مشاوره انتخاب رشته (ارشد)

anoeil

کاربر فعال تالار مدیریت ,
کاربر ممتاز
راهنمایی لطفا (ارشد مدیریت صنعتی یا صنایع...؟؟؟)

راهنمایی لطفا (ارشد مدیریت صنعتی یا صنایع...؟؟؟)

سلام مهندسان عزیز
اگه میشه راهنمایی کنید
ارشد (صنعتی _تولیدو عملیات) بهتره یا صنایع؟؟
بازار کار کدوم بهتره ؟
یا قبول شدن توی کدوم یکی راحتتره؟؟؟
چون درساش خیلی شبیه همدیگه ست.
متشکرم

asgari.farhad

عضو جدید
سلام مهندسان عزیز
اگه میشه راهنمایی کنید
بازار کار کدوم بهتره ؟
متشکرم
شك نكن صنايع.چون يدك كشيدن نام صنايع هم با اذن به اينكه دروس مشترك زيادي با مديريت داره اما در همه جاها ميچربه به مديريت

V A H ! D

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع ,
کاربر ممتاز
سلام مهندسان عزیز
اگه میشه راهنمایی کنید
بازار کار کدوم بهتره ؟
متشکرم

سلام ...

یه مدتی بود که فارغ التحصیل های صنایع نظرشون این بود برای ارشد ، مدیریت صنعتی بخوونن ...

البته شاید هنوز هم باشه ...

اما به نظر من و در تأیید حرف آقا فرهاد ، مهندسی صنایع چیز دیگه ایه ...

یعنی ارشد صنایع یا حتی کارشناسیش به مدیریت میچربه ...

با تمام احترامی که برای دوستان مدیریت دارم اما ...

ارشد صنایع با هر گرایشی میتونه کار مدیریت صنعتی رو در بر بگیره ...

.
.
.

حق نگهدارتون ...

sed ali

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
سلام ...

یه مدتی بود که فارغ التحصیل های صنایع نظرشون این بود برای ارشد ، مدیریت صنعتی بخوونن ...

.
.
.

حق نگهدارتون ...
من باهاتون موافق نیستم
اول قبل از هر چیزی اینو در جواب دوستم بگم در اون رشته ای موفق هستی که بهش علاقه داری !
اما این که متاسفانه در جامعه اینطور باب شد که مدیریت رو شته ای پایینتر از مهندسی صنایع می دونن کاملا اشتباه هست .
من خودم صنایع خوندم و چند ماه دیگه مدرکهشو می گیرم و می دونم صنایع چه دریای بزرگی هست و اگر امروزه نباشه اکثر موسسات و خدماتی و تولید به مشکل بر می خورند ولی جایگاه مدریت چیه ؟
بزارید یک مثال بزنم :
رشته ی ریاضی بهتره یا صنایع ؟
در جواب اول می گیم صنایع ! اما واقعا علوم پایه بدرد نمی خورن ؟ اگر رشته ی ریاضی نبود اصلا صنایعی وجود داشت ؟
حال می بینید که رشته ی ریاضی در کل علوم مهندسی و عیر مهندسی کاربرد وسیعی دارد ، اما فعلا بازار کار خاصی نداره ، مگن نخونید ولی اگر ریاضی رو دوست داری و بری مهندسی بخونی سخت در اشتباه هستید .
چون اگر دوستش داشتید ، ادامه تحصیل می دید و تو رشته خودتون درجه یک میشید و .... اون وقت موفق هستید .

ببخشید بازم روده درازی کردم
فقط می خواستم بگم جایگاه هیچ رشته ای رو کم نکنید !
من خودم به مدیریت صنعتی مخصوصا در فوق علاقه بیشتری نسبت به صنایع دارم با اینکه می دونم واسه ادامه برنامه هام شاید موقعیت شغلی صنایع بخونم بهتره !
ولی به دنبال علاقم میرم و واقعا باهاش حال می کنم .
کلا علوم انسانی که مدیریت هم از اونهاست رشته های ذهنی هستند و به مرور کامل می شوند .

پس نتیجه من این شد به اون رشته ای که علاقه داری وارد شو !

کلا واسه علایق تلاش کنید نه پول !

V A H ! D

کاربر ممتاز
من باهاتون موافق نیستم
اول قبل از هر چیزی اینو در جواب دوستم بگم در اون رشته ای موفق هستی که بهش علاقه داری !
اما این که متاسفانه در جامعه اینطور باب شد که مدیریت رو شته ای پایینتر از مهندسی صنایع می دونن کاملا اشتباه هست .
من خودم صنایع خوندم و چند ماه دیگه مدرکهشو می گیرم و می دونم صنایع چه دریای بزرگی هست و اگر امروزه نباشه اکثر موسسات و خدماتی و تولید به مشکل بر می خورند ولی جایگاه مدریت چیه ؟
بزارید یک مثال بزنم :
رشته ی ریاضی بهتره یا صنایع ؟
در جواب اول می گیم صنایع ! اما واقعا علوم پایه بدرد نمی خورن ؟ اگر رشته ی ریاضی نبود اصلا صنایعی وجود داشت ؟
حال می بینید که رشته ی ریاضی در کل علوم مهندسی و عیر مهندسی کاربرد وسیعی دارد ، اما فعلا بازار کار خاصی نداره ، مگن نخونید ولی اگر ریاضی رو دوست داری و بری مهندسی بخونی سخت در اشتباه هستید .
چون اگر دوستش داشتید ، ادامه تحصیل می دید و تو رشته خودتون درجه یک میشید و .... اون وقت موفق هستید .

ببخشید بازم روده درازی کردم
فقط می خواستم بگم جایگاه هیچ رشته ای رو کم نکنید !
من خودم به مدیریت صنعتی مخصوصا در فوق علاقه بیشتری نسبت به صنایع دارم با اینکه می دونم واسه ادامه برنامه هام شاید موقعیت شغلی صنایع بخونم بهتره !
ولی به دنبال علاقم میرم و واقعا باهاش حال می کنم .
کلا علوم انسانی که مدیریت هم از اونهاست رشته های ذهنی هستند و به مرور کامل می شوند .

پس نتیجه من این شد به اون رشته ای که علاقه داری وارد شو !

کلا واسه علایق تلاش کنید نه پول !

ممنونم ...

و من اصلا قصد کم و زیاد کردن جایگاه رشته مدیریت رو نداشتم ، خدا شاهده ...

و کاملا به حرفاتون ایمان دارم ...

شاید زیاده روی کرده بودم ...

.
.
.

معذرت ...

V A H ! D

کاربر ممتاز
در مورد فوق هم راستش خود من هم یه نیم نگاهی به مدیریت داشتم ...

اما خب خیلی سخت بود واسم که از مهندسی بخوام برم به مدیریت و واحدهای مدیریت رو واسه امتحان مرور کنم ... !!!

به هر حال جای بحث زیاد داره ...

.
.
.

جدا چقدر خوب میشد اگر دوستان مدیریت صنعتی هم میومدن و نظراتشون رو میگفتن ...

شاید به یه نتیجه ی کامل و جامعی میرسیدیم ...

sed ali

کاربر ممتاز
در مورد فوق هم راستش خود من هم یه نیم نگاهی به مدیریت داشتم ...

اما خب خیلی سخت بود واسم که از مهندسی بخوام برم به مدیریت و واحدهای مدیریت رو واسه امتحان مرور کنم ... !!!

به هر حال جای بحث زیاد داره ...

.
.
.

جدا چقدر خوب میشد اگر دوستان مدیریت صنعتی هم میومدن و نظراتشون رو میگفتن ...

شاید به یه نتیجه ی کامل و جامعی میرسیدیم ...

آره
من چند وقتیه که به طور نچندان حدی دارم می خونمش
عاشق درس تئوری مدیت هستم .
اصلا روزی که می خوام درس بخنوم اول یه یک ساعت اینو می خونم
جالبه من اصلا به درسهای حفظ کردنی هم علاقه ندارم
ولی این درس رو با کتاب دکتر علی رضاییان خوندم . الآن همدارم پارسه رو می خنم بازم واسم جالبه !

ولی با صنایع بیشتر می تونم ادامه بدم !
من خودم هم موندم !

بستگی بخود آدم داره بقول اصول مدریت از سال 1960 نظریه اقتضایی به میون اومد !
هر کس متناسب با خودش باید تصمیم بگیره ، خوبه که از تجربه دیگران هم استفاده کنه!

V A H ! D

کاربر ممتاز
آره
من چند وقتیه که به طور نچندان حدی دارم می خونمش
عاشق درس تئوری مدیت هستم .
اصلا روزی که می خوام درس بخنوم اول یه یک ساعت اینو می خونم
جالبه من اصلا به درسهای حفظ کردنی هم علاقه ندارم
ولی این درس رو با کتاب دکتر علی رضاییان خوندم . الآن همدارم پارسه رو می خنم بازم واسم جالبه !

ولی با صنایع بیشتر می تونم ادامه بدم !
من خودم هم موندم !

بستگی بخود آدم داره بقول اصول مدریت از سال 1960 نظریه اقتضایی به میون اومد !
هر کس متناسب با خودش باید تصمیم بگیره ، خوبه که از تجربه دیگران هم استفاده کنه!

تئوری مدیریت که یکی از واحدهای اصلی مدیرین صنعتیه ... ؟!!

جدا میخونیدش ... ؟!!

اگر اشتباه نکنم این واحد در جزوات پارسه 2 تا کتابه نسبتا قطوره ... ؟!

sed ali

کاربر ممتاز
تئوری مدیریت که یکی از واحدهای اصلی مدیرین صنعتیه ... ؟!!

جدا میخونیدش ... ؟!!

اگر اشتباه نکنم این واحد در جزوات پارسه 2 تا کتابه نسبتا قطوره ... ؟!
راستش این ترم 20 واحد دارم که 18 تاش تخصصی هست و فقط 2 واحد عمومی دارم و واسه ترم بعدم هم 10 واحد می مونه تا کارشناسی رو تموم کنم .
خودت می دونم اواخر پروژه و درس امتحان چقدر فشار میارن .

از همه بیشتر تئوری رو خوندم . کتاب علی رضییان و تقریبا یک دور خوندم و حتی بعضی جاهاشو 2 دور خوندم حالا هم مشغول خوندن پارسه هستم .
امید وارم بتون در این 53 روز یخورده بیشتر بخونم .

V A H ! D

کاربر ممتاز
راستش این ترم 20 واحد دارم که 18 تاش تخصصی هست و فقط 2 واحد عمومی دارم و واسه ترم بعدم هم 10 واحد می مونه تا کارشناسی رو تموم کنم .
خودت می دونم اواخر پروژه و درس امتحان چقدر فشار میارن .

از همه بیشتر تئوری رو خوندم . کتاب علی رضییان و تقریبا یک دور خوندم و حتی بعضی جاهاشو 2 دور خوندم حالا هم مشغول خوندن پارسه هستم .
امید وارم بتون در این 53 روز یخورده بیشتر بخونم .

انشالله ...

امید به خدا ...

ghazal1991

مدیر تالار مدیریت
مدیر تالار
سلام ...

.
.
.

حق نگهدارتون ...

اصلا هم اینطور نیست.الان اکثر بچه های فنی (نه فقط صنایع) برای فوق و دکترا میان مدیریت.حتی اونایی که فوق لیسانس رو خارج از کشور گرفتن میان ایران دکترا تولید و عملیات میخونن.این یعنی چی؟دیگه بهترین دانشگاه ،دانشگاه تهرانه دیگه.پس اصلا صنایع نمیچربههههههه.در ضمن تو دانشگاه ما چند تا از بچه ها هم تو کارشناسی تغییر رشته دادن و اومدن مدیریت صنعتی.بازار کارش هم بهتره.
البته من خودم قصد دارم آی تی یا MBA بخونم. ولی بازم میگم صد در صد مدیریت صنعتی بهتر از صنایع است. و چون خودتون هم مدیریت بودید شانس قبولیتون بیشتره.اما آسون نیست.

sed ali

کاربر ممتاز
اصلا هم اینطور نیست.الان اکثر بچه های فنی (نه فقط صنایع) برای فوق و دکترا میان مدیریت.حتی اونایی که فوق لیسانس رو خارج از کشور گرفتن میان ایران دکترا تولید و عملیات میخونن.این یعنی چی؟دیگه بهترین دانشگاه ،دانشگاه تهرانه دیگه.پس اصلا صنایع نمیچربههههههه.در ضمن تو دانشگاه ما چند تا از بچه ها هم تو کارشناسی تغییر رشته دادن و اومدن مدیریت صنعتی.بازار کارش هم بهتره.
البته من خودم قصد دارم آی تی یا MBA بخونم. ولی بازم میگم صد در صد مدیریت صنعتی بهتر از صنایع است. و چون خودتون هم مدیریت بودید شانس قبولیتون بیشتره.اما آسون نیست.

شما هم دارید یک طرفه میرید .
صنایع رشته ای هست که جز صنایعی ها کسی دیگه نمی شناسدش ، هر کی هم میگه دروغ میگه ، ما خودمون 4 ساله می خونیم بزور تعرفش می کنیم . این نشان از کستردگیش داره .
بر خلاف مدیریت به هرچیزی مربوط میشه .
علوم انسانی تا علوم تجربی و علوم فنی ریاضی .
همه همه مربوطه هستن .

من خودم مدیریتو واسه تئوریش دوست دارم . اما این هرگز باعث نمی شه که از صنایع غافل بشم .
دانشگاه تهران بهترین دانشگاست ! اونم تو مدریت ! شما مثل اینکه زیاد از وضع خارج کشور خبر ندارید !
دانشگاه تهران تو مدریت در ایران عالیه و لی تو دنیا ، چندتا دانشگاه هستن که سالها کار داریم تا به امروزشون برسیم . مثل MIT
از طرفی هم اگر دقت کنید بچه های برتر کنکور بیشتر به دنبال رشته های فنی مثل برق و مکانیک هستن یا حقوق و یا دکتری ، بعد که می بینند در مدریت کردن کارشون مشکل دارن میان مدریت واسه همین ما در این زمینه مشکل داریم .

ghazal1991

مدیر تالار مدیریت
مدیر تالار
شما هم دارید یک طرفه میرید .
صنایع رشته ای هست که جز صنایعی ها کسی دیگه نمی شناسدش ، هر کی هم میگه دروغ میگه ، ما خودمون 4 ساله می خونیم بزور تعرفش می کنیم . این نشان از کستردگیش داره .
بر خلاف مدیریت به هرچیزی مربوط میشه .
علوم انسانی تا علوم تجربی و علوم فنی ریاضی .
همه همه مربوطه هستن .

من خودم مدیریتو واسه تئوریش دوست دارم . اما این هرگز باعث نمی شه که از صنایع غافل بشم .
دانشگاه تهران بهترین دانشگاست ! اونم تو مدریت ! شما مثل اینکه زیاد از وضع خارج کشور خبر ندارید !
دانشگاه تهران تو مدریت در ایران عالیه و لی تو دنیا ، چندتا دانشگاه هستن که سالها کار داریم تا به امروزشون برسیم . مثل MIT
از طرفی هم اگر دقت کنید بچه های برتر کنکور بیشتر به دنبال رشته های فنی مثل برق و مکانیک هستن یا حقوق و یا دکتری ، بعد که می بینند در مدریت کردن کارشون مشکل دارن میان مدریت واسه همین ما در این زمینه مشکل داریم .
منم دقیقا منظورم تو ایران بود نه خارج کشور.این که مسلمه دانشگاه های ایران تو دنیا هیچی نیستن.شما مثل اینکه خبر ندارید.بچه های انسانی حالا دیگه مدیریت رو به حقوق ترجیح میدن.خیلی از بچه ها رتبه های تک و دو رقمی بودن و مدیریت انتخاب اولشون بود.در ضمن اینم بدونید بهترین رشته دنیا مدیریت مالی هست، نه فنی.اتفاقا مدیریت اونم صنعتی به همه چی مربوطه(تفاوت زیادی با صنایع نداره)

آخرین ویرایش:

sed ali

کاربر ممتاز
منم دقیقا منظورم تو ایران بود نه خارج کشور.این که مسلمه دانشگاه های ایران تو دنیا هیچی نیستن.شما مثل اینکه خبر ندارید.بچه های انسانی حالا دیگه مدیریت رو به حقوق ترجیح میدن.خیلی از بچه ها رتبه های تک و دو رقمی بودن و مدیریت انتخاب اولشون بود.در ضمن اینم بدونید بهترین رشته دنیا مدیریت مالی هست، نه فنی.اتفاقا مدیریت اونم صنعتی به همه چی مربوطه(تفاوت زیادی با صنایع نداره)

اینو که میگین بهترین رشته دنیا مدیریت مالی هست یعنی چی ؟ از نظر اقتصادی ؟ و یا نظر خودتون هست ؟
بهترین رشته دنیا رشته ای هست که بهش علاقه داری ، هر روز دوست داری بیشتر در موردش بدونی !
پس به خود انسان بستگی داره . یکی میگه پزشکی ، یکی می گه حقوق و یکی میگه مکانیک، اون یکی میگه صنایع دستی ، یکی میگه کتابداری و....
اینها همه قابل احترام هستند و همه بهترین رشته هستند .

V A H ! D

کاربر ممتاز

.
.
.

... ؟!

ghazal1991

مدیر تالار مدیریت
مدیر تالار
اینو که میگین بهترین رشته دنیا مدیریت مالی هست یعنی چی ؟ از نظر اقتصادی ؟ و یا نظر خودتون هست ؟
بهترین رشته دنیا رشته ای هست که بهش علاقه داری ، هر روز دوست داری بیشتر در موردش بدونی !
پس به خود انسان بستگی داره . یکی میگه پزشکی ، یکی می گه حقوق و یکی میگه مکانیک، اون یکی میگه صنایع دستی ، یکی میگه کتابداری و....
اینها همه قابل احترام هستند و همه بهترین رشته هستند .
اون که بله .به خود آدم بستگی داره.
از نظر اقتصادی و ...

asgari.farhad

عضو جدید
ببينيد همه جوانب رو بايد در نظر گرفت.بحث حقوق،بازار كار،توان علمي،توان اجرائي و... اين نظر شخصيه منه كه عرض كردم.براي مثال ما در كارخانه يك مديريت صنعتي داريم كه اصلا نميدونه فيكسچر چي هست،قالب چيه،از ساختار مواد سر در نمياره،از فولاد ها و روش هاي توليد،در زمان سنجي بسيار ضعيفه،در مباحث برنامه ريزي ضعيف،در قسمت QC مشغوله.نميدونه MSA چيه،FMEA  چي هست؟5S? نه اينكه خوب بگيم بر فرض مثال بدونه چيه.حالا ميتونه پياده كنه؟نه هر كدوم از موارد فوق يه پروژه است.اما داشتن اطلاعات در اين موارد به ذهن فرد در بلند مدت جهت ميده.ميفهمه كه دنيا به چه سمتي داره ميره.فكر نكنه پاس كردن qc در دانشگاه ديگه آخرشه با 4 تا نمودار x بار!! تفاوت تو ايناست.من داشتم چند روز پيش مستندات 5s يه شركت رو ميخوندم ديدم درمورد سوراخ هاي پانچ در زونكن و مرتب بودن اونا بحث كرده و چك ليست تهيه شده!واقعا لذت بردم.نه اينكه بگيم سوراخ روي ورق ها صنعت مارو پيشرفته ميكنه بلكه جهت ذهن درسته.صد در صد فرد مسئول در مورد جاهاي ديگه هم همچين نكته بيني داره.اما وقتي نشون يه نفر ديگه دادم اين چك ليستو خنديد گفت حالا همه چيزمون درست شده الا سوراخ برگه ها !! چرا؟چون اطلاعاتي نداره در مورد اين مباحث.
به هر حال اينجا قصد تخريب يك رشته وجود نداره.جدا از واقعيت ها مطرح كردن دو رشته در يك تاپيك نتيجه اي جز بحث بيمورد نداره.شما برو توي تاپيك چغندر شناسي!بگو اين چه رشته ايه؟همه اعضاي اون تاپيك ميگن رشته ما بهترين رشته است.البته حقشونه.زحمت كشيدن.و از نظر خودشون ارزش داره.شايد ما با ديد سطحي به ديد يه رشته بي مصرف به اونا بنگريم.
موفق باشيد

sed ali

کاربر ممتاز
ببينيد همه جوانب رو بايد در نظر گرفت.بحث حقوق،بازار كار،توان علمي،توان اجرائي و... اين نظر شخصيه منه كه عرض كردم.براي مثال ما در كارخانه يك مديريت صنعتي داريم كه اصلا نميدونه فيكسچر چي هست،قالب چيه،از ساختار مواد سر در نمياره،از فولاد ها و روش هاي توليد،در زمان سنجي بسيار ضعيفه،در مباحث برنامه ريزي ضعيف،در قسمت QC مشغوله.نميدونه MSA چيه،FMEA چي هست؟5S? نه اينكه خوب بگيم بر فرض مثال بدونه چيه.حالا ميتونه پياده كنه؟نه هر كدوم از موارد فوق يه پروژه است.اما داشتن اطلاعات در اين موارد به ذهن فرد در بلند مدت جهت ميده.ميفهمه كه دنيا به چه سمتي داره ميره.فكر نكنه پاس كردن qc در دانشگاه ديگه آخرشه با 4 تا نمودار x بار!! تفاوت تو ايناست.من داشتم چند روز پيش مستندات 5s يه شركت رو ميخوندم ديدم درمورد سوراخ هاي پانچ در زونكن و مرتب بودن اونا بحث كرده و چك ليست تهيه شده!واقعا لذت بردم.نه اينكه بگيم سوراخ روي ورق ها صنعت مارو پيشرفته ميكنه بلكه جهت ذهن درسته.صد در صد فرد مسئول در مورد جاهاي ديگه هم همچين نكته بيني داره.اما وقتي نشون يه نفر ديگه دادم اين چك ليستو خنديد گفت حالا همه چيزمون درست شده الا سوراخ برگه ها !! چرا؟چون اطلاعاتي نداره در مورد اين مباحث.
به هر حال اينجا قصد تخريب يك رشته وجود نداره.جدا از واقعيت ها مطرح كردن دو رشته در يك تاپيك نتيجه اي جز بحث بيمورد نداره.شما برو توي تاپيك چغندر شناسي!بگو اين چه رشته ايه؟همه اعضاي اون تاپيك ميگن رشته ما بهترين رشته است.البته حقشونه.زحمت كشيدن.و از نظر خودشون ارزش داره.شايد ما با ديد سطحي به ديد يه رشته بي مصرف به اونا بنگريم.
موفق باشيد

اینها تنها جنبه ای از موارد کاری یک مدیریت صنعتی رو در بر می گیرد .
بنظر من نباید از یه دانشجو در اول کار بخواهید مثلا بیا spc رو واسمون اجرا کن . این طرف تا قبل از این تنها درگیر یه مباحث تئوریک بوده . دوما اینکه پیدا کردن یک پروژه هیج وقت به دست یه کارشناس تازه وارد که داده نمی شود. چون نه در این مبحث تجربه دارد نه با محبط آشنایی !
به نظر یک مهندس صنایع هم در ابتدا توانایی خاصی نداد جز اینکه ممکن است خلاقیت و نواوری داشته باشد که تو کارخونه های ما اصلا نادیده گرفته می شوند .
اینکه میگید باید همه جنبه های کار رو در نظر گرفت اقتضایی هستش .

به نظر من بین یک مهندس صنایع و یک کارشناس ارشد صنایع در عمل هیچ فرقی نیست چون در کارشناسی ارشد تنها با مسائل تئوری آشنا شده . که هیچ کدام در کارخونه کار برد خاصی ندارد.
اکا به نظر من اگر همین مهندس صنایع بتواند در مورد اطلاعات مدیریتی خودش را تقویت کند حالا یا مدرک بگیرد در اینجور کار ها احتمال موفقت بیشتر دارد.

اگر یک مهندس صنایع مدیر خوب نباشد در اجرای پروژه های مطئنا به مشکل بر خواهد خورد .

aminaghta

عضو جدید
رشته مهندسی مالی

رشته مهندسی مالی

با سلام به همه دوستان شاید بعضی ها مثل من این سوال باشون پیش اومده باشه که تو ارشد مهندسی صنایع-صنایع مهندسی مالی در چه زمینه ای هست و آینده کاریش چیه و از همه مهمتر اینکه چه دانشگاه های داخلی و خارجی این گرایش صنایع رو دارن.برای همین من یک پی دی اف رو که توش کامل در مورد مهندسی مالی ذکر شده پیوست می کنم.جا داره از آقای حمیدرضا خدمتگذار نویسنده این فایل تشکر کنم و امیدوارم برای شما عزیزان مفید باشه

پیوست ها

• faFinancialEngineering.pdf
    118.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

sed ali

کاربر ممتاز
سلام
دستد درد نکنه . من یه مدت خیلی دنبالش بودم .
ممنون

sahar7070

عضو جدید
تولیسانس که اصلا استادا مارو تحویل نمیگیرن که بخان بهمون پروژه هم بدن

vatanparast

عضو جدید
سلام,من الان ترم 6 صنایع هستم,این روزا که باید خودمو واسه ارشد اماده کنم به این سوال شمازیادفکر میکنم به نظرم توارشدمیشه به رشته های مرتبطم فکرکرد مثل مدیریت صنعتی

یک اشتباه جبران ناپذیر که خیلی از بچه های صنایع مرتکب میشن

hamid051

کاربر ممتاز
مگه میشه ادم صنایع رو ترک کنه بره یک رشته دیگه :eek:

1716

عضو جدید
یک اشتباه جبران ناپذیر که خیلی از بچه های صنایع مرتکب میشن

یعنی ما اصلا سمت مدیریت نریم( اجرایی و mba و مدیریت صنعتی و...)

مگه میشه ادم صنایع رو ترک کنه بره یک رشته دیگه :eek:

نمونه اش من امسال میخوام مدیریت اجرایی شرکت کنم

hamid051

کاربر ممتاز
نمونه اش من امسال میخوام مدیریت اجرایی شرکت کنم[/QUOTE]

البته مدیریت اجرای یکذره فرق میکنه -ولی بقی مدیریت ها اصلا نباید حرفشو بزنی

1716

عضو جدید
من صنایع رو برای این انتخاب کرده بودم که درساش مختلف بود و برام هیجان انگیز بود و از خواندنش لذت ببرم
اما دروس ارشد رو وقتی نگاه میکنم همون دروس کارشناسی با فقط عمق مطالب بیشتره

hamid051

کاربر ممتاز
من صنایع رو برای این انتخاب کرده بودم که درساش مختلف بود و برام هیجان انگیز بود و از خواندنش لذت ببرم
اما دروس ارشد رو وقتی نگاه میکنم همون دروس کارشناسی با فقط عمق مطالب بیشتره

خوب یک کار دیگه میتونی انجام بدی الان ارشد و بگیر بعد دوباره برای یک رشته دیگه اقدام کن خیلی ها هستند چند تا رشته که اصلا ربطی نداره می خونن البته من نمیشناسم ها فقط بیوگرافیاشونو خوندم

1716

عضو جدید
خوب یک کار دیگه میتونی انجام بدی الان ارشد و بگیر بعد دوباره برای یک رشته دیگه اقدام کن خیلی ها هستند چند تا رشته که اصلا ربطی نداره می خونن البته من نمیشناسم ها فقط بیوگرافیاشونو خوندم

ی بار به این موضوع فکر کرده بودم اما فکر نکنم بتونم، از پراکندگی خوشم نمیاد
جدا از علاقه بنظرم بچه های صنایع که 4سال وقتشون رو میزارن برای درک مفاهیمی مثل بهینه سازی و برنامه ریزی تولید وکیفیت و... درسامون هم که پروژه دارن در طول تحصیل با یکسری از مشکلات صنعت حتی کم آشنا میشیم گذروندن ی دوره مدیریت مفیده (حالا چ از طریق دانشگاه یا کلاسای بیرون).
بهتر میتونیم کمک حال صنعت و خودمون باشیم

بالا