فلسفه حرام بودن فیلمها وعکسهای مبتذل !

googele

اخراجی موقت
پس نگو اون موقع که دبیرستانی بودی کسی کامپیوتر نداشته ......:D
اره دیگه، من خودم اول دبیرستان کامپوتر داشتم، البته قبل منم بود،ولی کامپیوتر پنتیوم 2 تازه اومده بود
خیلیا از اون دیزلیاش داشتن،
خیلیا تحت داس، یا ان سی بودن، نمیشد فیلم دید که
:Dکلا بازار سی دی خیلی وب نبود، ولی -2سال بعد خیلی بهتر شد
ویدیو هم سخت بود، وسط خونه بود معمولا، بچه ها خیلی سختی میکشیدن
مثل الان نبود، بچه قنداقی لپ تاپ داشته باشه که

Troll war

اخراجی موقت
ببین > ایشون آقا جواده یا نه تو این تاپیک در راستای موضوع تاپیک پیش رفتن ،حالا شما چرا هی اصرارداری بگی که ایشون آقا جوادن؟:mad:
اگه دوباره موضوع تاپیکو بخوای منحرف کنی شرمندت میشم .پس یا نظرتو در راستای موضوع تاپیک میگی یا شمارو به خیرو مارو به سلامت.اوکی؟

:cry: چرا میزنیم ؟ :(

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
اره دیگه، من خودم اول دبیرستان کامپوتر داشتم، البته قبل منم بود،ولی کامپیوتر پنتیوم 2 تازه اومده بود

کشته مرده همین صداقتتم
همینه که من عاشقتم

ولی خوشحالم الان به صراط مستقیم هدایت شدی

googele

اخراجی موقت
کشته مرده همین صداقتتم
همینه که من عاشقتم

ولی خوشحالم الان به صراط مستقیم هدایت شدی
مخلصم
اره دیگه، اومدیم تو صراط مستقیم. خواست خدا بوده دیگه
:Dولی تو اون سن و سال حالی میده
یادش بخیر، یه جعبه دستمال کاغذیو از ته باز میکردم، 1 فیلم ویدیو میزاشتم توش، :Dمیبردم تو مدرسه، 3بار همین کار نجاتم داد.

تیکا

عضو جدید
کاربر ممتاز

donya...

عضو جدید
دمت گرم خیلی باحالی بابا:w15:

fifa

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
يه جا شنيدم
ديدن اين چيزا شروع قصه شیطان برای ماست ،ابزارافتادن در دام شیطان.كاملا هم موافقم ...همين ميشه كه عادت مي كنه طرف بعدي رو هم مي خواد ببينه .. روي خيلي چيزاي ديگه هم تاثير ميذاره .. من به دوستايي كه بعضي اوقات ازين فيلما مي بينن ولي دلشون نمي خواد گناه كنن پيشنهاد مي دم به اين فكر كنن كه خدا ناظر بر كاراشونه و اماام زمان دلش مي شكنه از اين كاراي ما
براي اينكه اين عادت رو از سرشون بردارن توبه كنن ..از خدا هم بخووان كمكشون كنه
در ضمن اين فيلما واسه متاهل ها زندگي رو هم از هم مي پاشه ... يكي از دوستاي من ماهواره رو واسه همين جمش كرد از خونش
اقاهه شبا دير مي خوابيد و فيلم مي ديد

كلا وقتي يه اقا بره اين چيزا رئ ببينه با ديدن اين خانماي توي فيلم رو با هزار جور گريم و هنر فيلمبرداري ديگه به خانمش قانع نيست
مرده عجب آدمی بوده!!!!!!!!!!!!!
آدم که زن داشته باشه دیگه چه نیازی به این جور چیزها داره؟!!!!!!!!!!!!

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرده عجب آدمی بوده!!!!!!!!!!!!!
آدم که زن داشته باشه دیگه چه نیازی به این جور چیزها داره؟!!!!!!!!!!!!
دیگه آدمی زاده دیگه !!!.نشنیدی قرآن میگه :بسم الله الرحمن الرحیم والعصر ان الانسان لفی خسر الا الذین امنو و عملوالصالحات و تواصعو بالحق و تواصو بالصبر؟

rozmary3000

اخراجی موقت
. امیدوارم تا آخرش بخونید بعد اگه نظری دارید بذارید.

علت حرام بودن وآیا نگاه به این نوع فیلم ها ضرر آور هست؟

درباره عکس‏های مبتذل باید گفت چون دیدن چنین عکس‏هایی نوعاً مفسده‏انگیز است، جایز نیست. حکم حرمت، حکم فقهی مسأله است، ولی درباره جنبه اخلاقی مسأله نیز باید توجه داشت که دیدن این گونه عکس‏ها کم‏کم انسان را معتاد می‏کند، به گونه‏ای که اگر فرد روزی به سراغ اینترنت و عکس‏های مبتذل آن نرود، در زندگی خود احساس کمبود می‏کند و حالت کسالت به او دست می‏دهد.

تماشای صحنه‏های مبتذل، ذهن و اندیشه انسان را تسخیر می‏کند و آدمی به طور ناخودآگاه این گونه صحنه‏ها را همیشه و همه جا پیش روی خود مجسم خواهد کرد. فردی که خود را به دیدن این گونه تصویرها، عادت داده است، به کار و فعالیت سازنده اقتصادی بی‏رغبت می‏شود. به همین دلیل هرگاه بخواهد فکر خود را روی مسأله‏ای مهم و حساس متمرکز کند، به یاد آوردن آن صحنه مبتذل، توان تمرکز را از او می‏گیرد. چنین فردی در برخورد با انسان‏ها

به جای آن که به انسانیت آنان توجه کند به جنسیت آنان - آن هم به گونه‏ای که در تصویر دیده است - توجه می‏کند. این رفتار افزون بر سلب کردن آرامش فرد، او را از پیشرفت باز می‏دارد.

1-شهوت بدون ارضاء: شهوت چشم و بدن و ذهن را زیاد می کند ولی ارضا نمی‌کند و بیننده را در معرض عقده و سرگردانی و عدم تمرکز قرار می دهد و بیننده را وادار به تماشای بیشتر و طمع فرا می‌خواند تا شاید به لذت نزدیکتر شود. به طور معجزه آسایی بیننده را وادار به دیگر اعمال زشت می کند و زمینه را به راحتی برای گناهانی چون خشم و طمع و تجاوز و خشونت و حسادت و دروغ و مکرکاری و تنفر و راحت طلبی و اتلاف وقت و خودخواهی آماده می سازد و قدرت فتنه انگیز تاثیر آن وقتی مشخص می شود که شخص تصمیم به ترک آن می گیرد.

2- انحراف ماندگار: ایجاد انحرافات افکاری جنسی و مستهجن ساختن افکار و زدودن عقل و به دلیل تنوع طلبی و حس برتری به دلیل متفاوت بودن با دیگران و قوی بودن ایجاد حسی می کند که انسانها در ذهن دیگر به انحرافات جنسی بد نمی‌گویند و گویی عادت می‌کنند. صحنه های مستهجن تصویری بعضی هورمونها را ترشح می کنند که باعث می شود که فرد بعد از ترک آن تا مدت ها آن تصاویر را مکررا به یاد آورد.

ذهن انسان ( خصوصا آقایان ) در زمینه ی جنسی بسیار مستعد تصویر سازی است . تماشای تصاویر مستهجن موجب بازسازی این تصاویر در اوقات دیگر شده و تحریک های نا به جا و بی موقعی را ایجاد می کند ( مثلا سر کلاس درس ، هنگام قدم زدن در خیابان و یا خدای ناکرده حتی در هنگام عبادت ) که باعث اختلال در روند عادی تفکر و عقب ماندن از زندگی معمولی می شود .

تماشای تصاویر مستهجن اعتیاد آور است . این نوع اعتیاد در جوامع غربی کاملا شناخته شده و اگر اینترنت را با کلید واژه ی s.e.x addict ) معتاد س.ک.س ) جست و جو کنید ، به مقالات فراوانی که در این باب توسط متخصصین نوشته شده مواجه خواهید شد . از علائم این نوع اعتیاد ، پرخاشگری ، بیحوصلگی و بی قراری ، اختلال در روابط جنسی ( در متاهلین ) ، احتمال بروز رفتارهای تهاجمی و خشونت جنسی ( تجاوز ) ، عدم تمرکز و اختلال در فرآیندهای ذهنی طبیعی را می توان نام برد . شایان ذکر است بسیاری از این معتادین مرتکب تجاوز به خانواده و محارم نیز شده اند.

استفاده بی‏رویه از این گونه تصویرها در رسانه‏های تصویری کشورهای غربی یکی از عوامل سستی فزاینده نظام خانواده به شمار می‏آید و سبب شده است جوانان از تشکیل خانواده و پذیرش تعهدهای مربوط به آن، سر باز زنند و نیازهای جنسی خود را از راه تماشای تصویر و فیلم‏های مبتذل یا روابط جنسی نامشروع برآورده سازند.

بنابراین، برای پیشگیری از پی‏آمدهای نامطلوب دیدن صحنه‏های مبتذل بهتر است هیچ‏گاه به سراغ آن‏ها نرویم و ذهن و جان خود را اسیر هواهای نفسانی سازندگان این گونه برنامه‏ها نسازیم؛ زیرا اگر از آغاز چنین صحنه‏هایی را نبینیم، به آن‏ها عادت نمی‏کنیم. آوردن هر گونه دلیل توجیهی برای دیدن چنین صحنه‏هایی سرانجام آدمی را به جایی خواهد کشاند که دیگر راه برگشتی برای آن نیست. پس بهتر است با سپری از تقوا، چشم خویش را از گزند آلودگی‏ها در امان داریم و دل را از اسارت هواها آزاد کنیم.

سلام دوست من
خيلي عالي بود اگر هزار بار هم تشكر كنم باز هم كم

اما اگر دوستان اجازه بدن و تاپيك از مسيرش منحرف نشه خيلي خوب

بعد از چند پست دوستان شروع كردند به منحرف كردن تاپيك

حتي تو همه تاپيك هم اگر دقت كنيد بعضي دوستان نتيجه مطلب را فراموش كردند

و با نوشتن مطلبشان دوباره اون كار شيطاني را تكرار مي كنند

به خدا قسم دشمنان اسلام هم اينو ميخوان با توزيع سي دي هاي مبتذل

قصد دارن جوانهاي اين مملكت را فلج كنند

در پايان هم باز هم از شما تشكر ميكنم

تیکا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست من

درسته...كاملا مشخصه كه هدفمند دارن پيش ميرن

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست من

ممنون
تذکر بجایی بود و البته من به اون دونفر تذکر داده بودم.

خیلی عالی بود مهندس با تمام وجود ازت متشکرم

لطف دارید ممنون.

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
همون پاراگراف اخر داداش از همه بهتره.
ممنون بابت تاپیک خوبت.

قبول دارم .
کلا این جور چیزا اعتیاد آوره. ذهنه آدمم خراب میکنه

مرسی مهندس عین واقعیت بود!!!

بله بلاخره یک ضرری داره که خداگفته حرامه........
ممنونم(تشکرام غیر فعاله.)

Maryam.Silent

عضو جدید
کاربر ممتاز
والا ما فیلم خاک برسری نگاه نمیکنیم فیلم ایرانی هم که خودش نوعی فحش محسوب میشه کلا فیلم زیاد میبینم
بعد ینی فیلم نبینی با تقوا میشی فیلم ببینی خاک بر سر؟:|