مباحث مرتبط با آزمون طراحی معماری

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
عارفه جان درسته راست میگه به بچه ها هم که گفتم هیچکی راضی نبود حالا دیگه تمام شد... خوب اولین نکته ازمون رو من میگم
قضیه چشم پله تمام شد من با رئیس نظام مهندسی شهرمون که صحبت کردم گفتند به هیچ عنوان تو امتحان از چشم پله استفاده نکنید... همین مطلب هم داخل جزوه نوشته پس دوستان فکر چشم پله رو ار ذهنتون پاک کنید

کسی میتونه یه نمونه باکس پله در پلان بدون چشم پله برامون ترسیم کنه تا ببینیم...

بچه ها الان 3 تا تایپیک داریم که در مورد طراحی توش بحث شده میشه قرار بذاریم و تو یکیش سوالامونو بپرسیم تا منسجم بشه!!!!
[h=1]تاپیک: تمرین گروهی آزمون طراحی خرداد 93
[/h]تاپیک: تکنیک های برتر جهت قبولی در طراحی آزمون 93
[h=1]تاپیک: مباحث مربوط به آزمون طراحی ( رشته معماری )
[/h]به نظرم تو این تایپیک سوالا مطرح بشه :
[h=1]تمرین گروهی آزمون طراحی خرداد 93[/h]

آخرین ویرایش:

hagjar

عضو جدید
بچه ها چقدر تو جزییات نباشد، منم همش دنبال همین جزییات بودم.ولی هفته آخر متوجه شدم که کلیات مهمتره...مثلا حل پلانها خیلی مهمه...این که در ورودی اصلی تو فضای خصوصی باز نشه و نورگیریها رعایت بشه...من چندتا اشکال داشتم با این وجود قبول شدم...مثلا پلان زیرزمینم پارکینگ 4تا ماشین در نیومده بود..

arefe-rad

عضو جدید
کسی میتونه یه نمونه باکس پله در پلان بدون چشم پله برامون ترسیم کنه تا ببینیم...

بچه ها الان 3 تا تایپیک داریم که در مورد طراحی توش بحث شده میشه قرار بذاریم و تو یکیش سوالامونو بپرسیم تا منسجم بشه!!!!
تاپیک: تمرین گروهی آزمون طراحی خرداد 93

تاپیک: تکنیک های برتر جهت قبولی در طراحی آزمون 93
تاپیک: مباحث مربوط به آزمون طراحی ( رشته معماری )

به نظرم تو این تایپیک سوالا مطرح بشه :
تمرین گروهی آزمون طراحی خرداد 93

عزیزم توی همون جزوه ایی که داریم نمونه پلان پله رو کشیده

saraafsoon

عضو جدید
بچه ها من مباحث 4-15..سال قبل خریدم یعنی باید دوباره هزینه کنم ؟بچه هایی که خریدن توی کتاب عوض شده ؟

delava

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا این بحث جزورو تمومش کنید.آدم دیگه حالش بهم میخوره.:mad:

مهدیه+

عضو جدید
ببخشید بچه ها من چند تا اشکال دارم میشه کمکم کنید.

okb پنجره ها توی نما و نورگیرها چنده من نمیتونم پیدا کنم؟

آیا توی زمین جنوبی میتونیم توی زیرزمین به حیاط پیشروی کنیم؟

نورگیر سقفی توی خرپشته چند در چنده ؟

داکت موتورخونه و تاسیسات هر دو تا بام میره؟

MAT ARCHITECT

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
ببخشید بچه ها من چند تا اشکال دارم میشه کمکم کنید.

okb پنجره ها توی نما و نورگیرها چنده من نمیتونم پیدا کنم؟

آیا توی زمین جنوبی میتونیم توی زیرزمین به حیاط پیشروی کنیم؟

نورگیر سقفی توی خرپشته چند در چنده ؟

داکت موتورخونه و تاسیسات هر دو تا بام میره؟

okb 1.2 است
خیر دقت کنید برای طراحی مقدار پیشروی رو توی تمام شیت ها مشخص کردند
نورگیر رو فکر کنم بسته به ابعاد خود نورگیره
داکت موتورخانه به منظور هواگیری و داکت تاسیسات برای لوله های ونت حتما باید تا بام برود

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
بچه ها کسی جزوه کاربردی برای آزمون طراحی داره؟؟؟؟
اگه دارین بزارین لطفا،ماهایی که توی شهرستانیم به هیچ کلاسی دسترسی نداریم:(

سلام.
دوست عزیز همین تاپیک های این تالار رو مطالعه کنید.خیلیا کلاس نمیرن.نگران نباشید.این آمزون نیاز به کلاس نداره.

5280

عضو جدید
با سلام؛
چند تا سوال ذهن منو خیلی به خودش مشغول کرده لطفا هر کی میتونه جواب بده .1)شکل ترسیمی درست راه پله زیر زمین و همکف مسکونی و طبقات مسکونی با توجه به وجود دستگیره در طرفین پله جهت معلولین با وجود یا عدم وجود چشمه پله ؟؟بالاخره نفهمیدیم چشمه پله باید باشه یا نه؟ 2) جهت هاشور های رمپ پارکینگ و طول شیب دقیق رمپ با توجه به اینکه زیر زمین 1.20- باشه و همکف 1.20+ ؟ 3) آیا جک معلول رو باید بزاریم یا که نه حتما باید رمپ معلول رو طراحی کنیم با توجه به طول زیادش15متر؟ 4)این که گفته میشه روی فضای ورودی ساختمان و سطوح شیبدار ورودی باید مسقف باشه درسته یا نه اگه اینجوریه تو همکف و طبقات به چه شکل باید نشون بدیم؟ ممنون میشم اگه جواب بدین

5280

عضو جدید
ا سلام؛
چند تا سوال ذهن منو خیلی به خودش مشغول کرده لطفا هر کی میتونه جواب بده .1)شکل ترسیمی درست راه پله زیر زمین و همکف مسکونی و طبقات مسکونی با توجه به وجود دستگیره در طرفین پله جهت معلولین با وجود یا عدم وجود چشمه پله ؟؟بالاخره نفهمیدیم چشمه پله باید باشه یا نه؟ 2) جهت هاشور های رمپ پارکینگ و طول شیب دقیق رمپ با توجه به اینکه زیر زمین 1.20- باشه و همکف 1.20+ ؟ 3) آیا جک معلول رو باید بزاریم یا که نه حتما باید رمپ معلول رو طراحی کنیم با توجه به طول زیادش15متر؟ 4)این که گفته میشه روی فضای ورودی ساختمان و سطوح شیبدار ورودی باید مسقف باشه درسته یا نه اگه اینجوریه تو همکف و طبقات به چه شکل باید نشون بدیم؟ ممنون میشم اگه جواب بدین

siamakarch

عضو جدید
سلام دوستان
یه سوال...
بنظرتون ضروری هست که تو امتحانِ طرّاحی کارهارو دسن کنیم یا از رنگهای مختلف و یا ضخامت‌های مختلف برای ارائه کارمون استفاده کنیم؟
تاثیری تو نمره نهایی داره اصلا؟
:smile:

amindarbasi

کاربر فعال
ا سلام؛

همه این موارد توی تاپیک تمرین گروهی 93 موجود و فقط لازمه یک نگاه ککوتاه به پست ها بندازین

arch100

عضو جدید
با سلام
یکی از دوستان دو تا شابلون طراحی کرده که شامل شابلونهای مورد نیاز سر جلسه آزمون هست . مثل رمپ و باکس پله و داکت و اینجور چیزا . ایشون خودش این شابلون رو با برش لیزری درست کرده بود که هزینه اش زیاد میشه . خودش از این شابلونها استفاده کرده و توی آزمون طراحی به دو تا از بغلی ها هم داده . بااین شابلونها شما سر جلسه وقت کم نمیارین . دوست ما که می گقت وقت زیادی هم آورده . البته برا اینکه هزینه تهیه اش بیاد پایین می تونین روی مقوا پریبنت بگیرین
الان این شابلونها با جزوه نکات مهم طراحی را توی وبسایت آزمونلاین گذاشتن . اگه کسی تهیه کرد اطلاع بده

maryam_k35

عضو
سلام...من تماس گرفتم با سایت آزمونلاین..گفتن که فقط فایل شابلونو میدن خودمون باید روی مقوا پرینت بگیریم و برش بزنیم!

saman44

عضو جدید
سلام دوستان. من یک سوالی در مورد شروع طراحی دارم. بهتره که از کدام طبقه و کدام جزء ساختمانی شروع به طراحی کنیم؟
مثلا اول زیرزمین رو طراحی کنیم بخاطر ستون گذاری و پارکینگ و اینا . یا اینکه مکان یابی آسانسور توی کدوم مرحله است؟

Diniyar

عضو جدید
ارتفاع جانپناه شده 1.10 دیگه 80 س نیست ;-)
در کتاب مبحث 4، بخشه الزامات اجرایی، قسمت "راه پله، ورودی، راهروها،شیبراه ها و جانپناه"
کتاب من چاپ 87 و شماره صفحش 40 و لی تو چاپ جدید نمی دونم

m.fotouhi

عضو جدید
سلام عزیزان
محاسبه شیب بندیبام چطوریه؟من فرمولش رو یادم رفته.
طول رمپ چطوری به دست میاد؟

vertex

اخراجی موقت
سلام دوستان. من یک سوالی در مورد شروع طراحی دارم. بهتره که از کدام طبقه و کدام جزء ساختمانی شروع به طراحی کنیم؟
مثلا اول زیرزمین رو طراحی کنیم بخاطر ستون گذاری و پارکینگ و اینا . یا اینکه مکان یابی آسانسور توی کدوم مرحله است؟
دوست عزیز مهمترین چیز توی امتحان در آوردن پارکینگ و جا نمایی باکس پله و آسانسور با توجه به الزامات طرح و مساحت واحد هاست پس
1- رمپ و آسانسور و باکس پله و پارکینگ و زیر زمین
2 - طراحی پلان طبقات
3 - کامل بودن شیت ها
حتما در مرحله جانمایی باکس آسانسور و راه پله یه نیم نگاهی به اتفاقات طبقه بالایی هم مینداریم که ورودی واحد ها و مساحت و نورگیرهاش درست در بیاد .
با آرزوی موفقیت

بالا