در مورد شیمی دارویی سوال مهم

setareh26

عضو جدید
سلام به همه ...یه سوال دارم و خواهش میکنم کسی اگه میدونه حتما بهم جواب بده ...
ایا با مدرک دکتری شیمی دارویی مجوز تاسیس داروخانه میدن ؟
من خیلی جاها گشتم اما جوابی تا حالا نتونستم پیدا کنم
پیشاپیش از همه تون ممنونم ....

26206

عضو جدید
سلام به همه ...یه سوال دارم و خواهش میکنم کسی اگه میدونه حتما بهم جواب بده ...
ایا با مدرک دکتری شیمی دارویی مجوز تاسیس داروخانه میدن ؟
من خیلی جاها گشتم اما جوابی تا حالا نتونستم پیدا کنم
پیشاپیش از همه تون ممنونم ....

هم نه هم آره.اگه پول یا پارتی داشته باشی با مدرک کشاورزی هم میتونی داروخونه بزنی اما داروخونهی گیاهی.:biggrin:
شوخی کردم هر کسی با هر مدرکی میتونه داروخونه تاسیس کنه.ولی نمیتونه مسئول فنی داروخونه بشه مگه اینکه دکترای عمومی داروسازی داشت باشه.حتی دکترای تخصصی داروسازی هم نمیتونه مسئول فنی بشه اگر دکترای عمومی دارو سازی نداشته باشه.البته اگه از یه کشور دیگه ارشد یا لیسانس داروسازی داشته باشی هم با یکم دوندگی میتونی به سرانجام برسی.البته باید آزمون دستیاری شرکت کنی اونم فقط دوبار شانس شرکت داری فقط 2بار......
بزار یکم بیشتر مطلبو باز کنم:

واسه احداث داروخونه دو نفر لازمه یه نفر مسئول(همونی که دارو خونه به اسم اونه-مثلا داروخونه دکتر بابک اردلان) یه نفر هم مسئول فنی که واسه مسئول اصلی کار میکنه وازش حقوق میگیره.مسئول فنی حتمی باید دکتر داروساز باشه.امامسئول داروخونه نه البته بهتره رشتش مرتبط با دارو باشه چون باید برای گرفتن جواز امتیاز جمع کنه.
حالا امتیاز چیه
موقع گرفتن جواز اولویت با شهرای بزرگه واشخاصی که مدرک بالا تر ومرتبط تری دارن وسابقه بیشتر
متناسب با هر کدوم از اینا که گفتم به شما نمره میدن اگه بتونی تو رقابت از بقیه امتیاز بیشتری بگیری دارو خونه به نامت میکنن.واسه امتیازا هم یه دور تو گوگول بزنی گیرت میاد.

آخرین ویرایش:
بالا