ماجراهاي جالب مورينيو و تسبيح فاطيما!!

mr.fares

عضو جدید
کاربر ممتاز
فاطيما به گفته مردم پرتغال قديسه‌اي است كه روزي براي غذا دادن به سه كودك گرسنه اما پاك و معصوم روي تپه‌اي دوردست در حاشيه منطقه پورتو نازل مي‌شود و به آنها از مظلوميت خود مي‌گويد و طعام آسماني را برايشان به ارمغان مي‌آورد.

پس از آن تا مدت‌ها مشخص نبود كه فاطيما كيست اما آشنايي مردم پرتغال با مسلمانان ساكن اسپانيا باعث شد پيوندي عميق بين ماجراي مبهم فاطيما و حضرت فاطمه (س) در دين اسلام برقرار شود چرا كه بسياري از نكات تذكر داده شده توسط فاطيما با زندگي حضرت فاطمه (س) در دين اسلام مطابقت مي‌كند.
--------------------------------------------------------------------------
ولی این جاهاشو من یه جور دیگه ای خونده بودم
این 3 کودک چون فقیر بودند و اصلا اهل دروغ نبودند
حضرت فاطمه(س) چند بار با آنها ملاقات می کند و به زبان پرتغالی حرف می زند
و خود را فاطیما(فاطمه) می نامد
و این 3 کودک این ماجرا را به والدین خود می گویند
و بعد ازآن تبدیل به یک مکان مقدس می شوند
این تسبیح به نظر من چیز از من درآورده ای است

اگر شما منبع دیگری یا نظر دیگری دارید
بفرمایید

mezak

کاربر فعال
سخت نگير همه چيز كه نبايد به هم ربط داشته باشه!:surprised::biggrin:

Metal Guard

عضو جدید
کاربر ممتاز
مورینیو 2ماه یکبار برای عبادت به معبد فاطیما میره برای عبادت و همسرش از پیروان این فرقه ی مسیحی-اسلامی هست .
چون فاطیما تسبیح به دست بوده این فرقه از تسبیح استفاده می کنه.
مورینیو هم تسبیح اهدایی همسرش رو همیشه همراه داره و اعتقاد داره که این تسبیح مقدسه و براش شانس میاره.
در مورد ماجرای فاطیما 8-7 سال پیش ابراهیم حاتمی کیا به دهکده ی فاطیما سفر کرد و یه مستند خیلی تکان دهنده ی تهیه کرد که از صدا و سیما پخش شد.
به طور خلاصه ماجرا این بوده که این سه کودک چوپان در کوه و دشت این بانو رو زیارت می کنند که باهاشون صحبت می کنه و از دردها و رنج ها و ظلم هایی که بهش رفته صحبت می کنه.
براشون از بهشت میگه و ....
این خبر تو اون روستا می پیچه و مردم هم به اون منطقه میرن اما غیر از 3 کودک کسی چیزی نمی بینه جز تغییرات عجیب جوی و حرکتهای عجیب خورشید و ...
تا بالاخره فاطیما به 2 کودک میگه شماها با من به بهشت بیاید و به کوچکترینشون میگه تو زنده باش تا این ماجرا رو نقل کنی و ...
اون 2 کودک هم چند روز بعد بر اثر ضایعه ی ریوی فوت می کنند.