مسابقه ••• هرکی تصویر بهتری از آفات یا بیماری گذاشت!

"Amir masoud"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خب!!

این مسابقه رو اینورم میذاریم فکر کنم جذاب باشه....

هرکسی برنده میشه یه موضوع انتخاب میکنه مرتبط با گیاهپزشکی..البته زیادم تخصصی نباشه که همه بتونند شرکت کنند... ( حشره،قارچ،علائم بیماری،باکتری...)

هر کسی از موضوع دو تا عکس میذاره... و بعد طراح سوال خودش برنده رو مشخص میکنه... هر کسی تصاویر بهتری گذاشته بود. و دید بهتری از اون موضوع رو در بر میگرفت برنده میشه...

فقط کسی بیشتر از دوتا عکس نذاره... و کسی هم از تصاویر نفرات قبلی استفاده نکنه!

خب حالا خودم شروع میکنم:

موضوع: پیچیدگی برگ هلو با عامل قارچ تافرینا

b_painshahri

عضو جدید

"Amir masoud"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خب:

1- استفاده از یک تصویر شماتیک و یک تصویر حقیقی در توصیف یک بیماری نکته مثبتی هست.

2-وقتی عکس از بیماری خواسته میشه گذاشتن تصویر از خود قارچ نکته منفی هست.

3-تصاویر خیلی کوچیک که جزئیات را نتونه به خوبی نشون بده نکته منفی به حساب میاد...

ممنون از همه دوستان...

برنده سری اول...

فائزه....

انتخاب موضوع بعدی هم با ایشون.

"Amir masoud"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها از همتون ممنونم. عکسای خوبی بود

برنده این سری امیر مسعود هست.

ممنون فائزه جان.... هرچند خودم فکر میکنم تصاویر رضا خیلی خوب بود... ولی خب نظر طراح سوال محترمه!

سوال بعد: نماتود Helicutylenchus

"Amir masoud"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خب تمومه؟

کسی نبود دیگه بریم سراغ بررسی!

خب تصویر های فائزه برای شناخت این نماتود بسیار مناسبه... استایلت و دستگاه گوارش رو به خوبی نشون میده و تصویر دیگش هم که فرم کلی نماتود رو نشون میده.

تصویر اول رضا فوق العاده است. و دقیقا فرم شناسایی این نماتود Heli به معنای خمیده رو کاملا نشون میده... اما توصیر دومش مطمئن نیستم هلیکوتایلنچوس باشه....

خب الهامم که یه تصویر گذاشته کاملا گویاست و قسمت سر و دم و شکل کلی رو کاملا نشون میده....

ممنون...

چون تصویر اول رضا خیلی به دلم نشست...برنده رضا.....

eliot -esf

کاربر فعال مهندسی کشاورزی , گیاهپزشکی
کاربر ممتاز
برنده که معلوم نشده بگذار یک عکس دیگه بگذارم :redface: با اجازه !!! صاحب تایپیک که چند وقتی کم پیدا شدن !! مدیر هم که نیست !!! مسابقه حضور فعال فعلا تعطیله بچه ها بیاین ...

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
چه چشمای قشنگی! من از چشم بهنام بیشتر خوشم اومد ...!
هرچند عکس دوم عنکبوت بود نه حشره!

آخرین ویرایش:

eliot -esf

کاربر فعال مهندسی کشاورزی , گیاهپزشکی
کاربر ممتاز
چه چشمای قشنگی! من از چشم بهنام بیشتر خوشم اومد ...!
هرچند عکس دوم عنکبوت بود نه حشره!
eee !!! قرار شد درست ویرایش کنین دیگه !!! قسمت دومش درست اما اولش یادتون رفت :( باشه اشکال نداره آقا بهنام بیا دیگه بگووووو ... کجایی پسر حوصلمون سر رفت !!!
حالا حتما میاین میگن سر کچل قارچ فلان :D