مسابقه *** هركي گفت اين چه گياهيه ...؟

Hamzeh856

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
دوستان اسم این دو تا گل رو نمیدونم کسی میدونه جواب بده خیلی مهمه .

1966878_830289727002271_8543762580443409210_n.jpg

1555433_829946953703215_7336102876063921845_n.jpg

ghasedak93

عضو جدید
سلام دوستان این چه گیاهیه به من گفتن "گل خون" ولی تو اینترنت چنین گیاهی پیدا نکردم.20140817_114912.jpg20140817_114931.jpg

Hamzeh856

کاربر ممتاز
بعله فامیل دوووورن ایشون:D
حدس شما کاملا درستِ
اسم فارسیش هم تا اونجایی که اطلاع دارم پونارناوا می باشد
بفرمائید توضیحات و سوال بعدی:gol:

اسم فارسیشم نوشتم ولی فقط تلفظشه دیگه . پونارناوا بیشتر شبیه اسم نوه جومونگه .

لینک توضیح

اسم این گل چیه ؟ گل هم میده

CAM00542.jpg

amin_rogh

كاربر فعال مهندسی کشاورزی
کاربر ممتاز

amin_rogh

کاربر ممتاز
خیلی خیلی نزدیک شدید ...
Hechtia epigyna​
سوال بعدی با شما
ممنون. پس لطفا اسمش رو دقیفا بذارین که بدونیم دیگه....
خوب.
یه درختچه میذارم که خیلی سریع الرشد نیست.ارتفاعش خیلی زیاد نمیشه. خوراک مکانهای نورگیر و همینطور در سایه درختان بزرکتر هست.در باغهای متراکم یا طراحی های متراکم خیلی خوب جواب میده.
در بهار و تابستان سیز رنگه. گلهاش خیلی دیده نمیشه اما میوه هاش همونجور که در عکس هست خیلی زیبا و خوشرنگه. وقتی که میوه میرسه مثل غوزه پنبه باز میشه و بذر ها با ریسمانهای تفریبا بیرنگی از میوه باز شده آویزان میشن و با اندک نسیمی تکانهای رویایی میخورن.
اوج زیبایی این درختچه به همین ختم نمیشه.در پاییز رنگ برگها به صورتی تغییر رنگ میده و در هر باغچه یا باغی نام عروس خرامان خزان مناسبترین نام برای این درختچه زیباست(البته اینو من میگم ها!اسمش این نیست!!).
موفق باشید
امین رخ

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=235979&d=1427354290

پیوست ها

• e4).jpg
    e4).jpg
    78.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • Untitled2.jpg
    Untitled2.jpg
    32.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

Hamzeh856

کاربر ممتاز
هچتیا :D تقریبا میشه گفت تو منابع فارسی اطلاعاتی در موردش ذکر نشده . منم چون چند نوعشو دارم اسمشو پیدا کردم .

اسم این گلم شمشاد نیست ؟ یعنی از فامیلای شمشاد

amin_rogh

کاربر ممتاز
سلام

توی کشور خودمون داریم از این گیاه؟
سلام
البته که داریم و انواع بسیار زیادی در این خانواده قرار دارن. از گیاهان رونده صخره ای گرفته تا......:book:
سوالتون از این بابت جالبه که یه زمانی که در خزانه تولید نهال کار میکردم، این درختچه در لیست تولیدات ما قرار داشت و در کاتالوگ هم عکسش بود و در باغچه جلوی خزانه و درست در کنار درب ورودی یه دونه درختچه تقریبا دومتری از همین داشتیم. جالب اینه که تقریبا 90درصد از کسانی عکس این درختچه توی کاتالوگ نظرشون رو جلب میکرد ، هیچکدام این درختچه رو در کنار درب ورودی ندیده بودن!!!!!!البته علتش اینه که این دزختچه ی بسیار زیبا در هر وقتی از سال یک شکل متفاوت داره و کسی فکرش به این نمیره که این برگهای زیبای پاییزی همون برگهای مخملی بهاری هستن و زیبایی میوه ها اینقدر هست که وقتی میوه ها رو میبینین برگها رو فراموش میکنین.
یه رلهنمایی خیلی بزرگ اینه که میوه ها شبیه به کلاه اسقف ها هستن!!!!
موفق باشید
امین رخ

Hamzeh856

کاربر ممتاز

sasha91

عضو جدید
جای سوال اشتباهه ولی گل مغربی نیست ؟ یه سرچی بزنید . معمولا موقع غروب باز میشه و باز شدنش قابل مشاهده هست .

ممنون از کمکی که کردی.ولی گلهاش موقع غروب جمع میشه.از موقعی که نور خورشید بهش بتابه شروع به باز کردن گلهاش میکنه.