عکسی زیبا از چاله فضایی توسط دوربینهای ناسا

HMC

اخراجی موقت
:eek:

این عکسی که میبینید مربوط به یک چاله فضایی عظیم میشه که سایت ناسا اون رو با تمام جزئیاتش در اختیار علاقه مندان به آسمان گذاشته .
سایت ناسا : www.nasa.gov

پیوست ها

• nasa image(www.nasa.gov).jpg
    nasa image(www.nasa.gov).jpg
    31.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0

port of call

عضو جدید
سلام
چاله فضایی؟
منظورتون سیاه چاله است؟ که این یه سیاه چاله نیست.(black hole)
اگه منظورتون همون چاله فضایی باشه ,این پدیده ماههیتی مادی نیست که بشه ازش عکس گرفت .

fereidonghorbani

عضو جدید
لطفا در مورد کوتوله سفید ، چاله سیاه و چاله فضایی و تفاوت آنها کمی بیشتر توضیح دهید

Yeganeh1372

عضو جدید
رشته ی هوا و فضا

رشته ی هوا و فضا

سلام خدمت همه ی دوستان عزیز . امید وارم که حالتون خوب باشه . می خواستم من رو در مورد آینده ی کاری و شغلی رشته ی هوا و فضا راهنمایی کنید .:confused::warn:

Sad.Boy

عضو جدید
سلام
چاله فضایی؟
منظورتون سیاه چاله است؟ که این یه سیاه چاله نیست.(black hole)
اگه منظورتون همون چاله فضایی باشه ,این پدیده ماههیتی مادی نیست که بشه ازش عکس گرفت .

با اجازه بزرگترا-هر چند من 16 سالمه اما چون عشق نجومم اطلاعاتی خوبی در مورد فضا دارم پس راهنماییتون میکنم

اولا که نه چاله فضایی نه سیاه چاله...............بلکه سیاه چاله فضایی.

سیاه چاله های فضایی از اجرام آسمانی نظیر غبار ها تشکیل میشوند که به دلیل داشتن چگالی فوق العاده پایینی که داره و سرعت فوق زیاد چرخش سنگ ها و غبار ها در اطراف آنها دارند موجب میشه تا تمامی اجرام اطراف خود را تا حدود 978 کیلومتر به درون خود میکشند حتی نور هم نمیتونه جون سالم به در ببره . تئوریی وجود داره که اگه جرمی بتونه بدون اینکه سرعتش بیشتر از سرعت نور بشه و به انرژی تبدیل نشه احتمال 50 درصد میتونه که از مقابل سیاه چاله ها بدون مشکل عبور کنه اما هنوز اثبات نشده چون هنوز جسمی نبوده که به سرعت بیشتر از سرعت مجذور سرعت نور برسه و به انرژی تبدیل نشه چه برسه به بیشتر از خود سرعت نور

حاجی بهش نزدیک شیم چی میشه؟

دقیقا جواب شما هم توی پستم هست

باز هم با عرض عذر از پیشکسفتان

port of call

عضو جدید
با اجازه بزرگترا-هر چند من 16 سالمه اما چون عشق نجومم اطلاعاتی خوبی در مورد فضا دارم پس راهنماییتون میکنم

اولا که نه چاله فضایی نه سیاه چاله...............بلکه سیاه چاله فضایی.

سیاه چاله های فضایی از اجرام آسمانی نظیر غبار ها تشکیل میشوند که به دلیل داشتن چگالی فوق العاده پایینی که داره و سرعت فوق زیاد چرخش سنگ ها و غبار ها در اطراف آنها دارند موجب میشه تا تمامی اجرام اطراف خود را تا حدود 978 کیلومتر به درون خود میکشند حتی نور هم نمیتونه جون سالم به در ببره . تئوریی وجود داره که اگه جرمی بتونه بدون اینکه سرعتش بیشتر از سرعت نور بشه و به انرژی تبدیل نشه احتمال 50 درصد میتونه که از مقابل سیاه چاله ها بدون مشکل عبور کنه اما هنوز اثبات نشده چون هنوز جسمی نبوده که به سرعت بیشتر از سرعت مجذور سرعت نور برسه و به انرژی تبدیل نشه چه برسه به بیشتر از خود سرعت نور

دقیقا جواب شما هم توی پستم هست

باز هم با عرض عذر از پیشکسفتان

1-منظور بنده از سیاه چاله کاملا معلومه که سیاه چاله فضایی است .(مگه غیر این پدیده دیگری هم با این نام وجود داره) اشکالی که بنده به متن اصلی گرفتم این بود که چاله فضایی ذاتا ماهیتی مادی نیست که بشه ازش عکس گرفت (چاله فضایی ناشی از انحنای بعد زمان دراطراف اجرام پر جرم و.....)

2-چگالیش فوق العاده بالاست نه پایین(مثلا واسه یه سیاه چاله میان جرم, حجمی برابر 10%حجم زمین وجرم2000%)

3- بر روی اجرامی تا فاصله چند سال نوری تاثیر میگذارد نه 978 کیلومتر!!!! وبا گذشت زمان انها را از مدار خود خارج کرده و به سمت خود می کشد

4-پیشکسوت نه....

باعرض احترام و پوزش.

Sad.Boy

عضو جدید
1-منظور بنده از سیاه چاله کاملا معلومه که سیاه چاله فضایی است .(مگه غیر این پدیده دیگری هم با این نام وجود داره) اشکالی که بنده به متن اصلی گرفتم این بود که چاله فضایی ذاتا ماهیتی مادی نیست که بشه ازش عکس گرفت (چاله فضایی ناشی از انحنای بعد زمان دراطراف اجرام پر جرم و.....)

2-چگالیش فوق العاده بالاست نه پایین(مثلا واسه یه سیاه چاله میان جرم, حجمی برابر 10%حجم زمین وجرم2000%)

3- بر روی اجرامی تا فاصله چند سال نوری تاثیر میگذارد نه 978 کیلومتر!!!! وبا گذشت زمان انها را از مدار خود خارج کرده و به سمت خود می کشد

4-پیشکسوت نه....

باعرض احترام و پوزش.
من اصولا توی چیزایی که بلد نباشم وارد نمیشم.

پس مطمئن باشید درست گفتم چون کلاس نجوم اماتوری رفتم.

در ضمن 978 کیلومتر هم معادل سازی شده بود استاد :warn:

زمانی جسمی تمامی اجرام و اجسام اطراف خودش رو به دورن خودش میکشه که چگالیش فوق العاده پایین باشه نه بالا.وگرنه سیاه چاله های فضایی باید درون اجرام آسمانی باشن نه اینکه دیگر اجرام رو به داخل خودشون بکشن

وبا گذشت زمان انها را از مدار خود خارج کرده و به سمت خود می کشد
کلاس آموزشی نبود وگرنه حتما اینم متذکر میشدم.

4-پیشکسوت نه....
واقعا جالبه یه مهندس مکانیک بیاد غلط املایی بگیره.اصولا ایرانیا مشکلشون اینه که فکر میکنند هر چقدر مدرکشون بالاتر باشه پس در همه ی زمینه ها عالی هستن که که کاملا اشتباه.
شما هم اگه تهرانی پیشنهاد میکنم بری دزاشیب (تجریش) آسمان نما یکم نجوم اماتوری آموزش ببینید تا بهتر از خودتون بتونید دفاع کنید;):)

اشکالی که بنده به متن اصلی گرفتم این بود که چاله فضایی ذاتا ماهیتی مادی نیست که بشه ازش عکس گرفت (چاله فضایی ناشی از انحنای بعد زمان دراطراف اجرام پر جرم و.....)

سیاه چاله های فضایی ماهیت دارند اما به صورت نامئی هستند ویک سیا چاله فضایی رو از ستارگان و اجرام در حال چرخش اون تشخیص میدهند.یک سیاه چاله تنها درونش ماهیت نامرئی داره .

حالا سیاه چاله اصلا چیست : یک سیاه چاله اغلب شیء تعریف میشود که نیروی گریزش از نور بیشتر باشد.
بنا بر تعریف بالا که حتی به تایید پرفسور دالکی مرد نجوم ایران هم رسیده سیاه چاله ها ماهیت مادی دارند اما به صورت نامرئی . مگه الکترون ماهیت مادی نداره ؟ پس چرا ما نمیبینیمش؟:razz:

کمی استدلال هاتون عجیبه و ورژن پایین.;)

منم با عرض پوزش و احترام

آخرین ویرایش:

port of call

عضو جدید
for: Sad.Boy

با سلام
لحنتون این طور نشون می ده که پاسخم ناراحتت کرده مطمئن باش قصدم تحقیر یا توهین نبود

شرکتت در کلاس نجوم اماتوری خیلی خوبه.
به نظرت برای علم در موضوعی حتما شرکت در کلاس معیاره؟ فکر میکنید اساتیدی که تو کلاس نجوم تدریس می کنند تمام دانسته هاشون از کلاس رفتنه؟

اینا رو که میگم حتما با استادات بحث کن.

1- اشاره کردی که تمام اجسام در فاصله 978 کیلومتری را در اطراف خود جذب میکند که این رقم واسه یه سیاه چاله حتی خیلی خیلی کم چگال هم رقم کمیک و مضحکیه....و اصولا معادل سازی در علم اخترفیزیک که منجر به عددی به این دقتی ( ک م 978) بشه (برای یک BH)
امکان پذیر نیست .

2- چگالی پایین باعث جذب اجسام نمی شود (فشار نسبی کم پدیده ساکشن رو در بر داره نه چگالی کم) مثلا در سیاه چاله ی نوع Stellar , که سیاه چاله ای ناشی از رمبش ستاره است (ستاره هایی تا حداکثر 100-110 برابر جرم خورشید) . ذاتا برای تعریف سیاه چاله باید منطق singular رو درک کرد (شعاع صفر و چگالی بینهایت)

3- معلومه که نه پست من رو کامل خوندی نه کسی که تاپیک رو زده بازم میگم عکس مضموم چاله فضایی(نه سیاه چاله) نیست. وگرنه ماهیتی با این چگالی(سیاه چاله) معلومه که ماده است و قابل عکس برداری است.

در ضمن دربحثایی که تو تاپیک ها وفروم ها میشه چون ازطرف شناختی نداری لزومی نمیبینم که واسه قانع کردنش وقت بزارم . فقط چون به سن و علاقه ات اشاره کردین اینا رو گفتم که اشکالاتت رفع شه.

اگه پست دادی از من انتظار جواب نداشته باش. بزار ورژنم پایین بمونه.
موفق باشید.
مرسی

Sad.Boy

عضو جدید
من حوصله بحث ندارم شما حتی میتونی از سایت هابل هم چیزایی رذو که گفتم مشاهده بکنی و به استدلال برسی :

www.hubllesite.org

موفق باشید

بالا