مانكن و ستاره رقص روسیه :با حجاب شدم ، تا به خدا برسم

alirezam

عضو جدید
«ماشا اليلیکینا» نام مشهوری در روسیه و مناطق روسی‌زبان است. او حدود 2 سال پيش به عنوان یک هنرپیشه جذاب و یک مدل زيبا مطرح بود و شهرت و محبوبيتش با اوج گرفتن "گروه رقص و موسیقی فابریک" در روسيه، به بالاترین حد رسید.
اما ماشا همانقدر که بسرعت در آسمان شهرت و محبوبیت طلوع كرد خيلي زود نیز از صحنه ناپدید شد. اين امر نه به دليل افول ستاره‌ي بخت وی بود و نه به علت از دست دادن "زیبایی چهره" یا "سحر صدا" ؛ بلکه به این دلیل بود که: «ماشا مسلمان شد و لباس عفت و ایمان را بر درخشش‌های کاذب دنیوی ترجیح داد».
تفاوت بزرگ او با بسياري از هنرمندان و خوانندگان ديگري كه اسلام و حجاب را برگزيده‌اند در اين است كه وي در اوج شهرت، زيبايي و طراوت، و در زماني كه تازه پيشنهادهاي اغواكننده به سويش رهسپار شده بود حجاب و عفاف را انتخاب كرد.
ماشا اليليكينا، ستاره سابق سينما، رقص و موسيقي، اينك حجابي اسلامي در بر دارد و به تدريس در مدارس مشغول است. وي مي‌گويد از جلوه‌هاي كاذب سابق متنفر است و اكنون احساس خوشبختي مي‌كند.
آنچه در پی می‌آید مصاحبه سایت روسی Islsm.ru با این هنرمند مسلمان شده است که همکاران نسخه روسی سايت ابنا، آن را به فارسي ترجمه كرده‌اند. خواندن اين مصاحبه را به همه خوانندگان توصيه‌ مي‌كنيم مخصوصاً به دختران مسلماني كه گاه با وسوسه‌هاي مختلف و تحت تأثير زرق و برق‌هاي ظاهري تمدن غرب، قدر گوهر وجود خود و نيز قيمت ارزش‏هايي نظير حجاب را نمي‌دانند:
r.jpg

file:///C:/Users/Alireza/Desktop/59373.jpgfile:///C:/Users/Alireza/Desktop/59373.jpgfile:///C:/Users/Alireza/Desktop/59373.jpg
ــ چطور شد که تمام موفقیت‌ها و درخشش‌های خود روی صحنه را زیر پا گذاشتی و به اسلام گرویدی؟
ماشا: من به لطف خداوند به سوی او گام برداشتم. این اراده خدا بود.
ــ در زمانی که يك خواننده بودي آيا فکر می‌کردی که روزی اسلام بیاوری، روزه بگیری و به حج بروی؟
ماشا: نه ؛ حتی به ذهنم خطور هم نمی‌کرد که روزی به حج بروم و از بهترین و گواراترین آب ـ یعنی آب زمزم ـ بنوشم.
ــ آیا راهی که برای مسلمان‌شدن طی کردی، مسيری طولانی بود؟
ماشا: من دو سال است که مسلمان شده‌ام. یک روز مطلع شدم که یکی از نزديك‌ترين دوستانم بر اثر یک حادثه در شهری دیگر به حالت کما رفته است. من نمی‌دانستم که چطور می‌توانم به او کمک کنم. آن روز برای اولین بار نماز خواندم و دست به دعا برداشتم و از خدای بزرگ کمک خواستم.
روز بعد همان دوستم با من تماس گرفت و گفت: «در آن حالات بیهوشی من تو را مي‌دیدم و تو خیلی زیاد به من کمک کردی!» ، من در آن لحظه بسيار گریستم ؛ زيرا براي اولين بار در زندگي‌ام بود كه چیزی از خدا مي‌خواستم.
ــ در حال حاضر به چه کاری مشغولی؟
ماشا: من پنج زبان اروپایی بلد هستم و در حال حاضر در مدرسه و دانشگاه تدریس می‌کنم. ضمناً برخی از نت‌های مجاز شرعی را نیز می‌نویسم.
ــ آیا موسیقی هم گوش می‌دهی؟
ماشا: بله ؛ کارهای "گروه ریحان"، "گروه سامی یوسف" و "گروه کت استیونس" ( که پس از اسلام آوردن نام خود را "یوسف اسلام" گذاشت) را گوش می‌کنم.
ــ آیا چیزی از قرآن هم آموخته‌ای؟ آیا آمادگی داری که زبان عربی را هم به آن پنج زبان اروپایی اضافه کنی؟
ماشا: در ابتدا فکر می‌کردم که آموختن زبان عربی مشکل باشد ؛ اما آن را شروع کرده‌ام و خیلی هم آن را دوست دارم و فکر می‌کنم کلیدی برای فهم دانش برتر باشد.
ــ چرا گرایش به اسلام نسبت به ادیان دیگر بیشتر است؟ و چرا بیشتر کسانی که به اسلام می گروند از بین اهالی هنر و فعالان در کنسرت و موسیقی هستند؟
ماشا: اسلام نسبت به اديان ديگر، محکم‌ترین اساس را دارد. تمام قواعد اسلام در زندگی کاربرد دارند. راه اسلام سعادت‌بخش است.
ــ از اينكه مسلمان شده‌اي چه احساي داري؟
ماشا: احساس خوشبختي. امروز من این فرصت را دارم که مقایسه کنم قبلاً چه بودم و حالا چه هستم. من اکنون با حیات واقعی آشنا شده‌ام، پس خوشبختم.
ــ و چه تفاوتي با قبل داري؟
ماشا: ایمان به خدا زندگی مرا متحول کرد. میل به عبادت خداوند در فطرت و وجود همه انسان‌ها نهاده شده است. من اطمینان دارم که خداوند به ما تفکر و تعقل نداده است تا بیاییم، زندگی کنیم، بخوریم، بخوابیم و بمیریم. خدا به ما فرصت زندگی کردن داده است تا به او برسیم.

b.jpg

ــ آیا گاهی به موفقیت‌ها و درآمد سابق خود فکر نمی‌کنی؟ حسرت آن دوران را نمي‌خوري؟!
ماشا: آن جلوه‌ها، پس از مسلمان شدن، برایم بی‌ارزش و منفور هستند.
ــ از اینکه آشکارا خود را مسلمان معرفی می‌کنی هراس نداری؟
ماشا: نه نمی‌ترسم. برعکس، تکلیف و وظیفه خود می‌دانم که دیگران را از راه گمراهی باز دارم و به عنوان الگویی برای آنها باشم.
ــ از اینکه عکس‌های سابقت در اینترنت هست ناراحت نیستی؟
ماشا: من خودم دوست ندارم به این عکس‌ها نگاه کنم. اما اشکال ندارد که مردم آنها را ببینند تا برایشان عبرت شود و بدانند که انسان می‌تواند تولد دیگری داشته باشد و از نو به دنیا بیاید. انسان می‌تواند توبه کند و با انجام کارهای خوب، تمام سیاهی‌های گذشته‌اش را پاک کند، ان شاء الله.
ــ اينك چه چيزي از "اسلام" مي‌تواني به ديگران بگويي؟
ماشا: اسلام می‌گوید: «اگر نمی‌توانی راجع به خدا بیاندیشی حداقل سعی کن از قيد خودت رهایی یابی و پلیدی‌های نفست را مهار کنی؛ رذایلی مانند خودپسندی، تکبر، حسد، ظلم، دروغ، خودستایی و خودنمایی». اگر کسی می‌خواهد به سوی اسلام گام بردارد فقط باید اندیشه کند و از فطرت خود مدد بگیرد.
ــ چه پيامي برای مسلمانان داري؟
ماشا: آرزو می‌کنم که کارهای نیک و عبادات برادران و خواهران دینی من مورد قبول خداوند متعال قرار بگیرد و رحمت خدا بر خانه‌های آنان ببارد.
ــ و برای غیر مسلمانان؟
ماشا: امیدوارم کسانی که هنوز به دین اسلام مشرف نشده‌اند لحظه‌ای به خود بیایند و فارغ از انبوه اطلاعات پوچ و بیهوده‌اي که چشم و گوش مردم این عصر را فرا گرفته است كمي اندیشه کنند.

آخرین ویرایش:

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز
مگه با حجاب میشه به خدا رسید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

عکس اینم دیدیم !میره امتحان میکنه پشیمون میشه!!

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
نکته ی مهم در اینجور مسائل یک چیزه...
می دونید چی؟؟؟
اندیشه
اندیشه ی اون فرده که حجاب رو براش جذاب می کنه نه اجبار و خواست دیگران....
این فرد یک مسیر رو طی کرده تا به اون چیزی که فکر می کرده بهتره رسیده... این حق رو برای دیگران هم قائل بشین!

simiar

عضو جدید
در جوامع پیشرفته فرار از فرهنگ و دین خود به سوی ادیانی که با عرفان پیوند بیشتری دارند بسیار رایج است؛ مثل بودا، بهایی، اسلام .

چیزی که مسلم است پشیمانی اکثر آنهاست!!!

alirezam

عضو جدید
در جوامع پیشرفته فرار از فرهنگ و دین خود به سوی ادیانی که با عرفان پیوند بیشتری دارند بسیار رایج است؛ مثل بودا، بهایی، اسلام .

خیلی عجیبه که بعضی از ماها به جای اینکه از اقبال دیگران به فرهنگ اسلامیمون افتخار کنیم، اون رو زیر سؤال می بریم!!!

اگه مصاحبه این خانم رو بخونید می بینید که ماجرا فرار از فرهنگ خودی نبوده بلکه یک شناخت و معرفت جدید به واسطه یک حادثه بوده. بعضی جملاتش رو دوباره میارم:
اشا: اسلام نسبت به اديان ديگر، محکم‌ترین اساس را دارد. تمام قواعد اسلام در زندگی کاربرد دارند. راه اسلام سعادت‌بخش است.

ماشا: احساس خوشبختي. امروز من این فرصت را دارم که مقایسه کنم قبلاً چه بودم و حالا چه هستم. من اکنون با حیات واقعی آشنا شده‌ام، پس خوشبختم.

ماشا: ایمان به خدا زندگی مرا متحول کرد. میل به عبادت خداوند در فطرت و وجود همه انسان‌ها نهاده شده است. من اطمینان دارم که خداوند به ما تفکر و تعقل نداده است تا بیاییم، زندگی کنیم، بخوریم، بخوابیم و بمیریم. خدا به ما فرصت زندگی کردن داده است تا به او برسیم.

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز

اگه ما مسلمان نبودیم افسرده میشدیم

این باعث میشه اونا افسرده نشن

somayeh_63

عضو جدید
کاربر ممتاز
من به ایشون و همه کسانی که دین..حجاب ...و راهشونو با شناخت انتخاب میکنن و نه اجبار تبریک میگم!

unknown2036

عضو جدید
رسیدن به خدا ربطی به بی حجابی یا با حجابی نداره. اگه از اعماق دلت طلبه رسیدن بهش باشی این اتفاق میفته.چه لباس داشته باشی چه لخت باشی.

water.87

کاربر بیش فعال

اولا كه فرار نيست...فرار وقتيه كه شما از سر اجبار و اكره براي رهايي از يه چيزي كه ناراحتتون مي كنه به مورد بهترش (از نظر شما)پناه ببرين..حالا اينكه يه كسي از اوج شهرت ...قيد همه ي تمنياتشو بزنه و بره به شغل معلمي بسنده كنه رو نمي گفت فرار...........
اما در مورد اينكه گفتين برگشتشون...احتمالا اين موضوع رو نمي دونين كه فوق العاده اعتقادات محكمي دارن و به هيچ عنوان بر نمي گردند ، به جرات مي گم كه خيلي از ما بجه مسلمونا كه از وقتي به دنيا اومديم شريعتون اسلام بوده همچين اعتقادات محكمي نداشتيم و نداريم ...مي دونين چرا؟همه ي ادما تو زندگيشون يه برهه اي دارن كه به همه چي شك ميارن يا تو اعتقاداتشون احساس خلاء مي كنن ...اين مطلب در مورد همه ي ادماست ، نه فقط ما.......يه سري كه حال تحقيق و كند و كاو ندارن و فقط غر غر مي كنن، تا اخر عمرشون به همه چي شك دارن، مغزشون پر از سواله و اين سوالا رو مطابق ميلشون جواب ميدن ، نه اونچه كه واقعيته!! و كلا اعتقاداتشونو مطابق ميلشون مي سازند(يه اعتقاد من در اوردي!!!!!!!!)يه سري ديگه نه، محكم مي استند ، وقت مي ذارن و يه بار براي هميشه راه زندگيشونو پيدا مي كنند و مطابق راه درستي كه پيدا كردند زندگيشونو فرم ميدن، اين ادما چون اعتقادات محكمي دارند و چون قصد قربت كردند ، مشمول هدايت خاص خداوند هم ميشن و به سرعت توي راهي كه پيدا كردند ترقي مي كنن.(خداوند مي فرمايد: بنده ي من تو به سوي من يك گام بردار تا من صد قدم به سوي تو بردارم)..................

Dota_Eng

کاربر فعال
وایییییی چقدر خندیدم
چه پست های جالبی این روزا میبینم

اره خیلی خشگله :)
منم خیلی خوشم میاد از این عکس
فقط یک مشکلی داره
اونم اینه که عکس خوشد نیست :)

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
یک سوالی از شماها داشتم ایشون شیعه شدند یا سنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

فکر میکنین چرا؟

simiar

عضو جدید
اولا كه فرار نيست...فرار وقتيه كه شما از سر اجبار و اكره براي رهايي از يه چيزي كه ناراحتتون مي كنه به مورد بهترش (از نظر شما)پناه ببرين..حالا اينكه يه كسي از اوج شهرت ...قيد همه ي تمنياتشو بزنه و بره به شغل معلمي بسنده كنه رو نمي گفت فرار...........
اما در مورد اينكه گفتين برگشتشون...احتمالا اين موضوع رو نمي دونين كه فوق العاده اعتقادات محكمي دارن و به هيچ عنوان بر نمي گردند ، به جرات مي گم كه خيلي از ما بجه مسلمونا كه از وقتي به دنيا اومديم شريعتون اسلام بوده همچين اعتقادات محكمي نداشتيم و نداريم ...مي دونين چرا؟همه ي ادما تو زندگيشون يه برهه اي دارن كه به همه چي شك ميارن يا تو اعتقاداتشون احساس خلاء مي كنن ...اين مطلب در مورد همه ي ادماست ، نه فقط ما.......يه سري كه حال تحقيق و كند و كاو ندارن و فقط غر غر مي كنن، تا اخر عمرشون به همه چي شك دارن، مغزشون پر از سواله و اين سوالا رو مطابق ميلشون جواب ميدن ، نه اونچه كه واقعيته!! و كلا اعتقاداتشونو مطابق ميلشون مي سازند(يه اعتقاد من در اوردي!!!!!!!!)يه سري ديگه نه، محكم مي استند ، وقت مي ذارن و يه بار براي هميشه راه زندگيشونو پيدا مي كنند و مطابق راه درستي كه پيدا كردند زندگيشونو فرم ميدن، اين ادما چون اعتقادات محكمي دارند و چون قصد قربت كردند ، مشمول هدايت خاص خداوند هم ميشن و به سرعت توي راهي كه پيدا كردند ترقي مي كنن.(خداوند مي فرمايد: بنده ي من تو به سوي من يك گام بردار تا من صد قدم به سوي تو بردارم)..................
سیر و سلوک به سوی حقیقت از دو طریق امکان پذیر است : 1- فلسفه 2- عرفان
به طور کلی می توان گفت که در فلسفه بیشتر جنبه عقلی و علمی مطرح است و در عرفان جنبه احساسی. قبول کنید که سخت است که بتوان گفت این خانم مانکن و یا امثال مشابه آن از طریق فلسفه و تحقیقات علمی .... به اسلام روی آورده باشند!! در خوش بینانه ترین حالت می توان گفت ایشان در ابتدای مسیر عرفان قرار گرفته اند . که کلا با روحیات جوامع پیشرفته و غربی سازگار نیست.
دلیل عمده ی کسانی که یک شبه تغییر مسیر می دهند ارضا حس کنجکاوی خود است و وقتی این حس ارضا شد خسته میشوند ؛ شاید یک ماه , یک سال ... ولی کوتاه مدته.

simiar

عضو جدید
خیلی عجیبه که بعضی از ماها به جای اینکه از اقبال دیگران به فرهنگ اسلامیمون افتخار کنیم، اون رو زیر سؤال می بریم!!!

اگه مصاحبه این خانم رو بخونید می بینید که ماجرا فرار از فرهنگ خودی نبوده بلکه یک شناخت و معرفت جدید به واسطه یک حادثه بوده. بعضی جملاتش رو دوباره میارم:
اشا: اسلام نسبت به اديان ديگر، محکم‌ترین اساس را دارد. تمام قواعد اسلام در زندگی کاربرد دارند. راه اسلام سعادت‌بخش است.

نمیدونم از کجای حرف من میشه نتیجه گرفت که قصد من توهین و یا زیر سوال بردن اسلامه!!!! من فقط گفتم پشیون میشن اونم به خاطر اینکه فکر پشت این تحول نیست؛ ایشون تا حالا مانکن بوده خواننده بوده ؛ محقق در زمینه ی ادیان الهی که نبوده!! به اعتراف خودش هم حادثه بوده.

تعصب نداشته باشید که بد آفتیه .

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز
متوجه ربط مسلمان بودن و افسردگی نشدم . اگه ممکنه برام توضیح بدین، متشکرم.

خوب میدونین اسلام یه امید خاصی به آدم میده مثلا امیدوار میشه که هیچ وقت از بین نمیره

در ضمن افسردگی در افرادی که ایمان ضعیفی دارن خیلی زیاده در حالی که افراد با اعتقاد محکم به خدا افسرده نمیشن وکمتر خود کشی میکنن ،البته خدا یکی هست ولی بهتر هست دین هم اسلام باشه چون از نظر عقلی هم قابل قبول هست

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمیدونم از کجای حرف من میشه نتیجه گرفت که قصد من توهین و یا زیر سوال بردن اسلامه!!!! من فقط گفتم پشیون میشن اونم به خاطر اینکه فکر پشت این تحول نیست؛ ایشون تا حالا مانکن بوده خواننده بوده ؛ محقق در زمینه ی ادیان الهی که نبوده!! به اعتراف خودش هم حادثه بوده.

تعصب نداشته باشید که بد آفتیه .

میدونین اگه یه کم فکر کنیم میفهمیم که اسلام خیلی چیزهای خوبی داره

گفته دروغ نگید خیانت نکنین دزدی نکنین به کسی ظلم نکنین مال مردم رو نخورین عدالت رو اجرا کنین

اینا کجاش بده ،به علم وعقل هم اهمیت داده خیلی زیاد ،مگه اینا بدن؟؟

سکولار

عضو جدید
کاربر ممتاز
ایشون هنوز میرند جهنم.
چون شیعه نشدند .
و به امامت علی ع و فرزندانش
و امام زمان بودن مهدی
و ولایت فقیه اعتقاد ندارند

garshasbi-m

عضو جدید
بادرود
میتونم چندتا سوال بپرسم؟
ایشون خطبه 80 نهج البلاغه رو خوندن؟
آیه 24 و 34 سوره نساء رو چی؟ خوندن؟
سوره احزاب رو هم خوندن؟ آیه 50 تا 54؟
سوره نساء آیه 8 تا 12 رو چی؟
سوره بقره آیه 178 رو هم خوندن؟
امیدورام که خونده باشن
:gol::gol::gol:

simiar

عضو جدید
بادرود
میتونم چندتا سوال بپرسم؟
ایشون خطبه 80 نهج البلاغه رو خوندن؟
آیه 24 و 34 سوره نساء رو چی؟ خوندن؟
سوره احزاب رو هم خوندن؟ آیه 50 تا 54؟
سوره نساء آیه 8 تا 12 رو چی؟
سوره بقره آیه 178 رو هم خوندن؟
امیدورام که خونده باشن
:gol::gol::gol:
مطمئن باشید نخونده!! بنده خدا خودش گفته بر اثر یک حادثه مسلمون شده، منظور این خانم رقاص این بوده که اصلا فکر نکرده . شایدم خونده و تنش رو واسه کتکای شوهر آیندش آماده کرده و یا شاید خودشو به عنوان جنسیت درجه دو پذیرفته!!

چرا مسلمونا از اینکه حتی رقاص که سهله یک روسپی هم مسلمون بشه افتخار میکنن ، خدا بهتر میدونه!!