عذر خواهی محمد خراط زاده از تمام مردم اراک(خواهشا همه بچه ها بخونن)

salimipour

عضو جدید
کاربر ممتاز
عذر خواهی (یا ...) محمد خراط زاده از تمام مردم اراک(خواهشا همه بچه ها بخونن)

خواهشا بی طرفانه قضاوت کنید و نظر بدید

سلام...

در تاریخ ٨٩/۶/٢۴ تله فیلمی به نویسندگی و تهیه کنندگی اینجانب از شبکه دوم سیما پخش شد با نام "چراغهایی که روشن نشدند"...
سیلی از اعتراضات و توهین ها در وبلاگم و موبایلم داشتم از اراکی ها که بخشهایی از فیلم رو توهین به حساب آوردند...
لازمه قبل از هر توضیحی بگم که من خودم اراکی هستم، هر چند در تهران به دنیا آمدم ولی پدر و اجداد پدری ام اراکی بوده و خیلی هاشون هنوز در اراک زندگی می کنند...
با این اوصاف ملزم شدم توضیح مختصری در وبلاگم بنویسم،هر چند در تلاشم که هر چه زودتر در یکی از جراید عذر خواهی رسمی خودمو به گوش مردم اراک برسونم...
ولی در واقع قصد به هیچ وجه توهین نبوده و در واقع توهین ها از قهرمانی در داستان اتفاق افتاده که نقش منفی فیلم بوده و قهرمان قصه با بازی خانم پردیس افکاری رو به این جرم با مشکل و دسیسه روبرو کرده. تعجب اینکه چرا مردم خوب اراک فقط نقاط سطحی اثر رو دیدند و هیچ توجهی به عمق و اصالتی که بنده برای قهرمان اراکی داستان لحاظ کردم نکردند...
فهیمه پاکروان با بازی پردیس افکاری در تمام لحظات سخت ،ا نوعی اصالت که برایم خیلی آشنا بود و تنها در زنان اراکی دیده بودم رفتار کرد و در نهایت هم در پاسخ تمام رنجهایی که کشید به موطنش برگشت تا در شهر خودش وکالت کند.
تمام توهین هایی که فرض غلط مخاطب بوده از زبان قهرمان منفی فیلم با بازی سپیده گلچین بوده که معنای دراماتیک داشته (بد نیست یادآور شوم که خانم سپیده گلچین هم اراکی هستند)
تم اصلی فیلم "چراغهایی که روشن نشدند" مبارزه با نوعی فاشیسم قومی بوده که اتفاقا در تهران رایج است و حقیر تنها قصد داشتم این نکته را یادآور شوم که رفتارهای ناهنجار شهرستانی های عزیز در پایتخت همیشه دستخوش یک بزرگنمایی می شود و ممکن است سبب پاشیدگی زندگی برخی از آنها شود...
به هر حال بنده، "محمد خراط زاده" از طرف خودم و تمام عوامل گروه از مردم خوب،صمیمی،باصفا و فرهیخته اراک عذر خواهی کنم و یاد آور می شوم که در پایان این پست نام تعدادی از عوامل فیلم را که خودشان اراکی هستند قید می کنم تا هر شبهه ای برطرف و غبار کدورت از دل اراکی های عزیز زدوده شود...
محمد خراط زاده .............. نویسنده و تهیه کننده
بهنوش صادقی ............... کارگردان
مهنوش صادقی .............. بازیگر نقش فرح
سپیده گلچین ................ بازیگر نقش سیما
محمد صادقی ................ طراح صحنه و لباس
مهشید صادقی .............. جامه دار
و شاید کسان دیگری هم باشند که ذهن حقیر یاری نمی کند.
با احترام
محمد خراط زاده

اما جالب آخرین مطلب که محمد خراط زاده در اعتراض به نامه نماینده اراک به ریس صدا و سیما داشته را بخونید و قضاوت کنید
ا

سلام...
جناب آقای "عباس رجایی" نماینده محترم مردم اراک و متعلقات در مجلس شورای اسلامی...
نامه اعتراضیتان به ریاست محترم سازمان صداو سیما را خواندم، کاش شما که سرگرم رتق و فتق امور مردم اراک و متعلقات هستید فرصت کنید به وبلاگ حقیر سری بزنید تا درصد بالای شعور و فرهنگ همشهریان گرامیتان را در بخش نظرات این وبلاگ بخوانید...
اخبار واصله مثل اخبار اصلاحاتی ها بود درباره تقلب در انتخابات!

هرچند،اینروزها اداهای ناسیونالیستی مُد شده و هر کسی تعصب و کاستی ها و عقده های خود را در لباس منحوس تعصب به رخ می کشد!ولی شما که کرسی مجلس را دارید چرا از همه جا بی خبر نامه نگاری کرده اید؟ آقای مهندس، همان یک برگ کاغذ و باقی ماجراهای ارسال آن هم از بیت المال است!

به هر حال وظیفه خودم دانستم از مردم اراک عذر خواهی کنم،بازتابش مجموعه ای از اعتراضات و تهینهای سبک سرانه بود که در شأن من نیست برایشان پاسخی بنویسم.
ولی شما عزیز گرامی،شما چرا؟
کاش به جای این رفتارهای متعصبانه و ملی گرایانه که دوره اش تمام شده،و تفاخر به گذشتگانی که سالم ترین تاریخ هم در صحت رفتارشان شک دارد و کسی نمی داند که به راستی اینها که تاریخ می گوید چنین و چنان کرده اند،واقعاً کرده اند!!!در مجلس شورای اسلامی فکری به حال آب و نان و ارتزاق و فرهنگ مردم اراک و متعلقات بکنید... نمی دانم جناحتان چیست؟ و نمی دانم معتقید مجلس در رأس امور است یا نه؟ نمی دانم تکلیفتان با تکلیفی که به دوشتان است به کجا خواهد رسید؟ نمی دانم شما هم از آن دسته از نمایندگانید که چوب لای چرخ دولت می گذارید یا نه؟ نمی دانم شما آرزوی سرنگونی دولت را دارید یانه ؟ ولی شما را به خدا درباره حوزه تخصصی ای مثل سینما اظهار نظر عجولانه نفرمایید،عرض کردم عجولانه چون در مرقومه تان نوشته بودید "براساس اخبار واصله"...به اخبار واصله اعتماد نکنید... این اخبار واصله بود که غائله اغتشاشات را به پا کرد و کسانی بر اساس همان اخبار واصله به خیابانها ریختند،یادتان که هست؟
بگذاریم دموکراسی در این سرزمین پا بگیرد.

با سپاس​
و اما مردم اراک...
تمام عزیزانی که مرا،مادر و خواهرم را و در کل ناموس مرا مورد لطف قرار دادند...
جای تمام این حرفها و شور و هیجانات کاش یک ساعت و نیم می نشستید و فیلم "چراغهایی که روشن نشدند" را می فهمیدید!!!
کاش جای فخر فروشی به گذشتگان و فسیلهای تاریخی، که تمامشان درباری بودند و وکیل و وزیر پادشاهان و نان به مزدهای قاجار و غیره،قدری به تاریخ معاصرتان بنگرید،به بهبوهه انقلاب و آنچه در شهر تان گذشت...( به نظر میرسه منظورش از مزد بگیران قاجار امیرکبیر باشه)
به اینکه اراک چندمین شهری بود که به موج انقلاب پیوست؟
راستی،نقش مردم اراک در اغتشاشات اخیر علیه دکتر احمدی نژاد!!!

کاش جای اینهمه توهین به من،که جایی در این جهان ندارم، فکری به حال فرهنگ اصطلاحات مردم اراک بکنید و ...
بگذریم...
اگر پاسخی به پستهای اعتراضی تان ندادم صرفاً به نشانه اعتراضی است که نسبت به تعصب در هر زمینه ای دارم.
ضمناً شماره تماسی برای ارتباط مستقیم با اراکی های عزیز اختصاص داده ام که برای فحاشی فضای مجازی اینترنت و پرشین بلاگ رو اشغال نکنید...

آخرین ویرایش:

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
اراكيهاي عزيز تا يه همچين همشهري ...... دارند ديگه چه نيازي به دشمن دارند ! :surprised:

#parisa#

عضو جدید
کاربر ممتاز
واجب شد زنگ برنم سروش سیما ببینم چی تو فیلمش بهمون گفته!

tatu_lover1366

عضو جدید
ای نفس کش
من خیلی خیلی خیلی روی اراکی ها حساسم و برام محترم هستن , بحث اراک واسم جداس
جدا خیلی ناراحت شدم
کی جرات کرده توهین کنه
آدرس بدید, سر رو سینه تحویل بگیرید