قدم به قدم تا ارشد 92 قدم قدم پیش به سوی رتبه برتر

وضعیت
موضوع بسته شده است.

203_fariba

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من اولين كتابي كه دستم گرفتم سبك شناسي بود چون خيلي كتاب شيرينيه و خسته نميشه آدم واسه اينكه استارت خوبي زده باشم با درسي كه علاقه دام شروع كردم
تا الان سبك شناسي، معماري جهان زارعي، پارادايم هاي پرديس، معماري اسلامي پيرنيا و زيبايي شناسي رو تموم كردم
درك رفتار سازه و سازه در معماري، ابنيه سنتي، طراحي اقليمي هنوز تموم نشدن تقريبا بيشتر نصف
فيزيك ١ و ٣، ريشه ها ومفاهيم باني مسعود، سيستم هاي ساختماني آينده و مشق معماري هم تازه شروع كردم
بقيه منابع هم كه ١٠-١٥ تاس از ١٥ مهر شروع ميكنم:confused::confused:
مرور درسايي كه تموم كردمو از شنبه شروع مي كنم
البته من با برنامه بچه ها باشگاه پيش نميرم ولي هميشه اينجا سر ميزنم و مطالبو مي خونم و اگه بتونم جواب ميدم به بعضي سوالا:)

ماشالا به شما ايشالا تك رقمي امسال شمايي :)

mehrazin_f

عضو جدید
ممنونم از راهنماییت من راستش من یه هفته شروع کردم میشه بگی چه منابعی رو در آوردی که مهمه؟

سيستم هاي ساختماني:
سازه در معماري
درك رفتار سازه
ساختمان ها چگونه عمل مي كنند
سيستم هاي ساختماني آينده
طراحي لرزه اي براي معماران
عناصر و جزييات:
كتاب كزازي
تاسيسات مكانيكي:
تاسيسات مكانيكي براي معماران
تاسيسات الكتريكي:
فيزيك ١و ٣
تنظيم شرايط:
فيزيك ٢
ابنيه سنتي
طراحي اقليمي
تاريخ ايران و اسلام:
سبك شناسي
معماري اسلامي پيرنيا
تاريخ جهان:
معماري جهان زارعي
ريشه ها و مفاهيم باني مسعود
تاريخ معماري معاصر:
معماري معاصر غرب قباديان
از زمان و معماري
درك:
زيبايي شناسي
مشق معماري
منظر:
پارادايم هاي پرديس
باغ هاي ايراني

يه سري كتابا هم اگه رسيدم ميخونم ولي تو الويت بنديم اينا مهم ترن
البته اينو بگم كه اينارو خودم تصميم گرفتم بخونم اونم بر اساس شناختي كه از خودم دارم حالا يكي ممكنه درساي فنيش خوب باشه تاريخش ضعيف باشه بعد بيشتر وقتشو بذاره واسه تاريخ بستگي به شخص داره به نظر من...

galeya

عضو جدید
سلام بر همگی
منم میخوام واسه ارشد بخونم، خیلی دیر شده واسه یه رتبه خوب؟

galeya

عضو جدید
ممنون timaj جان...
میدونی مدرسان شریف تو رشته ما جواب میده یا نه؟ پکیجاش چطوره و آزموناش؟

آخرین ویرایش:

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
هیچ موسسه ای جز مرکز معماری و ایوان خانه معماری برای معماری و شهرسازی جواب نمیده
پارسه و مدرسان شریف و .... همه فقط و فقط بدرد ارشد آزاد میخورن و برای سراسری جزوه هاشون و آزموناشون جواب نمیده حتی اگر تضمین کنن

az.sa

عضو جدید
ممنون timaj جان...
میدونی مدرسان شریف تو رشته ما جواب میده یا نه؟ پکیجاش چطوره و آزموناش؟

دوست عزیز من پکیج مدرسان رو گرفتم از تابستون و الان خیلی پشیمونم چون اصلا به نظر من کامل و کافی نبود ، البته این نظر منه. امیدوارم تونسته باشم کمکت کنم :gol:

yazevi

عضو
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/misc/quote_icon.png نوشته اصلي بوسيله YA3_3PIDhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/buttons/viewpost-left.pngسلام .
بچه ها کسی نحوه خلاصه نویسی صحیح بلد هست ؟
از قسمت ها مهم خلاصه برداری کنم یا کل درس به صورت چکیده یادداشت برداری کنم ؟ یا فقط اونایی که یادم میره ؟
اگه کسی یه نمونه بزاره واقعا ممنونم .
راستش دارم درک رفتار سازه می خونم خلاصه میکنم ولی حس خوبی نسبت به خلاصه هام ندارم .

دوستم درک رفتار سازه رو به نظرم نکات مهمشو بردارید و آخر هر فصل کنار خلاصه های خود کتاب بذارید بهتره.چون تصاویر این کتابا اهمیت دارن.
من خلاصه درسای دیگمو تو یه دفتر مینوشتم اما درک رفتار تو خود کتاب ترجیح دادم بنویسم چون نکات آخر فصولش خودشون خوبن منم یکم اضافه کردم.
خیلی جاها هم ارجاع دادم به نصاویر یا قسمتایی که به نظرم مهم و خلاصه نشدنی بودن،تا مجبور بشم تو مرور حتما ببنمشون و فراموشم نشه! اینم روش من بود

YA3_3PID

عضو جدید
کاربر ممتاز
سيستم هاي ساختماني:
سازه در معماري
درك رفتار سازه
سيستم هاي ساختماني آينده
عناصر و جزييات:
كتاب كزازي
تاسيسات مكانيكي:
تاسيسات الكتريكي:
فيزيك ١و ٣
تنظيم شرايط:
فيزيك ٢
ابنيه سنتي
طراحي اقليمي
تاريخ ايران و اسلام:
سبك شناسي
معماري اسلامي پيرنيا
تاريخ جهان:
معماري جهان زارعي
تاريخ معماري معاصر:
معماري معاصر غرب قباديان
از زمان و معماري
درك:
زيبايي شناسي
مشق معماري
منظر:
پارادايم هاي پرديس
باغ هاي ايراني

البته اينو بگم كه اينارو خودم تصميم گرفتم بخونم اونم بر اساس شناختي كه از خودم دارم حالا يكي ممكنه درساي فنيش خوب باشه تاريخش ضعيف باشه بعد بيشتر وقتشو بذاره واسه تاريخ بستگي به شخص داره به نظر من...

کتاب نانو در معماری هم تو لسیت منابعت قرار بدین به نظر خوبه . چون کتاب جدید گلابچی هست و ازش سوال امد امسال .

meriil

کاربر فعال
کتاب نانو در معماری هم تو لسیت منابعت قرار بدین به نظر خوبه . چون کتاب جدید گلابچی هست و ازش سوال امد امسال .

ببخشید فناوریهای نوین ساختمان چطور؟ اون مهم تره یا نانو در معماری و سیستمهای ساختمانی آینده؟؟

farid_ghasemi

عضو جدید
یهویی وارد بحث شدم ، برا درک معماری منابعت خیلی ناقص سعی کن دنبال منابع کاملتر بری
سيستم هاي ساختماني:
سازه در معماري
درك رفتار سازه
سيستم هاي ساختماني آينده
عناصر و جزييات:
كتاب كزازي
تاسيسات مكانيكي:
تاسيسات الكتريكي:
فيزيك ١و ٣
تنظيم شرايط:
فيزيك ٢
ابنيه سنتي
طراحي اقليمي
تاريخ ايران و اسلام:
سبك شناسي
معماري اسلامي پيرنيا
تاريخ جهان:
معماري جهان زارعي
تاريخ معماري معاصر:
معماري معاصر غرب قباديان
از زمان و معماري
درك:
زيبايي شناسي
مشق معماري
منظر:
پارادايم هاي پرديس
باغ هاي ايراني

shiva2009

کاربر بیش فعال
ببخشید فناوریهای نوین ساختمان چطور؟ اون مهم تره یا نانو در معماری و سیستمهای ساختمانی آینده؟؟

اینایی گفتین موضوعاشون با هم فرق داره. سیستم های ساختمانی یه مقدار قدیمی شده، بعیده ازش سؤال بیاد. خواستین بخونیدم یکی دو روز بیشتر وقت نمی خواد! فناوری های نوین پارسال یه دیتیل ازش اومد. امسال احتمالش هست که از جزییات ارتقا دهنده... که نیومده هنوز ، دیتیل بدن. فناوری های نوین به نظر می یاد بلد بودن شکلاش کافی باشه. نانوفناوری موضوعش مصالح ساختمانیه پارسال دوتا سؤال کلی ازش دادن اما امسال احتمال سؤالای دقیق تر هست. اگه خودشو نخواستین بخونین حتماً فهرست و سر فصلاشو یه نگاه بندازین یا خلاصه ازش پیدا کنین. حجمش زیاده ولی خیلی از مطالبشم ضروری نیست....

YA3_3PID

عضو جدید
کاربر ممتاز

همون طور که دوستان گفتن خیلی متفاوتند هم از لحاظ جدید بودن هم محتا . خیلی نانو رو تو گروه مواد مصالح می دونن . به هر حال امسال که خیلی ازش سوال امد هر کی نخونده بود پشیمون شد ولی کی می دونه کنکور 92 ازش سوال چند تا میاد .

آخرین ویرایش:

nasrin gh

عضو جدید
سلام لطفا به من کمک کنید واسه ارشد حتما باید بریم کلاس یا خوندن جزوه و منابع کافیه؟من شیرازم کسی کلاس های دیباگران رفته اگه جزوه هاشو داشته باشی کافیه یا حتما کلاسم باید برم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟مرسییی یییییییییییییییییی

Saretus

کاربر فعال
سلام؛ من هنوز نمی دونم مؤسسه ای برای آزمون برم یا نه؟ میشه کمکم کنین... به نظرتون کجا بهتره ... تهران هم نیستم راستی...

کسی کتابای امسال پارسه رو دیده؟ به نظرتون چطوره؟ توصیه می کنین برم بگیرم یا نه؟

sepideh2727

عضو جدید
يه چيز ديگه كه يادم رفت بگم اينه كه من كل تاپيكارو زير و رو كردم و هر كي هر چي گفت بخونيد تو يه ليست نوشتم كه حدود ٧٠-٨٠ تا كتاب شد جزوه ها هم به جاي خود
در نهايت با دوستام كه امسال قبول شدن و شناهتي كه از نقاط ضعف و قوت خودم دارم منابعو واسه خودم خلاصه كردم و از جزوه ها هم فقط جزوه هاي اساتيد تهران رو ميخوام بخونم + سروش نيا
پيشنهادم واسه كسايي كه هنوز شروع نكردن اينه كه دور و ورتونو با منابع شلوغ نكنيد تا جايي كه ميتونيد خلاصه كنيد و اونايي كه مهمتره بخونيد

ميشه بگي چه جزؤه اي از دانشگاه تهران گرفتي؟؟ من رفتم يه عالمه جزؤه بود نمي دونستم كدوم خوبه... ممنون ميشم جواب بدين

mehrazin_f

عضو جدید
ميشه بگي چه جزؤه اي از دانشگاه تهران گرفتي؟؟ من رفتم يه عالمه جزؤه بود نمي دونستم كدوم خوبه... ممنون ميشم جواب بدين

من از همين باشگاه جزوه ها رو دانلود كردم بچه ها قبلا گفتن چيا رو بايد بخونيم

203_fariba

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها کسی ادرس و شماره تلفن مرکز معماری و داره تو سایتشون من چیزی پیدا نکردم ...

mahsa_archi_arch

عضو جدید
QUOTE=203_fariba;5557830]بچه ها کسی ادرس و شماره تلفن مرکز معماری و داره تو سایتشون من چیزی پیدا نکردم ...[/QUOTE]

آدرس : تهران - خیابان قائم مقام فرهانی - خیابان دهم - پلاک 18 - مرکز معماری ایران
تلفن : 88737820 - 021

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
QUOTE=203_fariba;5557830]بچه ها کسی ادرس و شماره تلفن مرکز معماری و داره تو سایتشون من چیزی پیدا نکردم ...

آدرس : تهران - خیابان قائم مقام فرهانی - خیابان دهم - پلاک 18 - مرکز معماری ایران
تلفن : 88737820 - 021[/QUOTE]

این آدرس ایوان خانه معمار ها :surprised:

203_fariba

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تلفن : 88737820 - 021

این آدرس ایوان خانه معمار ها :surprised:[/QUOTE]

نه درسته اقا احسان من زنگ زدم گفت تو قائم مقامیم...

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
این آدرس ایوان خانه معمار ها :surprised:

نه درسته اقا احسان من زنگ زدم گفت تو قائم مقامیم...[/QUOTE]
پس جدیدا رفتن
خوب شده اینطوری، جزوه ها رو یه روزه میشه گرفت، اول دانشگاه تهران بعد قائم مقام و ایوان خانه و مرکز معماری
لازم نیست اینطوری کل تهرانو چرخ زد :smile:

وضعیت
موضوع بسته شده است.