مشاوره آزمون نظام مهندسی معماری

baran 2012

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان مدرکم بهمن ماه 3 سال میشه یعنی ابان نمیتونم شرکت کنم؟

آخرین ویرایش:

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
منم فارغ التحصیل بهمن 90 هستم
کی میتونم شرکت کنم؟

arefeh

کاربر ممتاز
کی میتونم شرکت کنم؟

دوستان مدرکم بهمن ماه 3 سال میشه یعنی ابان نمیتونم شرکت کنم؟

متاسفانه اینجور که در راهنما ذکر کردن این دوره شما نمیتونید شرکت کنید...البته برای طراجی....برای نظارت میتونید از سنوات استفاده کنید.....
هر روز یه فانون یه برنامه ...مسخره کردند خودشونو به خدا:razz:

baran 2012

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
متاسفانه اینجور که در راهنما ذکر کردن این دوره شما نمیتونید شرکت کنید...البته برای طراجی....برای نظارت میتونید از سنوات استفاده کنید.....

مرسی از راهنماییت عارفه جون ،میشه بیشتر در مورد نحوه شرکت در نظارت توضیح بدی ؟

شانس نیست که همه چی رو ما امتحان میشه:razz:

.مهسا.

عضو جدید

طراحي ميتونيد شركت كنيد. منم بهمن 90 تموم كردم از نظام مهندسي پرسيدم گفتن هيچ مشكلي نداره . نظارت و اجرا هم همونطور كه عارفه جون گفتن هم ميتونيد از سنوات استفاده كنيد ولي نيازي نيست براي آبان به 3تاش مي رسيد و مشكلي نداره:)
(خودم خرداد امسال نظارت و اجرا هم شركت كردم)

arefeh

کاربر ممتاز
طراحي ميتونيد شركت كنيد. منم بهمن 90 تموم كردم از نظام مهندسي پرسيدم گفتن هيچ مشكلي نداره . نظارت و اجرا هم همونطور كه عارفه جون گفتن هم ميتونيد از سنوات استفاده كنيد ولي نيازي نيست براي آبان به 3تاش مي رسيد و مشكلي نداره:)

عزیزم توی دفترچه رو حتما بخون....نظام زیاد از خودش حرف میزنه....زحمت نمیکشه که راهنماها رو بخونه...تا این دوره به همین شکل بود...اما دقیقا این دوره توی راهنما قید کرده....حتما بپرسید و پگیری کنید که نه از دستش بدید نه الکی پولتون هدر بره

4fafa

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
برای نظارت میتونید از سنوات استفاده کنید؟
سنوات؟؟

archi_zigorat

عضو جدید
سلام به همه ی دوستان
یه سوالی داشتم
من آزمون اجرا قبول شدم ولی نظارت و طراحی نه
حالا داستان چیه؟
مهر ماه باید مدارکمو ببرم نظام؟ بهم پروانه می دن؟ اگه بدن که نمی تونم استفاده کنم!

riahi_arc55

عضو جدید
سلام به همه ی دوستان
یه سوالی داشتم
من آزمون اجرا قبول شدم ولی نظارت و طراحی نه
حالا داستان چیه؟
مهر ماه باید مدارکمو ببرم نظام؟ بهم پروانه می دن؟ اگه بدن که نمی تونم استفاده کنم!

دوست عزیر صرفا با قبولی در آزمون اجرا ، برای شما پروانه صادر نمیشود.

شما باید الزاما در یکی از آزمونهای طراحی یا نظارت قبولی داشته باشید تا صلاحیت اجرا هم در پشت پروانتون درج بشه.

اما قبولی شما در آزمون اجرا تا 4 سال معتبره و تو این مدت میتونید تو آزمون نظارت یا طراحی قبول بشید.

.مهسا.

عضو جدید
عزیزم توی دفترچه رو حتما بخون....نظام زیاد از خودش حرف میزنه....زحمت نمیکشه که راهنماها رو بخونه...تا این دوره به همین شکل بود...اما دقیقا این دوره توی راهنما قید کرده....حتما بپرسید و پگیری کنید که نه از دستش بدید نه الکی پولتون هدر بره

به تاريخ آزمون ربطي نداره.
آزمون امسالم خرداد ماه بود نوشته بود اونايي كه تا شهريور 93 ميشه 3سال مشكلي نداره و مي تونن شركت كنند.
الانم آبانه و تا بهمن 93 لحاظ ميشه

eli elhami

عضو جدید

حق با شماست. حرفتون صحیح است... واسه تایید حرف ایشون به سایت پایین مراجعه و بصورت الکترونیکی تو قسمت محاسبه سنواتش واستون محاسبه میکنه

http://www.nezammohandesi.ir/modules/etelaPrint.aspx?ID=914

arefeh

کاربر ممتاز
به تاريخ آزمون ربطي نداره.
آزمون امسالم خرداد ماه بود نوشته بود اونايي كه تا شهريور 93 ميشه 3سال مشكلي نداره و مي تونن شركت كنند.
الانم آبانه و تا بهمن 93 لحاظ ميشه

دیدی گفتم شما دارید اشتباه میکنید.عرض کردم بهتون پیشنهاد میکنم راهنمای ازمون ابان 93رو از سایت مسکن دانلود کنید و بخونید...این قضیه ای ک میگید بله در ازمون اذر ماه 92و خرداد93بوده ولی در این دوره تغییر کرده...بازم خودتون میدونید برای ما مهم نیست ولی جهت دلسوزی داریم میگیم ک بعدا قبولیه شما رو نپذیرفتن اون موقع نگید کسی به فکرتون نبود و چیزی نگفت....صلاح کار خودتون بیشتر میدونید.موفق باشید

eli elhami

عضو جدید
دیدی گفتم شما دارید اشتباه میکنید.عرض کردم بهتون پیشنهاد میکنم راهنمای ازمون ابان 93رو از سایت مسکن دانلود کنید و بخونید...این قضیه ای ک میگید بله در ازمون اذر ماه 92و خرداد93بوده ولی در این دوره تغییر کرده...بازم خودتون میدونید برای ما مهم نیست ولی جهت دلسوزی داریم میگیم ک بعدا قبولیه شما رو نپذیرفتن اون موقع نگید کسی به فکرتون نبود و چیزی نگفت....صلاح کار خودتون بیشتر میدونید.موفق باشید

بله دوست عزیز . باز برای اینکه به دوستان کمک کرده باشم این عکسا رو از سایت نظام مهندسی خراسان رضوی گرفتم...

8-28-2014 6-17-46 PM.jpgqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqq.jpg

آدرس سایتش http://www.nezammohandesi.ir/tabid/447/Default.aspx

faeal

عضو جدید
اینکه گفتید برایه نظارت و اجرا میتتونید از سنوات استفاده کنید منظورتون چیه؟من کارشناسی پیوسته معماری بهمن 90 فارغ التحصیل شدم،میتونم برایه نظارت و اجرا شرکت کنم؟؟

riahi_arc55

عضو جدید
اینکه گفتید برایه نظارت و اجرا میتتونید از سنوات استفاده کنید منظورتون چیه؟من کارشناسی پیوسته معماری بهمن 90 فارغ التحصیل شدم،میتونم برایه نظارت و اجرا شرکت کنم؟؟

دوست عزیز در اینجا منظور سنوات کاردانی بوده و با توجه به اینکه شما کارشناسی پیوسته هستید و سنوات کاردانی ندارید و با شرایط جدید شما نمیتونید در این آزمون شرکت کنید و هر سه آزمون رو باید پس از بهمن 93 و پس از 3 سال از مدرکتون شرکت بفرمایید.
موفق باشید

.مهسا.

عضو جدید

بله حق با شماست.راستش نظام به من اينجوري گفت من هم فكر كردم رو حساب اينكه اونها هستن كه آخر سر ثبت نام هارو تاييد ميكنن پس ميشه روي حرفشون حساب كرد..
خيلي ناراحتم كه نمي تونم شركت كنم،:( با اين قانوناي مسخرشون! آخه كي آبان درسش تموم ميشه؟؟؟ هميشه يا شهريوره يا بهمن.. اسما سالي 2باره ولي عملا دارن سالي يكبارش ميكنن. هيچ راهي نداره يعني؟
به ما كه رسيد...:wallbash:

راستي من نتونستم پست قبليمو پاك كنم كه بچه ها ميخونن سردرگم نشن، اگه ميدونيد راهنمايي كنيد.

arefeh

کاربر ممتاز
بله حق با شماست.راستش نظام به من اينجوري گفت من هم فكر كردم رو حساب اينكه اونها هستن كه آخر سر ثبت نام هارو تاييد ميكنن پس ميشه روي حرفشون حساب كرد..
خيلي ناراحتم كه نمي تونم شركت كنم،:( با اين قانوناي مسخرشون! آخه كي آبان درسش تموم ميشه؟؟؟ هميشه يا شهريوره يا بهمن.. اسما سالي 2باره ولي عملا دارن سالي يكبارش ميكنن. هيچ راهي نداره يعني؟
به ما كه رسيد...:wallbash:

راستي من نتونستم پست قبليمو پاك كنم كه بچه ها ميخونن سردرگم نشن، اگه ميدونيد راهنمايي كنيد.

دوست عزیز پایین عکس آواتورتون یه دکمه تشکر هست یه ستاره یه مثلث علامت تعجب ..بروی روی همون پست روی اون مثلث کلیک کن و داخلش از مدیر بخواه که این پستتو پاک کنی...چون بیشتر از 24 ساعت شده خودت نمیتونی پاک کنی....اگه کمتر از 24 ساعت از زمان نوشتن اون پست از طرف شما گذشته پایین پستت سمت چپ دکمه ویرایش پست داری اونو بزن بعد دکمه حذف رو تیک دار کن و در پایان دکمه حذف پیام رو بزن....
اشکال نداره در هر دوره ای یه سورپرایز سازمان داره....این فقط به دوره شما رسیده اینجور نشده...اینها عمدا این کار رو میکنند

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز

کی میتونم شرکت کنم؟

من کارشناسیم پیوسته بوده
سنوات میتونم؟

یه سوال دیگم دارم
چه رشته ی دیگه ای رو سراغ دارین که به اندازه معماری بدبختی داشته باشه؟
من تا به حال فک میکردم هر معمار هر چقدرم که واحدا رو یکی در میون پاس کرده باشه ، توی ازمونای نظارت و اجرا مجبوره ی سری چیزا رو بخونه تا حداقل تئوریشو یاد بگیره
اما خیلی مورد دیدم که نخونده میرن و شانسی میزنن و قبول میشن
و باز هم بی سواد
قضیه چیه واقعا؟
طراحی جداست ولی نظارت و اجرا باید ادم یا مطالعه داشته باشه یا کارای اجرایی انجام بده
مگه اینطوری نیست؟
میشه یکم دلداری به من بدید؟ادم به چه چیزی باید برسه؟
تحصیلات تکمیلی؟
سه تا مهر؟
انواع نرم افزار؟
اجرا؟
طراحی؟
پژوهش؟

من واقعا دارم کم میارم
تو کشور ما مگه میشه فقط یه شاخه رو پیگیری کرد؟ معلومه که نه،باید همشو با هم داشته باشی
تازه از دانشگاه که فارغ میشیم متوجه مییشم اینجا اول راهه و هیچی بلد نیستیم
یا خدا
چیکار باید کرد؟

vertex

اخراجی موقت
من کارشناسیم پیوسته بوده
سنوات میتونم؟

یه سوال دیگم دارم
من تا به حال فک میکردم هر معمار هر چقدرم که واحدا رو یکی در میون پاس کرده باشه ، توی ازمونای نظارت و اجرا مجبوره ی سری چیزا رو بخونه تا حداقل تئوریشو یاد بگیره
و باز هم بی سواد
قضیه چیه واقعا؟
طراحی جداست ولی نظارت و اجرا باید ادم یا مطالعه داشته باشه یا کارای اجرایی انجام بده
مگه اینطوری نیست؟
تحصیلات تکمیلی؟
سه تا مهر؟
انواع نرم افزار؟
اجرا؟
طراحی؟
پژوهش؟

من واقعا دارم کم میارم
تو کشور ما مگه میشه فقط یه شاخه رو پیگیری کرد؟ معلومه که نه،باید همشو با هم داشته باشی
یا خدا
چیکار باید کرد؟
مهندس دیگه قاطی کردیا . البته حق هم داری . از تعمیر یخچال و پنکه تا زیبایی شناسی معماری . شدیم اقیانوسی به عمق یک وجب . تا میایم روی یه چیزی زوم کنیم مجبورمون میکنند که یه کار دیگه کنیم . پیدا کردن هدف توی این شرایط چقدر سخته ... اونم بعد اینکه میبینید سنتون هر روز داره بالا تر میره و فرصت هاتون محدودتر میشه .

faeal

عضو جدید
سلام،بچه هانمیشه به جایی اعتراض بزنیم برایه اینکه نوشتن تا کسایی که تا آخر آبان فارغ التحصیل میشن شرکت کنند؟؟این نامردیه.اگه کسی میدونه بگه اعتراض بزنیم

faeal

عضو جدید
دوستان کسی بوده سنواتش پر نشده باشه و شرکت کرده باشه و قبول بشه،و قبولیشو رد نکنند؟؟؟ینس به نظرتون من شرکت نکنم؟؟؟

eli elhami

عضو جدید
دوستان کسی بوده سنواتش پر نشده باشه و شرکت کرده باشه و قبول بشه،و قبولیشو رد نکنند؟؟؟ینس به نظرتون من شرکت نکنم؟؟؟

قدیما حدودا 6 سال پیش بوده...من اون وقتا شنیدم ک میذاشتن بعد فارغ التحصیلی از دانشگاه شرکت کنند و اگه قبول میشدندو قبولیشونو واسشون نگه میداشتند...

.مهسا.

عضو جدید
سلام،بچه هانمیشه به جایی اعتراض بزنیم برایه اینکه نوشتن تا کسایی که تا آخر آبان فارغ التحصیل میشن شرکت کنند؟؟این نامردیه.اگه کسی میدونه بگه اعتراض بزنیم

من هم با شما موافقم. عملا كسي كه براي بار اول امتحان ميده 1 سال بيخودي عقب ميافته. چون هيچ كس آبان درسش تموم نميشه! هميشه تا بوده بوده يا شهريور بوده يا بهمن..
بنظرم اول بايد از نظام شهر خودمون شروع كنيم و بعد 1نامه گروهي با مشخصات كامل به دفتر مقررات

vertex

اخراجی موقت
من هم با شما موافقم. عملا كسي كه براي بار اول امتحان ميده 1 سال بيخودي عقب ميافته. چون هيچ كس آبان درسش تموم نميشه! هميشه تا بوده بوده يا شهريور بوده يا بهمن..
بنظرم اول بايد از نظام شهر خودمون شروع كنيم و بعد 1نامه گروهي با مشخصات كامل به دفتر مقررات
دقیقا
اگر بتونید چند نفر رو هم همگرا کنید کار بزرگی کردین . معمارها اکثرا پز روشنفکری دارند و خودشون رو کمتر قاطی این بچه بازی ها میکنند . حضرات کلاس کاریشون بالاتر از اینطور تجمعات و اعتراضات هست . در هر صورت کار شما درسته . تلاش کنید حتی اگر به نتیجه اش مطمئن نبودید . موفق باشید :gol:

vertex

اخراجی موقت
سلام دوست عزیز
بعضا بعضی دوستان صحبت های تخیلی هم میکنند شما اهمیت ندهید . اگر هم کسی پیدا بشه که اینکارو کرده باشه قطعا از زمان دقیانوس اومده شایدم پارینه سنگی ..... ضمنا بنده از شما میپرسم با اینهمه تاکید که در دفترچه آزمون مبنی بر گذشت سنوات بعد از فارغ التحصیلی شده شما چه فکر میکنید ؟ الان دوستان زیادی با 49 مردود شدند به دلیل غلط بودن سوال و ... حالا اینها حرف منطقی خودشان رو نمیتوانند به کرسی بنشانند . بعد چیزی که اینهمه قبل از آزمون در دفترچه تاکید کردند رو کوتاه میایند ؟؟؟؟؟ بدون گذشت سنوات قبولی شما بی تاثیر است. قبلا چه میشد و چه میکردند هم مهم نیست . قبلا گاهی 2 سال یکبار هم آزمونی برگزار نمیشد . قبل از آن هم هنوز نظام مهندسی تاسیس نشده بود ........................ حالا چه ؟؟؟ از دوستان دیگر خواهش میکنم اگر در مورد چیزی اطمینان ندارند مطرح نکنند . همین دوست مان اگر به واسطه صحبت های شما در آزمون با اینهمه مسئله و حرف و حدیث شرکت کند و قبول شود و بعد نتواند ثبت نام کند و قبولیش بی تاثیر شود میدانید چه تاثیر بدی در روحیات طرف میگذارد و چه بهای گزافی پرداخت میکند ؟؟؟ آیا ما نباید در مورد مطالبی که مینویسیم احساس مسئولیت کنیم ؟؟؟ مشاهده پیوست سنوات.pdf مشاهده پیوست سنوات 2.pdf

آخرین ویرایش:

eli elhami

عضو جدید

دوباره تاکید میکنم .قبلا قانون سنوات رو رعایت نمیکرد نظام. برادر خودم 6 سال پیش شرکت کرد بلافاصله بعد گرفتن مدرک.قبول شد.قبولیشو نگه داشتن.سه سال بعد من که فارغ التحصیل شدم خواستم همین کارو انجام بدم نشد.گفتن قوانین عوض شده...الان مهندس اونقدر زیاد شده که همه دانشگاههای کشور داره معماری میده بیرون.اون زمانی ک دانشگاه سراسری تهران قبول شدیم معماری .فقط تعداد کمی بود که باید تراز علمی بالایی واسه قبولی تو اون دانشگاه داشته باشی.مثل الان ک نبود..

eli elhami

عضو جدید
بعضی از دوستان تو مراکز آموزش عالی درس خوندن.باید به مدرکشون نگاه کنند که آیا مهر وزارت علوم خورده.چون بعضی ازمراکز مهر وزارت آموزش و پرورش که قانون خاص خودشو داره مثل آموزشکده های فنی و حرفه ای که جدیدا زیر نظر وزارت علوم شدند. اما کسانی که قبل اینکه زیر وزارت علوم بشه .زیر نظر وزارت خانه دیگر بوده که باید پیگیر شوند.این مسئله واسه بچه هایی ک میخوان واسه کاردانی شرکت کنند گفته شده.کتاب قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان
لطفا دوستان کتاب قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان رو تهیه وکامل اونو بخونند. و کلا به امور آگاهی پیدا کنند.

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
من کارشناسیم پیوسته بوده
سنوات میتونم؟

یه سوال دیگم دارم
و باز هم بی سواد
قضیه چیه واقعا؟
مگه اینطوری نیست؟
تحصیلات تکمیلی؟
سه تا مهر؟
انواع نرم افزار؟
اجرا؟
طراحی؟
پژوهش؟

من واقعا دارم کم میارم
یا خدا
چیکار باید کرد؟

سلام خانم take off

خب نباید تخم مرغ هارو تو سبد نظام مهندسی گذاشت.من قبلا هم چند بار گفتم مهندسین بسیاری هستن که اصلا نظام مهندسی رو نمیشناسن.یا پروانه گرفتن و دیگه نرفتن تمدیدش کنن.(کاری که منم میخوام بکنم)
پروانه طراحی پایه 3 ،8000 متر سهمیه تا دو طبقه:)الان تو خیلی از شهرها ساختمون 2 طبقه پیدا نمیشه.
نظارتش هم که تا الان هیچی ارجاع ندادن.همکارمون الان 3 ساله پروانه گرفته کار بهش ارجاع نشده.
کلا نگاه کردن از این دریچه به بازار کار یعنی تلف کردن عمر.
نه نظام مهندسی نه تحصیلات تکمیلی .
یک راه درسته و اونم مطالعه و کسب تجربه و همچنین یک سیستم صحیح کاریه.
تسلط کافی به معماری اجرایی.معماری فنی.تهیه نقشه های فاز 2 (نه فاز دو اسمی که تو بازار کار و دانشگاه رایجه )-دانش کافی و لازم در مورد سازه.دانش کافی و لازم درمورد تاسیسات.در مورد طراحی داخلی و فاز دو اون و سایر مطالب.
فاز دوم رو کسی نمیتونه تهیه کنه که اون دانش لازم در مورد سازه و تاسیسات و جزئیات معماری رو داشته باشه.شما الان تحقیق کنید ببینید پولی که واسه فاز دو میدن چند برابر فاز یکه.دلیلش اینه که کسانی که فاز دوم رو مسلط هستند تعدادشون کمه.
ما تایپک دستور نقشه و ظوابط شهرداری و مهمتر از همه مدیریت در طراحی رو راه اندازی کردیم ولی دریغ از اینکه یکی بطور کامل بیاد مثلا دستور نقشه ای رو پیگیری کنه و یا تمرینی داشته باشه.
ولی زیر تالار های شلوغ تالار معماری تحصیلات تکمیلی و نظام مهندسیه متاسفانه.

arefeh

کاربر ممتاز
سلام خانم take off

خب نباید تخم مرغ هارو تو سبد نظام مهندسی گذاشت.من قبلا هم چند بار گفتم مهندسین بسیاری هستن که اصلا نظام مهندسی رو نمیشناسن.یا پروانه گرفتن و دیگه نرفتن تمدیدش کنن.(کاری که منم میخوام بکنم)
پروانه طراحی پایه 3 ،8000 متر سهمیه تا دو طبقه:)الان تو خیلی از شهرها ساختمون 2 طبقه پیدا نمیشه.
نظارتش هم که تا الان هیچی ارجاع ندادن.همکارمون الان 3 ساله پروانه گرفته کار بهش ارجاع نشده.
کلا نگاه کردن از این دریچه به بازار کار یعنی تلف کردن عمر.
نه نظام مهندسی نه تحصیلات تکمیلی .
یک راه درسته و اونم مطالعه و کسب تجربه و همچنین یک سیستم صحیح کاریه.
تسلط کافی به معماری اجرایی.معماری فنی.تهیه نقشه های فاز 2 (نه فاز دو اسمی که تو بازار کار و دانشگاه رایجه )-دانش کافی و لازم در مورد سازه.دانش کافی و لازم درمورد تاسیسات.در مورد طراحی داخلی و فاز دو اون و سایر مطالب.
فاز دوم رو کسی نمیتونه تهیه کنه که اون دانش لازم در مورد سازه و تاسیسات و جزئیات معماری رو داشته باشه.شما الان تحقیق کنید ببینید پولی که واسه فاز دو میدن چند برابر فاز یکه.دلیلش اینه که کسانی که فاز دوم رو مسلط هستند تعدادشون کمه.
ما تایپک دستور نقشه و ظوابط شهرداری و مهمتر از همه مدیریت در طراحی رو راه اندازی کردیم ولی دریغ از اینکه یکی بطور کامل بیاد مثلا دستور نقشه ای رو پیگیری کنه و یا تمرینی داشته باشه.
ولی زیر تالار های شلوغ تالار معماری تحصیلات تکمیلی و نظام مهندسیه متاسفانه.

مرسی مهندس...کاملا درست گفتید...نظام و تحصیلات تکمیلی خوبن ولی در کنار تلاش و دانش بالاتر...دقیقا من پیشنهاد میکنم مهندس اگر موافق باشید ی تاپیک برای درست فاز دو کردن ی ساختمان از ابتدا تا انتها با تمام ریز جزییات با هم جمع اوری کنیم و به این صورت از اطلاعات هم مفید استفاده کنیم و ب هم کمک کنیم.

simai

عضو جدید
مرسی مهندس...کاملا درست گفتید...نظام و تحصیلات تکمیلی خوبن ولی در کنار تلاش و دانش بالاتر...دقیقا من پیشنهاد میکنم مهندس اگر موافق باشید ی تاپیک برای درست فاز دو کردن ی ساختمان از ابتدا تا انتها با تمام ریز جزییات با هم جمع اوری کنیم و به این صورت از اطلاعات هم مفید استفاده کنیم و ب هم کمک کنیم.

منم موفقم.اگه لطف کنین و این تاپیک رو راه بندازین ممنون می شم.

بالا