مسابقه *** هركي گفت اين چه گياهيه ...؟

گلابتون

مدیر بازنشسته
گلابتون عزیز

مطمئنا عکس ارسالی نسیم لاواندا ه

دوست عزيز با عكس دومي كه نسيم جان قراردادن كاملا موافقم كه لاواندا باشه اما عكس اول شباهت چنداني نداره البته عكسشون خيلي كوچيكه اما خوب من شباهتي با پياز كوهي هم دادم ...البته گلبرگهاي روي گل آذين پياز كوهي با اين فرق داره ...

بازم ببينيم نظر بقيه دوستان چيه ؟ متشكرم.:w10:

راستي دوست عزيز اگه ميشه خودتون رو معرفي بفرماييد راحتتر بتونم اسمتون رو بكار ببرم ... نام كاربريتون كمي تلفظش به فارسي سخته:gol::sweatdrop:

گلاب خاتون ناظم:gol:

کاکتوس

کاربر بیش فعال
دوست عزيز با عكس دومي كه نسيم جان قراردادن كاملا موافقم كه لاواندا باشه اما عكس اول شباهت چنداني نداره البته عكسشون خيلي كوچيكه اما خوب من شباهتي با پياز كوهي هم دادم ...البته گلبرگهاي روي گل آذين پياز كوهي با اين فرق داره ...

بازم ببينيم نظر بقيه دوستان چيه ؟ متشكرم.:w10:

راستي دوست عزيز اگه ميشه خودتون رو معرفي بفرماييد راحتتر بتونم اسمتون رو بكار ببرم ... نام كاربريتون كمي تلفظش به فارسي سخته:gol::sweatdrop:

سلام

شما میتونید منو با نام هادی بکار ببرید.:gol:

amin_rogh

كاربر فعال مهندسی کشاورزی
کاربر ممتاز

سلام به همه دوستان.از بابت غیبت نسبتا طولانی عذر میخوام.
گلاب جان حق دارند. هونجوری که دوستان میدونن هر گیاه انواع مختلفی داره.این موضوع در مورد گلهای گیاه لاواندر بسیار زیاددیده میشه .. در زیر برخی از انواع گلهاش رو میشه دید.

موفق باشید.
امین رخ

amin_rogh

كاربر فعال مهندسی کشاورزی
کاربر ممتاز
در مورد اسم این گیاه فکر کنم تلفظ تجاری آن لاوان و اسم علمی آن لاواندولا(lavandula)باشه.;)
سلام
در واقع لاوان به زبان فرانسوی هست.بزبان فرانسه به این گیاهlavande گفته میشه که دال آخرش تلفظ نمیشه.http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/wink.gif
موفق باشید.

گلابتون

مدیر بازنشسته
واي خداي من خيلي خيلي خوش اومدي امين جان مفتخر فرموديد... بي نهايت خوشحالمون كرديد.:w11:

ممنون از راهنماييتون ... جدا چه جالب من فقط يه نوع از اسطوخودس رو ديده بودم ... اين عكسهايي كه گذاشتيد ثابت كرد كه گياه نسيم جان لاوانده هست ... متشكرم .

بازم تشكر ميكنم

گلاب خاتون :gol:

گلابتون

مدیر بازنشسته
بابك جان همانطور كه قبلا هم گفتم شما هم ميتونيد مجددا عكستون رو برامون بزاريد. منتظريم دوست عزيز

گلاب خانم ناظم:gol:

golbaghbabak

عضو جدید
IMG_3780.jpg
بازم عذر خواهی میکنم اگه ناخواسته خلاف قوانین عمل کردم:warn:ازدوستان میخوام که در مورد گیاهان و کاربرد آنها بیشتر توضیح بدهند.

گلابتون

مدیر بازنشسته
خواهش ميكنم بابك جان اختيار داري عزيز دست شما درد نكنه ...

بابك جان به نظر من اين گل زيبا بداغ هستش .... درسته؟البته روي برگهاش شك دارم... خيلي مشخص نبود .... من يه عكس از بداغ دارم ميزارم ... دوستان هم قياس كنند

گلابتون :gol:

کاکتوس

کاربر بیش فعال
کسب اجازه

کسب اجازه

سلام

عکس ارسالی گلابتون همانطور که گلابتون گفتن اسمش بداغه.

اجازه میخوام از گلابتون عکس بعدی رو من بذارم:gol:

آخرین ویرایش:

کاکتوس

کاربر بیش فعال
سلام بابک جان

همانطور که قبلا گفتم اسمش اسپیره است ودو رنگ قرمز وسفید داره

از گلابتون اجازه میخوام عکس بعدی رو من بذارم:gol:

گلابتون عزیز عکس ارسالی بابک اسپیره است

کلروفیل

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
در واقع لاوان به زبان فرانسوی هست.بزبان فرانسه به این گیاهlavande گفته میشه که دال آخرش تلفظ نمیشه.http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/wink.gif
موفق باشید.

وای امین رخ عزیزززززززززززززز چقدر جات خالی بوددددد:gol: خوشحالم که دوباره صحبتهای مفیدت رو میشنوم .

بچه ها واژه پداژه رو آقا هادی درست معرفی کردن . گلاب جان آقا هادی برنده این قسمته . :gol:

گلابتون

مدیر بازنشسته
ممنون گلرخ خانم ... هادي جان تبريك ميگم گلم...

هادي جان چشم بايد اجازه بديد كه مدت عكس دوستان به پايان برسه ...بعدش هم نوبت گلرخ خانم هست كه عكسشون رو معرفي كنن... چشم شما هم در ليست دوستان قرار ميگيريد.

نوبتتون رو خدمتتون اعلام ميكنم.... دوست عزيز:gol:

گلابتون

مدیر بازنشسته
بابك جان من متوجه منظورتون نشدم....:sweatdrop:
اما ما اول اينجا اسم گياه رو حدس ميزنيم بعد كسي كه درست حدس زده يا كسي كه خودش گياه رو معرفي كرده ... تمام مشخصات گياه رو اعلام ميكنه ... پس مرحله اوليه فقط حدس نوع گياه هست .. البته دوستان ميتونن هر اطلاعاتي كه داشتن بزارن ... فقط نبايد تا پايان 48 ساعت لينك معرفي كنن. همين.

البته من فقط در خصوص اسپيره يا ريش بز ميدونم كه مصارف دارويي داره و از ريشه اين گياه استفاده ميشه و غابض هست ...البته اطلاعات بيشتري هست ...فعلا تا بعد.

golbaghbabak

عضو جدید
بابك جان من متوجه منظورتون نشدم....:sweatdrop:
اما ما اول اينجا اسم گياه رو حدس ميزنيم بعد كسي كه درست حدس زده يا كسي كه خودش گياه رو معرفي كرده ... تمام مشخصات گياه رو اعلام ميكنه ... پس مرحله اوليه فقط حدس نوع گياه هست .. البته دوستان ميتونن هر اطلاعاتي كه داشتن بزارن ... فقط نبايد تا پايان 48 ساعت لينك معرفي كنن. همين.

البته من فقط در خصوص اسپيره يا ريش بز ميدونم كه مصارف دارويي داره و از ريشه اين گياه استفاده ميشه و غابض هست ...البته اطلاعات بيشتري هست ...فعلا تا بعد.

ممنونم .منظور من همین اطلاعات هر چند جزیی است،سخن شما بسیار متین است لکن بهتر دیدم که هر کدام از دوستان در مورد حدسی که میزنند نیز مقداری توضیح دهند تا به معلوماتمان افزوده شود،البته این عمل یک نظر است

سرمد حیدری

مدیر تالارهای مهندسی شیمی و نفت
مدیر تالار
سلام بچه‌ها
یه چند روز نبودم نمیدونم اینجا چه خبره.یکی توضیح ببینم الن چه گیاهی داریم روش بحث میکنیم یا واژه علمی که گذاشتن چیه.
ممنون.

گلابتون

مدیر بازنشسته
عزيز جان خوش اومدي جات خالي بود گلم

الان دوتا عكس براي بحث داريم البته استثنا ... يكي عكس نسيم جان و يكي هم عكس بابك جان... اگه ميدوني بگو مهربونم ... منتظر جوابت هستم.:w11:

براي واژه هم كه بايد دوست جديدمون هادي جان اقدام بفرمايند.... هادي خان منتظريم عزيز :w17:

راستي كسي اين فرزام خان رو نديده ... مبصر كلاسمون كجاست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:w20:

گلابتون ناظم خانم:gol:

solaris

عضو جدید
سلام
من یه گیاه دارم اسمش نمی دونم چیه میشه عکسشو بزارم اینجا؟

گلابتون

مدیر بازنشسته
خوش اومدي عزيز جان
سولاريس جان حتما گلم ... فقط اجازه بده يه كم سرمون خلوت بشه گلم ... چشم نوبت به عكس و گياه شما هم ميرسه... اگه توي مباحث شركت كنيد خوشحالمون ميكنيد ....

گلابتون

مدیر بازنشسته
سولاريس جان هيچ فرقي نداره عزيز جان ما اينجا عكسهايي هم داريم كه دوستان اسمشو نميدونن فقط در طي مسافرت ويا از جايي تهيه ميكنن و يا خودشون توي خونه دارن ... به هر شكل گياهي كه عكسش گذاشته ميشه بايد نظر سنجي بشه ... براي همين بايد عكسي در حال اجرا نداشته باشيم تا بتونيم سرفرصت روش نظر بديم گلم...

گلاب خاتون:gol:

گلابتون

مدیر بازنشسته
:w15::w15::w15:
نه سرمد جان فعلا جنگ مختومه اعلام شد....

همه تقريبا با ليلكي بي خار به توافق رسيديم ...صلح نامه رو هم امضا كرديم .

گلاب حامي صلح سبز:gol:

کلروفیل

عضو جدید
کاربر ممتاز
با اجازه گلاب : اقاقیا : robinia pseudoacacia هستش و لیلکی gleditsia triacanthos inermis هست البته نوع بی خارشش . میتونی سرچ کنی تا تفاوتشون رو ببینی.:gol:

بازم با اجازه دیگر دوستان . میخواستم به سولاریس بگم : عکس گلها و گیاهانی که نمیشناسیم رو بهتره تو تاپیک سوال از مهندسین کشاورزی بپرسیم. این طوری وقت کمتری تلف میشه .بهتره این تاپیک رو بزاریم برای سوالایی که صاحب سوال جواب رو میدونه . :gol:

گلابتون

مدیر بازنشسته
بله گلرخ خانم ... منم موافقم ... اينجوري روند كار در اينجا سريعتر و با آگاهي بيشتري پيش ميره ...

در تاپيك سوال از مهندسين كشاورزي بهتر و با دقت بيشتري ميشه گياهاني رو كه دوستان اسمشون رو نميدونن بررسي كنيم ... متشكر از پيشنهادتون

پس سولاريس جان اگه لطف كني عكستو اونجا قرار بدي ممنون ميشم .

گلاب خاتون :gol:

آخرین ویرایش:

گلابتون

مدیر بازنشسته
دوستان لطفا به پستي كه هادي جان به اشتباه زدن جواب نديد تا ايشون براي اصلاحش اقدام كنن ...

هادي جان بايد واژه علمي قرار ميدادن ولي به اشتباه عكس گذاشتن....

کاکتوس

کاربر بیش فعال
دوستان لطفا به پستي كه هادي جان به اشتباه زدن جواب نديد تا ايشون براي اصلاحش اقدام كنن ...

هادي جان بايد واژه علمي قرار ميدادن ولي به اشتباه عكس گذاشتن....

ببخشید

احساس میکنم اگه تصویر بذاریم خیلی بهتره.واژه علمی زیاد جذابیت نداره.چون تو این تایپیک قراره هرکس بگه این جه گیاهیه. تا نظر دوستان دیگه چه باشه.:gol::gol::gol:

گلابتون

مدیر بازنشسته
هادي جان با عرض شرمندگي
شما فقط ميتوانيد واژه علمي مطرح بفرماييد نوبت عكس براي شما نيست ...

گلابتون ناظم

کلروفیل

عضو جدید
کاربر ممتاز
کمی راهنمایی میکنی تو چه زمینه ای باید دنبال این واژه بود؟من سوادم نم کشیده بخدا:D