سوال کلی در مورد ریاضیات ارشد - راهنمایی کنید

Arman_awn

عضو
با سلام خدمت همه ی مهندسان گل مکانیک;)

دوستان خوبم، من می خوام برای ارشد استارت بزنم، اما بین مجموعه ی ریاضی
و سیل کتاب هایی که هست واقعاً گیج شدم.

از طرفی کتاب های نیکوکار رو که همه یه جوری در موردش انتقاد دارن، بعضیا می گن
کتاب های فرزین حاجی جمشیدی خوبه، بعضیا مجموعه ی مسعود آقاسی رو پیشنهاد
می کنند و البته تقریباً همه رو این مسئله که برای درس باید به جزوات دکتر معتقدی
رجوع کرد متفق القول هستند.

حالا چند سوال:
1- آیا کتاب های ریاضی پارسه رو میشه بدون ثبت نام در آزمون خرید؟ غیر از این مسئله
من در سایت آدینه بوک کتاب معادلات دکتر معتقدی رو دیدم که دو جلد بود، جلد اول درس
و جلد دوم تست. آیا این همونه (فقط بسته بندیش عوض شده D:)؟

2- من وقت زیادی برای مطالعه دارم، برای تسلط کلی (چون من درصد حدود 80 رو در نظر
دارم) کدوم یک از اینا برای تست و تسلط بیشتر به درد می خوره در ریاضی عمومی 1و2؟

3- برای معادلات و مهندسی کدوم کتاب از کدوم نویسنده و ناشر پیشنهاد می شه؟ بازم
می گم وقت زیادی دارم و می خوام تا حد نزدیک به تسلط کامل مسلط بشم.

واقعاً ممنون میشم اگه من رو از این بلاتکلیفی در بیارید.

inmo

عضو جدید
سلام اصلا استرس نداشته باش من هم می خوام از مهر شروع کنم
من نیکوکار گرفتم خیلی عالیه اما در منارش کتاب درس پارسه هم بگیری خوبه!
تو بازار میاد اما من از انقلاب پرسیدم تموم شده
لگه پیدا کردید من رو هم خبر کنید!
رلستی شما آزمون نوشتید؟ کجا؟

yapoo

عضو جدید
سلام دوست عزیز اکیدا و کاملا ریاضیات معتقدی رو به توصیه میکنم و از نیکوکار با توجه به حجمش اونقدر چیزی عایدت نمیشه .معتقدی خیلی عمقی تر به بحثا پرداخته.ریاضی مهندسی و معادلات هم معتقدی خیلی خوبه البته معدلات راهیان ارشد خیلی چیز جالیه حتما اونو بخون.نیکوکار یکم تنبلت میکنه همه ی نکته هارو شرح داده ولی معتقدی همشونو تویه مثالهی زیرکانه بهت میفهمونه وخیلیم کمتر از نیکوکار وقتتو میگیره.در ضمن اون کتابهایی که بیرون میفروشن از جزوات پارسه کاملتره و جزوات پارسه رو نمیشه جدا خریدمگر دست دوم .

SoLTAnEH

عضو جدید
کتاب های معتقدی رو باید فقط از نمایندگی هاش بگیریم؟ یا تو کتاب فروشی ها هم هست؟
البته من 86 ام...اما می خوام از حالا کم کم شروع کنم..

yapoo

عضو جدید

نمایندگیها بهترین جا برای خریدشونه اما بعضی کتابفروشیهام دارن.موفق باشید

vahidsiasia86

عضو جدید
کتابفروشی فلاح تو انقلاب میفروشه این کتابا رو به جز نمایندگی پارسه

قوی ترین و جامع ترین دپارتمان تحصیلات تکمیلی در مجموعه ریاضیات عمومی و تخصصی در میان تمامی سایت های فارسی زبان.
با حضور رتبه های برتر ارشد و دکتری از دانشگاه های شریف، تهران، خواجه نصیر و علم و صنعت

برای گفتگو پیرامون منابع ارشد، پاسخگویی به مشکلات درسی، آزمون های آزمایشی با تطبیق بسیار نزدیک به سئوالات ارشد ریاضی کلیه رشته ها

حتما به تالار ریاضیات عمومی و تخصصی در انجمن نواندیشان سر بزنید :

http://www.google.com/search?q=forum154+%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86+%D9%86%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%AF%DB%8C%D8%B4%D8%A7%D9%86&oq=forum154+%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86+%D9%86%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%AF%DB%8C%D8%B4%D8%A7%D9%86&aqs=chrome.0.69i57.9636j0&sourceid=chrome&ie=UTF-8

maziyar0098

عضو جدید
سلام دوستان من دانشجوی دانشگاه شریف هستم خواستم تجربمو دراین موضوع در اختیار بقیه بزارم امیدوارم که بتونم کمکتون کنم امیدوارم فقط تبلیغ محسوب نشه دوستان من آزمون امسال کتابهای مدرسان رو خوندم ریاضی مهندسی مدرسان فوقالعاده بودحتی 4 تا تست ازهمین کتاب اومده بود بهتون این کتابو بیشنهاد میدم خیلی کمکتون میکنه در مورد بقیه کتابها اطلاعی ندارم ولی از دوستانم شنیدم که کتابهای معتقدی سنگین درس داده وآدمو سردرگم میکنه بهرحال تصمیم با شماست . آرزوی موفقیت برای همتون دارم .

bluestar69

عضو جدید
رياضيات 1و2:
کتاب های مطرح :
ریاضی 1 و2 انتشارات نگاه دانش (مسعود آقاسی) / انتشارات پوران پژوهش/ انتشارات گاج/انتشارات پارسه

پیشنهاد:

بهترین کتاب برای این مجموعه کتاب های مسعود آقاسی است. ولی به دلیل حجم بالا امکان مطالعه کامل این کتاب ها برای بسیاری وجود ندارد بنابراین 3 راهکار پیشنهاد می شود. افرادی که وقت زیاد دارن گزینه مناسب کتاب های آقاسی است. افرادی که فرصت کافی ندارن یا باید کلاس های فشرده ثبت نام کنند یا از کتاب های دیگری استفاده کنند. برای این افراد ریاضی 1 گاج و ریاضی 2 پوران پژوهش میتواند مفید باشد.

معادلات ديفرانسيل:
کتاب های مطرح :
کتاب دکتر معتقدی انتشارات پارسه. کتاب محمود کریمی انتشارات نصیر و کتاب گاج

پیشنهاد:

پیشنهاد ما کتاب گاج برای تمامی افراد است. دو کتاب دیگر مفصل تر و دارای سوالات بیشتری هستند.

رياضيات مهندسي:
کتاب های مطرح:
دکتر معتقدی(پارسه) ، مهندس کریمی(نصیر)، دکتر حاجی جمشیدی(پوران)

پیشنهاد:

کتاب کریمی کتاب بسیار خوب و کاملی است اگر وقت دارید همین کتاب پیشنهاد می شود. برای افرادی که وقت کمتری دارند کتاب دکتر معتقدی مناسب است.

saeid sadraei

عضو جدید
رياضيات 1و2:
کتاب های مطرح :
ریاضی 1 و2 انتشارات نگاه دانش (مسعود آقاسی) / انتشارات پوران پژوهش/ انتشارات گاج/انتشارات پارسه

پیشنهاد:

بهترین کتاب برای این مجموعه کتاب های مسعود آقاسی است. ولی به دلیل حجم بالا امکان مطالعه کامل این کتاب ها برای بسیاری وجود ندارد بنابراین 3 راهکار پیشنهاد می شود. افرادی که وقت زیاد دارن گزینه مناسب کتاب های آقاسی است. افرادی که فرصت کافی ندارن یا باید کلاس های فشرده ثبت نام کنند یا از کتاب های دیگری استفاده کنند. برای این افراد ریاضی 1 گاج و ریاضی 2 پوران پژوهش میتواند مفید باشد.

معادلات ديفرانسيل:
کتاب های مطرح :
کتاب دکتر معتقدی انتشارات پارسه. کتاب محمود کریمی انتشارات نصیر و کتاب گاج

پیشنهاد:

پیشنهاد ما کتاب گاج برای تمامی افراد است. دو کتاب دیگر مفصل تر و دارای سوالات بیشتری هستند.

رياضيات مهندسي:
کتاب های مطرح:
دکتر معتقدی(پارسه) ، مهندس کریمی(نصیر)، دکتر حاجی جمشیدی(پوران)

پیشنهاد:

کتاب کریمی کتاب بسیار خوب و کاملی است اگر وقت دارید همین کتاب پیشنهاد می شود. برای افرادی که وقت کمتری دارند کتاب دکتر معتقدی مناسب است.

دوسته عزیز ظاهرأ شما اطلاعی از کتاب های مدرسان ندارید پر فروش ترین کتابه ریاضی مهندسی در حاله حاضر کتابه مدرسانه که خیلی سوالاته کنکور و دکترا از اون طرح میشه معادلات دیفرانسیل هم پیشنهاد من مدرسانه چون کتابهای کاملی داره در مورد کتابهای پوران پژوهش و گاج تعریفی نشنیدم و به نظرم تست و مطالبش کافی نیست و کتابه آقاسی هم همون طور که خودتونم گفتین با3000صفحه سنگین و وقت گیره در کل پیشنهاد اوله من کتابهای ریاضی مهندسی مدرسانه و پیشنهاد دومم پارسه ست.

بالا