مسابقه ••• واژنامه گیاهپزشکی

"Amir masoud"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
زنگ زرد گندم در بهار ، معمولاً زودتر از ساير زنگ‌هاي غلات ظاهر مي‌شود. ابتدا روي برگهاي جوان پوستول‌ها (Pustules) يا جوش‌هاي اورديا (Uredia) زرد رنگ تشكيل مي‌شوند. اندازه هر جوش حدود 1-5/0×5/0-3/0 ميليمتر بوده كه بتدريج به هم متصل و بصورت خطي يا نواري به موازات رگبرگها، هردو سطح برگ را فرا مي‌گيرند. اين جوشها همچنين مي‌توانند روي غلات و سنبله نيز ظاهر شوند. دانه‌هاي سنبله آلوده بسيار كوچك، چروكيده و غيرقابل استفاده است. در اواخر دوره رشد گندم، مرحله تليوم قارچ شروع مي‌شود كه بصورت جوش‌هاي سياه رنگ بوده و بيشتر در سطح تحتاني برگ‌ها روي خطوط كوتاهي تشكيل مي‌شود!!! خدا پدر گوگل بیامرزه اگه درسته برای روحش صلوات :D لالااای لاااای لاااای لااای ...

شما علائم زنگ زرد گندم رو توضیح دادی! تو نیم خط پوستیول را تعریف کتنید!

Hamid Ghobadi

عضو جدید
کاربر ممتاز
پوستول رو بیشتر برای باکتری بکار میبرن
حالا اگر قارچ باشه بازم میشه جوش (شاید جوشه کمی بزرگتر باشه اما تو باکتری جوشهای ریزه)
حالا اگر قارچی باشه توش اسپور قارچ که با فشار میترکه و اسپورها پخش میشن دیگه!

شایدم شما که واسه ارشد میخونی چیز جدیدی یاد گرفتی صداشو در نمیاری!

"Amir masoud"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پوستول رو بیشتر برای باکتری بکار میبرن
حالا اگر قارچ باشه بازم میشه جوش (شاید جوشه کمی بزرگتر باشه اما تو باکتری جوشهای ریزه)
حالا اگر قارچی باشه توش اسپور قارچ که با فشار میترکه و اسپورها پخش میشن دیگه!

شایدم شما که واسه ارشد میخونی چیز جدیدی یاد گرفتی صداشو در نمیاری!

بله این قسمت جوابتو کامل کرد... جوشهای روی سطح اپیدرم که اسپور ها از توش خارج میشن....درسته.

eliot -esf

کاربر فعال مهندسی کشاورزی , گیاهپزشکی
کاربر ممتاز
the (usually) rust-coloured uredospores which develop in pustules where the fungus erupts through the plant surface. ...

Hamid Ghobadi

عضو جدید
کاربر ممتاز
واسه اینکه بدقول نباشیم! یه سوال ساده چند واژه ای!:
Dosage Response Relations
چیه؟

Hamid Ghobadi

عضو جدید
کاربر ممتاز
جمله نیست! یک عنوان! شایدم عبارت اسمی! شایدم یک تیتر سیاسی!
تک تک ترجمه بشه مشخص میشه چی میخواد بگه!

eliot -esf

کاربر ممتاز
دارو در گیاه پزشکی میشه سم !!! خوب پس میشه ارتباط میزان سم تجویز شده با واکنشی که گیاه در برابر آن نشان میدهد !!! هان ؟؟! کلاس ترجمه زبان مگه اینجا ؟؟؟!!:surprised::D

Hamid Ghobadi

عضو جدید
کاربر ممتاز
ارتباط مقدار تجویز دارو با واکنش!:surprised:

واکنش در برابرمقدار تجویز سم

دارو در گیاه پزشکی میشه سم !!! خوب پس میشه ارتباط میزان سم تجویز شده با واکنشی که گیاه در برابر آن نشان میدهد !!! هان ؟؟! کلاس ترجمه زبان مگه اینجا ؟؟؟!!:surprised::D

همتون گلید ... همتون مهندسید بابا ...

رابطه بین میزان مصرف سم و جواب دادن آن ...
کلمه واکنش اضافیه ...

انصافا داوری اینجا سخته ...
دستتون درد نکنه

الهام سوال بعدی با تو ...

eliot -esf

کاربر ممتاز
مر30 !! خیلی ممنونم که منو برنده کردین !! اگه بقیه بچه ها راضی هستن از این انتخاب بفرمایین intima

"Amir masoud"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
همتون گلید ... همتون مهندسید بابا ...

رابطه بین میزان مصرف سم و جواب دادن آن ...
کلمه واکنش اضافیه ...

انصافا داوری اینجا سخته ...
دستتون درد نکنه

الهام سوال بعدی با تو ...

چون تو منبع تو واکنش ننوشته اضافه حمید جان؟ هر پاسخی نسبت به محرک داخلی یا محیطی توسط میزبان را میگن واکنش!

رفتار پاتوژن نسبت به سم واکنشه! پاسخ دفاعیه گیاه نسبت به پاتوژن این هم نوعی واکنشه! تغییر در چهره تو هم با خوندن نوشته های منم نوعی واکنشه!

Hamid Ghobadi

عضو جدید
کاربر ممتاز
چون تو منبع تو واکنش ننوشته اضافه حمید جان؟ هر پاسخی نسبت به محرک داخلی یا محیطی توسط میزبان را میگن واکنش!

رفتار پاتوژن نسبت به سم واکنشه! پاسخ دفاعیه گیاه نسبت به پاتوژن این هم نوعی واکنشه! تغییر در چهره تو هم با خوندن نوشته های منم نوعی واکنشه!

نه قربونت برم!
این اصطلاح یا عبارت در بحث مدیریت بیماری کاربرد داره ...
اینجا وقتی سم مصرف میکنیم بر اساس میزان استفاده از سم مقدار جواب دادن این عمل (استفاده از سم) برای ما مهمه ... نه واکنش! البته جواب گرفتن بر اساس واکنش هاست! واکنش گیاه! واکنش آفت! واکنش من! واکنش تو! واکنش اون!

من که ازت تشکر کردم بی معرفت! اگه اشتباه کردم شرمنده.

آخرین ویرایش:

senjed A

عضو جدید
الهام جون داری یارگیری میکنی؟ می خوای مارو باز نشسته کنی سوال حشره ای میزاری؟:D
فعلا سوخت جتمون تموم شده سوخت برسه حشرات میرن کنار;)

eliot -esf

کاربر ممتاز
سلام الهام جون !!! بالاخر منم امدم باشگاه ;)من بگم اینتیما چیه ؟؟؟
اره عزیزم بگو !!! اما به قول بچه ها اینجا اسپم نکن یعنی به زبون خودمون حرف بیخود نزن !!! در تایپیک ها فقط حرفی بزن که بو علم و به خصوص حشره بده ;)

Hamid Ghobadi

عضو جدید
کاربر ممتاز
الهام جون داری یارگیری میکنی؟ می خوای مارو باز نشسته کنی سوال حشره ای میزاری؟:D
فعلا سوخت جتمون تموم شده سوخت برسه حشرات میرن کنار;)

آبجی
رقابت خوبه
اما انصافا بین حشره و بیماری فرق نزارید ... من جفتشونو دوست دارم اما اگر بخواین اینجا فرق بزارید من رده میشم (نظر شخصیمه)
موفق باشیم.

eliot -esf

کاربر ممتاز
الهام بیا اعلام کن مسابقه خوابید!
خوب نگار که نیومد بگه !!! خودم کاملش میکنم به به لایه داخلی لوله گوارش حشرات که از کوتیکول نسبتا ضخیمی پوشیده شده میگن اینتیما intima !!! شما درست گفتین خودتون برنده ;)

Hamid Ghobadi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سرچیدم توی دستگاه گوارش قسمت فورگات باید باشه (داخلی ترین لایه اونجا باید باشه درسته!؟

Hamid Ghobadi

عضو جدید
کاربر ممتاز
امیر یه نوع مایکوتوکسینه؟ ...
یادمه سر کلاس هم در موردش یه چیزایی گفتن !

eliot -esf

کاربر ممتاز
یک چیزی پیدا کردم !!! بعد از 5 ساعت !!! الااان شکفتم !! ای خدا کاش درست باشه !! قارچ فورازیوم ماده ایی ترشح میکنه به همین نام Zearalenons:confused:

"Amir masoud"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یک چیزی پیدا کردم !!! بعد از 5 ساعت !!! الااان شکفتم !! ای خدا کاش درست باشه !! قارچ فورازیوم ماده ایی ترشح میکنه به همین نام Zearalenons:confused:

بله درسته یکی از 3 زهرابه مهم قارچ فوزاریوم هست....

سوال بعد.

eliot -esf

کاربر ممتاز
بله درسته یکی از 3 زهرابه مهم قارچ فوزاریوم هست....

سوال بعد.
هوراااااااااااااااااااااااااااااااا 36.gif نمیدونین چقدر خودمو کشتم که پیداااش کردم که تاعمر دارم یادم نمیره 26.gifیک سوال اسووون حشره ایی بدم حال کنین !! بفرمایین retinaculum