عشق چیست؟

taravat_tree

عضو جدید
اینو تو یه کتاب خوندم :

اینو تو یه کتاب خوندم :

عشق چیست ؟
عشق تسلیم شدن است. عشق دلیل عشق است. عشق فهمیدن است.عشق موسیقی است. عشق همان قلب پاک است. عشق شعر اندوه است. عشق نگریستن روح شکننده است به آینه. عشق گذراست. عشق یعنی اینکه هرگز نگویی پشیمانم. عشق تبلور است. عشق ایثار است. عشق تقسیم کردن یک شکلات است. عشق اصلا معلوم نمی شود. عشق حرفی توخالی است. عشق رسیدن به خداست. عشق درد است. عشق رودررو شدن با فرشته است. عشق اشک چشم است. عشق منتظر زنگ تلفن نشستن است. عشق همه ی دنیاست. عشق گرفتن دست یکدیگر در سینماست. عشق مستی است. عشق هیولاست. عشق کوری است. عشق شنیدن صدای دل است. عشق سکوتی مقدس است. عشق موضوع ترانه هاست. عشق برای پوست خوب است ...

گزیده ای از کتاب زندگی نو

نوشته اورهان پاموک

Aros.kabir

عضو جدید
عشق یک تغییر فیزیکی در بدن انسان هست که فقط و فقط به خاطر به کار افتادن و ترشح یکسری از هرمن ها در انسان ایجاد میشود..و انسان را در عوالم بی نهایت مسخره و هپروت محض میبرد و جز بد بختی هیچ فایده ای ندارد و فقط وفقط باید در مورد عشق شعر های حافظ رو خوند و کله تکون داد....

و عشق احساسی بی نهایت اضافی هست چون ادم رو از کار و زندگی می اندازد و زمان و و قت فکر کردن و کار کردن رو ادم میگیره...
کلا چیز بی خاصیتیه...

دوست داشتن و عشق همه یک تغییر فیزیکی هست...همون جوری که درست میشه همون ج جوری هم از بین میره ....عین احساس گرسنگی و یا ترس وشادی و گریه....همین و بس...

سلام عزیز

اگه دیدگاهت از عشق همینه ... بهت پیشنهاد می کنم یه تحقیقی راجع به عشق بکنی ... بد نیست به اطلاعاتت زیاد بشه ... ;)

در ضمن به همه دوستان هم پیشنهاد دارم راجع به چیزی که اطلاع ندارن بحث نکنن ... اینکه عشق گیاهه ، حیوانه ، مجنونه یا از این خرافات و ... که همه می گن ...:razz:

عشق تنها دلیل وجود ما انسان ها و تنها دلیل پیدایش آفرینش از جانب خداست ...

ie student

عضو جدید
کاربر ممتاز
عشق یعنی انتظار و انتظار

عشق یعنی هر چه بینی عکس یار

ترسیده بودم از عشق،عاشقتر از همیشه...

:heart::heart::heart:

amirand

عضو
عشق

عشق

عشق چیزی است که بیشتر از هرچیزی داشتنش را دوست داریم و بیشتراز هر چیزی دادنش را دوست می داریم و هیچ کس در نمی یابد که عشق چیزی است که همواره داده میشود وپذیرفته نمیشود.:heart:

zarnaz_a

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
عشق یک تغییر فیزیکی در بدن انسان هست که فقط و فقط به خاطر به کار افتادن و ترشح یکسری از هرمن ها در انسان ایجاد میشود..و انسان را در عوالم بی نهایت مسخره و هپروت محض میبرد و جز بد بختی هیچ فایده ای ندارد و فقط وفقط باید در مورد عشق شعر های حافظ رو خوند و کله تکون داد....

و عشق احساسی بی نهایت اضافی هست چون ادم رو از کار و زندگی می اندازد و زمان و و قت فکر کردن و کار کردن رو ادم میگیره...
کلا چیز بی خاصیتیه...

دوست داشتن و عشق همه یک تغییر فیزیکی هست...همون جوری که درست میشه همون ج جوری هم از بین میره ....عین احساس گرسنگی و یا ترس وشادی و گریه....همین و بس...

نمیدونم چرا به این نتیجه رسیدی اما این برام ثابت شده که اونایی که این حرفو. میزنن از همه عاشقتر میشن. امیدوارم تو هم بشی.

امیر Amir

عضو جدید
هاهاها

هاهاها

عشق
عقل شما قاطی کرده

دقیقا همینه...
مریم شما عضو سایت افتاب نیستی...
من دقیقا همین رو یه جور دیگه نوشتم

عقل شدیدا قاطی کرده

گر قرار است براي چيزي زندگي خود را خرج كنيم ، بهتر آن است كه آنرا خرج لطافت يك لبخند و يا نوازشي عاشقانه كنيم

maryam bano

عضو جدید
دقیقا همینه...
مریم شما عضو سایت افتاب نیستی...
من دقیقا همین رو یه جور دیگه نوشتم

عقل شدیدا قاطی کرده

گر قرار است براي چيزي زندگي خود را خرج كنيم ، بهتر آن است كه آنرا خرج لطافت يك لبخند و يا نوازشي عاشقانه كنيم
نه من اینو الان از خودم در آوردم
جدی میگی؟

امیر Amir

عضو جدید
زرشک

زرشک

نمیدونم چرا به این نتیجه رسیدی اما این برام ثابت شده که اونایی که این حرفو. میزنن از همه عاشقتر میشن. امیدوارم تو هم بشی.

برای من عشق چیزی نیست که لذت بخش باشه...

برای همین نمیتونم کسی رو در کنار خودم تحمل بکنم...
چون اون بنده خدایی که با من هست...بای داحساس خرجش بکنم...
ولی وقتی خرجش نمیکنم...زده میشه دیگه برای همین ...دستی..عشق و اینارو تعطیل کردم...

خشک خشک..خشک

zarnaz_a

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
برای من عشق چیزی نیست که لذت بخش باشه...

برای همین نمیتونم کسی رو در کنار خودم تحمل بکنم...
چون اون بنده خدایی که با من هست...بای داحساس خرجش بکنم...
ولی وقتی خرجش نمیکنم...زده میشه دیگه برای همین ...دستی..عشق و اینارو تعطیل کردم...

خشک خشک..خشک

میشه بگی چند سالته؟؟؟

امیر Amir

عضو جدید
اکی

اکی

میشه بگی چند سالته؟؟؟

چه فرقی میکنه...
من یک بار نوشتم در قسمت دوستی بچه ها باشگاه...

22 سال...ولی فکر نکنم عاشقی یا عدم علاقه به عشق به سن ربطی داشته باشه...

در کل..اگه میخوایی بر اساس سن حرف بزنی من نمیتونم باهات کنار بیام...

zarnaz_a

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
نه نمیخوام بر اساس سن حرف بزنم همین طوری پرسیدم. از اول همین فکرو داشتی یا به مرور زمان به این نتیجه رسیدی؟؟؟ برام مهمه بدونم چرا این فکرو میکنی. نمیگم درسته یا غلط اما یه جورایی فکر میکنم که عمقی نیست.
الالنم من کلی کار دارم اما نمیتونم برم چون بحث خیلی برام جالبه.

امیر Amir

عضو جدید
چیش جالبه

چیش جالبه

نه نمیخوام بر اساس سن حرف بزنم همین طوری پرسیدم. از اول همین فکرو داشتی یا به مرور زمان به این نتیجه رسیدی؟؟؟ برام مهمه بدونم چرا این فکرو میکنی. نمیگم درسته یا غلط اما یه جورایی فکر میکنم که عمقی نیست.
الالنم من کلی کار دارم اما نمیتونم برم چون بحث خیلی برام جالبه.

برای من صحبت کردن در مورد این موضوع ها اصلا جالب...

شاید فکر میکنی من شکست عشقی خوردم ...
نه اصلا...من طعم علاقه شدید یک نفر نسبت به خودم رو حس کردم...

ولی من هم حوصله این صحبت رو ندارم...

دوست دارم وقتی برای دیگران مهم شدم و واقعا مهم بود براشون صحبت بکنم..

نه وقتی جالب هست...

zarnaz_a

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
برای من صحبت کردن در مورد این موضوع ها اصلا جالب...

شاید فکر میکنی من شکست عشقی خوردم ...
نه اصلا...من طعم علاقه شدید یک نفر نسبت به خودم رو حس کردم...

ولی من هم حوصله این صحبت رو ندارم...

دوست دارم وقتی برای دیگران مهم شدم و واقعا مهم بود براشون صحبت بکنم..

نه وقتی جالب هست...

آره دقیقا همین فکرو کردم. اینم بدون که اول باید حرف زدن با تو برای کسی مهم باشه بعد خودت.

phalagh

مدیر بازنشسته
عشق يعني حس خوب پرواز.
ولي خوب در كنار اينكه خيلي قشنگ، سختي هم زياد داره.ولي عشق اگه واقعا عشق باشه داشتنش به همه سختي ها مي ارزه.
يه آدم عاشق از تمام وجودش براي معشوق مايه ميزاره واين خيلي لذت بخشه.

امیر Amir

عضو جدید
ههه

ههه

[
يه آدم عاشق از تمام وجودش براي معشوق مايه ميزاره.[/QUOTE]

چه حرف ها ...یعنی معشوق بگیره بخوابه...

عاشق خودشو ..جونشو بزاره یکی دیگه بشینه واسش ارد بده...

بیچاره فرهاد ...چه کارا که نکرد..شیرین هم نشست به روحش خندید

phalagh

مدیر بازنشسته
چه حرف ها ...یعنی معشوق بگیره بخوابه...

عاشق خودشو ..جونشو بزاره یکی دیگه بشینه واسش ارد بده...

بیچاره فرهاد ...چه کارا که نکرد..شیرین هم نشست به روحش خندید
اگه از روي عشق باشه ديگه برات مهم نيست كه طرف در مقابل چي كار ميكنه.
حالا اگه معشوق خودش هم عاشق باشه كه ديگه نميگيره بخوابه.اونم همونطوري در مقابل وجودش رو تقديم ميكنه.
يه جمله فكر كنم تو همين تاپيك يه بار ديگه نوشتمش:
رنج زاده عشق است، و انسان نماد عشق، عشق واقعي چيزي جز ايثار نيست.

عشق به آدم يه نيروي فوق العاده ميده.

امیر Amir

عضو جدید
ههه

ههه

اگه از روي عشق باشه ديگه برات مهم نيست كه طرف در مقابل چي كار ميكنه.
حالا اگه معشوق خودش هم عاشق باشه كه ديگه نميگيره بخوابه.اونم همونطوري در مقابل وجودش رو تقديم ميكنه.
يه جمله فكر كنم تو همين تاپيك يه بار ديگه نوشتمش:
رنج زاده عشق است، و انسان نماد عشق، عشق واقعي چيزي جز ايثار نيست.

عشق به آدم يه نيروي فوق العاده ميده.

به من که حالت بد و رفلاکس میده...

phalagh

مدیر بازنشسته
به من که حالت بد و رفلاکس میده...
شايد شما فقط توصيفاتشو شنيديد و با توجه به افكار و شخصيتتون و نظرياتي كه داريد چنين واكنشي داريد.اما به نظر من اگه يه روز واقعا عاشق بشيد اونوقت ميتونيد عكس العمل خودتون رو حلاجي كنيد.
البته اين نظر منه.

امیر Amir

عضو جدید
شايد شما فقط توصيفاتشو شنيديد و با توجه به افكار و شخصيتتون و نظرياتي كه داريد چنين واكنشي داريد.اما به نظر من اگه يه روز واقعا عاشق بشيد اونوقت ميتونيد عكس العمل خودتون رو حلاجي كنيد.
البته اين نظر منه.

نه عزیز.. من اون گربه ای نیستم که دستش به گوشت نمیرسید میگفت پیف پیف..نه

:))