[ طراحی پی و فنداسیون مخزن ] راهنمایی

bayat59

عضو جدید
باسلام :smile:
دوستان اگر کسی در زمینه طراحی فونداسیون برای مخازن تجربه و اطلاعاتی داره ممنون میشم اگر بتونه بهم کمک کنه . من میخوام برای یک مخزن استوانه ای فلزی به قطر 8.6 متر و ارتفاع 9 متر یک پی طراحی کنم . البته یه کارایی انجام دادم اما در صحتش شک دارم .:razz:
باتشکر :gol:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

amin_civil

عضو جدید
باسلام :smile:
دوستان اگر کسی در زمینه طراحی فونداسیون برای مخازن تجربه و اطلاعاتی داره ممنون میشم اگر بتونه بهم کمک کنه . من میخوام برای یک مخزن استوانه ای فلزی به قطر 8.6 متر و ارتفاع 9 متر یک پی طراحی کنم . البته یه کارایی انجام دادم اما در صحتش شک دارم .:razz:
باتشکر :gol:

سلام
بنده تجربه و اطلاعاتم دراین مورد خیلی زیاد نیست و امیدوارم دوستان باتجربه کمک مناسب رو بکنن . . .
البته اگر منظورتون از مخزن فلزی، مخازن چندهزارلیتری مثلا آب هست که از چند پایه و لوله های رفت و برگشت تشکیل شده، حدودا دوسال پیش یک مخزن رو طراحی و متره و برآورد مالی کردم و طراحی من بصورت تجربی بود و البته فقط خود مخزن بود و فنداسیون رو طراحی نکردیم و تا اونجایی که یادمه بصورت منفرد بود که زیر هر پایه مخزن قرار میگرفت و نمونه اتوکدی اون رو دارم. اگر منظورتون اینجور مخازن هست!، اون فایل رو برایتان بفرستم شاید کمکی بشه . . .

bayat59

عضو جدید
ممنون از توجهتون
لطف میکنید اگر فایل کدشو برام بفرستید.

م.كمالي

عضو جدید
با سلام
بايد با استفاده از نرم افزار safe طراحيتون رو انجام بدين ، با توجه به ارتفاع مخزنتون كه زيرده متر هست همون نيروي زلزله براتون بحرانيه ، انكربولت هم با توجه به تجربه فكر كنم 12 تا M42 كفايت كنه ( البته خودتون دقيق محاسبه كنيد ) ، طول انكربولت رو با توجه به محاسبات طول مهاري و ضميمه آخر aci318 محاسبه كنيد ، ابعاد دقيق فونداسيون رو در زماني كه واژگوني روكنترل ميكنيد بدست مياد . شكل فونداسيونتون هم شش يا هشت ضلعي منتظم باشه . ضخامت فونداسيون رو پيش فرض يك متر و بيست بگيريد و بعد با توجه به محاسباتتون دقيق بدست بيارين.
مطالبي كه خدمتتون عرض كردم با توجه به تجربه اي كه در اين زمينه داشتم بود . لطفا" كارهاتون بر همين روال انجام بدين اگر كمكي لازم داشتيد در خدمتم.

آخرین ویرایش: