متاسفانه چرا می گن ایرانی ها جو گیرن؟

هياهو

عضو جدید
از بچگی همه اش می شنیدیم که می گفتند ایرانی ها جو گیر هستند و وقتی اتفاقی می افته آنقدر افراط می کنند که بعد از اینکه خودشون به خودشون می یان، می فهمند که چه اشتباهی انجام دادند. به موارد زیر توجه کنید و ببینید شما هم جو گیر هستید یا نه.
۱/ وقتی یه ماشین با سرعت از کنار ماشینت رد می شه تو هم سرعتت رو زیاد می کنی و فکر می کنی مسابقه است.
۲/ وقتی همکارات، دوستات، هم کلاسی هات یا هم دانشگاهی هات جمع می شن و اعتراض میکنند بدونی که دقیقاً از ماجرا خبر داشته باشی تو هم می ری به اونا ملحق می شی
۳/ آقایان؛ وقتی یه خانمی که یه جورایی برات اهمیت داره حضور داره دست به شیرین کار و اعمال عجیب و غریب می زنی.
۴/ وقتی یکی براتون تعریف می کنه که فردی کار بدی انجام داده (هر چی باشه) بدونی که تحقیق کنید که حرف راسته یا دروغه سریع بهش فحش می دین.
۵/ وقتی یه چیز ثبت نامی اعلام میشه (ماشین - تلفن ثابت - تلفن همراه - مسکن - …) حتی اگه نیاز یا برنامه ای براش نداشته باشید، سریع می رید و چند تایی ثبت نام می کنید.
۶/ اگه بگن امریکا می خواد به ایران حمله کنه (شایعه ای که طی این سی سال هفته ای ۲ - ۳ بار شنیده می شه) سریع می رید به اندازه سه سال آذوغه ذخیره می کنید.
۷/ تو اینترنت وقتی یه جایی مجانی پیدا می کنی (مثل ایمیل) سریع می رید اونجا چند تا ID ایجاد می کنید بدونی که ازشون استفاده کنید.
۸/ وقتی همسایه هات، همکارات یا دوستاتت می رن یه چیزی (لپ تاپ - زمین - ماشین) می خرن، تو هم برای اینکه از قافله عقب نیفتی می ری اون رو می خری.
۹/ وقتی می بینی اطرافیانت رژیم گرفتند و غذای رژیمی می خورند، تو هم میری رژیم می گیری.
۱۰/ با دیدن ماشین عروس برای جلب توجه کردن بوق می زنی، حالا ساعت ۱۰ شب باشه یا ۳ صبح کار خودت رو می کنی.
۱۱/ موبایل که دستته بلند بلند حرف می زنی تا همه فکر کنند آدم مهمی هستی.
۱۲/ وقتی می گن یک نفر آدم خوبی هست بدونی که به عواقب کار فکر کنی که طرفداری کورکورانه از اون چقدر واست گرون تموم میشه بدون تحقیق و بررسی میری ازش طرفداری می کنی.
۱۳/ وقتی می خوای برای یک جمعی صحبت کنی، هر چی از دهنت در می یاد می گی و اصلاً فکر نمی کنی که راست گفتی یا دروغ - یا اینکه آیا می تونی به حرف هات عمل کنی یا نه - اصلاً عاقلانه حرف زدی یا نه!
۱۴/ وقتی یه شخصیت مهمی می یاد جلوتون، کولی بازی در میاری و خلاصه کارهایی انجام می دی که نباید انجام می دادی.
۱۵/ تا یکی ازتون تعریف می کنی یا ازتون طرفداری می کنه، فکر می کنن تو بر حقی و هر کاری دوست داری انجام می دی.
۱۶/ واسه جلو توجه دیگران حتی حاضری لباس تیکه پاره بپوشی. بدونی که بدونی این لباسی که داری می پوشی در جایی که تولید می شه چه گروه افراد و با چه اعتقاداتی ازشون استفاده می کنند.
۱۷/ جلوی دروبین فیلم برداری حاضری هر چی داشتی و نداشتی و هر حرفی که بهت تلقین می کند رو بدی و بزنی.

mahdicar20

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
با سلام

با سلام

حالا یه نکته جالبتر
وقتی تنها باشی یا تک بیوفتی خیلی مظلومانه و بیچاره نشون میدیم اما خدا نکته با چند تا باشیم برا خود شیرینی هم که شده چنان جو گیر میشیم که بیا وببین این کجا و آن کجا
mahdicar20:)

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
شماره 3 آخرش بود... عین واقعیته... اینجور مواقع کمدی واقعیه:biggrin:

araz_heidari

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا یه نکته جالبتر
وقتی تنها باشی یا تک بیوفتی خیلی مظلومانه و بیچاره نشون میدیم اما خدا نکته با چند تا باشیم برا خود شیرینی هم که شده چنان جو گیر میشیم که بیا وببین این کجا و آن کجا
mahdicar20:)
منم با شما موافقم
درسته که همه بندهای ذکر شده را من انجام نمی دم ولی همشون رو دوس دارم انجام بدم
نمی دونم چرا این حس در من هست
تا حالا خیلی هم خواستم باهاش مبارزه کنم ولی نمی شه
حتی موقعی که داشتم سمینار را ارائه میدادم جو سمینار منو گرفته بود فکر میکردم رئیس جمهور شدم
اگه راه حلی به نظرتون می رسه بگین
ممنون:gol::gol::gol::gol::gol::gol:

آخرین ویرایش:
بالا