سوال و مشکل با نرم افزار Primavera

negarin 1

عضو جدید
هر قسمتی که می خواهید فارسی بنویسد روی همون ردیف راست کلیک کرده گزینه ی TABLE FONT AND RAW رو انتخاب کنید فونت فارسیتونو انتخاب کنید معمولا از فونت TAHOMA استفاده می کنن ولی برای من با B NAZANIN جواب داد

negarin 1

عضو جدید
مشکلاتی را که شما باهاش برخورد می کنید من شاید تا حالا بهشون فکر هم نکردم. خیلی با جزئیات دارین جلو میرین و مطمئن هستم به زودی دیگه حرفی برای گفتن ندارم.
سر ستونها فارسی میشه و برای نمایش درست اونها بر روی Time Scale کلیک راست کنید و در اونجا فونت رو Tahoma انتخاب کنید اگر فارسی و انگلیسی رو همزمان لازم دارید وگرنه فونت مناسب فارسی یا انگلیسی رو انتخاب کنید.

برای اینکه lag ها از چه تقویمی تأثیر بگیرند پیشنهاد می کنم پیش فرض برنامه را تغییر ندهید ولی منطقی این است که تابع فعالیت بعدی یعنی Successors باشند. بعضی وقتها هم که شما بازه زمانی مشخصی مثلاً 12 روز تقویمی مد نظرتان است و نمی خواهید دستخوش تغییرات ناشی از تقویم فعالیتهای طرفین آن گردد بهتر است تقویم 24 ساعته (بدن تعطیلی) را انتخاب کنید
سلام من این کارو کردم اما نوار عنوان که نشون میده کدوم پروژه بازه حروف نامشخصه چی کار کنم

negarin 1

عضو جدید
سلام من این کارو کردم اما نوار عنوان که نشون میده کدوم پروژه بازه حروف نامشخصه چی کار کنم
سلام من هنوز مشکلم حل نشده و هنوز تو نوار وضعیتم حروف فارسی رو ناخوانا نشون میده و امن موقع کار نمی تونم بخونم الان تو کدوم پرروژه هستم کمکم کنید

rahi_feri

عضو جدید
یادتون باشه primavera به یک بانک اطلاعاتی (SQL) وصله و برای همین اصلا نیاز به خیره اطلاعات نداره
و خودش تمامی اقدامات رو انجام میده
من نمیدونم شما که هنوز نمیدونید که پریماورا رو چطور میشه نصب کرد و یا حتی ذخیره کردن در این نرم افزار چگونه است
چه طور می خواهید ازش استفاده کنید؟!!!!!!!!!!!!
به هیچ وجه به تنهایی یا حتی از روی کتاب ها نمی توانید خودتون یاد بگیرید (نظر من)

rahi_feri

عضو جدید
با سلام خدمت شما

یه سوال درم ورد primavera ورژن 6 دارم
چطوری میشه یه پروژه را ذخیره کرد؟؟؟

تو نسخه‌ی 3.1 که دیدم همون موقع ساخت پروژه میشد محل ذخیره را انتخاب کرد و راحت پروژه را ذخیره کرد

ولی تو نسخه 6 گزینه save نداره!!!

سلام عزیز
بزرگوار این نرم افزار اصلا save نداره!!!همه چیز خود به خو ذخیره میشه!
سوال نه چندان سخت داشتی بپرس:
rah_tav@yahoo.com
http://excel-sample.blogfa.com

nabireh

عضو جدید
با سلام خدمت شما

تو نسخه‌ی 3.1 که دیدم همون موقع ساخت پروژه میشد محل ذخیره را انتخاب کرد و راحت پروژه را ذخیره کرد

سلام دوست عزيز در p6بجاي save از exportاستفاده ميشود

nabireh

عضو جدید
دوستان يه سوال فني
اگه تو p6پسوردي كه خودت ساختي يادت بره بايد چيكار كني؟؟؟؟؟؟؟
خدايي من موندم جوابمو بديد
تشكر

abdollah007

عضو جدید
با سلام خدمت شما

شما دوتا کار میتونی انجام بدی:
1- یا فایلتو اکسپورت کنی
2- از Data Base پریماورا کپی بگیری

amir.h.razzaghi

عضو جدید
با سلام خدمت شما

ولی تو نسخه 6 گزینه save نداره!!![/QU

با سلام

براي ذخيره كردن يك پروژه مي بايست از گزينه export استفاده نماييد.
با درود

areean

عضو جدید
با سلام و احترام
ساختار پروژه ها در پریماورا از قسمت EPS(Enterprise project structure) در دسترسه، از ویزارد بندانگشتی سمت چپ هم میتونید به پروژه هاتون دسترسی داشته باشید.
امکان ساختار پروژه های سازمان یا همون EPS برای راحتی در مدیریت و ویرایش وضعیت پروژه های سازمان در پریماورا گنجانده شده.
شما از این قسمت خواهید توانست خیلی راحت از پروژه تون نسخه های پشتیبان تهیه کنید.

شاد باشید و برقرار

areean

عضو جدید
با استفاده از گزینه های import / export میتونید فایل های مختلف(منظورم فرمت هاییه که نرم افزارهای کنترل پروژه یا صفحه گسترده پشتیبانی میکنند) رو در پریماورا باز کنید یا اینکه با اون فرمت ذخیره کنید.
البته باید اضافه کنم export راحت تر از import انجام میشه. اکثر کاربران نمیتونن از
msp فایل باز کنن اما برعکسش به راحتی قابل انجامه.

Boruziniyat

عضو جدید
با سلام:
میشه بهم بگین از کجا دانلود کردین؟
از خود سایت پریماورا؟
و اینکه الان اجرا میشه؟

سلام
تا جایی که من اطلاع دارم کسانی که قبلاً username و password از سایت اوراکل گرفته اند امکان دانلود نسخه کامل نرم افزارها رو به صورت کاملاً رایگان دارند و برنامه ها هم به خوبی کار می کنند. در حال حاضر بدون vpn نمیشه به این سایت بررای دانلود مراجعه کرد و کاربری های جدید هم که حتی با vvpn تعریف می شوند دسترسی محدود دارند.

ارادتمند
بروزی نیت

Boruziniyat

عضو جدید
با استفاده از گزینه های import / export میتونید فایل های مختلف(منظورم فرمت هاییه که نرم افزارهای کنترل پروژه یا صفحه گسترده پشتیبانی میکنند) رو در پریماورا باز کنید یا اینکه با اون فرمت ذخیره کنید.
البته باید اضافه کنم export راحت تر از import انجام میشه. اکثر کاربران نمیتونن از
msp فایل باز کنن اما برعکسش به راحتی قابل انجامه.

معمولاً import از MSP سریعتر انجام میشه ولی یک سری تنظیمات باید روی فایل MSP انجام بشه تا پریماورا خطا نده. از جمله تعریف ID منابع، تغییر واحد مدت به d و ...

vergilangleos

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
SQL و تمام متعلقاتش به همراه پریماورا رو پاک کن . از اول P6 رو به صورت stand alone نصب کن و بزار خودش SQL رو نصب کنه و بعد دیتابیس رو میسازه

sasan2440

عضو جدید
سلام چطور می شه Please click on the Import To field to select an EPS for all import projects that will be used to create new projects. این مشکل رو حل کرد

expo_tlb

عضو جدید
سلام
بنده نرم افزار Primavera را پاک کردم ولی قبلش یادم رفت فایل پروژه را اکسپوت کتم، دوباره که نرم افزار رو نصب کردم متوجه شدم تنها اطلاعات و پروژه های پیش فرض وجود دارد.
چطور میتونم به دیتابیس قبلی دست پیدا بکنم یا دیتابیس هم با نرم افزار پاک می شه

لطفا راهنمایی فرمایید.

Boruziniyat

عضو جدید
سلام،
تا جایی که من اطلاع دارم اگر در هنگام نصب مجدد، دیتابیس را با نام جدید و یا متفاوت ایجاد کرده باشید، بانک اطلاعات قبلی شما قابل بازیابی است ولی باید با کسی که به SQL Server تسلط داره مشورت کنید و یا خودتان نحوه اتصال یک بانک اطلاعاتی به پریماورا را بلد باشید.

ارادتمند
بروزی نیت

san82

عضو جدید
دوستان سلام
آیا می شود پریماورا را روی شبکه نصب کرد و از شهری به شهر دیگر به صورت آنلاین گزارش داد؟

vergilangleos

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
قیمت اصل نرم افزار میدونین؟ و اینکه از کجا باید خرید؟ و آیا راه اندازیش نیاز به دانش IT و شبکه دارد؟
برای راه اندازی سرور و اینجور چیزها قطعا باید it و شبکه بلد بود ، من تا حالا همچین کاری نکردم از جزییاتش اطلاعی ندارم فقط یه شرکت رو میشناسم که اینکارو کرده و اونها هم میگفتن به خاطر محدودیت تعریف یوزر باید از نسخه اصل استفاده کرد قیمت جهانیش بین 2000 تا 2750 دلاره

san82

عضو جدید
با سلام
دوستان چه فرقی بین budget total cost و budget at completion هست؟

san82

عضو جدید
سلام, چه تنظيماتى را بايد انجام تا فعاليت ها با schedule کردن percent complete schedule انها صفر نشود؟

بالا