سوال و درخواست مطلب خاک شناسی

سبزینه

عضو جدید
سلام

سلام

من عملیات کشاورزی گذروندم.در مورد هر چیزی که دیدم نوشتم.برای هر بازدیدی یک مقدمه از گوگل سرچ کردم.نمره ی خوبیم گرفتم.:smile:

سبزینه

عضو جدید
کمک کمک

کمک کمک

می خوام برای ارشد بخونم.پاییز میرم ترم هفت.چه کار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:confused::):)

tara96

عضو جدید
سلام به دوستان خاكشناسي
ميتونيد راجع به خواص هيدروفيزيكي خاك hydrophisical properties براي من يه سري مطلب بذاريد؟

سبزینه

عضو جدید
salaaaaaaaam

salaaaaaaaam

بچه های خاکشناسی. چرا کسی اینجا جواب نمیده؟:cry:چقدر خلوته؟:(برای کارشناسی ارشد کمک می خواستم.:D:D

سبزینه

عضو جدید
سلام.سلام

سلام.سلام

من می خوام برای ارشد بخونم. پاییز میرم ترم هفت:):redface:می خوام همین امسال دانشگاه شیراز قبول شم:biggrin:پلیز هلپ می شدید.رتبم باید چند شه؟زودتر جواب بدی ممنون میشم:D

hadis66

عضو جدید
سلام عزیزم
سعی کن واحدهای کمتری برداری که وقت برای خوندن داشته باشی
پیدایش و رده بندی رو خلاصه نویسی کن خوندش برات راحت تر میشه
کلا خلاصه نویسی خیلی میتونه بهت کمک کنه
برای شیمی حاصلخیزی خیلی وقت بزار

اول یه سری به سولای کنکور نگاهی بنداز که دستت بیاد چه جوری باید بخونی
خیلی بهت کمک می کنه

نمیدونم چه جور کمکی میخوای؟
باید جدی بخونی و هر روز بخونی و نباید جوری بخونی که خسته شی که به روزای اخر که رسید ولش کنی.

من دوستایی داشتم خیلی خوندن ولی 20 روز اخر خسته شدن و مغرور متاسفانه قبول نشدن
ایشاا... موفق باشی و رتبه عالی بیاری:gol:

hadis66

عضو جدید
سلاممممممممممممممممم
من رفسنجان قبول شدم. رتبه ام هفتاد بود.
البته انتخاب اولم و زده بودم رفسنجان

ماهم تو دانشگامون قبولی خوب داشتیم.
ایشاا... همگی موفق باشید:gol:

hadis66

عضو جدید
:)سلام عزیزم
خوبی؟
ایشاا... قبول میشی عزیز
میدونم پارسال رتبه 82 شیراز قبول شد:gol:
موفق باشی

Mehdi-1990

عضو جدید
سلام دوستان کسی در مورد جداسازی رس در افق های گچی مطلبی داره ممنون میشم بذارین

ma08

عضو جدید
خاک شناسی

خاک شناسی

سلام بردوستان عزیزوقت به خیر ازشماعزیزان میخواهم اطلاعاتی درموردخاک شناسی-گیاه شناسی-...به من بدین;)

مبینا

کاربر فعال
سلام
خوش آمدید.
چه اطلاعاتی می خواهید هر کدوم مبحث جدایی دارند کمی بیشتر توضیح بدید...

hadis66

عضو جدید
سلام دوست عزیزم
فکر کنم بچه های باغبانی بهتر بتونن کمکت کنن:w30:

hadis66

عضو جدید
* فیزیک خاک:جزوه دکتر شیرانی دانشگاه ولی عصر رفسنجان- کتاب فیزیک خاک تکمیلی دکتر برزگر
*شیمی خاک:جزوه دکتر تاج ابادی دانشگاه ولی عصر رفسنجان - جزوه شیمی خاک دکتر توفیقی دانشگاه تهران جزوه شیمی خاک دکتر کلباسی دانشگاه صنعتی اصفهان
* بیولوژی خاک:جزوه دکتر اخگر دانشگاه ولی عصر رفسنجان - جزوه بیولوژی خاک دکتر علی اصغرزاده دانشگاه تبریز-جزوه بیولوژی خاک دکتر صالح راستین دانشگاه تهران-جزوه بیولوژی خاک بشارتی دانشگاه تهران- جزوه مهندس ابوالحسنی دانشگاه ولی عصر رفسنجان
* فرسایش خاک:جزوه دکتر حمیدپور دانشگاه ولی عصر رفسنجان- جزوه دکتر گرجی دانشگاه تهران -جزوه دکتر جلالیان دانشگاه صنعتی اصفهان
* رده بندی خاک:جزوه دکتر کمالی دانشگاه ولی عصر رفسنجان-جزوه دکتر خادمی دانشگاه صنعتی اصفهان-جزوه دکتر محمودی دانشگاه تهران- رده بندی حیدری دانشگاه تهران- جزوه دکتر اسفندیارپور دانگاه ولی عصر رفسنجان

*جزوه تغذیه وحاصلخیزی خاک دکتر مظفری دانشگاه ولی عصر رفسنجان- جزوه خاصلخیزی دکتر مفتون دانشگاه شیراز

hadis66

عضو جدید
گرایشهای خاکشناسی

گرایشهای خاکشناسی

در مورد گرایشهای خاکشناسی هر چی میدونید بگید؟
این که برای کار پایان نامه و دکتر چه جورین؟
ممنون میشم کمکم کنید؟:w27::w27::w27:

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
در مورد گرایشهای خاکشناسی هر چی میدونید بگید؟
این که برای کار پایان نامه و دکتر چه جورین؟
ممنون میشم کمکم کنید؟:w27::w27::w27:

خاکشناسی (Soil Science) دانش مطالعه و طبقه بندی خاک، بر اساس خصوصیات فیزیکی (مانند بافت یا ساختمان)، شیمیایی (مانند هدایت الکتریکی محلول خاک و میزان سدیم موجود) و زیستی آن است. دانش خاکشناسی خاک را به عنوان ترکیب طبیعی بسیار پیچیده، که از هوازدگی فیزیکی و بیوشیمیایی بوجود آمده مورد بررسی قرار می‌دهد. یک پدولوژیست خاک را به عنوان یک ترکیب مطالعه می‌کند و کاربردهای آن را مد نظر قرار نمی‌دهد. خاکشناسی به ما کمک می‌کند بهترین کاربرد ممکن را برای خاک‌های مناطق مختلف تعیین نماییم، از آن حفاظت کنیم و کیفیت آن را افزایش دهیم. علاوه بر این، خاکشناسی شیوه‌های کشت بدون خاک گیاهان (کشت هایدروپونیک) را نیز در بر می‌گیرد. پژوهشگران رشته خاکشناسی با بررسی مواد و شرایط مورد نیاز زندگی گیاهان، امکان رشد گیاه در محیط‌های بدون خاک را فراهم می‌کنند.

کارشناسان خاکشناس میزان مواد غذایی موجود در خاک‌های مناطق مختلف را بررسی می‌کنند و بهترین راه افزایش میزان مواد مورد نیاز و کاهش آثار سوء موادی که میزان آن از حد طبیعی بیشتر است را بیان می‌کنند و در صورتیکه خاک از لحاظ مواد غذایی متعدد دچار کمبود باشد، راه حل‌های ترکیبی (مانند کود فسفات آمونیوم) ارایه می‌دهند.

خاکشناسان می‌توانند با شیوه‌های غیر عادی، مثلاً با اضافه نمودن گچ به خاک سدیمی و شستشوی مداوم آن، ساختار شیمیایی و با شخم مناسب و اضافه نمودن کودهای گیاهی به خاک، ساختار فیزیکی آن را بهبود بخشند. آنها گیاهان و جاندرانی را که می‌توانند باعث بهبود کیفیت خاک از نظر شیمیایی یا فیزیکی شوند را براساس نوع خاک پیشنهاد می‌کنند. مثلاً برای خاک‌هایی که دارای کمبود نیتروژن هستند شبدر یا یونجه پیشنهاد می‌کنند و برای خاک‌هایی که به شدت فشرده شده‌اند ولی ساختار شیمیایی مناسبی دارند کرم خاکی پیشنهاد می‌کنند.

گرایش‌های مهم رشته خاکشناسی

دانش خاکشناسی دارای گرایش‌های تخصصی متعددی می‌باشد. تعدادی از گرایش‌های خاکشناسی در مقطع کارشناسی و تعدادی از آنها در مقطع کارشناسی ارشد قابل انتخاب است.

گرایش‌های مقطع کارشناسی (گرایش در دانشگاه‌های مختلف متفاوت بوده و دانشجو ملزم به پذیرش آن است):

1. -خاکشناسی محض
2. -خاکشناسی محیط

گرایش‌های مقطع کارشناسی ارشد (گرایش بر اساس موضوع پایان نامه تعیین می‌شود):

1. -شیمی خاک
2. -فیزیک خاک
3. -بیولوژی خاک
4. -آلودگی خاک
5. -حاصلخیزی خاک
6. -فرسایش خاک

این دوتایی که برات پر رنگ کردم معمولا بیشتر طرفدار دارن.

hadis66

عضو جدید
تا جایی میدونم بیولوژی با باکتریهای خاک سر و کار داره و پیدایش و فرسایش میگن خیلی کار صحرایی داره
و میگن شیمی و فیزیک اشباع شدن
کار صحراییشون کسی نمیدونه چه جوریه؟

mehdi_349

عضو جدید
درخواست مرجعی در باره خصوصیات مکانیکی خاکها @ کمک فوری@

درخواست مرجعی در باره خصوصیات مکانیکی خاکها @ کمک فوری@

سلام دوستان
من دنبال یه مرجعی می گردم که اطلاعات مکانیکی انواع خاکها رو داشته باشه مثل مدول الاستیسیته ، مدول پوآسون، ضرایب مدل دراگر- پراگر و این جور چیزا

اگه کمکم کنین خیلی بهم لطف کردین ، نیاز فوری بهش دارم

soil enginer

عضو جدید
منبع زبان تخصصی

منبع زبان تخصصی

سلام, لطف می کنی منبع مناسب برای زبان تخصصی خاک معرفی کنی, تا از پس سوالاتش تو کنکور ارشد بربیایم. ممنون

سبزینه

عضو جدید
مرسی عزیزم.یه برنامه ریزی درست و درمون می خوام.می خوام شیراز قول شم دیگه.چه رتبه ای می خواد؟مرسی.منتظرم

سبزینه

عضو جدید
مقاله ی انگلیسی.

مقاله ی انگلیسی.

سلام.خسته نباشین.من یک مقاله ی انگلیسی در مورد فرسایش خاک می خوام .اگه دارید برام بفرستین لطفا.ده صفحه ای باشه حتما.:)

CEC

عضو جدید
فرسایش خاک

فرسایش خاک

لطفا هر کسی که از خبرای جدید فرسایش خاک با خبره منم در جریان بزاره.خیلی احتیاج دارم.ممنونم:smile:

محمد بهبود

عضو جدید
salam

salam

salam torabi
jan
bafte khak ham tasir dare
agar layeye zirine khak rosi bashad]
khake sathi bar asare jazbe ab sangin shode
ruye layeye rosi liz mikhorad
baraye mobareze ham mamulan bayad kari kard ke khak khoshk bemanad
pusheshe giahi mitune tu jazb va tabkhire ab moaser bashe