سوال و درخواست مطلب خاک شناسی

smorteza

عضو جدید
پروپزال

پروپزال

سلام
من می خواستم پروپوزال بنویسم،اگه کسی نمونه پروپزالش واسم بذار ممنون میشم(رشته خاکشناسی)

rooztyer

عضو جدید
چگونگي اندازه گيري چگونگي اندازه گيري ( EC . CF . PPM . PH) توسط دستگاه

چگونگي اندازه گيري چگونگي اندازه گيري ( EC . CF . PPM . PH) توسط دستگاه

دستگاه ecمتري دارم كه نميتونم باهاش كار كنم هر كي لطف كنه توضيح بده ممنون ميشم

elahe.elahe2

عضو جدید
کاربر ممتاز
دستگاه ecمتري دارم كه نميتونم باهاش كار كنم هر كي لطف كنه توضيح بده ممنون ميشم

من فعلا دانشگاه نمیرم که دستگاه رو ببینم و تمام مراحلشو واست بزارم اگه بتونی یه عکس از دکمه های تنظیماتش بزاری میتونم کمکت کنم!

ولی اصول کلیه ec سنج :
دستگاه رو با محلول پلدرون پتاسیم 0.01 نرمال کالیبره میکنی
دستگاه باید عدد ثابت 1413 را در دمای 25 درجه برای این محلول نشان بده(2 تا دکمه داره که اگه یخورده با اونا بازی کنی میتونی دقیق دما رو تنظیم کنی)
پس از شتستوشوی سل شوری محلول خاک را اندازه گیری میکنی....

khak89

عضو جدید
سلام

سلام

در مورد تنش شوری در زعفران مقاله یا مطلبی واسم رو سایت بذارین؟(ممنون میشم)

khak89

عضو جدید
کتاب خوب برای خاکشناسی

کتاب خوب برای خاکشناسی

سلام خسته نباشید همگی
برای ارشد خاک چه منابعی رو معرفی میکنید؟ممنون :warn:

elahe.elahe2

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خسته نباشید همگی
برای ارشد خاک چه منابعی رو معرفی میکنید؟ممنون :warn:
سلام منابعی ک میگم ،نمابعی هستن که پارسال رتبه 6 ازشون استفاده کرده بود
و خودم دارم ازشون اسفاده میکنم:

بیولوژی: جزوه دکتر صدقیانی( دانشگاه ارومیه)
پیدایش و طبقه بندی : جزوه دکتر رضاپور (دانشگاه ارومیه)

شیمی خاک: کتاب بای بردی یا جزوه دکتر اوستان ( دانشگاه تبریز)
فیزیک خاک: کتاب یا جزوه دکتر علیزاده ( دانشگاه فردوس مشهد)

حاصلخیزی و حفاظتم یه جزوه رو بخونین فک کنم کافی باشه

khak89

عضو جدید
کمک ضروری

کمک ضروری

سلام خدمت همگی
لیست دروس ارائه شده در طول دوره ی کارشناسی رو برام بفرستید لطفا (ممنون):confused:

elahe.elahe2

عضو جدید
کاربر ممتاز
دروس پایه:
ریاضی عمومی - اکولوژی-فیزیک عمومی- شیمی عمومی- گیاهشناسی 1
شیمی آلی- شیمی تجزیه-آمارو احتمالات-زمین شناسی- اشنایی با کامپیوتر

دروس اصلی:آبیاری - هوا و اقلیم - اقتصاد کشاورزی- خاکشناسی عمومی
زراعت-مساحی و نقشه برداری-باغبانی-ماشین های کشاورزی- عملیات کشاورزی-طرح آزمایشات

دروس تخصصی الزامی:
فیزیک خاک-شیمی خاک-خاکهای شور و قلیا- طبقه بندی خاکها- حاصلخیزی
بیولوژی خاک-رابطه آب و خاک ،گیاه- ارزیابی اراضی- ناسایی و طبقه بندی خاکها
اصول زهکشی- پروژه -حفاظت اب و خاک-زبان تخصصی- تغذیه گیاه

دروس اختیاری :
ابخیزداری - مرتعداری-کارتوگرافی- جنگل شناسی- ژئومرفولوژی - آلودگی محیط زیست،ارزیابی محیط زیست-
پارکهای ملی و جنگلها و پردیس ها - گیاهشناسی 2- کیفیت اب - اشنایی با مقررات خوداشتغالی - مدیریت پایدار خاک- میکروبیولوژی

که از دروس عمومی فقط 15 واحد باید پاس شه(اونایی که قرمز کردم بنظر من واسه خاک شناس شدن ضروریه):)

khak89

عضو جدید
مرسی واقعا ممنوم این استاد راهنمای ما یه کم سرش شلوغه جواب مارو خوب نمیده مجبوریم ازاینطرف اونطرف کسب اطلاعات کنیم
بازم تشکرمیکنم:gol:

انواع بافت خاک در استان لرستان

انواع بافت خاک در استان لرستان

سلام دوستان در مورد انواع بافت خاک تو استان لرستان کسی چیزی می دونه کمکم کنه؟؟یا اینکه می تونه منبعی ذو بهم معرفی کنه ؟به شدت بهش نیاز دارم!!!!!!!!

Mehdi-1990

عضو جدید
الهه خانم البته به نظر من اختیاری ها رو باید با توجه به علائق انتخاب کرد.
شاید یکی به یه گرایش خاص علاق داشته باشه اونوقت فرق میکنه با اینایی که گفتین.
من خودم دوس دارم کارتوگرافی رو بخونم چون میدونم به دردم میخونم.
بازم ممنون

elahe.elahe2

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله درس میگی اقا مهدی...
مثلا خود من جنگل شناسی - ارزیابی محیط و ....رو هم پاس کردم!
بیشتر اون درسایی رو مهم تلقی کردم که واسه قبولی تو ارشدم لازمه( مثل کیفیت و...)
وگرنه به نظر من اگه میخوای یه کارشناس باسواد بشی دروس اختیاری اصلا معنی نداره
دوست خوبم بازم ممنون از توجهت.:gol:

yasi8080

عضو جدید
ايده هايي درباره پروژ خاكشناسي

ايده هايي درباره پروژ خاكشناسي

دوستان عزيز اگه ميشه ايدههايي درباره پروژه يامقاله خاكشناسي بديددرسطح كارشناسي:):D

سمپادی

عضو جدید
روش تولید کمپوست

روش تولید کمپوست

دوست عزیز؛تولید کمپوست یکی از پروژه های من بوده و به این دلیل تا حدودی راجع به آن اطلاعات دارم.میتونید با قرار دادن چند کرم و مقداری خاک،و همینطور کمی غذا،موفق به تولید کمپوست بشید.البته میشه در این باره به سایت رشد هم سری بزنید.

khateremiri

عضو جدید
سلام به دادم برسید

سلام به دادم برسید

بچه ها یه ادرس سایت برای دانلود کامل جزوهای خاصلخیز ی خاک دارم از مدیر محترم این بخش تقاضای همکاری دارم چرا این روزا زیاد کمک نمی کنن

"Pejman"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی گیاهان دارویی
بچه ها یه ادرس سایت برای دانلود کامل جزوهای خاصلخیز ی خاک دارم از مدیر محترم این بخش تقاضای همکاری دارم چرا این روزا زیاد کمک نمی کنن

جانم؟ من که کلا متوجه نشدم چی گفتین !!!

khateremiri

عضو جدید
جانم؟ من که کلا متوجه نشدم چی گفتین !!!

ببخشید که واضخ نبود. منظورم تهیه جزو است از سایتهاست چون من گرایشم خاک نبود چندتا از جزوه ها رو ندارم مثل شیمی خاک و فیزیک خاک میشه کمکم کنین؟؟؟؟؟؟؟؟

yasi8080

عضو جدید
سلام عیدتون مبارک
اگه میشه چندتا ایده درباره پروزه خاکشناسی که همراه باکار آماری باشه به من پیشنهاد کنید واطلاعات وسایتی وچیزی که بتونه کمکم کنه بهمن بدید
مرسی
فوررررررری فووووووررررری:redface:

khaNuMi

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشید که واضخ نبود. منظورم تهیه جزو است از سایتهاست چون من گرایشم خاک نبود چندتا از جزوه ها رو ندارم مثل شیمی خاک و فیزیک خاک میشه کمکم کنین؟؟؟؟؟؟؟؟
سلام خانم مهندس زیاد امیدی به سایتها نداشته باشید چون چزوات جالبی رو بهتون ارائه نمیدن شما سعی کنید از دانشگاه های مختلف مثل تبریز یا اصفهان شیمی رو تهیه کنید و برای فیزیک خاک اول کتاب فیز یک خاک دکتر علیزاده از انتشارات استان قدس رضوی رو بخونید تا پایه دستتون بیاید وبرای تکمیلش جزوه رفسنجان رو تهیه کنید یا همون جزوه معروف دکتر نیشابوری دانشگاه تبریز رو تهیه کنید. برای تهیه جزوات هر دانشگاه هم می تونید با خود دانشجوهای اونجا یه جورایی کنار بیایید تا جزوه روز بهتون بدن
اگه هر سوالی داشتی در خدمتم:cool:

khaNuMi

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان عزيز اگه ميشه ايدههايي درباره پروژه يامقاله خاكشناسي بديددرسطح كارشناسي:):D
شما به چه گرایشی از خاک علاقه دارید؟ بیولوژی -شیمی- فیزیک- تغذیه و ...... باید اول اینو مشخص کنی که بعد بتونی موضوع تعیین کنی

khaNuMi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام منابعی ک میگم ،نمابعی هستن که پارسال رتبه 6 ازشون استفاده کرده بود
و خودم دارم ازشون اسفاده میکنم:

بیولوژی: جزوه دکتر صدقیانی( دانشگاه ارومیه)
پیدایش و طبقه بندی : جزوه دکتر رضاپور (دانشگاه ارومیه)

شیمی خاک: کتاب بای بردی یا جزوه دکتر اوستان ( دانشگاه تبریز)
فیزیک خاک: کتاب یا جزوه دکتر علیزاده ( دانشگاه فردوس مشهد)

حاصلخیزی و حفاظتم یه جزوه رو بخونین فک کنم کافی باشه

البته الهه خانوم اینو که شما گفتید یه چیز کلی اون بستگی به طراح هر سال داره .ولی حتما جزوات روز دانشگاه های خوب رو داشته باشید مثلااگه همه جزوات دانشگاه تبریز رو تهیه کنید و پایه خوب داشته باشید رتبه تک رقمی میارید

نیلوفر1369

عضو جدید
یک تحقیق درموردارتباط ماشین وخاک میخوام.مقاله عکس مطالب مفید......هم باشه خوبه:)

-anjel-

عضو جدید
سلام. امیدوارم جای درستی درخواستم رو گذاشته باشم. من یه نمونه پروپوزال با موضوع ارزیابی تناسب اراضی نیاز دارم تا قبل از اینکه مال خودمو بنویسم با شیوه نوشتن آشنا بشم. ممنون میشم اگر کسی در دسترسش هست برام بذاره.

khaNuMi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. امیدوارم جای درستی درخواستم رو گذاشته باشم. من یه نمونه پروپوزال با موضوع ارزیابی تناسب اراضی نیاز دارم تا قبل از اینکه مال خودمو بنویسم با شیوه نوشتن آشنا بشم. ممنون میشم اگر کسی در دسترسش هست برام بذاره.
سلام نمونه پروپوزال رو میتونی از استاد راهنمات بگیری ولی اگه عجله نداری میتونم هفته اینده برات یکی بفرستم

skyzare

عضو جدید
با سلام .

ببخشید یه چند تا سوال داشتم .

1- به طور کلی ph خاک باید چند باشه ؟

2- ایا بسته به نوع محصولی که میخوایم کشت کنیم فرق داره ؟

3-کلا این ph چی هست ؟ نشونه شوری خاک هست ؟

4-برای رسوندن به حد مطلوب باید چی کار کرد ؟ این زهکشی زمین یعنی چی که توی متن بالا هست ؟

چرا این جا من هر چی سوال میکنم کسی جواب نمیده :confused::confused::( مهندسان کشاورز :)

arya55

عضو جدید
salam

salam

arze adab man javanbakht hastam man donbale yeki hastam ta betunam dar morede khak bonsai tabadole etelaat anjam bedam age kasi hast ba man tams begirin

آخرین ویرایش توسط مدیر:

smorteza

عضو جدید
خاک ریزوسفری

خاک ریزوسفری

سلام به همه خاکشناسان عزیز،میخواستم بدونم بهترین راه برای جدا کردن خاک ریزوسفری چه راهی؟