مشاوره، سوال و درخواست مطالب مهندسی کشاورزی ...

حمید 88

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
سلام کسی میدونه ذرتی که در کنسرو ذرت شیرین تایلندی استفاده میشه نوع خاصی هست ؟
و ایا امکان تهیه بذر اون در ایران وجود داره؟

nazi jooon

کاربر ممتاز
سلام کسی میدونه ذرتی که در کنسرو ذرت شیرین تایلندی استفاده میشه نوع خاصی هست ؟
و ایا امکان تهیه بذر اون در ایران وجود داره؟
سلام...گونه اون 4،5 تاست که sweet corn بذرش هست...واسه تحقیقاتی میتونین از مرکز تحقیقات کشاورزی شهر خودتون کمک بکیرین...واسه کشت در مقیاس وسیع از مراکز تهیه بذر و نهال میتونین تهیه کنین...به لینکهای زیر هم یه سر بزنین

http://www.avval.ir

http://www.tablighagahi.com

baron90

عضو جدید
سلام به دوستان کشاورز عزیز
میشه اطلاعات کاملی در مورد فیکوبیلی زوم بهم بدید
ممنون

حمید 88

کاربر ممتاز
سلام...گونه اون 4،5 تاست که sweet corn بذرش هست...واسه تحقیقاتی میتونین از مرکز تحقیقات کشاورزی شهر خودتون کمک بکیرین...واسه کشت در مقیاس وسیع از مراکز تهیه بذر و نهال میتونین تهیه کنین...به لینکهای زیر هم یه سر بزنین

http://www.avval.ir

http://www.tablighagahi.com

تشکر اگه بذرش گیرم بیاد یه چند تا بوته اش رو میکارم راستی با ذرت معمولی که باهاش بلال درست میکنن گونه اش فرق میکنه ؟

بذر

بذر

با سلام خدمت دوستان دوستانی که در زمینه کشت گلخانه ای تجربه دارند چه نوع بذری برای کشت گوجه فرنگی پیشنهاد میدهند لطفا دلیل پیشنهادتان را ذکر نمایید

mohseyedi

عضو جدید
سلام
درمورد تهیه کود از پسماند کارخانجات لبنیات کسی اطلاعاتی داره؟

nazi jooon

کاربر ممتاز
تشکر اگه بذرش گیرم بیاد یه چند تا بوته اش رو میکارم راستی با ذرت معمولی که باهاش بلال درست میکنن گونه اش فرق میکنه ؟
بله...این یه گونه جهش یافته از بلال معمولیه که درصد قندش از 4 به حدود 6 رسیده...از لحاظ شکل و رنگ و بوته هم تفاوتهایی با بلای معمولی داره

Zara1

عضو جدید
Zara1 گفت:
مشاهده پیوست 189390
http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=189390&stc=1

خوش بحالش فردا امتحان نداره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:cry:

خدایا چقد گناه داریم ما!!!!!!!

امتحانم امتحانای قدیم!!!

بعد از داغون کردن برگه امتحانی
؛ و تشکیل دادن صف چند صد متری جلوی دفتر استاد
و تمنای نمره و ارفاق
؛......
روزنه ی امیدی در دلمان ایجاد شد
.
استادمون گفته
هرکی تا آخر امروز بتونه جواب این سوالو بگه از افتادن
نجات پیدا میکنه
.
دستم به دامناتون....

کی میدونه چرا وختی سیب زمینی آلوده به Ralstonia solanacearum رو سرخ میکنیم یه حلقهء تیره دورش ایجاد میشه؟
خدایی جدی پرسیدم آ.

تو اینترنت یوخ ده.

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
کی میدونه چرا وختی سیب زمینی آلوده به Ralstonia solanacearum رو سرخ میکنیم یه حلقهء تیره دورش ایجاد میشه؟
باید ببینی مکانیزم بیماریزایی چجوریه! عامل بیماری کجا مستقر میشه؟
امیرمسعود داره بیماری میخونه، برید یَخَشو بگیرید ...

fati.sh8775

کاربر بیش فعال
خرسندم که امروز امتحان بیماری جالیز داشتم و مطمئنم که اسم مریضیش پزمردگی باکتریای سیب زمینی است:D.گرمش -،تاژک قطبی داره،میله ای شکله.به خاطر خروج ترشحات باکتریایی نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟شاید!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ لطفاجوابو به منم منتقل کنید.مرسی

Zara1

عضو جدید
باید ببینی مکانیزم بیماریزایی چجوریه! عامل بیماری کجا مستقر میشه؟
امیرمسعود داره بیماری میخونه، برید یَخَشو بگیرید ...
مرسی.

میدونم تو آوند مستقر میشه و EPS تولید میکنه
. ولی اینکه غده چرا سیا میشه رو نمیدونم!

بازم ممنون برم یخه شو بگیرم.

Zara1

عضو جدید
[#80898=QUOTE]
دوستان عزیز فکر کنم احتمالا دیگه فرصت نشه در خدمت شما باشم...این مدت از همه شما خیلی چیزها یادگرفتم
حلالم کنید...فعلا بخدا میسپارمتون...فرصت بشه بهتون سر میزنم
[/QUOTE]

afshinbatmani کجا میخواید برید؟!!!!!
کشاورزی به شما نیاز داره.........
nazi joon راست میگه روزی نیم ساعت که چیزی نیست که.
بیاید بازم حتی اگه کمترم بیاید؛ ولی کلاً نرید.

باکتریه خودش کجاس؟ ترشحاتش چطوری میرسه اونجا؟
باکتری خودش تو آوندا مستقره. فک کنم آوند چوبی!!!
تنها چیزی که تو جزوه گفته اینه که آوندیه و EPs تولید میکنه(Extracellular Polysaccharides).
بنظر خودم شاید این ترشحات در آوندهای آبکش غده جمع بشن و مسدودش کنن و موقع سرخ کردن هم همین ترکیبات پلی ساکاریدی باشن که میسوزن در حرارت زیاد!!؟؟!!
اصلاً غده ی سیب زمینی بجز آوند آبکشی آوند دیگه ای داره؟اصلاً آوند داره؟اگه آبکشی داشته باشه احتمالاً پیکره ی باکتری هم توش باشه!!!!
نمیدونم!
مرسی
از همه
و ببخشید که وقت زنگ تفریح و گرفتم.

"Amir masoud"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خدایا چقد گناه داریم ما!!!!!!!

امتحانم امتحانای قدیم!!!

بعد از داغون کردن برگه امتحانی
؛ و تشکیل دادن صف چند صد متری جلوی دفتر استاد
و تمنای نمره و ارفاق
؛......
روزنه ی امیدی در دلمان ایجاد شد
.
استادمون گفته
هرکی تا آخر امروز بتونه جواب این سوالو بگه از افتادن
نجات پیدا میکنه
.
دستم به دامناتون....

خدایی جدی پرسیدم آ.

تو اینترنت یوخ ده.

این بیماری عاملش یه باکتریه که پوسیدگی حلقوی سیب رو ایجاد میکنه... سلول های باکتری و ترشحاتشون که اووز نامیده میشه دوتادور حلقه سیب فرار دارن که وقتی سیب سرخ میشه... سلول باکتری و ترکیبات ترشحیش لایز میشه و رنگ اون قسمت تغییر میکنه.

موفق باشید.

Phyto

مدیر تالار
این بیماری عاملش یه باکتریه که پوسیدگی حلقوی سیب رو ایجاد میکنه... سلول های باکتری و ترشحاتشون که اووز نامیده میشه دوتادور حلقه سیب فرار دارن که وقتی سیب سرخ میشه... سلول باکتری و ترکیبات ترشحیش لایز میشه و رنگ اون قسمت تغییر میکنه.

موفق باشید.

دور تا دور حلقۀ سیب چه خبره که باکتری میره اونجا؟
لایز میشه یعنی چی؟!!

"Amir masoud"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دور تا دور حلقۀ سیب چه خبره که باکتری میره اونجا؟
لایز میشه یعنی چی؟!!

عروسیه!!

از بافت آوند چوبی ریشه ها وارد گوشت غده میشه و از مواد موجود در اون ناحیه تغذیه میکنه و توسط یکی از سیستم های ترشحی که یادم نیست کدومه بیماری زایی ایجاد میکنه. لایز میشه یعنی دیواره پاره میشه محتوای سلول خالی میشه!

roshy

عضو جدید
شرایط تاسیس و اشتغال در گیاه درمانی و تولید جوانه های خوراکی

شرایط تاسیس و اشتغال در گیاه درمانی و تولید جوانه های خوراکی

گیاه درمانی و تولید جوانه خوراکی
من دوره های تولید جوانه های خوراکی و گیاهان دارویی در فنی حرفه ای گذروندم و دوستم هم میخواد دوره گیاهان دارویی رو بگذرونه و با هم در زمینه گیاهان دارویی و گیاه درمانی و مشاوره تولید جوانه های خوراکی کار کنیم آیا میتونیم از وام و تسهیلات فنی حرفه ای استفاده کنیم یعنی سه بار طبق اطلاعات بالا وام بگیریم و دو تا برای مدارک من یکی برای مدرک دوستم و تنها یک مغازه اجاره کنیم و این خدمات ارایه بشه,و سوال دیگه این که آیا قبل درخواست وام و...حتما باید سند مکان موجود باشد یا بعد گرفتن وام هم میشه اقدام به اجاره مغازه کرد?کلا اگه تو این زمینه ها همه شرایط رو بگین ممنون میشم و هر چی و هر مطلبی راجب موفقیت تو کار گیاهان دارویی اینا و اطلاعات مفید و تجربه های شخصی میدونید بگین ممنون میشممممممم چون عاشق گیاهان دارویی و طب سنتی ام مرسی:-*

Zara1

عضو جدید
عروسیه!!

از بافت آوند چوبی ریشه ها وارد گوشت غده میشه و از مواد موجود در اون ناحیه تغذیه میکنه و توسط یکی از سیستم های ترشحی که یادم نیست کدومه بیماری زایی ایجاد میکنه. لایز میشه یعنی دیواره پاره میشه محتوای سلول خالی میشه!

امروز از یکی از بچه های ارشد بیماری خودمون پرسیدم؛:)
گفت واسه خاطر سرماست.:D
گفت نه فقط رالستونیا که کلاً سرما باعث ایجاد حلقه هه میشه.
عجله ای بود مکانیسمشو نشد بفهمم.:surprised:

Zara1

عضو جدید
گیاه درمانی و تولید جوانه خوراکی
من دوره های تولید جوانه های خوراکی و گیاهان دارویی در فنی حرفه ای گذروندم و دوستم هم میخواد دوره گیاهان دارویی رو بگذرونه و با هم در زمینه گیاهان دارویی و گیاه درمانی و مشاوره تولید جوانه های خوراکی کار کنیم آیا میتونیم از وام و تسهیلات فنی حرفه ای استفاده کنیم یعنی سه بار طبق اطلاعات بالا وام بگیریم و دو تا برای مدارک من یکی برای مدرک دوستم و تنها یک مغازه اجاره کنیم و این خدمات ارایه بشه,و سوال دیگه این که آیا قبل درخواست وام و...حتما باید سند مکان موجود باشد یا بعد گرفتن وام هم میشه اقدام به اجاره مغازه کرد?کلا اگه تو این زمینه ها همه شرایط رو بگین ممنون میشم و هر چی و هر مطلبی راجب موفقیت تو کار گیاهان دارویی اینا و اطلاعات مفید و تجربه های شخصی میدونید بگین ممنون میشممممممم چون عاشق گیاهان دارویی و طب سنتی ام مرسی:-*

راستش من اصلاً نمیدونستم فنی حرفه ای این دوره ها روهم داره!!!!!!:surprised:
با مدرک فنی حرفه ای که میشه به اسامی مختلف وام گرفت.:D
شاید بشه بنام مشاغل خانگی م وام دریافت کرد. البته بعید میدونم ب کار شما بیاد چون واسه مغازه اینا محدودیت داره.:razz:
هرچند میدونم شما خودتون به میزان جدّیتی که واسه انجامش دارید راجع بهش تحقیق کردید؛:redface:
منم الان موقع امتحاناتمه نمیتونم درست حسابی درباره ش تحقیق کنم،ولی سعی میکنم بعدامتحانا از یه چن جایی بپرسم جوابشو.;)
مطمعنن دوستان راهنماییتون خواهند کرد.:)

Phyto

مدیر تالار
امروز از یکی از بچه های ارشد بیماری خودمون پرسیدم؛:)
گفت واسه خاطر سرماست.:D
گفت نه فقط رالستونیا که کلاً سرما باعث ایجاد حلقه هه میشه.
عجله ای بود مکانیسمشو نشد بفهمم.:surprised:

اگه ایجاد حلقه بخاطر سرما باشه پس چه ربطی به این باکتریه داره؟ با این حساب صورت مسئله با مشکل مواجه میشه!

افشین باتمانی

متخصص کشاورزی
کاربر ممتاز
اگه ایجاد حلقه بخاطر سرما باشه پس چه ربطی به این باکتریه داره؟ با این حساب صورت مسئله با مشکل مواجه میشه!
سرما!!؟؟ راستش من تا حالا نشنیدم غده زیر زمینی مث سیب زمینی سرمازده بشه...شما یه نگاه به تاریخ کشت این بینوا بندازین ببینین کجا این گیاه فصل سرد و یخبندان رو زمینه!؟...معمولا قبل از شروع فصل سرد کار برداشتش تموم شده و زمین اگه شرایط مساعد باشه میره زیر کشت دیگه.. حالا توی انبار سرمازده بشه اون یه بحث دیگه س... که هیچ ربطی به گیاهپزشکی نداره

roshy

عضو جدید
راستش من اصلاً نمیدونستم فنی حرفه ای این دوره ها روهم داره!!!!!!:surprised:
با مدرک فنی حرفه ای که میشه به اسامی مختلف وام گرفت.:D
شاید بشه بنام مشاغل خانگی م وام دریافت کرد. البته بعید میدونم ب کار شما بیاد چون واسه مغازه اینا محدودیت داره.:razz:
هرچند میدونم شما خودتون به میزان جدّیتی که واسه انجامش دارید راجع بهش تحقیق کردید؛:redface:
منم الان موقع امتحاناتمه نمیتونم درست حسابی درباره ش تحقیق کنم،ولی سعی میکنم بعدامتحانا از یه چن جایی بپرسم جوابشو.;)
مطمعنن دوستان راهنماییتون خواهند کرد.:)
فنی حرفه ای رشته های خوبی داره مثل تولید جوانه های خوراکی و علوفه ای-کشت و کار گلخانه های خاکی و هیدروپونیک-کاربر گیاهان دارویی-تراریوم-پرورش گل های اپارتمانی-ورمی کمپوست -پرورش زنبور عسل و...

nafis...

مدیر بازنشسته
سلام دوستان
میدونید اسم این گل چی هست؟! من خودم این رو به نام شاخه آهویی یا گوزنی میشناسم
چون اسم دقیق رو پیدا نکردم نتونستم اطلاعاتی درباره نحوه نگهداریش کسب کنم
میشه لطف کنید یه مقدار اطلاعات درباره نور و محیط نگهداری و مقدار آبیاری و طریقه زیاد کردن و خاکش در اختیارم بذارید!
:gol:

پ.ن: این عکسم از تالار عکس گرفتم مربوط به گلدونه یکی از بچه ها بود:|
گل خودم در حال پلاسیدن هست:|
:(

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
میدونید اسم این گل چی هست؟! من خودم این رو به نام شاخه آهویی یا گوزنی میشناسم
چون اسم دقیق رو پیدا نکردم نتونستم اطلاعاتی درباره نحوه نگهداریش کسب کنم
میشه لطف کنید یه مقدار اطلاعات درباره نور و محیط نگهداری و مقدار آبیاری و طریقه زیاد کردن و خاکش در اختیارم بذارید!
:gol:

پ.ن: این عکسم از تالار عکس گرفتم مربوط به گلدونه یکی از بچه ها بود:|
گل خودم در حال پلاسیدن هست:|
:(

سانسیوبریا تریفاسیکانا

نورمحیط باید زیاد باشه
ابیاری و رطوبت کمی خشک
دمای ایده ال 20درجه سانتیگراد
خاک و تغذیه مخلوطی از خاک باغچه و خاک برگ و ماسه

اگر نورکافی به گیاه نرسه باعث پزمردگی برگهای این گیاه میشه.
درپاییز و زمستان اصلا احتیاج به تغذیه نداره

آخرین ویرایش:

Phyto

مدیر تالار
سانسیوبریا تریفاسیکانا

نورمحیط باید زیاد باشه
ابیاری و رطوبت کمی خشک

اسم فارسی نداره؟
میشه اسم علمیش رو کامل به لاتین بنویسی؟

nafis...

مدیر بازنشسته
سانسیوبریا تریفاسیکانا

نورمحیط باید زیاد باشه
ابیاری و رطوبت کمی خشک

من که با این نام هم نتونستم چیزی تو نت پیدا کنم یعنی اصلا همچین گلی رو نیاورد!
پس با این دما(20درجه) نمیشه تو محیط بیرون از خونه نگهداری کنم از طرفی خب نور پنجره هم زیاد مستقیم بهش نمیخوره مخصوصا زمستون و پاییز:| نور چراغ کافی نیست؟!
ابیاری هر چند روز یه بار هست؟!
تغذیه یعنی چی؟!
در مورد نحوه زیاد کردن این گیاه هم میشه لطف کنید راهنمایی کنید!
:cry::gol: