فرق نداشتن عقیده با انصراف از عقیده چیه؟

پیر بابا

عضو جدید
اینکه یه عده ای از مردم به خیلی چیزا اعتقادی ندارند بحثی است مستقل . اما اینکه یه عده کثیری از مردم بعد از ملاحظات و انجام تحلیل هایی از عقیده شان رو برمیگردانند موضوعی است که ذهن بسیار ی از متفکران رو به خودش جلب کرده است. به نظر شما ضرر کدامیک از این دو رفتار برای جامعه بیشتر و سود کدامیک برای رشد اخلاقی یا انضباطی جامعه بیشتره . چرا ؟
سئوال بعدی : جامعه هدف از نظر شما چه جور جامعه ای است؟ :gol:

پیر بابا

عضو جدید
بچه ها نظری , مطلبی , چیزی؟
این که نشد.
بابا یه صحبتی بکنین دیگه. دارم از خودم نا امید میشم.

arayeh

عضو جدید
کاربر ممتاز
من اوایل که رفتم دانشگاه کلی نظر و عقیده واسه خودم داشتم،از جمله اینکه آدم نباید از حرفی که فکر میکنه درسته و به کسی هم ضرری نمیرسونه رو برگردونه، اما بعد دو سال فهمیدم واسه اینکه بتونم مدرکم رو سالم و بدون ستاره تحویل بگیرم باید سکوت رو یاد بگیرم. :hypocrite:خوشبختانه پارسال مدرکم رو سالم تحویل گرفتم اما حالا دیگه روحم کاملا سالم نیست، یه کمی خراش روش افتاده.

اتوپیای من جایی که کسی برای حرف زدن زندانی نشه، کودکان کار توش نباشن، دزد نداشته باشه، و................. اااااااووووووووووووه اینقدر زیاده اگر بخوام بگم! ولش کن الان گریه م میگیره.:crying2:

salizadeniri

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینکه یه عده ای از مردم به خیلی چیزا اعتقادی ندارند بحثی است مستقل . اما اینکه یه عده کثیری از مردم بعد از ملاحظات و انجام تحلیل هایی از عقیده شان رو برمیگردانند موضوعی است که ذهن بسیار ی از متفکران رو به خودش جلب کرده است. به نظر شما ضرر کدامیک از این دو رفتار برای جامعه بیشتر و سود کدامیک برای رشد اخلاقی یا انضباطی جامعه بیشتره . چرا ؟
سئوال بعدی : جامعه هدف از نظر شما چه جور جامعه ای است؟ :gol:

من فکر میکنم بی اعتقادی خیلی بده.
یه جورایی نشانه زندگیه حیوانی و غریزیه.
اما دومی رو بستگی داره از چه عقیده و نظری برگردند.
اگر بعد از فکر و تحقیق از یک عقیده غلط یا خرافه ... برگردند نه تنها بد نیست خوب هم هست.