طراحی فاز دوم منطقه دبی توسط فاستر + شرکاء

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
1.


طراحی فاز دوم منظر شهری دبی توسط گروه معماری فاستر + شرکاء آغاز به کار کرده است. این پروژه دربرگیرنده یک میلیون فوت مربع فضا برای خلق توسعه منطقه ای و ایجاد یک مرکز پررونق فرهنگی در دبی می باشد. پشتیبانی از طراحان و معماران جوان توسط گروه فاستر یک ابتکار هیجان انگیز می باشد که اجازه می دهد تا منظر شهری دبی با افکار خلاق و نو شکوفا شود.پایان فاز اول طراحی بهترین راه برای کشف تعادل، میزان خلاقیت و نبوغ به کار رفته در طراحی منظر شهری دبی بوده است. اصلی ترین و مهم ترین برنامه توسعه شهری دبی خلق فضاهایی متناسب با خواسته های کاربران جوان بوده است. ادغام توابع مختلف و تجزیه و تحلیل آنها، بهترین راه برای همکاری بین تمام اقشار این منطقه به شمار می رود. این توابع شامل ماژول های بسیار انعطاف پذیر برای ایجاد یک جامعه پایدار می باشد.
طرح فاستر یک روند رقابتی را برای خلق فضاهای موجود در بر گرفته است. وی چنین شرایطی را برای پیشبرد و ایجاد توجه بیش از اندازه نسبت به یک کار سفارشی ایجاد کرده تا تلاش بیشتری در روند طراحی این پروژه صورت گیرد.(نگاه او نسبت به این پروژه، مانند یک مسابقه معماری جدی و دشوار می باشد). عرصه های مهم این طرح شامل ادارات انعطاف پذیر، فضاهای اجتماعی، سالن های نمایش در فضای باز، و چند مجموعه تلفیقی در فضای باز می باشد. این فضاها به عنوان مکان هایی به شمار می رود که در طول سال و هر 4 فصل از آنها استفاده می شود. 

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
2.

دوستان میخواستم نظرتونو درباره معماری کشور امارات بالاخص دبی بدونم
میدونم ک اکثرا اونجا رو ی منطقه بی هویت میدونن با معماری بی اصالت.
اما وقتی این خبرو دیدم و دیدم چقدر برای معماری کشورشون هزینه میکنن و تو کشورشون ساختمونهایی از بهترین معماران معاصر دارن باخودم گفتم: ما تاریخچه خوبی داریم اما الان کجای کاریم؟؟ و اونا بدون پیشینه ان اما الان کجان؟؟
بالاخره هرچیزی ی شروعی داره و اگه اونهارو در شروع تاریخ کشورشون بدونیم بنظرتون اونا خیلی خوب پیش نمیرن؟؟
و ما خیلی خیلی خیلی زیاد ازاین قافله عقب نیستیم؟؟
تا کی میخوایم فقط ب گذشتمون افتخار کنیم و بهش مغرور باشیم.درحالی ک بنظر من ما باید بیشتراز همه شرمسار باشیم ک از کجا ب کجا رسیدیم... : (
 
بالا