[مرحله دوم عملی] - اسکیس معماری داخلی

HOTT

عضو جدید
کاربر ممتاز
امیدوارم شروع خوبی بشه برای تمرین گروهی معماری داخلی و منظر
برای شروع خودم چند نمونه کار میگذارم
بسم الله
0 (2).jpgafh_street_furniture_competition_01a.jpg

mehraz.amir

عضو جدید
بچه ها حالا که دوست عزیزمون این تاپیک رو راه انداخته بیاین تا با هم دست به دست هم بدیم و تمرین گروهی داشته باشیم این گرایش واقعا ارزش سرمایه گذاری رو داره.
هر کس هر جا کلاس میره لطفا تمریناتشو اینجا آپلود کنه ایشالا همه با هم همکلاسیم.

samin33

عضو جدید
سلام دوستان.
من معماری داخلی دانشگاه تهران میخونم. پارسال اسکیس داخلی رو درصد بالایی زدم. تدریس نمیکنم اما اگر کار کنید و برام بفرستید میتونم کاراتون رو نقد کنم. امیدوارم همتون موفق باشید.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

samin33

عضو جدید
نمونه اسکیس ندارم چون اصلا برای اسکیس داخلی تمرین نکرده بودم اما با توجه به اینکه یک سال تو محیط دانشگاه بودم و میدونم نظر استادا درباره اسکیس چیه و پارسال 98 درصد اسکیس داخلی زدم فک میکنم بتونم کمکتون کنم و کاراتون رو جهت بدم.
فقط بهتون بگم معماری داخلی رو با دکوراسیون داخلی اشتباه نگیرید!

samin33

عضو جدید

soh-rab

عضو جدید
نمونه اسکیس ندارم چون اصلا برای اسکیس داخلی تمرین نکرده بودم اما با توجه به اینکه یک سال تو محیط دانشگاه بودم و میدونم نظر استادا درباره اسکیس چیه و پارسال 98 درصد اسکیس داخلی زدم فک میکنم بتونم کمکتون کنم و کاراتون رو جهت بدم.
فقط بهتون بگم معماری داخلی رو با دکوراسیون داخلی اشتباه نگیرید!

می شه معماری داخلی رو تعریف کنید

و احیانا اگه وقت دارید می شه یه بار دیگه اون اسکیسی رو که سر جلسه کار کردید انجام بدهید و بذارید اینجا
ممنون

misa001

عضو جدید
بچها گول این شیت های راندو شده رو نخورید.هدف از اسکیس داخلی اصلا این چیزا نیست.برای اسکیس داخلی باید به کیفیت های فضایی و روح فضا خیلی توجه کنید.در عین حال به جزئیات ودیتیلها توجه داشته باشید.
.
منظورتون از دیتیل مث همون دیتیلاییه که و3 معماری میذاریم؟
ایده هم تو اسکیس داخلی مهمه؟ نیازی هست با متریال ها هم آشنایی داشته باشیم؟؟
شما تو اسکیس پارسال به چیا توجه کردید..چطور فضایی طراحی کردید؟؟
ببخشید خیلی سوال شد :redface:

samin33

عضو جدید
دیتیل معماری داخلی مثل اینکه اگر شما بخواهید یه تابلو به دیوار بزنید به اینکه این تابلو چطور قراره به دیوار نصب بشه فک کنید و ببینید این طریقه نصب چه اثری توی نما و کانسپت شما میذاره. مثلا میخواهید از رو با 4تا پیچ نصب شه یا تو نما چیزی دیده نشده یا یه نخ از بالاش آویزون شه یا....
ایده هم مهمه.مثا اسکیس پارسال مغازه کفش کودک بود.من تو کار خودم ایده اصلیم توجه به کودک بود.اینکه چطور به کودک توجه بشه.از طرف دیگه توجه به اینکه ویترین مغازه کفش چه خصوصیانی باید داشته باشه. به نظر شما ویترین مغازه کفش با کتاب چه فرقی داره؟
تو کار داخلی روابط خیلی منطقی تر و حساب شده تر هستند.شاید بشه گفت بخش هنری معماری تو اسکیس داخلی کمی کمرنگ میشه.
تو کارتون باید تا حدودی با متریال و نور و رنگ و... هم آشنا باشید تا بتونید حس فضایی رو که میخواهید به بیننده یا استفاده کننده از فضا القا کنید
منظورتون از دیتیل مث همون دیتیلاییه که و3 معماری میذاریم؟
ایده هم تو اسکیس داخلی مهمه؟ نیازی هست با متریال ها هم آشنایی داشته باشیم؟؟
شما تو اسکیس پارسال به چیا توجه کردید..چطور فضایی طراحی کردید؟؟
ببخشید خیلی سوال شد :redface:

architect 7

عضو جدید
دیتیل معماری داخلی مثل اینکه اگر شما بخواهید یه تابلو به دیوار بزنید به اینکه این تابلو چطور قراره به دیوار نصب بشه فک کنید و ببینید این طریقه نصب چه اثری توی نما و کانسپت شما میذاره. مثلا میخواهید از رو با 4تا پیچ نصب شه یا تو نما چیزی دیده نشده یا یه نخ از بالاش آویزون شه یا....
ایده هم مهمه.مثا اسکیس پارسال مغازه کفش کودک بود.من تو کار خودم ایده اصلیم توجه به کودک بود.اینکه چطور به کودک توجه بشه.از طرف دیگه توجه به اینکه ویترین مغازه کفش چه خصوصیانی باید داشته باشه. به نظر شما ویترین مغازه کفش با کتاب چه فرقی داره؟
تو کار داخلی روابط خیلی منطقی تر و حساب شده تر هستند.شاید بشه گفت بخش هنری معماری تو اسکیس داخلی کمی کمرنگ میشه.
تو کارتون باید تا حدودی با متریال و نور و رنگ و... هم آشنا باشید تا بتونید حس فضایی رو که میخواهید به بیننده یا استفاده کننده از فضا القا کنید

سلام . به خاطر توصیه های خوبتون خیلی ممنون .

لطفا باز هم برامون راجع به رویکرد اسکیس داخلی توضیح بدید و اینکه تو فرصت باقی مونده چه تمرین هایی بکنیم .

امیدوارم همیشه موفق باشید دوست خوبم

HOTT

عضو جدید
کاربر ممتاز
چه خبر؟
بچه ها داخلی رو چیکار کردین؟

milad-karimi

عضو جدید
داخلیو که از معماری بیشتر راضی بودم... ایده متفاوتیم کار کردم مدارکمم تکمیل بودن... ایده من این بود که ساختمون تبدیل به کاتالوگ شده بود و نیم طبقه هم داشت... یه فضای اپن وسط همکف واسه معرفی رنگها و محصولات... دیوار بنا رو تبدیل به مکعب هایی کرده بودم که 45سانت در 3متر به صورت ارتفاعی بودن... که خودش تقسیم به 6تا مکعب دیگه شده بود... که وسطش محور داشت و میله داشت... مث چرتکه... کل بدنه داخلی اینجوری بود.. هر جبهه مکعب یه رنگ بود با سریالش... زیرش نوشته شده و مشتری در حین گشتن تو ساختمون... مکعبا رو میچرخوندو رنگارو انتخاب میکرد... ولی رنگای کنار هم هم خانواده با تنالیته بودن... اینجوری نمای داخلی بنا هم یک نواخت نمیشد و هرروز به سلیقه خود بازاریاب رنگش عوض میشد.... یعنی ساختمون یک شکل نبود و رنگو فرم دیواراش متغیر و دلخواه بودو مث کاتالوگ رفتار میکرد....

HOTT

عضو جدید
کاربر ممتاز
داخلیو که از معماری بیشتر راضی بودم... ایده متفاوتیم کار کردم مدارکمم تکمیل بودن... ایده من این بود که ساختمون تبدیل به کاتالوگ شده بود و نیم طبقه هم داشت... یه فضای اپن وسط همکف واسه معرفی رنگها و محصولات... دیوار بنا رو تبدیل به مکعب هایی کرده بودم که 45سانت در 3متر به صورت ارتفاعی بودن... که خودش تقسیم به 6تا مکعب دیگه شده بود... که وسطش محور داشت و میله داشت... مث چرتکه... کل بدنه داخلی اینجوری بود.. هر جبهه مکعب یه رنگ بود با سریالش... زیرش نوشته شده و مشتری در حین گشتن تو ساختمون... مکعبا رو میچرخوندو رنگارو انتخاب میکرد... ولی رنگای کنار هم هم خانواده با تنالیته بودن... اینجوری نمای داخلی بنا هم یک نواخت نمیشد و هرروز به سلیقه خود بازاریاب رنگش عوض میشد.... یعنی ساختمون یک شکل نبود و رنگو فرم دیواراش متغیر و دلخواه بودو مث کاتالوگ رفتار میکرد....
خیلی خوبه
چرخش مکعب ها هم نشون دادی؟
منم از کنکور داخلی ام راضی تر بودم
سعی کردم از ستون ها به عنوان نقطه قوت طرح استفاده کنم و روی سقف تاثیرشون رو نشون بدم
دتایل اشم کشیدم
ولی اطرافیانم خیلی متفاوت از من کار کردن
کلی دیوار کشیدن
ولی به نظر من دیوار اشتباهه به خاطر ارتفاع زیادی که داره فضای نامطلوبی به وجود میاره
ولی من بیشتر سعی کردم روی سقفم کار کنم و توسط سقفم فضا بندی کنم
ایده رنگ ام رو صفحه های نوری رنگی که از توی دیوار شیشه ای بیرون از دیوارم خالی شدند استفاده کردم

milad-karimi

عضو جدید
به نظرم کار درستو انجام دادین که فضا رو پارتیشن بندی نکردین چون یه مغازه 8*10 بود که وید داشت... امروزه هم توی نمایشگاه ها بیشتر به فضای باز فکر میکنن تا پلان طراحی کردن... لوازم صوتی مبل یا محصولات بهداشتی همه سالنیه تا پارتیشن... اونایی که پیش منم نشسته بودن همه داخلیو پارتیشن زده بودن که به نظرم خوب نبود... من خودم سالن گرفتم و وسط فضا رو یه فضای اپن در نظر گرفتم... چرخش این مکعبا رو هم تو پلان نشون دادم...
خیلی خوبه
چرخش مکعب ها هم نشون دادی؟
منم از کنکور داخلی ام راضی تر بودم
سعی کردم از ستون ها به عنوان نقطه قوت طرح استفاده کنم و روی سقف تاثیرشون رو نشون بدم
دتایل اشم کشیدم
ولی اطرافیانم خیلی متفاوت از من کار کردن
کلی دیوار کشیدن
ولی به نظر من دیوار اشتباهه به خاطر ارتفاع زیادی که داره فضای نامطلوبی به وجود میاره
ولی من بیشتر سعی کردم روی سقفم کار کنم و توسط سقفم فضا بندی کنم
ایده رنگ ام رو صفحه های نوری رنگی که از توی دیوار شیشه ای بیرون از دیوارم خالی شدند استفاده کردم

HOTT

عضو جدید
کاربر ممتاز
2013-07-01 13.19.20.jpg
از کارای اولیه داخلی امه......زیاد جالب نشده
لطفا نظر بدید:redface:

misa001

عضو جدید
مشاهده پیوست 158750
از کارای اولیه داخلی امه......زیاد جالب نشده
لطفا نظر بدید:redface:
به نظر من که خوبه..ولی درکل فک کنم چیزی که تو داخلی کارا رو متمایز میکنه دیتیل و پرداختن به جزئیات تو پلان و سکشنه...
امسال دقیقا نمیدونم باید چه برخوردی میداشتیم ولی من بیشتر به نورپردازی و متریال اهمیت دادم چون گفته بود نور نمیگیره ...
میگم این موضوعی که کار کردی اقلییییییییییم دارهههههههههه؟!!! چرا؟ :eek:

HOTT

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من که خوبه..ولی درکل فک کنم چیزی که تو داخلی کارا رو متمایز میکنه دیتیل و پرداختن به جزئیات تو پلان و سکشنه...
امسال دقیقا نمیدونم باید چه برخوردی میداشتیم ولی من بیشتر به نورپردازی و متریال اهمیت دادم چون گفته بود نور نمیگیره ...
میگم این موضوعی که کار کردی اقلییییییییییم دارهههههههههه؟!!! چرا؟ :eek:

به نظر خودم باید توی پلانشو و اندازه گشایش هاش میدیم
در مورد موضوع امسال هم باید بگم یکی از نکات مهمش پلان اماده ای بود که به ما داده بودند و برخورد ما با
1. حل ستون در طرح
2. جداره ها تخت و یکنواختش که نمی شد دستکاریش کرد
3. ارتفاع نسبتا زیادش نسبت به ابعادش
4.مضمون رنگ و صنعت رنگ
5. مسئله نیم طبقه اش و حل پله توی کار
یه موضوع دیگه ای که برای من سوال برانگیز شد این بود که فاصله ستون ها از هم مساوی نبود...حالا منظورشون چی بود .... نمی دونم
البته نظر شخصی مو گفتم

bahar 7

عضو جدید
اسکیس معماری داخلی ام همزمان با معماری داوری شد؟
کسی میدونه معیار طراحیشون چی بوده؟

milad-karimi

عضو جدید
به نظر من همونایی که hott تو صفحه قبل اشاره کردن هستش.... یعنی چگونگی قراردادن پله در فضا بعد فرم پله... بعد چگونگی رفتار با آکس ستون ها... بعد آیا پارتیشن بندی میکنیم یا نه؟؟ بعد دیوارهای ثابت و بدون نورگیر...که نمیتوان تغییر داد... محدوده داده شده وضع موجود آماده... و خیلی چیزای دیگه... تهویه.ووو به نظرم میتونن اینا رو داورا هم در نظر بگیرن...
اسکیس معماری داخلی ام همزمان با معماری داوری شد؟
کسی میدونه معیار طراحیشون چی بوده؟

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز

مارال 110

عضو جدید
سلام میخواستم بدون درصدای قبولی معماری منظر چقدره؟ البته درصدای تئوریش نه اسکیسش .ممنون

بالا