شنبه باید مملکت غوغا شود

nmd

عضو جدید
ضرت آیت‌الله وحید: شنبه باید مملکت غوغا شود

روز شهادت امام صادق(ع) نباید این چنین باشد که تاکنون بوده و این وظیفه شما خواص است و باید هیئات مذهبی را در کوچه و خیابان­ها به راه انداخته و عظمت مصیبت از دست دادن این امام عزیز را به مردم بفهمانید.
به گزارش شیعه آنلاین، حوزه نیوز نوشت: حضرت آیت‌الله شیخ «حسین وحیدخراسانی» صبح امروز در جلسه درس خارج خود ضمن تسلیت سالروز شهادت امام صادق (ع)، اظهار داشت: امام صادق(ع) رییس مذهب جعفری است و مذهب عبارت است از طریق وصول عقل و حق و آن نقطه‌ای که نه کسی درک می‌کند و نه می‌توان آن را توصیف کرد و آن شخصیتی که این خط را ترسیم کرده و درب آن را به روی بشریت گشود، این امام همام است.

ایشان افزودند: مذهب ما جعفری است، اما ما نه مذهب را شناخته‌ایم و نه شخصیتی که این مذهب را به وجود آورد. این مرجع تقلید با اشاره به این که امام صادق (ع) 4 هزار شاگرد داشتند، ابراز کردند: محمد بن مسلم ثقفی یکی از شاگردان آن حضرت است خدمات شایانی به اسلام و مسلمانان داشته است. محمد بن مسلم ثقفی، شخصیتی است که 30 هزار حدیث از امام باقر (ع) و 16 هزارحدیث از امام صادق (ع) برای مسلمانان نقل کرده است.

حضرت آیت­ الله وحید خراسانی با اشاره به بیانات علمای سلف در رابطه با محمد بن مسلم ثقفی، اذعان داشتند: سخنان بسیاری درباره این شاگرد امام صادق(ع) وارد شده که نشان از عظمت و بزرگی این شخصیت علمی و اسلامی می­دهد. ایشان با اشاره به این که ما باید حد قصور و تقصیر خود را دریابیم، تصریح کردند: محمد بن مسلم ثقفی هم از شاگردان امام صادق(ع) است و ما هم از شاگردان این امام همام؛ فرق ما و این شخصیت علمی بسیار زیاد است و ما در مقابل فعالیت­هایی که او برای اسلام و مسلمانان انجام داده بسیار عقب هستیم.

این مرجع تقلید با اشاره به مقام امام صادق(ع)، بیان داشت: این امام همام از نظر زهد، فضل، عبادت و ورع دارای مقامی بودند که حتی دشمنان ایشان نیز به این مقامات اذعان داشتند و آنچه که علمای چهار مذهب نتوانستند آن را انکار کنند، این است که نزد امام صادق(ع)، جفری است که تمام جنبه­ های علم، قدرت، سیطره، سلطنت و ...... در آن قرار دارد.

ایشان با بیان این­که ما نتوانستیم گوشه­ای از این مقامات امام صادق(ع) را به مردم بفهمانیم، تصریح کرد: در روز شهادت این امام، مملکت باید یکپارچه غوغا شود و مردم باید بدانند که چه امامی را از دست داده‌اند. روز شهادت امام صادق(ع) نباید این چنین باشد که تاکنون بوده و این وظیفه شما خواص است و باید هیئات مذهبی را در کوچه و خیابان­ها به راه انداخته و عظمت مصیبت از دست دادن این امام عزیز را به مردم بفهمانید.

ایشان با اشاره به دعایی از امام صادق(ع)، ابراز داشتند: این امام همام در دعایی فرموده است که "رحم الله من أحیی أمرنا" و این دعا برای ما کافی است.

tara7

عضو جدید
ضرت آیت‌الله وحید: شنبه باید مملکت غوغا شود

روز شهادت امام صادق(ع) نباید این چنین باشد که تاکنون بوده و این وظیفه شما خواص است و باید هیئات مذهبی را در کوچه و خیابان­ها به راه انداخته و عظمت مصیبت از دست دادن این امام عزیز را به مردم بفهمانید.

به گزارش شیعه آنلاین، حوزه نیوز نوشت: حضرت آیت‌الله شیخ «حسین وحیدخراسانی» صبح امروز در جلسه درس خارج خود ضمن تسلیت سالروز شهادت امام صادق (ع)، اظهار داشت: امام صادق(ع) رییس مذهب جعفری است و مذهب عبارت است از طریق وصول عقل و حق و آن نقطه‌ای که نه کسی درک می‌کند و نه می‌توان آن را توصیف کرد و آن شخصیتی که این خط را ترسیم کرده و درب آن را به روی بشریت گشود، این امام همام است.

ایشان افزودند: مذهب ما جعفری است، اما ما نه مذهب را شناخته‌ایم و نه شخصیتی که این مذهب را به وجود آورد. این مرجع تقلید با اشاره به این که امام صادق (ع) 4 هزار شاگرد داشتند، ابراز کردند: محمد بن مسلم ثقفی یکی از شاگردان آن حضرت است خدمات شایانی به اسلام و مسلمانان داشته است. محمد بن مسلم ثقفی، شخصیتی است که 30 هزار حدیث از امام باقر (ع) و 16 هزارحدیث از امام صادق (ع) برای مسلمانان نقل کرده است.

حضرت آیت­ الله وحید خراسانی با اشاره به بیانات علمای سلف در رابطه با محمد بن مسلم ثقفی، اذعان داشتند: سخنان بسیاری درباره این شاگرد امام صادق(ع) وارد شده که نشان از عظمت و بزرگی این شخصیت علمی و اسلامی می­دهد. ایشان با اشاره به این که ما باید حد قصور و تقصیر خود را دریابیم، تصریح کردند: محمد بن مسلم ثقفی هم از شاگردان امام صادق(ع) است و ما هم از شاگردان این امام همام؛ فرق ما و این شخصیت علمی بسیار زیاد است و ما در مقابل فعالیت­هایی که او برای اسلام و مسلمانان انجام داده بسیار عقب هستیم.

این مرجع تقلید با اشاره به مقام امام صادق(ع)، بیان داشت: این امام همام از نظر زهد، فضل، عبادت و ورع دارای مقامی بودند که حتی دشمنان ایشان نیز به این مقامات اذعان داشتند و آنچه که علمای چهار مذهب نتوانستند آن را انکار کنند، این است که نزد امام صادق(ع)، جفری است که تمام جنبه­ های علم، قدرت، سیطره، سلطنت و ...... در آن قرار دارد.

ایشان با بیان این­که ما نتوانستیم گوشه­ای از این مقامات امام صادق(ع) را به مردم بفهمانیم، تصریح کرد: در روز شهادت این امام، مملکت باید یکپارچه غوغا شود و مردم باید بدانند که چه امامی را از دست داده‌اند. روز شهادت امام صادق(ع) نباید این چنین باشد که تاکنون بوده و این وظیفه شما خواص است و باید هیئات مذهبی را در کوچه و خیابان­ها به راه انداخته و عظمت مصیبت از دست دادن این امام عزیز را به مردم بفهمانید.

ایشان با اشاره به دعایی از امام صادق(ع)، ابراز داشتند: این امام همام در دعایی فرموده است که "رحم الله من أحیی أمرنا" و این دعا برای ما کافی است.

نه بابا اینها بهانست اینا فهمیدن 1مهر قراره مردم شلوغ کنن واسه مملکتشون اومدن از این در وارد بشن گول نخورین( میدونم اخطار میگیرم)

TαβαTαβαξξ

عضو جدید
نه بابا اینها بهانست اینا فهمیدن 1مهر قراره مردم شلوغ کنن واسه مملکتشون اومدن از این در وارد بشن گول نخورین( میدونم اخطار میگیرم)

آیت الله وحید خراسانی هیچ وقت خودش رو آلوده به سیاست نکرده و نمیکنه.
اگه این توصیه از جانب شخص دیگه ای بود میتونستم تا حدی حرفتونو قبول کنم اما آیت الله وحید امکان نداره بازیچۀ دست سیاست بشه.

tara7

عضو جدید
اگه این توصیه از جانب شخص دیگه ای بود میتونستم تا حدی حرفتونو قبول کنم اما آیت الله وحید امکان نداره بازیچۀ دست سیاست بشه.

انسان جایز خطاست پس چه جوری درست همون روزی که قراره مردم شلوغ کنن!!این همه سال الان فهمیدن بی خیال!!!

TαβαTαβαξξ

عضو جدید
انسان جایز خطاست پس چه جوری درست همون روزی که قراره مردم شلوغ کنن!!این همه سال الان فهمیدن بی خیال!!!

اولا که انسان ممکن الخطاست، نه جایز الخطا!!

ثانیا شما امسال رو دیدید، ولی ایشون همیشه به مناسبت های اینچنینی (یعنی شهادت و ولادت معصومین) توصیه های مشابهی دارند.
مرتب به سایت ایشون سر بزنید تا متوجه بشید.

tara7

عضو جدید
اولا که انسان ممکن الخطاست، نه جایز الخطا!!

ثانیا شما امسال رو دیدید، ولی ایشون همیشه به مناسبت های اینچنینی (یعنی شهادت و ولادت معصومین) توصیه های مشابهی دارند.
مرتب به سایت ایشون سر بزنید تا متوجه بشید.

حتما برادر....

JavadMessi

مدیر بازنشسته
پس برای اینکه مصداق بارز حرفتان خود نباشید کمی تحقیق کنید بعد پست بدید دوست گرامی!!!

fatimma

عضو جدید
من نمیخام سیاسی کنم بحثو ولی........
اگه من که یک ادم عادی هستم در برابر ظلم وفساد سکوت کنم به خاطر اینکه قدرت ندارم وکاری ازم ساخته نیست حرفی نزنم اشکالی بر من وارد نیست ولی کسی که مرجع تقلیده اگه سکوت کنه...........

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
ایشونم تازه متوجه شدن که چه کسی رو از دست دادن؟ کسی به این سوال من منطقی جواب بده

magnet

عضو جدید
اگه من که یک ادم عادی هستم در برابر ظلم وفساد سکوت کنم به خاطر اینکه قدرت ندارم وکاری ازم ساخته نیست حرفی نزنم اشکالی بر من وارد نیست ولی کسی که مرجع تقلیده اگه سکوت کنه...........

تعریف ظلم و فساد از نظر یک عالم دینی با نظر فرد عادی !!! مثل شما متفاوت است.
درثانی از کجا می دونید ایشون سکوت کردن؟ اگر اخبار رو پیگیری نمی کنید مشکل از شماست. به سایر افراد مخصوصاً علمای عالی مقام افترا نزنید.

تایپیک را منحرف نکنید خانوم محترم !

آخرین ویرایش:

TαβαTαβαξξ

عضو جدید

ببینید! من کلا از هیچ شخصی (جز ائمّۀ معصوم) طرفداری مطلق نمیکنم. ولی با سابقه ای که از آیت الله وحید سراغ دارم، میدونم برای تک تک کارها و سخنانشون دلیل خوبی دارن که باید از زبان خودشون بشنوید.

ایشونم تازه متوجه شدن که چه کسی رو از دست دادن؟ کسی به این سوال من منطقی جواب بده

میرحسین جان، قبلا هم که عرض کردم ایشون تو موارد متعددی از مناسبت های اینچنینی (یعنی شهادت یا ولادت معصومین)، توصیه های مشابهی داشتن.

اینکه از روی یک قرینۀ ضعیف بخوایم یک شخص رو زیر سؤال ببریم به نظرم درست نباشه. البته بازم تأکید میکنم که بنده از هیچ شخصی (جز ائمّۀ معصوم) طرفداری مطلق نمیکنم. ولی بر اساس شواهد متعدّد خدمت شریفتون عرض میکنم که بعیده آیت الله وحید بازیچۀ دست سیاست بشه.

آخرین ویرایش:

fatimma

عضو جدید
ببینید! من کلا از هیچ شخصی (جز امام معصوم) طرفداری مطلق نمیکنم. ولی با سابقه ای که از ایشون سراغ دارم، میدونم برای تک تک کارها و سخنانشون دلیل خوبی دارن که باید از زبان خودشون بشنوید.

میرحسین جان، قبلا هم که عرض کردم ایشون تو موارد متعددی از مناسبت های اینچنینی (یعنی شهادت یا ولادت معصومین)، توصیه های مشابهی داشتن.

اینکه از روی یک قرینۀ ضعیف بخوایم یک شخص رو زیر سؤال ببریم به نظرم درست نباشه. البته بازم تأکید میکنم که بنده از هیچ شخصی (جز امام معصوم) طرفداری مطلق نمیکنم. ولی بر اساس شواهد متعدّد خدمت شریفتون عرض میکنم که بعیده آیت الله وحید بازیچۀ دست سیاست بشه.
عزیزم منم با شخص خاصی مشکل ندارم ولی میگم حساب من عادی با مرجع تقلید فرق داره

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببینید! من کلا از هیچ شخصی (جز امام معصوم) طرفداری مطلق نمیکنم. ولی با سابقه ای که از ایشون سراغ دارم، میدونم برای تک تک کارها و سخنانشون دلیل خوبی دارن که باید از زبان خودشون بشنوید.

اینکه از روی یک قرینۀ ضعیف بخوایم یک شخص رو زیر سؤال ببریم به نظرم درست نباشه. البته بازم تأکید میکنم که بنده از هیچ شخصی (جز امام معصوم) طرفداری مطلق نمیکنم. ولی بر اساس شواهد متعدّد خدمت شریفتون عرض میکنم که بعیده آیت الله وحید بازیچۀ دست سیاست بشه.

ممنون طباطبائی جان، منم سوالم سیاسی نبود، فقط کنجکاو شدم بدونم جریان چیه، آخه بعضی وقتا مسائل یه چیز دیگه هست، مثلا میبینی واسه مشروعیت بخشیدن به یه چیزایی، یه چیزای دیگه رو مهم میکنن و هی روش مانور میدن، البته من وارد جزئیات نشدم وشاید شما متوجه منشورم نشید، ولی در کل من خواستم مطمئن بشم که هیچ انگیزه غیر مذهبی پشت ایت مساله نباشه، که شمام فرمودین نیست

nmd

عضو جدید

بر دم دهکده مردی تنها
غم این خفته چند
خواب در چشمش ترش میشکند!!!!

TαβαTαβαξξ

عضو جدید
ممنون طباطبائی جان، منم سوالم سیاسی نبود، فقط کنجکاو شدم بدونم جریان چیه، آخه بعضی وقتا مسائل یه چیز دیگه هست، مثلا میبینی واسه مشروعیت بخشیدن به یه چیزایی، یه چیزای دیگه رو مهم میکنن و هی روش مانور میدن، البته من وارد جزئیات نشدم وشاید شما متوجه منشورم نشید، ولی در کل من خواستم مطمئن بشم که هیچ انگیزه غیر مذهبی پشت ایت مساله نباشه، که شمام فرمودین نیست

دقیقا به نکتۀ خوبی اشاره کردید. متأسفانه مجبوریم هر خبر مذهبی رو دقیق بررسی کنیم تا مطمئن شیم ردّپای سیاست توش نباشه.

واقعا زمونۀ سختی شده.

salizadeniri

عضو جدید
کاربر ممتاز

نه ایت الله وحید مدتهاست وارد سیاست نمیشن.
ایشون از قدیم چنین دغدغه هایی دارند .
مثلا در زمان ریاست جمهوری سید محمد خاتمی که روابط بسیار حسنه ای بین رییس جمهور و آیت الله وحید وجود داشت، در ملاقاتی حضوری ، خاتمی درخواست آیت الله وحید را اجابت کرد و با مصوبه هیأت دولت، روز شهادت حضرت زهرا تعطیل رسمی اعلام شد.

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه ایت الله وحید مدتهاست وارد سیاست نمیشن.
ایشون از قدیم چنین دغدغه هایی دارند .
مثلا در زمان ریاست جمهوری سید محمد خاتمی که روابط بسیار حسنه ای بین رییس جمهور و آیت الله وحید وجود داشت، در ملاقاتی حضوری ، خاتمی درخواست آیت الله وحید را اجابت کرد و با مصوبه هیأت دولت، روز شهادت حضرت زهرا تعطیل رسمی اعلام شد.

ممنونم، راستشو بخوای من از این مراجع تقلید یکی دوتاشو بیشتر نمیشناسم، واسه همینم فقط سوال کردم، خیلی خوبه که ما بتونیم بین مسائل مذهبی و سیاسی مذهبی فرق قائل بشیم و حتی زمینه های فعالیتمون رو تعیین کنیم

salizadeniri

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنونم، راستشو بخوای من از این مراجع تقلید یکی دوتاشو بیشتر نمیشناسم، واسه همینم فقط سوال کردم، خیلی خوبه که ما بتونیم بین مسائل مذهبی و سیاسی مذهبی فرق قائل بشیم و حتی زمینه های فعالیتمون رو تعیین کنیم
حتما اینکار رو بکنید.
از واجباته!

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
جدی می فرمایید؟؟!!

من فکر می کردم درست فرمودند که سیاست ما عین دیانت ماست.

راستش ممنون می شم یکی این قضیرو واسم بیشتر توضیح بده!

بزار روشنت کنم تبسم خانم، اصل مطلب وبدون تحریفش اینه " دیانت ما عین سیاست ما و سیاست ما عین جیب ماست" مرحوم میرحسین (ره)

کربلایی

مدیر بازنشسته
جدی می فرمایید؟؟!!

این جمله رو اگه اشتباه نکنم اولین بار شهید بهشتی گفتند
ایشون گفتند: سیاست ما عین دیانت ماست و دیانت ما عین سیاست ماست

البته اون چیزی که مدنظرشون بود با چیزی که پیاده شد کمی فرق میکنه

Taßa§om

عضو جدید
کاربر ممتاز

این الان یعنی چی؟!
درسته که یک عالم مذهبی به طور کامل خودش رو از سیاست بکشه کنار؟!!

یا ما این دو رو با توجه به حرفهایی که تو این تاپیک زده شده از هم جدا کنیم؟

کربلایی

مدیر بازنشسته
این الان یعنی چی؟!
درسته که یک عالم مذهبی به طور کامل خودش رو از سیاست بکشه کنار؟!!

یا ما این دو رو با توجه به حرفهایی که تو این تاپیک زده شده از هم جدا کنیم؟

من در حدی نیستم که بخوام برا کار یک عالم مذهبی دلیل بیارم
اگر عالمی خودش رو کنار میکشه حتما برا کارش پیش خدا دلیل داره
عالمی هم که دخالت میکنه همین طور

fatimma

عضو جدید
ازونجایی که حوصله اخراج شدن ندارم بحث نمیکنم
ولی تو کتابای دبستان میخوندیم عالم بی عمل به چه ماند؟به............
ولی هیچ جا نخونده بودیم عالم بی عمل بجز سیاست به چه ماند؟شما میدونید به چه ماند؟

gorji49

عضو جدید
دریاچه هامون خشک شدو بانگ مرغی برنخواست
سفید رود خشک شدو بانگ مرغی برنخواست
دریاچه اورمیه داره جان میده همین که بانگ مرغی برخواست ان شد که نباید می شده
سه هزار میلیارد تومن بالا کشیده شد بانگ مرغی برنخواست
ای خدا من چی بگم
از شیشه نوشابه تو زندون بگم
یا از اعتیاد همه گیر تو خیابون بگم
اونوقت ببین این جا چه خبر
ببین اینه چی میگن
صد هزاران گل شکوفتو بانگ مرغی بر نخواست
عندلیبان را چه پیش امد هزاران را چه شد
گوی توفیق و کرامت در میان افکنده اند
کس به میدان در نمیاید یاران را چه شد
کی می خوایم از این خواب خرگوشی بیدار بشیم

magnet

عضو جدید
دریاچه هامون خشک شدو بانگ مرغی برنخواست
سفید رود خشک شدو بانگ مرغی برنخواست
دریاچه اورمیه داره جان میده همین که بانگ مرغی برخواست ان شد که نباید می شده
سه هزار میلیارد تومن بالا کشیده شد بانگ مرغی برنخواست
ای خدا من چی بگم
از شیشه نوشابه تو زندون بگم
یا از اعتیاد همه گیر تو خیابون بگم
اونوقت ببین این جا چه خبر
ببین اینه چی میگن
صد هزاران گل شکوفتو بانگ مرغی بر نخواست
عندلیبان را چه پیش امد هزاران را چه شد
گوی توفیق و کرامت در میان افکنده اند
کس به میدان در نمیاید یاران را چه شد
کی می خوایم از این خواب خرگوشی بیدار بشیم

:surprised:

عزیزم اشتباه اومدی ، اصلاً فکر کنم باشگاه رو اشتباه اومدی ، برو چند کوچه بالاتر از خواب خرگوشی ت پاشو. آفرین .

TαβαTαβαξξ

عضو جدید
این بخاطر اینه که مذهب ما بازیجه س ی ا س تمون شده

همینطوره

جدی می فرمایید؟؟!!

نخیر! اشتباه فرمودند. اینم از اون اشتباهای تاریخی بود.

فرقی نداره که چه کسی اینو گفته یا چی مد نظرشون بوده. اشتباه، اشتباهه و به گوینده یا نیّت اون کاری نداره.
بیش از این ادامه بدیم، همگی با هم اخراج میشیم!

بالا