مسابقه ••• تشخیص عکسهای میکروسکوپی!

jalaltatari

عضو جدید
سلام
آسکوکارپ سفیدکهای پودریه؟

سلام استاد گرامی خودم . خیر یه راهنمایی کوچولو میکنم الته جسارتا
اين جنس هم مثل پرنوسپورا داراي تقسيمات دو شاخه اي مي‌باشد و فرقش اينه است كه دراين جنس محتويات هر اسپور در موقع جوانه زدن بر خلاف جنس پرنوسپورا به تعداد زيادي زئوسپور تبديل مي‌ شه!!!!!!!!!!

hfarda2011

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام استاد گرامی خودم . خیر یه راهنمایی کوچولو میکنم الته جسارتا
اين جنس هم مثل پرنوسپورا داراي تقسيمات دو شاخه اي مي‌باشد و فرقش اينه است كه دراين جنس محتويات هر اسپور در موقع جوانه زدن بر خلاف جنس پرنوسپورا به تعداد زيادي زئوسپور تبديل مي‌ شه!!!!!!!!!!

microsphaera

"Amir masoud"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بفرمایید...

تصویر رو شرح بدید...

hfarda2011

عضو جدید
کاربر ممتاز
بفرمایید...

تصویر رو شرح بدید...

سلام
این تصویری از ویروس موزاییک تنباکو یا گوجه فرنگی هسش که دارای تقارن چرخشی هست.قسمت قرمز رنگ نوکلیک اسید یا همان ژنوم RNA هسش وپوشش آبی رنگ کپسومر یا پروتومر یا همان روکش پروتیینی هست. همین دیگه بسه.....
درضمن طول این ویریون 300 نانومتر وقطر آن 18 نانومتره

"Amir masoud"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
این تصویری از ویروس موزاییک تنباکو یا گوجه فرنگی هسش که دارای تقارن چرخشی هست.قسمت قرمز رنگ نوکلیک اسید یا همان ژنوم RNA هسش وپوشش آبی رنگ کپسومر یا پروتومر یا همان روکش پروتیینی هست. همین دیگه بسه.....

سپاس...:gol:

منتظر نظرات سایر دوستان هم هستم...

jalaltatari

عضو جدید
سلام
توضیحات استاد گرام جناب مهندس بسیار جامع می باشد نیاز به توضیح اضافی باقی نگداشتند

"Amir masoud"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
هنوز اون واژه ای که مد نظرم بود بابت این تصویر نام برده نشده!

در مورد اون قسمت آبی رنگ.

hfarda2011

عضو جدید
کاربر ممتاز
هنوز اون واژه ای که مد نظرم بود بابت این تصویر نام برده نشده!

در مورد اون قسمت آبی رنگ.
سلام
اضافه میکنم :
داخل پوشش پروتئین ژنوم ویروس به صورت رشته که اختصاص کپسید نامیده می‌شود قراردارد. این پوشش پروتیینی یکپارچه نبوده بلکه از ذرات یا واحد‌های کوچکتری کپسومرساخته می‌شود. کاپسومرها ازبهم پیوستن کپسیدرا تشکیل می‌دهند.دراینجا ژنوم بصورت مارپیچی سنتز شده که کاپسومرها بطور منظم آن را پوشش داده اندبطوریکه نوکلوکپسید ویروس حالت فنری یا helical بخود گرفته است.

"Amir masoud"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون از توضیحات جناب فردا...کامل و شامل بود...

تصویر مورد نظر بخشی از پیکره ویروس میله ای TMV از خانوادهVirgaviridae رو نشون میده... که قسمت آقرمز ژنوم این ویروس که شبکه ای از RNA + هست... و بخش آبی رنگ پروتئین پوششی یا Coat protein میباشد...

ممنون... سوال بعد با جناب فردا...

hfarda2011

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام . تخم کرم کلم باید باشه . عکشس خیلی باکیفیت تر از اون چیزیه که تو مزارع دیدم .

سلام
درسته تخم پروانه سفیده بزرگ کلم هست.Pieris brassicae
تخم ها استوانه اي، زرد و روي آنه شيارهاي طولي ديده مي شود.بد نیست بدونیم که شفيره آن سه گوش، زرد رنگ با خال هاي سياه است .
سوال بعدی راجلال جان بفرمایید.

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
فقط در همین حد میتونیم بگیم که تخم حشره هست!

Soheila.G

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
اوووووووووف من امدم.
رضا يعني نگفته بودي تخم جشره اس ميگفتم گرده باشه ولي خوب اين عكس ويژگيهاي گرافيكي داره رنگ داره اصلا نميشه حدس زد.
تخم شته نيست؟