::: عکسی که 25 سال سانسور شد ! :::

Meisam007

عضو جدید

نفر سمت راست گوشه، ابوالحسن بنی صدر است. او که با 11 میلیون رای نخستین رئیس جمهور ایران شده بود، با جمله تاریخی آیت الله خمینی در 25 خرداد 60:" 35 میلیون نفر بگویند بله، من میگویم نه." کنار زده شد. 7 تن از مشاورانش اعدام شدند، هزاران تن از هوادارنش به زندان رفتند و خودش رهسپار تبعید شد.

درست بالای سر خمینی، مرد روحانی با عمامه سفید آیت الله لاهوتی است. او که از زندانیان با سابقه قبل از انقلاب به همراه منتظری و طالقانی بود، بعد از پیروزی انقلاب از سرسخت ترین هواداران رئیس جمهور بنی صدر، به شمار میرفت. به فاصله 2 ماه پس از کنار زدن بنی صدر توسط لاجوردی به زندان اوین برده شد و اعدام شد. جمله معروف او خطاب به سران حزب جمهوری(بهشتی،خامنه ای و رفسنجانی) این بود: "مردم انقلاب نکردند تا من وشما بر آنها حکومت کنیم . اگر قرار بود با چماق و زورگویی بتوانند حکومت کنند قبل از شما آریامهر بود.حاکمیت تک حزبی است که صدای پای فاشیزم را به گوش میرساند. وای به حال آن انقلابی که 8 درصد به 80 درصد حکومت کنند. اگر زور میتوانست آدم را جای خودش بنشاند، پیش از شما زورمند تر از شما بودند. شما جز اینکه خفقان ایجاد کنید و برای مردم مشکل درست کنید کار دیگری نمیکنید."( روزنامه انقلاب اسلامی، ۲۲ فروردین ۱۳۶۰- انقلاب اسلامی، ۸آذر ۱۳۵۹)

نفرایستاده میان آیت الله مطهری و لاهوتی، صادق قطب زاده است. او که به همراه ابراهیم یزدی و بنی صدر راه انقلاب را در پاریس هموار کرده بود، 24 شهریور 1361، به اتهام توطئه انفجار جماران، زندانی و اعدام شد. آیت الله منتظری بعدها در خاطراتش نوشت:"بعدا شنيدم آقاي حاج احمد آقا در زندان سراغ آقاي قطب زاده رفته و به او گفته است شما مصلحتا اين مطالب را بگوييد و اقرار كنيد و بعد امام شمارا عفو ميكنند، ولي او را اعدام كردند. بعدها از طريق موثقي شنيدم كه جريان ريختن مواد منفجره در چاه نزديك محل سكونت مرحوم امام بكلي جعلي است و واقعيت نداشته است."(خاطرات آیت الله منتظری،ج۱،ص۴۸۵)

قطب زاده دردادگاه پرسيده بود:"روشنفکران و روحانيانی که بنيادگذار انقلاب بودند کجا هستند؟ آيا حتی يک تن از آنها در کاری هست؟ اينها که امروز بر کارند در جريان انقلاب چه می کردند؟"(ایستاده بر آرمان،ص ۲۷)

پی نوشت۱: آن که در کنار بنی صدر ایستاده، صادق طباطبایی است. سخنگوی دولت مهندس بازرگان بود. بعد به بازرگان پشت کرد و به صف حکومتی ها پیوست.در سال 61 به دلیل قاچاق 3.75 پوند تریاک توسط پلیس آلمان دستگیر و در دادگاه دوسلدورف به 3 سال زندان محکوم شد.( پس از بحران،خاطرات هاشمی رفسنجانی،صص ۳۵۹،۴۱۱،۴۱۹) با پادرمیانی وزیرخارجه آلمان و مصونیت سیاسی به عنوان عنصر نامطلوب از آن کشور اخراج شد. او همچنان به حمایت از جمهوری اسلامی ادامه میدهد.

منبع نقل قول ها: کتاب ایستاده بر آرمان، روایت فروپاشی یک انقلاب،علی غریب، انتشارات انقلاب اسلامی،دی

منبع : enghelab-57.blogfa.com/post-8.aspx​

gordafarin

عضو جدید
کاربر ممتاز
من زياد از اين اقاي بني صدر نميدونم اما امسال تو كتاب تاريخمون(واقعا مطالب دروغ داشت و تنها جعليات تاريخ بود نه حقايق اون!)با اين همه زده بود كه در دفتر رييس جمهوري ايشون افراد ليبرال و...رفت و امد داشتن و به تبادل عقيده با ساير تفكرات ميپرداختن...به نظر من اين خيلي خوب بود شايد اگر اين روند ادامه داشت الانقوانين ليبرال دموكرات اساس قانون كشور ما بود و اين همه ما مشكل نداشتيم...حقا اين اقاي احمدي نژاد هم دنباله رو اما م هستن!!
همونطور كه امام خميني اومد و اين تشكلاتي كه غير از روحانيت بود رو جمع كرد(گويا قرار بود بعد انقلاب روحانيت در مسجد به گسترش اسلام بپردازه حوزه وسيع شد ديگه مسجد ها جا نداشت روحانيت حكومت رو گرفت!!!!!)اين اقاي احمدي نژاد هم (فرشته نجات براي كشورهاي زير ستم مزدوران غربي:surprised:!!!!!!!!!!!!!)موقع تحصن دانشجوها و...فرموده بودن به جاي اينكه دانشجوها بيان و به ليبرالها و خالي شدن اونها از دانشگاه اعتراض كنن براي ريشه كن كردن اونها معترض ميبشن!!واقعا كه!
راستي همين خلبان(اسمشون يادم نيست)كه دست امام رو گرفتن بعد ها گفت كاش من خلبان اون هواپيما نبودم!!!خوبه ادم يه جايي پي به اشتباهاتش ببره!

به به نوش آفرین خانم
آلبومتم که اومد بیرون به سلامتی ! ;)
چه عجب . بازم سر مامانو شیره مالوندی اومدی نت ؟!:w07:

میگم آقا میثم چرا وقتی میدونی آرچی تاپیکتو قفل میکنه بازم تکراری میزنی ؟ :w01:

gordafarin

عضو جدید
کاربر ممتاز
به به اقا نيما!!
براي چي تاپيك بايد قفل بشه اين يعني همكاري با متجاوزان به حقوق هموطناي خودمون اين پيش هيچ ايراني قابل قبول نيست!
كسي نميگه نرو نت من خودم نميام چون خيلي بچه خوبيم به قول اماماي بزرگوار:فرزند صالح گلي است از گلهاي بهشت!

قفل کردنش واسه تکرای بودنش میگم
آخه توی تالار عکسم یکیشو گذاشته میثم جان! :biggrin:
میخواد همرو راضی نگه داره
ایول
خوشمان آمد!;)
شریف مگه امتحانات تموم نشده هنوز ؟ کی به سلامتی برمیگردی خدمت ؟

gordafarin

عضو جدید
کاربر ممتاز
شریف مگه امتحانات تموم نشده هنوز ؟ کی به سلامتی برمیگردی خدمت ؟
امتحانا كه از اول خرداد تا 23 خرداد ماهه الان واقعا خودمم نميدونم اينجا چيكار ميكنم نيما تو تالار مكانيك واسه غير فعال كردن يا شكستن اين رمزاي ماشين كمك خواستم تو بلد نيستي جونه من اگه بلدي بهم ياد بده كه خيلي درگيرشم
خدمت كه ميخوام برم رام نميدن:Dزنگ زدم از ستاد ارتش 118 داد شمارشو راهنمايي خواستم باز يك تلفن ديگه داد گفت اين مبوط به خانوماست فك كنم همش در حال ركوع و سجودن هرچي زنگ ميزنم كسي برنميداره:surprised:حالا غير اون چندين تا برنامه دارم:)اگه بشه....

دیوونه ای مخوای بری خدمت!!!!؟؟
بیا جای من برو
من عذا گرفتم درسم که تموم شد چجوری ازش در برم
میخوام برم خارج نمیشه ! :crying2:
لینک تاپیکو بده ببینم چی میگی . قفل چیو میخوای بشکنی ؟ !

gordafarin

عضو جدید
کاربر ممتاز
اين رمزاي فابريكي كه تو سمندو ... هست اگه نزني درست دزدگير فعال ميشه ميخوام اون و غير فعال كنم :cry:

اين رمزاي فابريكي كه تو سمندو ... هست اگه نزني درست دزدگير فعال ميشه ميخوام اون و غير فعال كنم :cry:
راستش من تا حالا با این ماشینای اخرین سیستم خارجی کار نکردم :w01:
از ایران خودرو چرا نمیپرسی ؟؟
به سلامتی ماشین خریدی ؟؟
ای شیطون پول این مدتی که ندادی واسه اینترنت جم کردی ماشین خردیدی ؟ خوشم اومد مخت اقتصادی کار می کنه :w12:

archi_arch

مدیر بازنشسته
اسپم؟!!!!!!!!نبینما!:yellowcard::w46:

منتقلش میکنم تالار عکس که اگه صلاح دونستن چند تا پست مربوط به تاپیک رو با اون تاپیک ترکیب کنن.

gordafarin

عضو جدید
کاربر ممتاز
بيا اينم از كاربر متخصص!:)
اگه ماشين داشتم كه دنبال رمزش نميگشتم پسر جااان!يك بار ماشينو برداشتم فك كنم بابام فهميد هروز رمز اين ماشينو عوض ميكنه ماشين خارجي چيه بابا همين خودروي ملي:biggrin:
حالا ميشه باطريو قطع كرد تا دزدگير غير فعال بشه ولي تا موقعي كه من بخوام قطعش كنم فعال شده!!يكي كمكم كنه اين همه مهندس!!اگه تو تالار پزشكا عضو ميشدم زودتر جواب ميگرفتم;)

gordafarin

عضو جدید
کاربر ممتاز

منتقلش میکنم تالار عکس که اگه صلاح دونستن چند تا پست مربوط به تاپیک رو با اون تاپیک ترکیب کنن.
ارچي جان چه تذكر دوستانه اي دادي يكمم مادرانه بود:)گفتم الان با كمربند مياي ميزني جونه من صب كن اها باشه صب نكن ببينم اين نيما بلده اين رمزا رو يا نه از اخر ميرم از تو اين اوراقيا يك ماشين ور ميدارم اين همه منت نميكشم:cry:(منت والدين!)

توی تالار عکس هستش که !
نمیشه از همینجا پاکش کنی؟!
اینفعه اینجا تذکر دادی ولی اوندفعه اخطار دادی
سوال پرسید شریف منم جواب دادم
شریف جان من بلد نیستم ولی ایران خودرو آشنا داریم ;)
ضمنا نبین آرچی محترمانه گفته . چون تو هستی . وگرنه اونروز بدون تذکر اخطار داد ..!

archi_arch

مدیر بازنشسته
ارچي جان چه تذكر دوستانه اي دادي يكمم مادرانه بود:)گفتم الان با كمربند مياي ميزني جونه من صب كن اها باشه صب نكن ببينم اين نيما بلده اين رمزا رو يا نه از اخر ميرم از تو اين اوراقيا يك ماشين ور ميدارم اين همه منت نميكشم:cry:(منت والدين!)
ادامه ی بحث تو همون تاپیک!

archi_arch

مدیر بازنشسته
توی تالار عکس هستش که !
نمیشه از همینجا پاکش کنی؟!
اینفعه اینجا تذکر دادی ولی اوندفعه اخطار دادی
سوال پرسید شریف منم جواب دادم
شریف جان من بلد نیستم ولی ایران خودرو آشنا داریم ;)
ضمنا نبین آرچی محترمانه گفته . چون تو هستی . وگرنه اونروز بدون تذکر اخطار داد ..!
پستی که اینجا قرار داره امتیاز گرفته ولی اون پست نه.واسه همین منتقلش میکنم.
منظورتو از این حرف متوجه نشدم یعنی میخواستی دوباره اخطار بگیری؟!!!! اینو در نظر گرفتم که تازه خطار گرفتی و هنوز تاریخش تموم نشده واسه همین این کارو نکردم ولی انگار اشتباه کردم!!!!
اگه برای نوشافرین میگی قضیه ی اون فرق میکرد چون مدتها تو سایت نبوده صلاح دونستم اول تذکر بدم.
در ثانی من قبلا هم به شما بی احترامی نکردم از طرفی اخطار بدون دلیل نبوده.ولی فکر میکنم نقض قوانین یه جور بی احترامیه نه؟ پس لطفا قوانین رو رعایت کنید.

در ضمن نیما جان شما که انتظار نداری من همیشه واسه هر حرکتی که میکنم به شما دلیلشو توضیح بدم؟ اینهایی هم که تا الان گفتم صرفا به خاطر احترام به شما و رفع شبهات بوده و اینکه بهتون ثابت بشه من و هیچ کدوم از مدیرا با اعضای فعال هیچ دشمنی نداریم.وگرنه من اجباری برای پاسخگویی به عملکردم پیش شما ندارم چون نه وقتشو دارم نه وظیفه ام ایجاب میکنه.پس اگه اجازه بدین من خودم هر جور صلاح بدونم عمل میکنم و اگه مشکل یا نقصی تو مدیریت دیدین یا پیشنهادی از این دست داشتین میتونید با من یا ادمین به طور خصوصی در میون بذارین که نظم تاپیک هم حفظ بشه.
ممنون

آخرین ویرایش:

k.m.r.c

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام ارتشبد...:w41:
من از تیرماه میرم توی ایران خودرو (نفوذ می کنم)......:w37:
ببینم می تونم کاری برات بکنم....

پستی که اینجا قرار داره امتیاز گرفته ولی اون پست نه.واسه همین منتقلش میکنم.
منظورتو از این حرف متوجه نشدم یعنی میخواستی دوباره اخطار بگیری؟!!!! اینو در نظر گرفتم که تازه خطار گرفتی و هنوز تاریخش تموم نشده واسه همین این کارو نکردم ولی انگار اشتباه کردم!!!!
اگه برای نوشافرین میگی قضیه ی اون فرق میکرد چون مدتها تو سایت نبوده صلاح دونستم اول تذکر بدم.
در ثانی من قبلا هم به شما بی احترامی نکردم از طرفی اخطار بدون دلیل نبوده.ولی فکر میکنم نقض قوانین یه جور بی احترامیه نه؟ پس لطفا قوانین رو رعایت کنید.

در ضمن نیما جان شما که انتظار نداری من همیشه واسه هر حرکتی که میکنم به شما دلیلشو توضیح بدم؟ اینهایی هم که تا الان گفتم صرفا به خاطر احترام به شما و رفع شبهات بوده و اینکه بهتون ثابت بشه من و هیچ کدوم از مدیرا با اعضای فعال هیچ دشمنی نداریم.وگرنه من اجباری برای پاسخگویی به عملکردم پیش شما ندارم چون نه وقتشو دارم نه وظیفه ام ایجاب میکنه.پس اگه اجازه بدین من خودم هر جور صلاح بدونم عمل میکنم و اگه مشکل یا نقصی تو مدیریت دیدین یا پیشنهادی از این دست داشتین میتونید با من یا ادمین به طور خصوصی در میون بذارین که نظم تاپیک هم حفظ بشه.
ممنون
یعنی شما فک میکنی من بعد از این همه مدت دیگه نمیدونم که شما در جواب اعضا چی میگین ؟
ببخشید بی احترامی نیست ولی تا حالا هر مدیری اومده جواب یکی رو بده فقط از هیمن جمله استفاده میکنه :
من وظیفم نیست که جواب بدم و دلیل بیارم !
خوب اینو دیگه همه میدونن منم میدونستم
پس یا کلا چیزی در جواب نگین یا وقتی یه کاری میکنین کامل تا تهش برین
چه خوبه این روزا هیچ کی وقت نداره ! ولی همه هم 24 ساعت توی سایت تشریف دارن ! :biggrin:
دلیل نداره شما که مدیری تهدید کنی و بگی اشتباه کردم که اخطار ندادم!!!
ضمنا شریف مدتی توی سایت نبوده و از طرفی جنسیتش هم با شما یکیه و اخطار یا تذکر نمیگیره ولی من که همیشه اینجا میام از فرط بیکاری!!!!! باید بلافاصله بدون تذکر اخطار بگیرم ! خیلی جالبه
پس هر کسی میخواد اخطار نگیره بره واسه یه مدت طولانی گم و گور بشه بعد یه شب بیاد هر چیزی بگه و کسی کاری به کارش نداشته باشه ! :biggrin:
دیگه پارتی بازی تو روز روشن ؟؟؟؟ تهدید تو روز روشن ؟؟؟

cyrus

عضو جدید
به نظر من اينها همه سر و ته يه کرباسن چه با خميني چه بي خميني

gordafarin

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ارتشبد...:w41:
من از تیرماه میرم توی ایران خودرو (نفوذ می کنم)......:w37:
ببینم می تونم کاری برات بکنم....
سلام اقاي سرلكي!k.m.r.c:)
يك اقايي ي ريموت ساختن كه تمام ماشينارو باز ميكنه!:surprised:(خبر كمي مربوط به موضوع بود ارايه شد!!!)

سلام اقاي سرلكي!k.m.r.c:)
يك اقايي ي ريموت ساختن كه تمام ماشينارو باز ميكنه!:surprised:(خبر كمي مربوط به موضوع بود ارايه شد!!!)
آره این که قدیمی شد
پسر خاله من حرفش الکترونیکه ، بصورت تخصصی . توی صا ایران هم کار میکنه
یه مدت کارش ساخت دزدگیر بود . اتفاقا میگفت براحتی میشه چنین کاری رو کرد ! همش کار چندتا کد هستش ;)

امیر Amir

عضو جدید

نفر سمت راست گوشه، ابوالحسن بنی صدر است. او که با 11 میلیون رای نخستین رئیس جمهور ایران شده بود، با جمله تاریخی آیت الله خمینی در 25 خرداد 60:" 35 میلیون نفر بگویند بله، من میگویم نه." کنار زده شد. 7 تن از مشاورانش اعدام شدند، هزاران تن از هوادارنش به زندان رفتند و خودش رهسپار تبعید شد.

درست بالای سر خمینی، مرد روحانی با عمامه سفید آیت الله لاهوتی است. او که از زندانیان با سابقه قبل از انقلاب به همراه منتظری و طالقانی بود، بعد از پیروزی انقلاب از سرسخت ترین هواداران رئیس جمهور بنی صدر، به شمار میرفت. به فاصله 2 ماه پس از کنار زدن بنی صدر توسط لاجوردی به زندان اوین برده شد و اعدام شد. جمله معروف او خطاب به سران حزب جمهوری(بهشتی،خامنه ای و رفسنجانی) این بود: "مردم انقلاب نکردند تا من وشما بر آنها حکومت کنیم . اگر قرار بود با چماق و زورگویی بتوانند حکومت کنند قبل از شما آریامهر بود.حاکمیت تک حزبی است که صدای پای فاشیزم را به گوش میرساند. وای به حال آن انقلابی که 8 درصد به 80 درصد حکومت کنند. اگر زور میتوانست آدم را جای خودش بنشاند، پیش از شما زورمند تر از شما بودند. شما جز اینکه خفقان ایجاد کنید و برای مردم مشکل درست کنید کار دیگری نمیکنید."( روزنامه انقلاب اسلامی، ۲۲ فروردین ۱۳۶۰- انقلاب اسلامی، ۸آذر ۱۳۵۹)

نفرایستاده میان آیت الله مطهری و لاهوتی، صادق قطب زاده است. او که به همراه ابراهیم یزدی و بنی صدر راه انقلاب را در پاریس هموار کرده بود، 24 شهریور 1361، به اتهام توطئه انفجار جماران، زندانی و اعدام شد. آیت الله منتظری بعدها در خاطراتش نوشت:"بعدا شنيدم آقاي حاج احمد آقا در زندان سراغ آقاي قطب زاده رفته و به او گفته است شما مصلحتا اين مطالب را بگوييد و اقرار كنيد و بعد امام شمارا عفو ميكنند، ولي او را اعدام كردند. بعدها از طريق موثقي شنيدم كه جريان ريختن مواد منفجره در چاه نزديك محل سكونت مرحوم امام بكلي جعلي است و واقعيت نداشته است."(خاطرات آیت الله منتظری،ج۱،ص۴۸۵)

قطب زاده دردادگاه پرسيده بود:"روشنفکران و روحانيانی که بنيادگذار انقلاب بودند کجا هستند؟ آيا حتی يک تن از آنها در کاری هست؟ اينها که امروز بر کارند در جريان انقلاب چه می کردند؟"(ایستاده بر آرمان،ص ۲۷)

پی نوشت۱: آن که در کنار بنی صدر ایستاده، صادق طباطبایی است. سخنگوی دولت مهندس بازرگان بود. بعد به بازرگان پشت کرد و به صف حکومتی ها پیوست.در سال 61 به دلیل قاچاق 3.75 پوند تریاک توسط پلیس آلمان دستگیر و در دادگاه دوسلدورف به 3 سال زندان محکوم شد.( پس از بحران،خاطرات هاشمی رفسنجانی،صص ۳۵۹،۴۱۱،۴۱۹) با پادرمیانی وزیرخارجه آلمان و مصونیت سیاسی به عنوان عنصر نامطلوب از آن کشور اخراج شد. او همچنان به حمایت از جمهوری اسلامی ادامه میدهد.

منبع نقل قول ها: کتاب ایستاده بر آرمان، روایت فروپاشی یک انقلاب،علی غریب، انتشارات انقلاب اسلامی،دی

منبع : enghelab-57.blogfa.com/post-8.aspx​

حرف هایی که زدی اصلا چیز های جدید توش نبود که اینقدر توی بوق کردی...

به فامیل ما(( لاجوردی)) چه کار داری:))

پدر بزرگ من هم برای اقای خمینی خیلی کار ها رو کرد..ولی کنار کشید....

هر دو مردند و هیچ کسی نمیتونه ثابت بکنه که حرف های من درسته...

پس هی حرف های گذشته رو پس نکشید...الان نه امامی هست...نه مطهری...نه بهشتی...

این مملکت از اولش نخبه کش بوده تا الان...

بهشتی
مطهری
بازرگان
حاج اقا مصطفی
قطبی
.
.
.
همه از سر اشتباه و کم کاری یا کنار زده شدند یا کناره گرفتند و اخرش کشتنشون یا فوت شدند...

gordafarin

عضو جدید
کاربر ممتاز
! همش کار چندتا کد هستش ;)
همين كداست كه منو بيچاره كرده البته امشب براي دومين بار رمز ماشين لو رفت بابام يادش رفت دستشو جلوش بگيره:)اخه يك بار ماشين و برداشتم رفتم ولي خلاف تصور بابام كسيو نكشتم:D

M.ANARI

عضو جدید
در اوایل اسلام و بعد از کشته شدن عثمان مردم به در خانه علی رفتند و علی حاکم شد. یکی از اشتباهاتی که علی کرد و اینها نکردند مخالفین (و همراهان در انقلاب )خود را قتل عام نکرد و حاضر نشد پست و مقام بیخودی به کسی بده و همین باعث شروع جنگ جمل شد. حالا آیا واقعا علی اشتباه کرد؟