عکاسی معماری

Sina-Arch

عضو جدید

سردر مسجد امام اصفهان

پیوست ها

• Shah mosque2.jpg
    Shah mosque2.jpg
    29.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:
مارال جان چند تا عکس گذاشتم ببین و نظر بده خوب هست یا نه . عکس هایی که گذاشته بودی خیلی خوب بود زاویه ای که عکس گرفته بودی خوب توجه شده بود . از اون عکسی که از خطاطی استاد میر عماد در بدنه ارامگاه خیام عکس گرفتی خیلی خوشم اومد . راستی از هفت افلاک ( هفت حوض ) آرامگاه خیام عکسی هم داری یا نه ؟ کلا اون هفت حوض برای خودش یک دنیا فلسفه داره .

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
مارال جان چند تا عکس گذاشتم ببین و نظر بده خوب هست یا نه . عکس هایی که گذاشته بودی خیلی خوب بود زاویه ای که عکس گرفته بودی خوب توجه شده بود . از اون عکسی که از خطاطی استاد میر عماد در بدنه ارامگاه خیام عکس گرفتی خیلی خوشم اومد . راستی از هفت افلاک ( هفت حوض ) آرامگاه خیام عکسی هم داری یا نه ؟ کلا اون هفت حوض برای خودش یک دنیا فلسفه داره .

ممنونم مهندس! باشه حتما-استفاده میکنم..:)
نمیدونم کجا رو میگی... آدرسشو دقیق بگو آخر هفته میخوام باز برم
خوشحالم ک عکسام خوب شده
خیلیهاشو نذاشتم هنو وقت نشده
از امامزاده های کنارشم عکس دارم میذارمشون بزودی

اون صفحه ای که عکس های آرامگاه خیام رو گذاشته بودی . راستی می دونستی اول مقبره خیام کنار امام زاده محروق بود زمانی که استاد سیحون آمد که برای خیام آرامگاهی متناسب با شخصیت این انسان عالم بسازه . آرامگاه خیام نقش قبر شد و آرامگاه خیام به ضلع شمالی باغ منتقل شد که به قول وصیت نامه خود خیام آرامگاه من در موقعیتی باشد که هر بهاری برمن گلافشانی باشد . و این شد که استاد این محل را مناسب برای ساخت آرامگاه در نظر گرفت .

اون هفت افلاک همون هفت حوض کنار آرامگاه خیامه که به نشانه هفت مرتبه آسمان ، هفت مرتبه علمی خیام ، که عدد هفت در نجوم کاربرد زیادی داره . عدد ده تعیین کننده تعداد پایه ستونهای آرامگاه است که فلسفه آن این است که عدد 10 شروع کننده اعداد دو رقمی است
که خود این عدد در علم نجوم و ریاضیات شروع کننده تازه های جدید در این علوم می باشد . به خصوص دربحث معادلات درجه یک و درجه دو و درجه 3 و بسط خیام که درریاضیات کاربرد زیادی دارد .

بالا