محيط برنامه‌نويسي Java Studio Creator 2

kolak2

عضو جدید
چكيده:

محيط برنامه‌نويسي Java Studio Creator 2 يك محيط بسيار پيشرفته براي برنامه‌نويسي جاوا را با زرادخانه‌اي از كامپوننت‌هاي آماده تركيب كرده است. JSC2 ساختارها و ابراز بسيار كارآمدي براي برنامه‌هاي وب‌محور را نيز در اختيار برنامه‌نويسان قرار مي‌دهد.

كليد واژه:

جاوا، سان، محيط برنامه‌نويسي
Java, Sun, Development Environment

</SPAN>
شركت سان مدتي است كه نسخه دوم محيط يكپارچه برنامه‌نويسي خود را، تحت عنوان Java Studio Creator 2 به بازار عرضه كرده است. اين نرم‌افزار بر اساس NetBeans 4.1 ساخته شده است. براي برنامه‌نويساني كه سرعت پاسخ‌دهي محيط برنامه‌نويسي بسيار اهميت دارد، خبر خوش اين كه JSC2 در مقايسه با محيط برنامه‌نويسي متن‌باز اين شركت (NetBeans IDE) و همچنين رقيبش Eclipse از پاسخ‌دهي مناسبي برخوردار است. اين محيط برنامه‌نويسي امكان "بكش و رها كن" [1] (مانند محيط MS Visual Studio) را فراهم و بدين ترتيب برنامه‌نويسي را راحت‌تر مي‌كند.

ارتباط بين اجزاي تصويري و كد برنامه‌اي كه متناظر آنها است، به خوبي برقرار شده است، به طوري كه امكان به اشتباه انداختن نرم‌افزار در اين مورد تقريبا وجود ندارد. البته، برنامه‌نويسان براي استفاده كامل از اين نرم‌افزار بهتر است يك دوره درست و حسابي آموزشي همراه با تمرينات عملي كه به صورت اينترنتي قابل دسترسي هستند، بگذرانند. اين امر، بيشتر نشان‌گر اين موضوع است كه گرچه محيط نرم‌افزار سهل‌الاستفاده است ولي از آنجايي كه رعايت معماري ساخت‌يافته الزامي است، لذا، نمي‌توان به راحتي و صرفا با كليك روي امكانات نرم‌افزار برنامه نوشت. با اين حال، امكانات ديگري براي تسهيل كارهاي سخت و زمان‌گير، مانند گروه‌بندي دكمه‌ها و گزينه‌هاي انتخابي تعبيه شده است، كه كار را به اندازه ايجاد يك جدول در فرم آسان مي‌كند. كامپوننت‌هاي تركيبي ديگري نيز ارايه شده‌اند كه اموري مانند حذف و اضافه در يك ليست فرعي، با مجموعه‌اي انتخابي از يك ليست اصلي، را ميسر مي‌كند. JSC2 در مورد طراحي صفحات نيز امكان طراحي پالت‌هاي سفارشي و دسته‌بندي آيكون‌ها به روش‌هاي گوناگون را فراهم مي‌كند. اين امر مديريت آيكون‌ها را كه عموما كاري زمان‌بر است، بسيار آسان مي‌كند.

كاملا واضح است كه ديدگاه حاكم بر ساخت اين ابزار، ايجاد محيطي براي نوشتن برنامه‌هاي وب‌محور بوده است. اين نرم‌افزار همان سهولتي را كه در حركت درون يك صفحه فراهم مي‌كند، در ارتباط بين صفحات HTML و ايجاد پيوند بين آنها نيز در اختيار مي‌گذارد. زماني كه صفحات از حالت ايستاي خود در زمان طراحي، به وضعيتي پويا در زمان اجرا و تست مي‌رسند، مولفه نرم‌افزاري ناظر HTML اين مجموعه مشكلات شبكه‌اي درخواست‌ها و پاسخ‌هاي مربوط به صفحات HTML را به سرعت آشكار مي‌كند.
در مورد ارتباط با پايگاه داده نيز، JSC2 مجموعه برازنده‌اي از رابط‌هاي مورد نياز را در اختيار مي‌گذارد، كه در عمل، تفاوت بين جداول پايگاه داده، فايل‌هاي عادي، پاسخ دريافتي از وب‌سرويس‌ها و ساختارهاي موجود در حافظه را از ميان برمي‌دارد. بدين ترتيب، برنامه كاربردي به راحتي با رابط ايجاد شده براي داده‌ها سر و كار پيدا مي‌كند، نه با اشياي داده‌‌اي محلي [2]. در نتيجه، بار كاري را (زماني كه داده‌اي تغيير مي‌كند) كاهش مي‌يابد.

بسياري از ابزار برنامه‌نويسي تصويري، زماني كه كار به نوشتن (و بازنويسي) كد پشت صحنه مي‌رسد، جذابيت و قدرت خود را از دست مي‌دهند، ولي JSC2 كدنويسي اوليه را با امكاني به نام Code Clips تسريع مي‌نمايد. برنامه‌نويس مي‌تواند اين پالت‌هاي وظيفه‌محور را در كار جاري خود كپي و آن را طبق نياز تغيير دهد. اين نرم‌افزار امكان بازسازي كد [3] را نيز، كه نقطه ضعف بسياري از محيط‌هاي برنامه‌نويسي است، با استفاده از موتور NetBeans 4.1 با قدرت تمام پوشش مي‌دهد. با اين حال، امكان Undo كردن چندمرحله‌اي NetBeans در اين نرم‌افزار به يك Undo تك‌مرحله‌اي تقليل يافته است، كه مي‌تواند يك نقص عمده به شمار رود.
شركت سان آينده اين نرم‌افزار را پس از ارايه NetBeans 6.0 يك محيط برنامه‌نويسي يكپارچه مستحكم براي يكپارچه ساختن برنامه‌هاي كاربردي ابرسازماني مي‌داند.

VRWH

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی خیلی عالی بود

من خواستم دانلود کنم و برای دانلود باید رجیستر کرد و بنده هم خواستم همین کار را بکنم و

این نتیجه تلاش بنده بود

Log in Failed

We are unable to grant you access because our export control systems have identified your request as non-compliant to United States export control laws. A required IP lookup revealed that your IP address is originating from an embargoed country.

سایت موازی برا دانلود سراغ دارید بگذراید
ممنونتان خواهم شد

abc_ramak

عضو جدید
کاربر ممتاز
من خواستم دانلود کنم و برای دانلود باید رجیستر کرد و بنده هم خواستم همین کار را بکنم و

این نتیجه تلاش بنده بود

Log in Failed

We are unable to grant you access because our export control systems have identified your request as non-compliant to United States export control laws. A required IP lookup revealed that your IP address is originating from an embargoed country.

:surprised: وا مگه شما ایران هستین؟
وااااااای بیچاره :(

kolak2

عضو جدید
مرسی خیلی عالی بود

این نتیجه تلاش بنده بود

Log in Failed

سایت موازی برا دانلود سراغ دارید بگذراید
ممنونتان خواهم شد

براي دانلود هنوز منبعي پيدا نكردم خودم هم لازم دارم ولي مي تونم آدرس مجله ي الكترونيكي كه در مورد اين محيط برنامه نويسي مطلب گذاشته رو بدم
www.sayan.ir
حتما يه سري بزنيد
من تمام تلاشم رو مي كنم كه سايت براي دانلودش پيدا كنم .:smile:

VRWH

عضو جدید
کاربر ممتاز
:surprised: وا مگه شما ایران هستین؟
وااااااای بیچاره :(

بله متاسفانه میبایست نباید الان در ایران می بودم ولی به خاطر سهل انگاری
مسئولان دانشگاهم ایران هستم .

اگر توانستید لینک دانلود برام پیدا بکنید ممنون خواهم شد ( خودم گشتم نبود)
در غیر اینصورت مجبوریم دست به دامان شبکه های vpn شویم

yasin_d

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه تونستین دانلود کنین که هیچ اگر نتونستین من تا هفته دیگه می گیرمش براتون می زارم رو سایت.