مشاوره منابع مناسب برای آزمون ارشد ریاضی

baran256016

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز به نظرتون واسه ارشد ریاضی کاربردی چه کتابایی وچه انتشاراتی بخونم بهتره؟

nice_Alice

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز به نظرتون واسه ارشد ریاضی کاربردی چه کتابایی وچه انتشاراتی بخونم بهتره؟

سلام
واسه ریاضی عمومی - جبرخطی- توابع مختلط- معادلات دیفرانسیل- آنالیز عددی - کتابهای مدرسان شریف عالیه

واسه آنالیز ریاضی 1و2 کتاب های پارسه البته ریاضیات عمومی پارسه هم خوبه

موفق باشی ;)

mamalee_007

عضو جدید

سلام دوست عزیز:
ریاضی عمومی---> آقاسی(کامل و وقت گیر باید وقت کافی داشته باشی ولی چون ضریب 4 داره می صرفه)
جبر خطی_انالیر عددی --->مدرسان شریف
آنالیز ریاضی---> پردازش
توابع مختلط--->مبتکران
معادلات دیفرانسیل--->آقاسی(کتاب تست پوران پژوهش هم خوبه)
این کتابها جامع و وقت گیر هستند در کل اگه وقت ندارید همون مدرسان شریف به صورت پک نسبتا خوبه
برای آمار و جبر و زبان پیشنهادی ندارم اگه شما چیز خوبی پیدا کردید خوش حال میشم بدونم.
این اطلاعاتی بود که من از بچه هایی که کنکور 91 شرکت کرده بودن و رتبه های 100 و 300 و چندتا سه رقمی دیگه گرفتم امید وارم به دردتون بخوره.
به امید این که کنکور خوبی داشته باشیم.(منم کنکور دارم)

math128

عضو جدید
با سلام ،پردازش جبر خطی فو ق العاده س ،کتابای پوران عالیه،ریاضی عمومی آقاسی معرکه س ولی خیلی حجمش زیاده.

tirmah

عضو جدید
سلام بچه ها کسی هست که از رتبهو قبولی ارشد ریاضی خبر داشته باشه مخصوصا دانشگاه های تهران ممنون میشم جواب بدید

nice_Alice

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام بچه ها کسی هست که از رتبهو قبولی ارشد ریاضی خبر داشته باشه مخصوصا دانشگاه های تهران ممنون میشم جواب بدید
سلام؛ دوسال پیش میدونم دانشگاه تهران 50 رو گرفته حالابیشترازاون رو ااطلاع ندارمالبته روزانه!

فردوسی هم روزانه تا 500 گرفته البته گرایش انایز ریاضی وجبر

برای تحقیق درعملیات باید زیر100 باشید البته روزانه منظورم هست

کنترل 200 تا250

آنالیزعددی300تا350

آخرین ویرایش:

tirmah

عضو جدید
چرا اینجا مثل سایر رشته ها اصلا حال هوای جواب کارشناسی ارشد را نداره؟
از کی میتونم بپرسم؟؟////

mahan38221

عضو جدید
منابع ارشد

منابع ارشد

سلام
با توجه به اینکه ارشد 93تو رشته ریاضی با تغییراتی تو منابع همراه خواهد بود،لطفا کمکم کنید و بهم بگید چه منابع آموزشی و تستی خوبه.در ضمن کدوم موسسه برای ریاضی خوبه؟

nice_Alice

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
با توجه به اینکه ارشد 93تو رشته ریاضی با تغییراتی تو منابع همراه خواهد بود،لطفا کمکم کنید و بهم بگید چه منابع آموزشی و تستی خوبه.در ضمن کدوم موسسه برای ریاضی خوبه؟
سلام
چه تغییراتی اعمال شده؟
موسسه مدرسان شریف رو پیشنهاد میکنم
ولی خب مسلما از یک موسسه شاید همه محصولاتش خوب ومناسب نباشه به همین خاطر برای دروس آنالیز ریاضی کتب پارسه به نظرم مناسبترهست همچنین انتشارات پوران پژوهش

مشاوره منابع ازمون ارشد ریاضی

maziyartanha

عضو جدید
سلام

سلام ماهان جان.
آزمون های آزمایشی مدرسانو بهت پیشنهاد میکنم از کتابهای مدرسانم این چندتا کتابشو که خوندم راضی بودم ریاضی 1و2 و آنالیز 2 و جبر خطی . امیدوارم تونسته باشم راهنماییت کنم.

mahan38221

عضو جدید
سلام ممنون از پاسخ شما.دروس معادلات و توابع حذف شدن.و مبانی ریاضی و...به جاش اومده.تو سایت مدرسان تغییرات اومده.

nice_Alice

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام ممنون از پاسخ شما.دروس معادلات و توابع حذف شدن.و مبانی ریاضی و...به جاش اومده.تو سایت مدرسان تغییرات اومده.
چه جالب! توابع خوب بود اما سوالات معادلات خیلی سخت بود! راحت شدین:)

nice_Alice

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام ماهان جان.
آزمون های آزمایشی مدرسانو بهت پیشنهاد میکنم از کتابهای مدرسانم این چندتا کتابشو که خوندم راضی بودم ریاضی 1و2 و آنالیز 2 و جبر خطی . امیدوارم تونسته باشم راهنماییت کنم.
انصافا تو بسته آموزشی مدرسان جزوات آنالیزش افتضاح بود
ولی ریاضیات عمومیش عالی بود و همچنین آزمون های آزمایشی

maziyartanha

عضو جدید
انصافا تو بسته آموزشی مدرسان جزوات آنالیزش افتضاح بود
ولی ریاضیات عمومیش عالی بود و همچنین آزمون های آزمایشی

موافقم آنالیز 1 جزوه بود خیلی جالب نبود ولی آنالیز 2خوب بود شنیدم آنالیز 1 داره ویرایش میشه

A.narges

عضو جدید
سلام دوستان؛
واقعیت داره که معادلات دیفرانسیل وتوابع مختلط از آزمون کارشناسی ارشد حذف شده؟؟؟

nice_Alice

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوستان؛
واقعیت داره که معادلات دیفرانسیل وتوابع مختلط از آزمون کارشناسی ارشد حذف شده؟؟؟

سلام!
بله منابع آزمون ارشد کمی تغییر کرده:

دروس مشترک:

1-ریاضی عمومی 1 و 2-------> منبع مطالعه: ریاضی عومی ایساک مارون؛ ریاضی عمومی جورج توماس؛ریاضی عمومی آدامز1و2

2- مبانی علوم ریاضی-------->منبع مطالعه: لین ولین

3-جبرخطی-------------------> منبع مطالعه: جبرخطی هافمن؛ جبرخطی اونان

4- مبانی آنالیز ریاضی 1 و 2---> منبع مطالعه: انالیز ریاضی رودین؛آنالیز ریاضی آپوستل؛ آنالیز ریاضی Pugh

5-مبانی احتمال---------------->منبع مطالعه: نظریه احتمالات و نتیجه گیري آماري لارسون؛ مبانی احتمال شلدون راس

6-انالیز عددی------------------> منبع مطالعه: آنالیز عددي ، نویسنده اسماعیل بابلیان؛ محاسبات عددي، نویسنده کرایه چیان؛ آنالیز عددي، نویسنده اوردن و دیگران ترجمه ي بابلیان؛ آنالیز عددي دکتر حسین زاده

دروس تخصصی:

1-زبان عمومی و تخصصی------->منبع مطالعه: کتاب زبان انگلیسی تخصصی براي دانشجویان رشته ي ریاضی؛ زبان انگلیسی عمومی، محمود علیمحمدي

2-آنالیز ریاضی-------------------> منبع مطالعه: کتاب مدرسان شریف!

3-مبانی ترکیبات-----------------> منبع مطالعه:ریاضیات گسسته، تالیف گریمالدي؛ ریاضی گسسته نوشته ترمبلی، گراسمن

4-مبانی جبر-------------------->منبع مطالعه: جبر، تألیف هانگر فورد مترجم دکتر حسین ذاکري؛ جبر، تألیف جان فرالی؛ جبر، تألیف هرشتاین ترجمه دکتر علی اکبر عالم زاده

5-بهینه سازی خطی:

منبع مطالعه:

تحقیق در عملیات، مختار بازارا؛
آشنایی با تحقیق در عملیات، حمدي طه؛
تحقیق در عملیات 2، میربهادر قلی آریانژاد، سید جعفر سجادي ؛
پژوهش عملیاتی، مهرگان ؛
برنامه ریزي خطی، لیبرمن، ترجمه: محمد مدرس یزدي و اردوان آصف وزیري

A.narges

عضو جدید
سلام!
بله منابع آزمون ارشد کمی تغییر کرده:

دروس مشترک:

1-ریاضی عمومی 1 و 2-------> منبع مطالعه: ریاضی عومی ایساک مارون؛ ریاضی عمومی جورج توماس؛ریاضی عمومی آدامز1و2

2- مبانی علوم ریاضی-------->منبع مطالعه: لین ولین

3-جبرخطی-------------------> منبع مطالعه: جبرخطی هافمن؛ جبرخطی اونان

4- مبانی آنالیز ریاضی 1 و 2---> منبع مطالعه: انالیز ریاضی رودین؛آنالیز ریاضی آپوستل؛ آنالیز ریاضی Pugh

5-مبانی احتمال---------------->منبع مطالعه: نظریه احتمالات و نتیجه گیري آماري لارسون؛ مبانی احتمال شلدون راس

6-انالیز عددی------------------> منبع مطالعه: آنالیز عددي ، نویسنده اسماعیل بابلیان؛ محاسبات عددي، نویسنده کرایه چیان؛ آنالیز عددي، نویسنده اوردن و دیگران ترجمه ي بابلیان؛ آنالیز عددي دکتر حسین زاده

دروس تخصصی:

1-زبان عمومی و تخصصی------->منبع مطالعه: کتاب زبان انگلیسی تخصصی براي دانشجویان رشته ي ریاضی؛ زبان انگلیسی عمومی، محمود علیمحمدي

2-آنالیز ریاضی-------------------> منبع مطالعه: کتاب مدرسان شریف!

3-مبانی ترکیبات-----------------> منبع مطالعه:ریاضیات گسسته، تالیف گریمالدي؛ ریاضی گسسته نوشته ترمبلی، گراسمن

4-مبانی جبر-------------------->منبع مطالعه: جبر، تألیف هانگر فورد مترجم دکتر حسین ذاکري؛ جبر، تألیف جان فرالی؛ جبر، تألیف هرشتاین ترجمه دکتر علی اکبر عالم زاده

5-بهینه سازی خطی:

منبع مطالعه:

تحقیق در عملیات، مختار بازارا؛
آشنایی با تحقیق در عملیات، حمدي طه؛
تحقیق در عملیات 2، میربهادر قلی آریانژاد، سید جعفر سجادي ؛
پژوهش عملیاتی، مهرگان ؛
برنامه ریزي خطی، لیبرمن، ترجمه: محمد مدرس یزدي و اردوان آصف وزیري

مرسی:gol:
معادلات که خوب بود!:cry:

بالا