*** فرمان و گیربکس ==> پژو 206 یا سمند بهتر است ؟

rmi-ansys

عضو جدید
سلام

بین فرمان و گیربکس پژو 206 و سمند (حالا از هر نوعش) کدام نرم تر و روانتر است؟
کلاچ کدام خودرو بهتر و راحتتر است؟

ممنون می شوم توضیح بدهید.

آخرین ویرایش:

safa_re5000

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود
من اطلاعات زیادی ندارم (( منظورم تجربه رانندگیه)) ولی فک کنم 206 بهتر باشه هر چی باشه تورک کنورتور داره ها....

parsa s

عضو جدید
درود
من اطلاعات زیادی ندارم (( منظورم تجربه رانندگیه)) ولی فک کنم 206 بهتر باشه هر چی باشه تورک کنورتور داره ها....

تورك كانورتر كه فقط روي ماشينهاي با گيربكس اتوماتيك وجود داره فك مي كنم منظور دوستمون گيربكس دنده اي باشه
ولي به نظر من 206 چه از لحاظ فرمان و چه از لحاظ گيربكس در وضعيت بهتري قرار داره - فرمان نرمتر و دقيق تر - و در مورد گيربكس هم مي دونم گيربكس خوبي داره و با كلاچ هماهنگه

rmi-ansys

عضو جدید
بله دقیقا منظور من گیربکس دستی است.
اجازه بدهید راحتتر بگم

من جفت زانوهام ایراد دارد نه خیلی خفن و جوری است که باید مدارا کنم و به قولی فشار نیاورم. به همین دلیل هنگام کلاچ گیری با خودروهایی مثل روآ و ... پدر زانوهام در فشار آوردن روی پدال در می آید.
در ضمن دنده خوب جا نمی ره و ...

*** از این لحاظ گیربکس و کلاچ را مقایسه کنید
*** کدام یک فرمان پذیری راحتتری دارند

من فکر سلامتی هم هستم.

parsa s

عضو جدید
بله دقیقا منظور من گیربکس دستی است.
اجازه بدهید راحتتر بگم

من جفت زانوهام ایراد دارد نه خیلی خفن و جوری است که باید مدارا کنم و به قولی فشار نیاورم. به همین دلیل هنگام کلاچ گیری با خودروهایی مثل روآ و ... پدر زانوهام در فشار آوردن روی پدال در می آید.
در ضمن دنده خوب جا نمی ره و ...

*** از این لحاظ گیربکس و کلاچ را مقایسه کنید
*** کدام یک فرمان پذیری راحتتری دارند

من فکر سلامتی هم هستم.

به نظر من كلاچ 206 عملكرد نرم و بهتري نسبت به سمند داره و با گيربكسش هم هماهنگ تره

در ضمن براي راحتي مي تونين به محصول جديد ايرانخودرو يعني سمند اتوكلاچ فكر كنيد كه در اون كلاچ بوسيله عملگر مكانيكي بطور خودكار عمل مي كنه و شما براي تعويض دنده نياز به كلاچ ندارين - در ضمن مي تونين سيستم رو غيرفعال هم كنيد و به حالت معمولي دربيارين

danijan

عضو جدید
فرمون 206 که نرمتر هست اما من هنوز نرم تر از فرمون ریو تو این رنج قیمت ندیدم اما هیچ وقت دقت به نرمی کلاچ نکردم

امین قیاسی 1986

عضو جدید
سلام
به نظر من شاید درست نباشه که این دو رو با هم مقایسه کنی آخه هر کدام در یک کلاس متفاوت طراحی شدن