قدم به قدم تا ارشد 92 قدم قدم پیش به سوی رتبه برتر

وضعیت
موضوع بسته شده است.

aminvood1

عضو جدید
کاربر ممتاز
گنبد مسجد شیخ لطف الله و آقابزرگ کاشان چه نوعیه؟؟

پیرنیا میگه آقا بزرگ گسسته میان تهی ـه
پوپ هم به گنبد لطف الله میگه: گنبد کوتاه تک پوشه ی آن به قطر 12 متر و... گویا اینطوریاس :)

سبک شناسی صفحه 281
معماری ایران پوپ صفحه 217

nani_67

عضو جدید
کاربر ممتاز
پوپ هم به گنبد لطف الله میگه: گنبد کوتاه تک پوشه ی آن به قطر 12 متر و... گویا سلطید به اکثرا درساسبک شناسی صفحه 281
معماری ایرا

ماسالا خیلی مسلط هستید تو اکثر درسا.انشاله که بهترین نتیجه براتون عاید بشه امسال وهمه کسایی که اینجان و من وقتی پست رو میخونم تسلط خیای هاتون معلومه

nani_67

عضو جدید
کاربر ممتاز
کسی هست که بطور جدی فقط برای گرایش مطالعات معماری وقت گداشته باشه یا اطلاعی داشته باشم.؟ من چون تاریخ شهرو خوندم میخام خودمو تو این گرایش درصد شانس قبولی امتحان کنم و این وقت باقی ماندم طوری بخونم که مفید واقع بشه

Martin Eco

عضو جدید
کاربر ممتاز
يكي از دوستان ستاد انرژی دهي تشكيل داده بودن واسه ارشديا نمي دونم چرا دارن كم كاري ميكنن :D

بیانیه جدید ستاد انرژی مثبت برای ارشدیها:
دوستان همه قبول میشید بجز آقای مارتین رییس ستاد ...بروید خوش باشید که یکی از رقبا اوت شد:d

203_fariba

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اول از همه اینکه شاخص کاهش صدای وزن یافته "یه کمیته" ،این کمیت مشخص می کنه که تو فرکانس 500 هرتز،افت انتقال صدای یک جدا کننده تقریبا چقدره
این کمیت برای این استفاده میشه که راحت تر بشه مشخص کرد کدوم مصالح برای مقصود ما بهترن
اینو بخون
Sound Transmission Class (or STC) is an integer rating of how well a building partition attenuates airborne sound
میگه درجه انتقال صدا،یه عدد صحیحه که میگه یه پارتیشن ساختمانی چقدر توانایی داره تا صدای هوا برد رو کاهش بده

The STC rating figure very roughly reflects the decibel reduction in noise that a partition can provide
اینم میگه درجه انتقال صدا،خیلی تقریبی نشون دهنده ی تواناییه یه پارتیشن برای کاهش نویز به دسیبل هست

خانم قیابکلو هم میگه یه کمیته که برای ساده تر خوندن و راحت تر درجه بندی کردن جدا کننده ها استفاده میشه،یعنی به جای اینکه بگیم فلان جدا کننده 24.6 دسی بل کاهش صدا رو باعث میشه،میگیم 25 دسی بل

اینطور که من فهمیدم تو آمریکا از شاخص کاهش صدای وزن یافته استفاده میشه و بیشتر هم به سطوح داخلی تاکید دارن،اما خارج آمریکا از شاخص کاهش صدا استفاده میشه

The basic method for both the actual measurements and the mathematical calculations behind both standards is similar, however they diverge to a significant degree in the detail, and in the numerical results produced

روشی که برای محاسبات هردو استفاده میشه یکسانه،اما توی عدد نهایی با هم اختلاف دارن

لب کلام این که،شاخص کاهش صدا جزییات بیشتری میده و صرفا عدد صحیح نیست،اما وزن یافته حتما عدد صحیح میده

به نظرم فهمیدی،چون منم فهمیدم! ممنون که پرسیدی :)
مي خواستم اسپم ندم ولي دلم نيومد:D
بله فهميدم :)
مرسي از اينكه انقدر با حوصله و دقت به سوال من وبقيه دوستان جواب ميديد
خيلي خيلي ممنون
:gol::gol:

النازا

عضو جدید
بچه به نظرتون مدرن 1900و پوپ رو میشه الانخوندش روش وقت نذاشتم؟و نظرتون درباره طراحی لرزه ای و طبیعت منبع الهام و معماری دیجیتال چیه؟کتاب فن کنکاش میتونه جاشونو بگیره؟

آخرین ویرایش:

nani_67

عضو جدید
کاربر ممتاز
کسی هست که بطور جدی فقط برای گرایش مطالعات معماری وقت گداشته باشه یا اطلاعی داشته باشم.؟ من چون تاریخ شهرو خوندم میخام خودمو تو این گرایش درصد شانس قبولی امتحان کنم و این وقت باقی ماندم طوری بخونم که مفید واقع بشه

ladi

عضو جدید
پوپ هم به گنبد لطف الله میگه: گنبد کوتاه تک پوشه ی آن به قطر 12 متر و... گویا اینطوریاس :)

سبک شناسی صفحه 281

مرسي
بچه ها يه جوري حفظ كنين كه همه رو تعميم بده
اقابزرگ دوره دوم اصفهانيه
اصفهاني همشون گسسته ميان تهي بودن ديگه

رازي دو پوسته پيوسته
اذري دو پوسته گسست با خشخاشي
اصفهاني دو پوسته گسسته ميان تهي

203_fariba

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرسي
بچه ها يه جوري حفظ كنين كه همه رو تعميم بده
اقابزرگ دوره دوم اصفهانيه
اصفهاني همشون گسسته ميان تهي بودن ديگه

رازي دو پوسته پيوسته
اذري دو پوسته گسست با خشخاشي
اصفهاني دو پوسته گسسته ميان تهي
البته شيوه رازي دو پوسته گسست هم داشتا مثل برج هاي خرقان قزوين ...

samra8631

عضو جدید

سبک شناسی صفحه 281
منظورم نوع چفدش بود،نمیدونید؟؟اینو پیدا کنید مهمه ها!!!از من گفتن بود!

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
بهترين عنصر براي محدود كردن فضا ديوار هست يا سقف؟؟
دو بار اومده ، يه بار گفته ديوار يه بار گفته سقف!

آخرین ویرایش:

aminvood1

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه به نظرتون مدرن 1900و پوپ رو میشه الانخوندش روش وقت نذاشتم؟و نظرتون درباره طراحی لرزه ای و طبیعت منبع الهام و معماری دیجیتال چیه؟کتاب فن کنکاش میتونه جاشونو بگیره؟
بین اینایی که گفتی،من فقط معماری دیجیتال رو خوندم،به نظرم کتاب پیچیده ای نیست،اون بخشای معرفی نرم افزار ها رو خیلی خلاصه و روزنامه وار بخون،بقیه بخشارو رمان وار بخون! کتابو که خوندم حس کردم اطلاعات خوبی بهم داد،اما بهش نمیاد خیلی ارشدی باشه
طبیعت منبع الهام هم شنیدم سبکه،با فونت 16 توش نوشته که بشه کتاب،فکر کنم بتونی بخونیش
کتاب فن عصر کنکاش هم ندیدم،ولی عصر کتاباش برای مرور خوبن،برای یادگیری فکر نمی کنم چیزی جای منبع اصلیو بگیره

پوپ هم دارم،نخوندمش،به نظرم خوندنش می ارزه،3 4 روز وقت بذاریم(در کنار کتابایی که مرور می کنیم) میشه بخونیم

aminvood1

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من سقف برای فضا "تعریف کننده" ی خوبیه،اما دیوار "محدود کننده" ی خوبیه،چون دیواره که به مخاطب طراح جهت میده و براش راستا تعیین میکنه و معمولا دیواره که با قدرت مجزا میکنه

Rohallah.7

عضو جدید
سلام دوستان گل

کسی درس نامه های مرکز معماری رو کامل نداره بزاره؟؟

hagir

عضو جدید
کاربر ممتاز
کتاب طبیعت منبع الهام : از اون جایی که تیم طراح سوال معماری و هنرهای ساخت علاقه شدیدی به کالاتراوا دارن خوندن این کتاب خالی از لطف نیست اما از اونجایی که این کتاب بیشتر از بحث سازه ای به بحث مبانی نظری و منبع الهام هر بنا پرداخته شما برای هر بنا کافی هست بدونید سیستم سازه ایش چیه که اگه نشونه های هر سیستم بدونید احتیاج به حفظ کردن هم ندارید و بدونید سازه رو از چی الهام گرفته همین کافی هست (نقل قول از استاد سروش نیا )

orkide69

عضو جدید
اگر وارد يك كليسا شديم و شاهد محراب هاي دندانه اي و راهروجانبي بوديم ، اين كليسا متعلق به چه دوره اي است ؟
1)گوتيك 2)رنسانس 3)باروك 4)رومانسك
جواب رو زده رومانسك . چرا گوتيك نميشه؟:cry:

orkide69

عضو جدید
شكل استوار گنبد بر روي يك اتاق چهارگوش،ميراث معماري كدام دوره است؟
1)هخامنشي 2)اشكاني 3)ساساني 4)دوره اسلامي
خودم بين 2 و 3 شك داشتم ولي جوابو زده 3.به نظر شما درسته ؟

orkide69

عضو جدید
بچه ها اين سوالاي درك چرا اين جوريه .در مواجهه با بعضياشون اين تيپي ميشم:confused: شما مشكلي ندارين احيانا .ميخوام ببينم ايراد از خودمه :redface:

:que: براي طراحي يك فضاي تجاري كه محل فروش لوح فشرده موسيقي مي باشد، كدام عامل نقش مهمتري دارد؟ 1)سازه 2)اقليم 3)عملكرد 4)حجم
:que:براي مهار يك اتاق 20 متر مربعي در سايتي كه در آن هيچ جاذبه اي وجود ندارد(شرايط بدون جاذبه زمين) حداقل چند كابل براي حفظ پايداري لازم است ؟ 1)3 كابل 2)5 كابل 3) 2 كابل 4) 4 كابل

orkide69

عضو جدید
ببخشد فقط يه سوال ديگه:victory:
:que: دو ورودي متوالي پشت سرهم با مناره هايي در اطراف ،شما را به ياد بناهاي كدام دوران از معماري اسلامي مي اندازد؟
1)سلجوقي 2)آذري 3)معماري ايران در هند 4)خراساني و اوايل رازي

لطفا بگيد داره كدوم بنا رو توصيف مي كنه!

Paradiso100

عضو جدید

سلام من جدی نه اما برا شانس دومم میخونم ... چون امکانش ضعیفه مطالعات بیارم ... واسه این رو معماری بیشتر وقت میذارم ..
فقط از شار تا شهر رو خوندم ... زیاد امیدی ندارم

Paradiso100

عضو جدید
بچه ها اين سوالاي درك چرا اين جوريه .در مواجهه با بعضياشون اين تيپي ميشم:confused: شما مشكلي ندارين احيانا .ميخوام ببينم ايراد از خودمه :redface:

:que: براي طراحي يك فضاي تجاري كه محل فروش لوح فشرده موسيقي مي باشد، كدام عامل نقش مهمتري دارد؟ 1)سازه 2)اقليم 3)عملكرد 4)حجم
:que:براي مهار يك اتاق 20 متر مربعي در سايتي كه در آن هيچ جاذبه اي وجود ندارد(شرايط بدون جاذبه زمين) حداقل چند كابل براي حفظ پايداري لازم است ؟ 1)3 كابل 2)5 كابل 3) 2 كابل 4) 4 كابل

در مورد سوال اول
البته هیچ دلیل قانع کننده ای ندارم ممکن اشتباه بگم
فک کنم گزینه 3 با رد گزینه های دیگه گفتم چون بقیه راحت رد میشن
سوال دوم اما 3 کابل

fereshte1111

عضو جدید

من در مورد این تو زیباشناسی خونده بودم. از کف و سقف به عنوان تعریف کننده نام برده. پس با توجه به این سوال که گزینه بین سقف و دیوار هستش میگیم که دیوار محدود کننده فضا هستش

Paradiso100

عضو جدید
سوال 91 ... درک عمومی اولین سوالش ... چرا
در طراحی فضای اصلی یک مجموعه توجه به کدام معیار از اهمیت کمتری برخوردار است؟
بزرگی
مرکزیت
چیدمان نامنظم
چیدمان منظم

من فک میکردم چیدمان نامنظم
اما توی کلید سنجش مرکزیته !!! چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Paradiso100

عضو جدید
جواب سوال 109 رو هم هر کسی داره با دلیل البته ممنون میشم ... درک عمومی پارسال

orkide69

عضو جدید
در مورد سوال اول
البته هیچ دلیل قانع کننده ای ندارم ممکن اشتباه بگم
فک کنم گزینه 3 با رد گزینه های دیگه گفتم چون بقیه راحت رد میشن
سوال دوم اما 3 کابل

سوال اولو درست گفتي . الان لوح فشرده موسيقي صورت سوال چه تاثيري داشت والا!
سوال دوم 2 كابل

Paradiso100

عضو جدید
سوال اولو درست گفتي . الان لوح فشرده موسيقي صورت سوال چه تاثيري داشت والا!
سوال دوم 2 كابل

سی دی که نجاری نیست مغازش حجم بخواد
سازه ساختمونم هیچ تاثیری نداره خوب ، مثلا اگه بتونی باشه کسی فیلم نمیخره ؟ :))
اقلیمم همینطور
کسی که تو یزده فیلم نمیبینه؟ p:
استدلالارو داشتی؟

اما در مورد کابلا آره حق با توه اصلن دقت نکردم که توی خلا هستش
فک کردم یه مکعب رو میخوایم تو هوا نگه داریم
یعنی جاذبه داریم ! من اینجوری فک کردم

Paradiso100

عضو جدید
درک عمومی هیچ قاعده ای نداره :(
من مرکز معماری آزمون اولش درک رتبم یک شد ! آزمون بعدی 100 !!

وضعیت
موضوع بسته شده است.