سوال در مورد شیمی ، داروسازی

faraz007

عضو جدید
سلام دوستان من هنوز مونده تا به دانشگاه برسم اما کنجکاوم تا رشته های دانشگاهی رو بهتر بشناسم ، من داشتم در مورد مهندسی شیمی توی وب میگشتم ، دیدم که داروسازی جزو گرایش های مهندسی شیمی هست! پس با داروسازی توی رشته تجربی چه فرقی داره؟
و درآمدش چه طوریاس؟(تخمین حدودی)
و این که اینده شغلیش چه طوری هست ؟
ممنون میشم اگه کسایی که توی این مورد اطلاعاتی دارد توضیحاتی رو بدن یا منابع جامعی رو برای تحقیق معرفی کنن:D;):redface:

Arash_22

عضو جدید
پاسخ به سؤال

پاسخ به سؤال

دوستان کسی نیست راهنمایی کنه؟

سلام. مهندسی داروسازی یکی از گرایش های ارشد مهندسی شیمیه.

رشته مهندسی داروسازی با هدف بکارگیری علوم و فنون جدید مهندسی در طراحی دستگاهها، خطوط فرایند و تولید مواد دارویی تدوین شده است. در واقع ضرورت توجه به پارامترهايي نظيرايمني، كيفيت بالا، خلوص، کاهش هزينه هاي راهبري و محافظت هاي زيست محيطي و لزوم توجه علمي به صنعت و تحقيقات در عرصه داروسازی، منجر به ایجاد این رشته شده است.

یه رشته ارشد شیمی دارویی هم داریم که از گرایش های ارشد علوم پایه است. اهداف رشته ارشد شیمی دارویی عبارتند از:
- کمک به طراحی و سنتز داروهای جدید
- کمک به صنایع دارویی در خود کفایی و تولید ملی داروهای شناخته شده و قدیمی
- تربیت نیروی انسانی لازم و متخصص در طراحی و سنتز دارو

همونطور که میبینید این دو تفاوتهای قابل توجهی با دکترای حرفه ای داروسازی دارند . اما برای اطلاعات بیشتر و پاسخ پرسش های دیگه تون این سه تا لینک رو پیشنهاد می کنم ببینید:

اطلاعات بیشتر برای مهندسی داروسازی

اطلاعات بیشتر برای شیمی دارویی

اطلاعات بیشتر برای داروسازی
:gol:

آخرین ویرایش:

faraz007

عضو جدید
سلام. مهندسی داروسازی یکی از گرایش های ارشد مهندسی شیمیه.

رشته مهندسی داروسازی با هدف بکارگیری علوم و فنون جدید مهندسی در طراحی دستگاهها، خطوط فرایند و تولید مواد دارویی تدوین شده است. در واقع ضرورت توجه به پارامترهايي نظيرايمني، كيفيت بالا، خلوص، کاهش هزينه هاي راهبري و محافظت هاي زيست محيطي و لزوم توجه علمي به صنعت و تحقيقات در عرصه داروسازی، منجر به ایجاد این رشته شده است.

یه رشته ارشد شیمی دارویی هم داریم که از گرایش های ارشد علوم پایه است. اهداف رشته ارشد شیمی دارویی عبارتند از:
- کمک به طراحی و سنتز داروهای جدید
- کمک به صنایع دارویی در خود کفایی و تولید ملی داروهای شناخته شده و قدیمی
- تربیت نیروی انسانی لازم و متخصص در طراحی و سنتز دارو

همونطور که میبینید این دو تفاوتهای قابل توجهی با دکترای حرفه ای داروسازی دارند . اما برای اطلاعات بیشتر و پاسخ پرسش های دیگه تون این سه تا لینک رو پیشنهاد می کنم ببینید:

اطلاعات بیشتر برای مهندسی داروسازی

اطلاعات بیشتر برای شیمی دارویی

اطلاعات بیشتر برای داروسازی
:gol:
مرسی از پاسخ ،
اقا از اینکه درامدش چه طوریه خبر نداری؟:)

Arash_22

عضو جدید
میزان درآمد

میزان درآمد

به خاطر شفاف نبودن اطلاعات توی ایران، این طور موارد توی وب همیشه بی پاسخ میمونه! مگه دوستان نظر بدن.متأسفانه منم خبر ندارم:(

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
میزان درامد هر فرد معمولا بستگی به خودش داره.

وگرنا دکتر بیکار هم داریم. دکتر با درامد ماهی 50 میلیون تومان هم داریم.

فارغ التحصیل عمران بیکار هم داریم. از اون طرف کسی که عمران میخونه با درامد بالا هم داریم.

و تو همه رشته ها که میشه مثال زد.

ولی به طور کلی و میانگین مهندسی شیمی رشته ی خوبی میتونه از نظر درامدی برای مهندسین باشه.
دیگه بقیه اش بستگی به خود دانشجو و برخی مسائل دیگه داره.

بالا