مسابقه علمی *** کی این علف هرز را می شناسه ؟

گلابتون

مدیر بازنشسته
منم ميگم ذرت گل خوشه اي يا همون قياق...

گلابتون

مدیر بازنشسته
اي بابا حوصله داريداااااا...سوال رو دريابيد...

باشه عزيزجان عدد جان [ شرمنده اسم شريفتون رو نميدونم ] هرچي شما بگيد...قياق نيست كه نيست...سرت سلامت جانم..

من ميگم ممكنه چمن مرتعي يا همون چمن يكساله باشه...چطوره؟

آقاي اسماعيلي به نظرتون شبيه اين عكس نيست؟

aboozar esmaili

عضو جدید
کاربر ممتاز
اي بابا حوصله داريداااااا...سوال رو دريابيد...

باشه عزيزجان عدد جان [ شرمنده اسم شريفتون رو نميدونم ] هرچي شما بگيد...قياق نيست كه نيست...سرت سلامت جانم..

من ميگم ممكنه چمن مرتعي يا همون چمن يكساله باشه...چطوره؟

آقاي اسماعيلي به نظرتون شبيه اين عكس نيست؟

آره شبیهه ولی اون عکس محور گل آذین خیلی بلنده شبیه سوروف و علف باغ ولی پوآی یکساله محور گل آذینش کوتاهتره و ارتفاع خود گیاه هم معمولا کوتاهه. بگذریم اگه ممکنه معصومه خانم سوال بعد را بزارید، ممنون...

Sorin Z

عضو جدید
کاربر ممتاز
مذاکرات به کجا رسید؟ جواب چی شد؟:surprised:

اگه هنوز به جواب نرسیدید نظرتون راجع به (Poa nemoralis (wood bluegrass چیه؟گل آذین که تو تصویر واضح نیست.

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم با گلابتون موافقم احتمال داره چمن يك ساله يا مرتعي باشه چون اصلا گل اذينش و خود گياه واضح نيست//
دوستمون لطف كنند يه عكس ديگه اي از اين گياه رو بزارن خيلي لطف ردن...
سپاسگزارم

Soheila.G

عضو جدید
کاربر ممتاز
چشم حتما با سر قبول ميكنم

ميخوام يه عكسي بزارم كه براي شما سخت نيست البته هيچي براي شما سخت نيست بزنم به تخته
http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=99642&stc=1Ixiolirion_tataricum_2006a[1].jpg

Sorin Z

عضو جدید
کاربر ممتاز

Sorin Z

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها الان دوتا عکس می بینید یا یکی؟
آخه تو دفتر فقط یکی از عکسایی که گذاشته بودم رو نشون میداد از اون یکی هم اصلاً اثری از آثارش نبود!!!:surprised:

sahar91

عضو جدید
به همین سادگی به همین خوشمزگی!!!!! نام علمی ویکم توضیحات و سوال بعدی با شما سحرجون....;)
جنسGlycyrrhizaتیره یFabaceae.برگها پایا،تک شانه ای فرد.نیام چرمی.گل اذین کپه ای وخوشه ای.sorin zعزیز من موفق نشدم اپلود کنم عکسم رو .عکسای خوبی از علف هرز داشتم شما بجای من سوال طرح کن ممنون

Sorin Z

عضو جدید
کاربر ممتاز
دقيقا شيرين بيان اصلا علف هرز نيست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
شيرين بيان جزئ گياهان اصلي و دارويي به حساب مياد.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

درسته شیرین بیان علف هرز نیست ولی تعریف علف هرز هر گیاهیه که نابجا رشد کرده باشه.... قصد جسارت نداشتم معصومه جوونی!!!!:smile:

aboozar esmaili

عضو جدید
کاربر ممتاز
درسته شیرین بیان علف هرز نیست ولی تعریف علف هرز هر گیاهیه که نابجا رشد کرده باشه.... قصد جسارت نداشتم معصومه جوونی!!!!:smile:
شیرین بیان جزو علفهای هرز مزارع و باغات دیم مناطق خشک و نیمه خشک به حساب می آید. خیلی از گیاهان دارای خواص دارویی هستند ولی جزو علفهای هرز نیز به حساب می آیند.

آخرین ویرایش:

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
شیرین بیان جزو علفهای هرز مزارع و باغات دیم مناطق خشک و نیمه خشک به حساب می آید. خیلی از از گیاهان دارای خواص دارویی هستند ولی جزو علفهای هرز نیز به حساب می آیند، بنابراین این تصور که شیرین بیان جزو علفهای هرز نیست و صرفا یک گیاه دارویی به حساب می آید غلطه!!!

ولي جزو گياهان دارويي ثبت شده.....
و اين گياه از علفهاي هرز تفكيك شده...

قبل از شناخت گياهان دارويي بسياري از گياهان جزو علف هاي هرز به شمار مي ااومد.. ولي رفته رفته با شناخ گياهان دارويي و شناخت مواد موثره گياهان و ارزش مواد موثره
اين گياهان از علفهاي هرز تفكيك شد
منبع:روزنامه ايران

بالا