كمك به يه تازه وارد

عشق رياضي

عضو جدید
:que: من فقط يه هفته هست كه دانشجو شدم طراحي جامدات دانشگاه تبريز ميشه كمي در مورد اينكه چي كار بايد كنم تا يه داشجوي باسواد بشم توضيح بدين ممنون:smile:

Zaneti

مدیر تالار مهندسی مکانیک
مدیر تالار
چون ترم اول هستی فقط بشین درسات را بخون ولی از ترم دوم به بعد برو سراغ یادگیری نرم افزار های مربوط به رشته ات.

eng.bozorgtabar

عضو جدید
سلام، درس هاتو به دقت بخون، سعی کن مشابه صنعتی برای درس هایی که می خونی پیدا کنی، سعی کن که نرم افزارهای مرتبط رو هم یاد بگیری

mr.president

عضو جدید
روي رياضي 1 خيلي وقت بذار
ميان ترم زياد مهم نيست ولي پايان ترم خيلي پر كاربرد هست
سعي كن تابستون يه نرم افزار ياد بگيري مثل catia يا solid works
matlab رو حتما ياد بگير

roshanfekrejavan

عضو جدید
کاربر ممتاز
روي رياضي 1 خيلي وقت بذار
ميان ترم زياد مهم نيست ولي پايان ترم خيلي پر كاربرد هست
سعي كن تابستون يه نرم افزار ياد بگيري مثل catia يا solid works
matlab رو حتما ياد بگير
آباکوسو اَنسیسم بهش اضافه کن.خیلی مهمن.مخصوصاً برای مقاومت مصالح!:gol:

ehsan85

عضو جدید
تمام دروستو همزمان با منابع خارجی بخون
تا زبانت توپ بشه

prado2009

عضو جدید
من هم ترم اولی هستم (طراحی جامدات -رازی کرمانشاه) ولی با توجه به اطلاعاتی که از بچه های سال بالایی گرفتم باید فیزیک1وریاضی1 رو خفن بخونیم.:D

emi.zx2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی من مخالفم که از ترم 1یا2 شروع کنی به یادگیری نرم افزار ترم 1و2 سعی کن معدلتو اونقدر بکشی بالا که هیشکی بهت نرسه بعد 6 ترم داری هم راحتتر درس میخونی هم به ترتیب با این نرم افزارا کارکن:matlabوmd solidوauoto cadوcatiaوsolid workوansysو...

ahmad5959

عضو جدید
دانشگاه - زندگی

دانشگاه - زندگی

به نظر من اصلا خر خوانی نکن. معمولی بخوان. در طول چهار سال دانشگاه فقط حال کن. لذت ببر. دوستان خوبی پیدا کن. سعی کن خاطره ای بر جای بگذاری. در کنار اینها هم درسهایت را خوب یاد بگیر. هر نرم افزار رو میشه یک روزه یاد گرفت. سعی کن هر هفته بری شاهگلی و قدم بزنی. سعی کن بری کندوان- کنار رود ارس - جنگل های ارسباران - مطمئن باش بدون اینها چیزی در مغزت نمیمونه. البته دوست دختر هم حتما بگیر که الان مثل من پشیمون نباشی ( باهاش ازدواج نکنی هاااااااا خر نشی ها) با دوست دخترت برو کافی شاپ پتروشیمی و . . .
به حرف اون بالایی ها هم زیاد توجه نکن

البته شاید الان این چیزهایی که گفتم بهم بخندی ولی شاید 10 سال بعد بفهمی که چی گفتم

قربونت

hamidreza68

عضو جدید
:que: من فقط يه هفته هست كه دانشجو شدم طراحي جامدات دانشگاه تبريز ميشه كمي در مورد اينكه چي كار بايد كنم تا يه داشجوي باسواد بشم توضيح بدين ممنون:smile:
سلام
به نظر من بشین مثل یه بچه خوب درساتو بخون.
یه مهندس مکانیک خوب کسی یه که نرم افزار های مرتبط با رشته اش مانند سالیدورکز و انسیس و کتیا و زبان انگلیسی رو خوب بلد باشه.
این دو مورد رو سعی کن یاد بگیری.
البته در درس نقشه کشی 2 می تونی نقشه ها رو با سالید یا کتیا بکشی که همونجا اینها رو کم و بیش یاد می گیری.
درس های زبان هم که تو دانشگاه داری در حد راضی کننده نیست.
اگه تونستی یه کلاس زبان برو.
در ضمن فیزیک 1 و ریاضی 1(مبحث انتگرال گیری) رو هم خیلی خوب یاد بگیر.
کلیه دروس مکانیک رو درس های فیزیک 1 و ریاضی 1 و معادلات می چرخه.
امیدوارم این حرفا بدردت بخوره.
موفق باشی

saeid_sr11

عضو جدید
سلام دوست من
به درسای تو دانشگاه اصلا اکتفا نکن.
در طول ترم هر واحدی که داری یه پروژه که در مورد اون واحد پیدا کن و مطالعه اش کن
تا درسای که می خونی برات جا بیفته.
در ضمن با صنعت هم در ارتباط با ش .این خیلی کمکت می کنه.

موفق باشی.

بالا