara85

عضو جدید
با سلام یه سوال دارم
3 فرایند برای 4 منبع رقابت میکنند هر فرایند همزمان به 2 منبع نیاز خواهد داشت اما درخواست هایش یکی یکی خواهند بود. ایا امکان بن بست وجود دارد؟ چرا؟:cry:
اگر هر فراینددر هر زمان یک منبع رو در اختیار داشته باشه و بعد از آزاد کردن منبع اول درخواست منبع دوم رو بده بن بست نداریم ولی امکان گرسنگی هست .اگر هر دو رو با هم در اختیار بگیره بستگی داره با قبضه کردن باشه یا بدون قبضه کردن .یعنی مثلا اگر فرایند اول منبع a رو در اختیار داره و فرایند دوم منبع b رو و حالا فرایند اول درخواست منبع b رو بده و فرایند دوم درخواست a اگر بتونن منابع رو که در اختیار دارند و فعلا به اونا احتیاج ندارن آزاد کنن بن بست نداریم در غیر این صورت بن بست رخ میده.

sara85

عضو جدید

it 86

عضو جدید
دوستان سلام
من میخواستم تفاوت daemon ها در سیستم های unix based و windows based رو بدونم.
ممنون

fortuneteller

عضو جدید
task bar روی دسکتاپ من بعد از ری استارت 5 ثانیه میمونه بعد ناپدید میشه
کمکم کنییییییییییییییییییییییییییییید:w09::crying:

hirani

عضو جدید
جلورفتن ساعت

جلورفتن ساعت

با سلام

ساعت سیستم من توی هر 24 ساعت حدودا نیم ساعت جلو میره !!!:eek:

چون در زمان کار با این ساعت برنامه ها رو تنظیم میکنم همه چی بهم ریخته.

مثلا چون دانلود از ساعت 2شب به بعد برام رایگانه و ساعت شروع رو از 2 میزنم ولی در زمانی که ساعت 1:30 میباشد شروع به دانلود میکند.

چند بار ساعت رو تنظیم کردم ولی بازم جلو رفته.:(

hirani

عضو جدید
ویروس

ویروس

task bar روی دسکتاپ من بعد از ری استارت 5 ثانیه میمونه بعد ناپدید میشه
کمکم کنییییییییییییییییییییییییییییید:w09::crying:

احتمالا سیستم شما ویروسی شده، با یک آنتی ویروس قوی و آپدیت سیستم رو ویروس کشی کنید.

piton

عضو جدید
باطری بک ابت دیگه خالی کرده واسه همین اینجوری میشه

اون تکس بارت یه وقت اتو هاید نیست که هی میادو میره

jafary64

عضو جدید
سلام
من ويندوز xp service pack 3 را نصب كرده ام اما وقتي برنامه يا پنجره اي را باز مي كنم در task bar چيزي نمي آيد و اگر بخواهم از يك پنجره به يك پنجره ديگر بروم مجبورم از Alt+ Tab استفاده كنم اگه ممكنه راهنمايي ام كنيد
ممنون

negar afshar

عضو جدید
معرفی کتاب

معرفی کتاب

لطفاً یک منبع خوب برای درس سیستم عامل و یک کتاب تست خوب برای ارشد معرفی کنید

deansam

عضو جدید
با سلام

ساعت سیستم من توی هر 24 ساعت حدودا نیم ساعت جلو میره !!!:eek:

مثلا چون دانلود از ساعت 2شب به بعد برام رایگانه و ساعت شروع رو از 2 میزنم ولی در زمانی که ساعت 1:30 میباشد شروع به دانلود میکند.

جدیدا اینجوری شده؟
آخه سیستم در هنگام نصب یک گزینه ی انتخابی داره که آیا با زمان جهانی و تغییر ساعت خودشو تنظیم کنه؟
اگه تیک بزنی در تاریخ معین (بر طبق زمانی کشور دیگه که یک مدت یعنی نزدیک یک ماه زودتر از کشور کا هست)خودش ساعت رو اتوماتیک وار تغییر می ده و درست می کنه
اگه این نیست شاید چیزی به کامپیوترت وصل می کنی(مثلا موبایل)که با سیستمت همزمان سازی می کنه ولی حتی در این زمان ازت می پرسه ساعت رو تغییر بده یا نه(که معمولا در این حالت ساعت موبایلو تغییر می ده نه ماله پی سی رو )

MaSoUd-5

عضو جدید
با سلام
ساعت سیستم من توی هر 24 ساعت حدودا نیم ساعت جلو میره !!!

روی ساعت دابل کلیک کن

از تب Internet Time تیک Automatically رو بردار

Dandalion

عضو جدید
راهنماييم كنيد

راهنماييم كنيد

من فكر كنم ،احتياج به نرم افزار
Installshield 32-bit setup launcher دارم . براي نصب يك برنامه روي فايل كركش
(Installshield 32-bit setup launcher) هر چي كليك مي كنم اتفاقي نمي افته؟؟
لطفا راهنماييم كنيد:confused:
با تشكر

hamid89

عضو جدید
سلام بنده ویندوز 2000 را بعد از ویندوز ایكس بی نصب كردم و حالامیخواهم وارد ایكس بی شوم ارور میدهد لطف میكنید راهنماییم كنید

deansam

عضو جدید
سلام بنده ویندوز 2000 را بعد از ویندوز ایكس بی نصب كردم و حالامیخواهم وارد ایكس بی شوم ارور میدهد لطف میكنید راهنماییم كنید
هر کدوم از این ویندوز ها تو کدوم درایو نصب اند؟
یعنی xp رو کدوم درایو نصب بود و 2000 را رو کدوم درایو نصب کردید؟

deansam

عضو جدید
ایکس پی در درایو cو2000در f
لطفا error اش رو هم بنویسید
تا حالا می شه گفت چون 2000 ،ویندوز قدیمی تر و پایه تری نسبت به xp است شاید در هنگام نصب یک چیزایی رو روی c ریخته و به ویندوز قبلی صدمه زده و که اگه این باشه باید xp رو repair کنید و این کار به win 2000 صدمه می زنه و امکان داره اون بالا نیاد
با این وجود نمی شه قطعی گفت بایدerror اش را بنویسید

MaSoUd-5

عضو جدید
تا حالا می شه گفت چون 2000 ،ویندوز قدیمی تر و پایه تری نسبت به xp است شاید در هنگام نصب یک چیزایی رو روی c ریخته و به ویندوز قبلی صدمه زده و که اگه این باشه باید xp رو repair کنید و این کار به win 2000 صدمه می زنه و امکان داره اون بالا نیاد

سلام
شرمنده یه سوال
مگه وقتی Xp نصبه اجازه میده که ویندوزی با ورژن پایینتر نصب شه؟:razz:

hamid89

عضو جدید

windows2000 could not start because the following file is missing or corrupt:\windows\system32\config\systemed startap options for windows 2000,press f8
you can attempt to repair this file by starting windows 2000
setup using the original setup floppy disk or cd-rom
sellect 'R'at the first screen to start repair

hamid89

عضو جدید
نظر شما در باره متن زیر چست با تشکر

با اين مقاله شما خواهيد ديد كه ميتوان ويندوز 2000 را بعد از نصب ويندوز XP روي آن نصب كرد ( بدون استفاده از نرم افزار خاصي ! ). اين امكان در حالت عادي وجود ندارد و باعث ميشود كه منوي بوت ويندوز XP از بين برود. اما با روشي كه خواهيد آموخت ميتوان منوي بوت را تعمير كرد و مجددا از آن استفاده كرد. در اين روش ما بعد از اينكه ويندوز XP را نصب كرديم اقدام به نصب ويندوز 2000 در يك پارتيشن ديگر ميكنيم. همين كار يعني نصب ويندوز 2000 در يك پارتيشن ديگر امكان بازگرداني و تعمير بوت ويندوزXP را به ما ميدهد و اجازه ميدهد كه ويندوز XP از روي ويندوز 2000 بوت شود.
توجه : تمامي مراحل بايد در حالتي انجام شوند كه تمام درايوهاي شما ( مورد استفاده براي ويندوزها ) از فرمت FAT32 استفاده كنند.
مراحل زير را دنبال كنيد : ( بعد از نصب ويندوز 2000 روي ويندوز XP )
ابتدا سيستم خود را با استفاده از CD بوت ويندوز XP بوت كنيد. سپس درست مانند موقعي كه ميخواهيد ويندوز نصب كنيد تا لحظه آمدن صفحه Welcome Setup صبر كنيد.
سپس با زدن دكمه R از كيبورد وارد قسمت Recovery Console كه شبيه Dos است شويد. بعد در كنسول Recovery به ترتيب دستورات زير را تايپ كرده و Enter بزنيد :
FIXBOOT , Answere Yes
\CD
ATTRIB -H NTLDR
ATTRIB -S NTLDR
ATTRIB -R NTLDR
ATTRIB -H NTDETECT.COM
ATTRIB -S NTDETECT.COM
ATTRIB -R NTDETECT.COM
\:COPY X:\I386\NTLDR C
\:COPY X:\I386\NTDETECT.COM C
توجه : در اين دو دستور آخر منظور از X همان نام درايو CD-Rom شما است.
همان طور كه ميدانيد فايلهاي NTLDR و NTDETECT.COM در بر دارنده اطلاعات بوت سيستم هستند. ما با اين كار آنها را تعمير ميكنيم و در واقع دو مرتبه آنها را تعريف ميكنيم ( جايگزيني با شرايط جديد ). به اين ترتيب منوي بوت مجددا ظاهر شده و شما ميتوانيد سيستم عامل هاي خود را انتخاب كنيد.
موفق باشيد.