لطفا ماهی قرمز نخرید!

ZEUS83

عضو جدید
کاربر ممتاز

اینم از تجربه های من در نگهداری این ماهی :

اگه فایتر رو تو آبی که برگ های خشک درخت بادام در اون خیس خورده و رنگ آب کهربایی شده بندازین , فلس های بدن ماهی خیلی مقاوم و قوی میشه و دیرتر از پا در میاد .

در ضمن یکی از راههای دیگه تقویت ماهی فایتر اینه که بهش بطور مرتب دل مرغ بدهید . من یک روز در میون غذای خشک و دل مرغ فریز شده به ماهی هام میدم .

هفته ای دوبار هم اب اونها رو تعویض میکنم . برای تعویض اب هم حتما باید یک ظرف اب رو حداقل 24 ساعت کنار بذاریم و بعد از اون اب برای تعویض استفاده کنیم .

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
چقدر این ماهی فایتر قشنگه ! بهشون نمیاد که جنگجو باشه ! :smile:

از دوستانی که اطلاعات جامعی راجع این ماهی زیبا در این تاپیک گذاشتند تشکر میکنم . :gol:

mahyam68

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من میگم نخریم..
اما برادرم .....
یه سیب سرخ تو یه تنگ بلور بجای ماهی... مردنش رو هم نمی بینم... همیشه وقتی ماهی هامون میمیرن خیلی ناراحت میشم..

ZEUS83

عضو جدید
کاربر ممتاز
چقدر این ماهی فایتر قشنگه ! بهشون نمیاد که جنگجو باشه ! :smile:

از دوستانی که اطلاعات جامعی راجع این ماهی زیبا در این تاپیک گذاشتند تشکر میکنم . :gol:

ماهی های فایتر بشدت جنگجو هستن . نرهای این گونه نباید در یک ظرف قرار بگیرن چون تا سر حد مرگ مبارزه میکنن . حتی بهتره ظرف نگهداری ماهی های نر دور از هم باشن تا همدیگرو نبینند .

mohammad.ie69

عضو جدید
کاربر ممتاز
لطفا ماهی قرمز نخرید!

تجارت ماهی قرمز مدت هاست که در دوره زمانی ۱۵ اسفند تا ۱۵ فروردین شکل میگیرد تجارتی که محصول آن هیچ ریشه ای در تاریخ باستانی عید نوروز ایرانی ندارد .
هشتاد سال پیش به همراه ورودچای به ایران ماهی قرمز نیز که سمبل عید چینی ست به سفره های هفت سین مراسم عید نوروز ما وارد شد غافل از اینکه در عید چینی ماهی قرمز را رها میکنند تا زندگی جریان یابد و ما ماهی قرمز را اسیر تنگ بلورین میکنیم تا همزمان با رشد سبزه های سفره هایمان و باروری زمین هر روز او را به مرگ نزدیک و نزدیک تر کنیم .
جالب است بدانید در هیچ کدام از مراسم سنتی مان در مورد نوروز ماهی قرمز جایگاهی ندارد در میان رسوم زرتشتی در سفره عید انار به نشانه باروری و عشق و یا سیب سرخ درون ظرف آب مقدس رها میشود تا عشق و باروری همچنان پاینده بماند.
هر سال ایام عید ۵ میلیون قطعه ماهی میمیرند. ۵ میلیون قطعه ماهی قرمز به خاطر رنگ و لعاب سفره هفت سین، به خاطر هیچ.
حالاماهی قرمز هیچی
کی گفته ماهی در زمان باستان ایران نماد چیزی نیست؟
ماهی دو مفهوم دارد كه نخست نشانه بركات و روزی ست كه از دریا بهره می بریم و نیز خود نشانه پایان سال است ؛ چرا كه ماهی نشان برج حوت بوده كه آخرین ماه سال است